Sandra Mikanovska

Sandra Mikanovska

SIA "Jēkabpils siltums" plāno samazināt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu par 3,85%, liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) uzņēmuma "Jēkabpils siltums" iesniegtais tarifu projekta kopsavilkums.

Patlaban ir spēkā "Jēkabpils siltuma" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs 56,2 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) apmērā par megavatstundu. Savukārt jaunais siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifs plānots 54,04 eiro (bez PVN) par megavatstundu.

"Jēkabpils siltuma" pārstāvji norāda, ka tarifa izmaiņas ir saistītas ar realizētiem siltumtrašu rekonstrukcijas projektiem un siltumenerģijas zudumu samazinājumu.

Saistībā ar plānotajām izmaiņām SPRK aicina Jēkabpils iedzīvotājus uz uzklausīšanas sanāksmi par "Jēkabpils siltuma" iesniegto jauno siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu.

Sanāksme notiks 30.novembrī plkst.12 uzņēmuma "Jēkabpils siltums" 2.stāva telpās, Nameja ielā 4A.

Sanāksmē aicināti piedalīties jēkabpilieši, kuru mājokļus siltumu nodrošina SIA „Jēkabpils siltums”. Sanāksmes dalībniekus iepazīstinās ar siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu būtību un ekonomisko pamatojumu, kā arī uzklausīs viedokļus un priekšlikumus.

Svētdien, 19.novembrī, Jēkabpilī, "Gaļas nama" apkārtnē pazudusi kucīte - ar pelēkbrūnu spalvu. Dzīvnieks ir neliela auguma, ar melnu kaklasiksniņu un brūnu pavadiņu. .Kucīte ir ļoti bailīga.

Saimnieki būs ļoti priecīgi par jebkuru informāciju. Zvanīt - mob. 28802466.

SIA “Vidusdaugavas SPAAO” akcionāru sanāksmē par valdes locekli apstiprināts Jānis Bisinieks, kas uzvarējis uz šo amatu izsludinātajā konkursā.

Jēkabpils mērs Raivis Ragainis, sarunā ar Radio1.lv sacīja, ka Jānis Bisinieks ir jēkabpilietis, viņam ir izglītība uzņēmējdarbības vadības jomā,absolvējis Baltijas starptautisko akadēmiju, iegūtas arī citas izglītības, tajā skaitā absolvēts Priekuļu lauksaimniecības tehnikums, ir savulaik strādājis "Lat/Lada"-agrofirmā “Daugava”, SIA “Tehprojekts”, bet pēdējos gadus bijis A/S “Latvijas pasts” nekustamo īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Latgales reģionā.

Jēkabpils pilsētas pašvaldība izsludinātajam konkursam uz "Vidusdaugavas SPAAO" valdes locekļa amatu bija pieteikušies kopumā 11 pretendenti.

Jau ziņots, ka SIA "Vidusdaugavas SPAAO" pērn strādāja ar 14 412 eiro lieliem zaudējumiem un apgrozījumu 1,17 miljonu eiro apmērā. Tajā strādā 23 darbinieki. Uzņēmums pieder Aizkraukles, Jaunjelgavas, Neretas, Pļaviņu, Kokneses, Skrīveru, Aknīstes, Krustpils, Jēkabpils, Salas, Viesītes, Madonas, Ērgļu, Varakļānu novadu un Jēkabpils pilsētas pašvaldībām, vēsta "Firmas.lv".

Jēkabpils mērs Raivis Ragainis informē, ka noslēdzies arī konkurss uz SIA “Jēkabpils ūdens” valdes locekļa amatu. Šajā konkursā saņemti deviņi pieteikumi, trīs no tiem neatbilstot konkursa prasībām, savukārt sešu pretendentu pieteikumi tiek virzīti uz nākamo kārtu. Šo konkursantu izvērtēšana paredzēta 24.novembrī.

Pirmdiena, 20 Novembris 2017 12:05

No ceturtdienas kļūs siltāks

Līdz trešdienai Latvijā būs vēss laiks un vietām snigs, bet 23.novembrī sāks ieplūst siltas gaisa masas, prognozē "Global Forecast System".

Tuvākajās diennaktīs gaisa temperatūra caurmērā svārstīsies ap nulli, brīžiem gaidāmi nokrišņi, vietām īslaicīga stipra snigšana, kā arī migla un apledojums uz ceļiem. Pūtīs lēns vējš, palaikam iestāsies bezvējš.

Atbilstoši pašreizējai prognozei 23.-25.novembrī gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +6..+11 grādiem, vietām pārspējot siltuma rekordus. Turpmāk vēsākas diennaktis mīsies ar siltākām. Palaikam gaidāmi nokrišņi un stipri vēji.

"Global Forecast System" ir ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes datormodelis, kas, ik pēc sešām stundām veicot aprēķinus, prognozē laikapstākļus visā pasaulē.

Foto: jekabpils.lv

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) piemērojis 5000 eiro sodu negodprātīgam internetveikala komersantam IK "Vipmode", liecina publicētais paziņojums PTAC mājaslapā.

Tāpat PTAC noteicis pienākumu nekavējoties izbeigt negodīgu komercpraksi.

Kā liecina PTAC apkopotā informācija, laika periodā no 2017.gada 29.marta līdz 2017.gada 27.septembrim PTAC kopumā ir saņēmis astoņus patērētāju iesniegumus par komersanta īstenoto komercpraksi, no kuriem četros gadījumos patērētāju sūdzību risināšanā ir rasts patērētājiem pozitīvs risinājums, trīs iesniegumu gadījumos patērētājiem sniegts skaidrojums, savukārt viens iesniegums joprojām ir izskatīšanas stadijā.

PTAC konstatēja, ka komersants nav veicis patērētāju pasūtīto preču piegādi noteiktā termiņā, tai skaitā solot piegādāt preci papildus termiņā, bet to neizpildot, kā arī nav ievērojis normatīvajos aktos noteikto patērētāja samaksātās naudas summas atmaksas termiņu gadījumos, kad patērētāji izmanto atteikuma tiesības, vai gadījumos, kad patērētāji vienpusēji atkāpjas no noslēgtā līguma tādēļ, ka nav veikta preces piegāde.

Turklāt no patērētāju sūdzībām izriet, ka ar konkrēto komersantu nav iespējams sazināties saistībā ar noslēgtajiem līgumiem.

Kā secināts PTAC lēmumā, komersanta komercprakse ir vērtējama kā maldinoša, jo patērētājam sniegtā informācija jebkādā veidā, tostarp vispārējās pasniegšanas ziņā maldina vai varētu maldināt patērētājus un tās ietekmē tiek vai var tikt negatīvi ietekmēti patērētāju lēmumi par rīcību saistībā ar darījumu.

Lēmums par soda piemērošanu un negodīgas komercprakses pieņemts 27.oktobrī.

Ar IK "Vipmode" pārstāvjiem nav izdevies sazināties. Kā liecina "Firmas.lv" informācija, uzņēmums ir bāzēts Jēkabpilī, tā īpašnieks ir Arvis Kaņeps. "Vipmode" dibināta 2013.gadā, taču par darbību šo gadu laikā finanšu pārskati nav iesniegti.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Līdz šim Ekonomikas ministrijas (EM) rekomendēto energopārvaldības principu ieviesušas visas lielo pilsētu pašvaldības, izņemot Rīgu un Rēzekni, liecina ministrijas apkopotā informācija.

EM norādīja, ka energopārvaldības principi obligāti jāievieš republikas pilsētu pašvaldībām - Daugavpilī, Jēkabpilī, Jelgavā, Jūrmalā, Liepājā, Rēzeknē, Rīgā, Valmierā un Ventspilī.

Tāpat energopārvaldības principi obligāti jāievieš novadu pašvaldībām, kurām teritorijas attīstības līmeņa indekss ir 0,5 vai lielāks un iedzīvotāju skaits ir 10 000 vai lielāks - Ādažu novads, Babītes novads, Ķekavas novads, Lielvārdes novads, Mārupes novads, Olaines novads, Ozolnieku novads, Salaspils novads, Siguldas novads un, Stopiņu novads.

Pilsētu un novadu pašvaldībām līdz šā gada 1.novembrim bija jāievieš energopārvaldība, bet EM par tās ieviešanu jāinformē līdz šā gada 1.decembrim.
Ministrijas informācija liecina, ka no desmit pilsētu pašvaldībām informāciju par energopārvaldības principu ieviešanu nav sniegušas Rīga un Rēzekne, bet no novadu pašvaldībām informāciju ir sniegušas tikai trīs - Ādažu, Babītes un Siguldas.

Pārējām pašvaldībām energopārvaldības ieviešana ir brīvprātīga un patlaban to ieviesusi vienīgi Smiltenes novada pašvaldība.

EM tām pašvaldībām, kuras nav iesniegušas informāciju par energopārvaldības principu ieviešanu, nosūtījusi atgādinājuma vēstules ar lūgumu ziņot par energopārvaldības sistēmas izstrādes progresu. Tajā pašā laikā EM piebilda, ka pret šīm pašvaldībām netiks vērstas sankcijas.

"Energopārvaldības sistēmas ieviešana nav pašmērķis, bet gan ieguvums pašām pašvaldībām - iespēja gūt skaidru priekšstatu par savu energoefektivitātes līmeni un iespējām izvērtēt dažādu pasākumu īstenošanas ietekmi uz energoefektivitātes paaugstināšanu, kā rezultātā pašvaldība var samazināt savus izdevumus par energoresursiem, rodot iespēju šo finansējumu novirzīt citu funkciju veikšanai," uzsvēra EM.

Turklāt Energoefektivitātes likumā noteikts, ka pašvaldības, kurām ir ieviesta energopārvaldības sistēma, piesakoties dažādām atbalsta programmām un finansējumam, projektu vērtēšanas procesā var gūt papildu punktus.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA  

Jēkabpilī valsts svētku diena sākās ar Latvijas karoga pacelšanu mastā satiksmes aplī pie tilta pār Daugavu. Svinīgajā pasākumā piedalījās Jēkabpils mērs Raivis Ragainis, mēra vietnieki - Līga Kļaviņa un Andris Rutko, deputāts Andrejs Gavrilovs, Jēkabpils kutūras pārvaldes vadītāja Inta Ūbele, pilsētas māksliniece Sanda Mālniece, Jēkabpils domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Margita Liepiņa, Jēkabpils Romas katoļu baznīcas priesteris Viktors Siļčonoks, Krustpils katoļu draudzes priesteris Viktors Naglis, Krustpils luterāņu draudzes mācītājs Ēvalds Bērziņš un Jēkabpils baptistu draudzes mācītājs Jānis Lūsis, bijušais Jēkabpils domes deputāts un namu pārvaldes priekšnieks Vladimirs Ždanoks, vietējās preses pārstāvji un jēkabpilieši.

Pirms Latvijas karoga pacelšanas mastā priesteri to iesvētīja. Jēkabpils karogs tika nolaists no masta, salocīts un nodots domes vadībai glabāšanā. Latvijas karogu mastā pacēla Jēkabpils mērs Raivis Ragainis un viņa vietniece Līga Kļaviņa.

Jau ziņots, ka Latvijas karogs mastā plīvos līdz valsts simtgadei, pēc tam šeit atkal tiks uzvilkts Jēkabpils karogs.

Saistīta ziņa: Krustpils pusē, aplī pie tilta, Jēkabpils karogu nomainīs Latvijas karogs

SIA “Jēkabpils autobusu parks” trešdien, 15. novembrī prezentēja jaunos autobusus, ko “SEB banka” izsniegtā līzingā, iegādājies par pusmiljonu eiro, kopumā nopirkti septiņi jauni “Mercedes Sprinter” autobusi, kas kursē reģionālajos maršrutos.

SIA “Jēkabpils autobusu parks” direktors Jānis Ščerbickis stāsta, ka jaunie autobusi ir ar 19 sēdvietām un trīs stāvvietām, kā arī paredzēti cilvēku ar īpašām vajadzībām pārvadāšanai. Ja autobusā būs pasažieris ratiņkrēslā, tad tā sēdvietu vietu skaits samazināsies līdz 15. Jaunie autobusi ir aprīkoti ar tablo, uz kura redzama informācija par autobusa maršrutu, un pasažieri var sekot līdzi, kāda ir nākamā pietura.

Prezentācijas pasākumā piedalījās Jēkabpils mērs Raivis Ragainis, Salas novada pašvaldības vadītāja Irēna Sproģe, “SEB banka” Jēkabpils filiāles vadītājs Kaspars Čanders, autobusu parka darbinieki un preses pārstāvji.

Trešdien tika prezentēti četri jaunie autobusi, pārējie trīs atradās reisā Pļaviņu novada maršrutos. Savukārt bijušā Jēkabpils rajona teritorijā jaunie autobusi dodas reisos, kur ir maza pasažieru plūsma, piemēram, uz Vīpi, Dunavu, Kūkām un citviet. Jānis Ščerbickis teic, ka visi septiņi jaunie autobusi paliks Jēkabpils autobusu parkā un apkalpos maršrutus bijušā Jēkabpils rajona teritorijā un Pļaviņu novadā. Sākotnēji bija iecerēts vairākus autobusus sūtīt uz SIA “Jēkabpils autobusu parks” Preiļu filiāli, taču sarunā ar Preiļu filiāles vadītāju izlemts, ka autobusi paliks Jēkabpilī, jo Preiļu novadā esot cita maršrutu specifika.

Jānis Ščerbickis sacīja, ka pirmās atsauksmes no autovadītājiem un pasažieriem esot pozitīvas. Braukšana šajos autobusos esot ērta. Pēc pasākuma oficiālās daļas Jēkabpils mērs Raivis Ragainis sēdās pie jaunā autobusa stūres un braucienā līdz Salas pagastam un atpakaļ, izmēģinot jauno autobusu, izvizināja pasākuma dalībniekus. Pēc brauciena pilsētas mērs Raivis Ragainis sacīja, ka vadīt jauno autobusu ir viegli un sēdēšana pie tā stūres esot ērta.

SIA “Jēkabpils autobusu” parks direktors Jānis Ščerbickis sacīja, ka tuvāko divu gadu laikā plānots arī Jēkabpils pilsētas maršrutos ieviest autobusus aprīkotus ar audiovizuālo informāciju, kad pasažieri gan uz tablo autobusā redzēs kāda ir nākamā pietura, gan tās tiks pieteiktas. Šādas pārmaiņas iecerētas īstenojot tā dēvēto “zaļo projektu”, kuram līdzekļi vairāk nekā miljons eiro atvēlēti no Eiropas Savienības fondu naudas, un, kad pilsētas ielās sāks kursēt videi draudzīgi, ar gāzi darbināmi autobusi.

Noslēdzot autobusu prezentācijas oficiālo daļu, kā ierasts, tika atkorķēta šampanieša pudele, un ar dzirkstošā dzēriena šalti laistīti jaunie autobusi, lai to gaita būtu viegla un pasažieriem ērta braukšana. Šoreiz jaunos autobusus “iesvētīja” Jēkabpils mērs Raivis Ragainis.

 

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) mikroķirurgi 47 gadus vecam vīrietim no Jēkabpils replantējuši slūžu mehānisma norautu roku, ko vīrietis pats iznesis no ūdens, informēja slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa.

Laikraksts “Jaunais Vēstnesis” pagājušajā nedēļā vēstīja, ka negadījums noticis Salas novada Sankaļu HES. Par notikušo negadījumu policija uzsākusi kriminālprocesu, lai noskaidrotu negadījuma apstākļus. Tāpat arī laikraksts vēsta, ka cietušais nav bijis Sankaļu HES darbinieks, bet gan nejaušs garāmgājējs.

Savukārt Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa stāsta, ka pēc pacienta teiktā, viņš ejot pa tiltiņu pāri Ziemeļsusējai, pamanījis Sankaļu HES slūžās iesprūdušu koku. Nolēmis to izvilkt, bet, kā rāvis, tā spēcīgā straume pašu ierāvusi slūžās. Vīrieša labā roka aizķērusies aiz slūžu mehānisma un apakšdelma vidū tikusi norauta. Neraugoties uz smago traumu, vīrietis nav apjucis - paņēmis norauto roku, paša spēkiem izrāpies no slūžu bedres, ticis krastā un piezvanījis sievai, kura nekavējoties izsaukusi Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādi.

Mediķi vīrieti nogādājuši RAKUS, kas ir vienīgā ārstniecības iestāde Latvijā, kur 24 stundas diennaktī iespējams saņemt mikroķirurgu palīdzību smagu traumu gadījumā.

Lietiņa informēja, ka vīrietis slimnīcā nonāca smagā stāvoklī, jo bija zaudējis daudz asiņu. Slūžu mehānisma norautā roka bija nopietni cietusi - muskuļi, asinsvadi un citas audu struktūras saplēstas. Lai vīrietis atgūtu savu labo roku, mikroķirurgs Ervīns Lavrinovičs kopā ar komandu viņam veica steidzamu operāciju, roku piešujot atpakaļ.

Lietiņa informēja, ka nākamajā rītā, kad vīrieša stāvoklis bija stabilizējies, viņam tika veikta vēl viena operācija, kuras gaitā replantētajai rokai tika uzlikts "ielāps" jeb ar audu lēveri no pacienta muguras aizklāts apjomīgs, ādas nesegts laukums.

Slimnīcā norāda, ka kopš rokas replantācijas pagājušas gandrīz divas nedēļas. Pacients joprojām atrodas Austrumu slimnīcas Mikroķirurģijas centrā, taču jūtas labi. Kā stāsta mikroķirurgs Lavrinovičs, dzīšanas procesi norit labi, pacients jau var pakustināt pirkstus, taču priekšā vēl ilgstoša rehabilitācija, lai roka atgūtu savas funkcijas.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Page 1 of 693

Aptauja

Kas, jūsuprāt, visvairāk vajadzīgs drošai Latvijas valsts nākotnei?