Nākamnedēļ mācības atsāks Kokneses novada pirmsskolas izglītības iestādes "Bitīte" audzēkņi, kuri bērnudārza vadītājas kabinetā trešdien notikušā ugunsgrēka dēļ šonedēļ iestādi neapmeklē.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta informācija liecina, ka trešdienas vakarā divstāvu ēkā Bebru pagastā dedzis kabinets un sadzīves mantas 15 kvadrātmetru platībā. Ugunsnelaime ēkā izcēlās pirms plkst.21.

"Bitītes" vadītāja Ilona Vītola stāstīja, ka ugunsgrēku pamanījuši vietējie iedzīvotāji, un, lai arī operatīvi izsaukti ugunsdzēsēji, tehniku, arhīvu un kabinetu izglābt neizdevās. Šonedēļ bērnudārzā jau bijuši apdrošināšanas kompāniju pārstāvji, lai aprēķinātu zaudējumus.

Vītola klāstīja, ka grupu telpas nav cietušas, bet salijušās telpas tiek uzkoptas, tāpēc šonedēļ bērni iestādi neapmeklē. Piemēram, šodien divas grupiņas devās iepriekš plānotā ekskursijā. Bērnudārza vadītāja priecājas, ka bērnu vecāki ir saprotoši un šajā dienās paši uzņemas par viņiem rūpes.

Tiek pieļauts, ka ugunsgrēks izcēlies elektroinstalācijā, taču precīzāk iemeslu skaidros policija.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Ceturtdiena, 24 Maijs 2018 17:03

Jēkabpilī, Rīgas ielā atjaunots pulkstenis

Jēkabpils domes deputāts Kaspars Ģirģens informē, ka pagājušajā nedēļā ir atjaunots pulkstenis Jēkabpilī, Rīgas un Kurzemes ielas krustojumā.

Kā zināms jau ilgāku laiku laikrādis nedarbojās un iepriekš, lai to atjaunotu Pilsētsaimniecības departaments bija izveidojis tāmi 4 500 eiro. Savukārt izrādot personisku inciatīvu Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietniekam Tautsaimniecības jautājumos Andrim Rutko un deputātam Kasparam Ģirģenam izdevies panākt, ka šie darbi tiek veikti par 500 eiro. Pagaidām gan pulkstens nav izgaismots diennakts tumšajā laikā, jo ielu remontdarbos ir pārrauts elektrokabelis, kas jāatjauno. Kaspars Ģirģens sacīja, ka tuvākajā laikā tas tikšot izdarīts.


Jau ziņots, ka savulaik to uzstādīja par «Hipotēku bankas» līdzekļiem, bet vēlāk vandaļi izpostīja. Jēkabpils domes amatpersonas iepriekš aizbildinājās, ka atjaunošanai nepieciešama liela naudas summa.


Tomēr kā izrādījās nepieciešama vien iniciatīva un labā griba un darbus var padarīt ātri un lēti. Sasisto pulksteni atjaunoja SIA «United Workshops».

Preses konferencē, Jēkabpils domes vadībai tiekoties ar vietējiem masu medijiem, Jēkabpils NVO resursu centra vadītāja Agita Pleiko vērsa pašvaldības atbildīgo darbinieku uzmanību uz nepieciešamību ierīkot pagaidu soliņus maršruta autobusu pieturvietās, kas no Pasta ielas pārceltas uz Pormaļa ielu. Viņa norādīja, ka ir novērojusi, ka gados veciem cilvēkiem grūti pieturvietā ilgstoši nostāvēt kājās.

Jēkabpils mēra vietnieks Andris Rutko solīja, ka risinās šo jautājumu, lai rastu iespēju pieturvietās Pormaļa ielā ierīkot pagaidu soliņus.

Radio1.lv novēroja, ka solījums ir pildīts un Pormaļa ielas pieturvietās izvietoti pagaidu soliņi.

Lai veicinātu reemigrācijas procesu uz Latviju, ir jārisina aizbraukšanas cēloņi, šādu pārliecību pauda Līvānu novada pašvaldībā.


Lai diskutētu par reemigrācijas iespējām Līvānu novada pašvaldībā, Latgales plānošanas reģiona Uzņēmējdarbības centra vadītājs Andris Kucins un reemigrācijas koordinatore Astrīda Leščinska tikās ar Līvānu novada domes vadību un atbildīgajiem pašvaldības darbiniekiem.


"Līvānu novads atrodas ģeogrāfiski izdevīgā vietā, šo prioritāti var izmantot ne tikai iekšējie reemigranti, bet arī tie, kas aizbraukuši meklēt labāku dzīvi ārpus Latvijas," tā par reemigrantu iespējām novadā uzskata Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods.


Pēdējos gados Līvānu novadā ir attīstījusies ražotnes nozare, uzņēmēji nodrošina darba vietas ne tikai līvāniešiem, bet arī piesaista darbiniekus no citiem novadiem, kā arī Rēzeknes un Daugavpils. Savukārt sakārtotā infrastruktūra piesaista iedzīvotājus iegādāties mājokli tieši Līvānu novadā, uzskata pašvaldības vadītājs.


Pašvaldībā ir pieejamas vietas pirmsskolas izglītības iestādēs. Lauku bērniem tiek nodrošināts bezmaksas sabiedriskais transports nokļūšanai uz skolu. Turklāt izglītības iespējas ir ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Līvānu novada vakara (maiņu) vidusskolā ir iespēja neklātienē/ attālināti apgūt vispārējo pamatizglītības un vidējo izglītību ikvienam, neatkarīgi no vecuma, izglītības zināšanu līmeņa, nodarbošanās un dzīves vietas, pašvaldības veikumu slavēja Vaivods. Kā norādīja Līvānu novada domes Izglītības pārvaldes vadītāja Ilga Peiseniece, reemigranti šo iespēju aktīvi izmanto, lai iegūtu vidējo izglītību.


Līvānu novada dome kopā ar vietējiem uzņēmējiem piešķir stipendijas Līvānu novada jauniešu studijām augstskolās konkursa kārtībā. Tāpat tiek atbalstīta pedagogu kvalifikācijas celšana.


Taču, lai reemigrācijas process noritētu veiksmīgi, sākotnēji ir jāatrisina tautiešu aizbraukšanas cēloņi, tai skaitā nepārdomātā nodokļu politika un zemais atalgojums, paziņoja Līvānu novada domes pārstāvji.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Pēc dažiem lietus mākoņiem, kas šur tur Latvijā gaidāmi šodien, turpmāk šomēnes lielākajā valsts daļā, visticamāk, nelīs nemaz un gaidāms liels sausums, liecina prognozes.


Nedēļas otrajā pusē laiks būs saulains un bez lietus, gaisa temperatūra pēcpusdienās paaugstināsies līdz +20..+25 grādiem, brīvdienās vietām līdz +28 grādiem, arī naktīs nedēļas nogalē kļūs siltākas - temperatūra lielākoties +9..+14 grādu robežās.


Arī nākamnedēļ laiku pie mums turpinās noteikt plašs un spēcīgs anticiklons, kas nodrošinās vasarīgu karstumu un joprojām pārsvarā sausu laiku. Lai arī kādā dienā vietām var veidoties nelieli negaisa mākoņi, tie skars niecīgu Latvijas daļu. Laiks joprojām saglabāsies silts un pat karsts, pastāv liela iespējamība, ka maija pēdējās dienās temperatūra sasniegs +30 grādu atzīmi.


Sausā laika dēļ ievērojami pieaugs ugunsbīstamība mežos, sausums sāks negatīvi ietekmēt lauksaimniecību.


Jau vēstīts, ka šis maijs, visticamāk, kļūs par siltāko meteoroloģisko novērojumu vēsturē.

Foto: jekabpils.lv

Jēkabpilī, Pormaļa ielā šorīt no rīta atrastas automašīnas atslēgas ar pulti. Īpašnieks atradējam var zvanīt pa tālruni 27166125.

Foto: Ilustratīvs attēls

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā otrdien, 22. maijā notika “Rotari” klubu “Global grand” projekta “R 10 Latvija 100 Jēkabpils slimnīcas dzemdību nodaļa” nr. GG 1759820 noslēguma ceremonija, prezentējot vairāk nekā 100 000 eiro vērtu aparatūru, kas saņemta ar “Rotari” klubu atbalstu.

“Jau pagājušā gada oktobrī pašvaldība saņēma vēstuli no “Rotari” kluba, ka tas vēlas apgādāt mūsu slimnīcu ar aparatūru, kas nepieciešama bērniem, 80 tūkstoši eiro apmērā, un lūdza pašvaldības līdzfinansējumu 20 procentu apmērā. Jēkabpils dome piešķīra līdzfinansējumu. Klāt ir tā diena, kad “Rotari” klubs oficiāli dāvina šo dāvinājumu slimnīcai. “Rotari” ir ieguldījis mūsu bērnu veselībā diezgan nopietnus līdzekļus, un tas darīts, lai mūsu bērni būtu veseli un piedzimtu veseli. Liels paldies “Rotari' klubam!” saka Jēkabpils mērs Raivis Ragainis.

Svētku pasākumā uzrunas un laba vēlējumus sacīja pārstāvji no dažādiem “Rotari” klubiem, savstarpēji apmainoties ar simboliskām dāvanām un vimpeļiem.

Svinīgais projekta noslēguma pasākums otrdien noritēja visas dienas garumā. Pēc svinīgas daļas un Jēkabpils mūzikas skolas audzēkņu koncerta slimnīcas konferenču zālē visi devās uz slimnīcas dzemdību nodaļu. Tur notika plāksnes atklāšana un nodaļas apskate. Pēc tam notika perinatālā centra plāksnes atklāšana un nodaļas apskate. Pēc iepazīšanās ar Jēkabpils slimnīcu “Rotari” klubu pārstāvji devās ekskursijā ar autobusu pa Jēkabpili. Prezentācijas pasākums noslēdzās ar goda mielastu Krustpils pilī, pils un izstāžu apskati, pilī viesiem muzicēja “Kreicburgas ziķeri”.

Vadošie partneri šajā projektā ir Anders Svensons (Anders Svensson) no Zviedrijas pilsētas Lindesbergas “Rotari” kluba un Inese Priedniece no Rotari kluba „Rīga”. Taču šī projekta īstenošanā ir iesaistījušies ļoti daudzi citi “Rotari” klubi, tajā skaitā arī Jēkabpils “Rotari” klubs, Jēkabpils pašvaldība, un kopā savākti ir 116 355 ASV dolāri. Par šiem līdzekļiem iegādātas iekārtas astoņās pozīcijās.

Otrdien slimnīcas dzemdību un perinatālā nodaļa dāvinājumā mazuļiem saņēma adītus zābaciņus, zeķītes un citas noderīgas lietas.

Iekārtas jau martā Jēkabpils slimnīcai atveda viens no piegādātājiem – “NMS-Elpa”. Projektā Jēkabpils slimnīcai piegādāts jaundzimušo kardiotokogrāfs, ar kuru iespējams uzraudzīt bērna sirdsdarbību māmiņas grūtniecības periodā un dzemdību laikā, turklāt šī iekārta dod iespēju monitorēt arī dvīņu attīstību. Tāpat piegādāta fototerapijas lampa, kas nepieciešama gadījumos, kad pēc dzemdībām bērniem novērota tā dēvētā dzelte. Nodaļā saņemta arī ultrasonogrāfijas iekārta, ar kuru var izvērtēt jaundzimušo stāvokli gan grūtniecības periodā, gan dzemdību procesā, tāpat mākslīgās plaušu ventilācijas iekārta un jaundzimušo inkubators. Ārstniecības iestādei piegādātas arī trīs funkcionālās gultas pēcdzemdību rehabilitācijai.

Foto: Sandra Mikanovska un jekabpils.lv (Jānis Lācis)

Eiropas Parlamenta birojs Latvijā, turpinot Jaunatnes līdzdalības pasākumus, šodien rīkos tikšanos Jēkabpils bērnu un jauniešu centrā, informēja EP Informācijas birojā Latvijā.


Pasākums "#BalsoTu - Kā?" norisināsies plkst.15 Jēkabpils bērnu un jauniešu centrā, kur jaunieši no Jēkabpils pilsētas un novada, kā arī Krustpils un Salas novada zīmējumos un skicēs attēlos, kā viņi vēlas izmainīt savu pilsētu. Radošās idejas vērtēs un komentēs mākslinieki un pilsētas arhitekti.


Jaunieši dažādos Latvijas reģionos tiek aicināti atraktīvi iesaistīties, gan attīstot prasmes paust viedokli, vienlaicīgi ieklausīties un argumentēt, gan praktiski īstenot pašu iniciatīvas. Jaunatnes līdzdalības pasākumu ciklu birojs aizsāka pērn, pirms trīs vēlēšanu maratona: pašvaldību vēlēšanām 2017, šogad oktobrī gaidāmajām 13.Saeimas vēlēšanām un jau pēc gada - Eiropas vēlēšanām.


"Pārmaiņas ir iespējamas. Jaunatnes līdzdalības pasākumu mērķis mudināt gūt pieredzi un izprast kāpēc, par ko un kā balsot. Piedaloties vēlēšanās, izlemjam savu, Latvijas un Eiropas nākotni," uzsvēra biroja vadītāja Marta Rībele.


"Vēlētāju līdzdalība ir jautājums, kas katrās vēlēšanās ir sabiedrības dienas kārtībā. Pirms vēlēšanām var novērot vēlmi prognozēt iespējamo vēlētāju līdzdalību, pēc vēlēšanām to apspriež un analizē. Uzskats, jo vairāk pilsoņu piedalās vēlēšanās, jo labāk, ir kļuvis par vēlēšanu aksiomu. Tomēr, manuprāt, uz vēlēšanām nedrīkstam attiecināt sportisko tēzi "galvenais ir piedalīties". Ar to ir par maz. Latvijai un Eiropai mūsdienās ir vajadzīgi zinoši un līdzdomājoši vēlētāji, un šīs debates ir viens no instrumentiem, kas jaunajiem vēlētājiem var palīdzēt par tādiem kļūt," skaidroja Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars.


Pirmais pasākums "#BalsoTu - Kāpēc?", norisinājās 14.aprīlī Jelgavas Valsts ģimnāzijā, kur notika debates, kāpēc ir svarīgi piedalīties vēlēšanās, savukārt trešais pasākums "#BalsoTu - Par ko?" norisināsies maijā, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā "Zeimuļs" un Latgales reģiona jauniešu centros Daugavpilī, Krāslavā, Ludzā un Līvānos, kura laikā jaunieši spriedīs "par ko mēs, latgalieši, neesam vienaldzīgi un ko vēlamies mainīt?" Pasākuma dalībnieki gūs prasmes līdzdalības iniciatīvu uzsākšanai un virzīšanai, kā arī izzinās balsošanas procesu - skolēni kopā ar skolotājiem lems par sev aktuāliem jautājumiem, balsojot par labākajiem risinājumiem.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Foto: jekabpils.lv

Sākot no 22.maija Latvijā mazināsies anticiklona ietekme un vietām līs, valsts lielākajā daļā saglabāsies mitruma trūkums, liecina "Global Forecast System" prognoze.

Pirmdiena būs saulaina un silta, otrdien debesis aizklās mākoņi un daudzviet uzlīs, gaisa temperatūra dienā būs zemāka.

Turpmākajās dienās lielāka cerība sagaidīt lietu būs valsts dienvidu un austrumu daļā, vietām gaidāmas pērkona lietusgāzes. No jauna pastiprināsies anticiklons, laiks bieži būs saulains.

Naktī uz pirmdienu vietām vēl iespējama neliela salna, turpmākajās naktīs salnu risks mazināsies, minimālā gaisa temperatūra pārsvarā gaidāma +4..+13 grādu robežās.

Siltākajās pēcpusdienās gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +20..+25 grādiem, vēsāks laiks saglabāsies daļā piekrastes. Nākamās nedēļas vidū un otrajā pusē brīžiem iespējams brāzmains ziemeļu un austrumu vējš.

Arī Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs prognozē, ka nākamās nedēļas sākumā laiks vēl saglabāsies sauss, tomēr pakāpeniski palielināsies mākoņu daudzums. Pūtīs mērens ziemeļu puses vējš un gaisa temperatūra dienas laikā būs +15…+22 grādu, bet naktī +8…+13 grādu robežās.

Nedēļas vidū un otrajā pusē vietām sagaidāms neliels lietus, bet gaisa temperatūrā nav gaidāmas būtiskas izmaiņas.

Daudzviet Latvijā pastiprināsies sausums un pieaugs ugunsbīstamība mežā.

Radio1 Līvānu novada ziņas pulksten 11.00 un 16.00

Rīt un parīt Līvānos norisināsies 34. Bērnu un jauniešu folkloras svētki Pulkā eimu, pulkā teku 2018. Šogad, dziedot, dejojot, muzicējot, stāstot stāstus un piedaloties interaktīvās darbnīcās, īpaši tiks izzinātas latviešu kāzu tradīcijas. Svētku notikumos ieeja ir bez maksas. Svētki Līvānos ir plašāks Pulkā eimu, pulkā teku programmas noslēguma sarīkojums nacionālā līmenī. Dalībnieki visa mācību gada garumā ir apguvuši dziesmas, dejas, rotaļas un stāstus, - tradicionālās dziedāšanas konkursā “Dziesmu dziedu, kāda bija 2018”, tradicionālās muzicēšanas konkursā “Klaberjakte 2018”, tradicionālās dejošanas konkursā “Vedam danci 2018”, stāstnieku festivālā „Ziv zup’ 2018” un stāstnieku konkursā “Anekdošu virpulis 2018”, kā arī reģionālajos folkloras kopu sarīkojumos. Svētku atklāšanas koncerts „Vysi muni gosti beja” notiks sestdien, 19. maijā, plkst. 11.00 pie Līvānu novada Kultūras centra.

Svētdien, 20.maijā, atzīmējot latviešu komponista, grupu "Pērkons" un "Menuets" dalībnieka Jura Kulakova 60 gadu jubileju, Līvānos notiks festivāls "Kulakova nakts". Šogad "Kulakova naktī" tiks svinētas četras jubilejas - mūziķes Ievas Akurateres un Kulakova 60.dzimšanas diena, "Menueta" 50 gadi un "Trīs Latvijas tenoru" 20.dzimšanas diena. Festivāla koncertā savu dalību apstiprinājušas grupas "Pērkons", "Menuets", "Rusted Wheel", "Justine" (Šveice), "Rīgas Modes", "Dabasu Durovys", "Laimas Muzykanti", "Borowa MC", "Jauda", trīs Latvijas tenori - Nauris Puntulis, Guntars Ruņģis un Miervaldis Jenčs, "Sovvaļnīks", Rihards Saule un citi. Astoņdesmitajos gados Kulakovs komponējis dziesmas aktiera Edgara Liepiņa koncertprogrammām "Pasmaidi, sirds gaiša kļūs", "Ārprāc 88" u.c., daudz rakstījis mūziku teātrim un filmām, 1984.gadā kopā ar Imantu Kalniņu un Juri Sējānu sarakstījis rokoratoriju "Kā jūra, kā zeme, kā debess". Deviņdesmitajos gados Kulakovs pievērsies lielākas formas vokāli instrumentālu skaņdarbu komponēšanai.

Turpinām ziņas

Līvānos sākta Kohēzijas fonda atbalstīta siltumenerģijas ražošanas efektivitātes paaugstināšanas projekta īstenošana. Projekta "Siltuma ražošanas efektivitātes paaugstināšana Līvānu pilsētā" gaitā SIA "Līvānu siltums" katlumājā paredzēts uzstādīt jaunu ar šķeldu kurināmu ūdenssildāmo katlu ar jaudu trīs megavati. Projekta mērķis ir paaugstināt siltumenerģijas ražošanas efektivitāti SIA "Līvānu siltums" katlu mājā. Tā darbību īstenošanas laiks pēc līguma noslēgšanas - deviņi mēneši. Būvdarbu veicējs tiks noteikts pamatojoties uz iepirkuma procedūras "Siltumenerģijas ražošanas efektivitātes paaugstināšana SIA "Līvānu siltums" katlu mājā" rezultātiem. Projekta kopējie izdevumi ir 465 tūkstoši 487 eiro, no kuriem attiecināmie izdevumi - 321 tūkstoti 700 eiro. Kohēzijas fonda finansējums ir 128 tūkstoši 680 eiro, kas ir 40% no attiecināmajiem izdevumiem. Līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par projekta Siltuma ražošanas efektivitātes paaugstināšana Līvānu pilsētā" īstenošanu SIA "Līvānu siltums" parakstīja šī gada 12.februārī. Projekts ir atbalstīts Eiropas Savienības Kohēzijas fonda darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" specifiskā atbalsta mērķa "Veicināt energoefektivitāti un vietējo AER izmantošanu centralizētajā siltumapgādē" pirmajā projektu atlases kārtā.

Lai veicinātu novadā uzņēmējdarbības attīstību, Līvānu novada dome sākusi jaunu iniciatīvu, kuras gaitā Līvānu novada uzņēmējiem būs iespēja iesniegt projektu pieteikumus konkursam "Līvānu novads VAR!" un saņemt pašvaldības līdzfinansējumu biznesam nepieciešamo iekārtu, aprīkojuma un inventāra iegādei. Konkursa mērķis ir sniegt pašvaldības finansiālu atbalstu Līvānu novadā reģistrēto mazo un vidējo komercsabiedrību un saimnieciskās darbības veicēju projektiem, kas saistīti ar uzņēmējdarbības attīstību, produkcijas un pakalpojumu klāsta pilnveidošanu, jaunu darba vietu veidošanos Līvānu novadā. Pašvaldība līdzfinansējumu piešķirs konkursa kārtībā. Šim mērķim pašvaldības budžetā šogad atvēlēti 5000 eiro, bet turpmākajos gados šo summu plānots palielināt. Uzņēmumi var pieteikties finansiālam atbalstam un saņemt līdz pat 2000 eiro. Konkursu rīko Līvānu uzņēmējdarbības atbalsta centrs sadarbībā ar Līvānu novada domi. Pieteikumi konkursam jāiesniedz personīgi Līvānu novada domes kancelejā vai sūtot pa pastu līdz 30.jūnijam. Konkursa komisija izvērtēs projekta pieteikumus divās nedēļās pēc projektu dokumentu iesniegšanas beigu termiņa, rezultāti tiks publicēti pašvaldības mājas lapā.

Un vēl

Šodien pulksten piecos pēcpusdienā Līvānu novada Centrālajā bibliotēkā viesosies ģenerālis, profesors, sporta meistars, 12. Saeimas deputāts un Viestura ordeņa kavalieris Kārlis Krēsliņš. Tikšanās laikā Kārlis Krēsliņš iepazīstinās ar savu jaunāko grāmatu “No lauku puikas līdz ģenerālim”. Kārlis Krēsliņš ir Latvijas Šaušanas federācijas prezidents, Džordža Maršala centra Latvijas biedrības prezidents, Latvijas Aizsardzības spēku apvienības goda prezidents, Latvijas Ģenerāļu kluba valdes loceklis, Latvijas rezerves virsnieku asociācijas loceklis. Autors un autoru kolektīvu dalībnieks apmēram 90 dažādiem zinātniskiem pētījumiem un rakstiem par radiolokācijas problēmām, NBS izveides un attīstības problēmām un vietu Latvijas drošības sistēmā, kā arī par militārās izglītības jautājumiem. Zinātniskā žurnāla par drošību un aizsardzību „Militārais Apskats” redakcijas kolēģijas priekšsēdētājs. Grāmatā „Gods kalpot Latvijai” apkopotas ģenerāļa Kārļa Krēsliņa atmiņas par Latvijas Nacionālo Bruņoto spēku izveidi un attīstību no 1991.gada līdz pat mūsdienām.

Page 1 of 743