Sestdiena, 29 Novembris 2014 17:18

Daugava pie Jēkabpils pamazām aizsalst (FOTO)

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)
Šīs nedēlas nogalē noslīdot gaisa temperatūrai līdz -10 un zemāk grādiem, pamazām sākusi aizsalt Daugava pie Jēkabpils. Ja vēl tikai vakar upes krastos bija vērojamas pirmās piesalas, tad jau šodien plāna leduskārtiņa vietām pārvilkusies pāri visai upei.
 
 
Jau ziņots, ka no ceturtdienas Daugava no upes augšteces sāka aizsalt, tas veicinājis jau tā zemā ūdens līmeņa samazināšanos vēl vairāk - līdz zemākajam rādītājam kopš 2002.gada. Daugavā pie Jēkabpils šobrīd ūdens līmenis ir ap divi metri virs noteiktā līmeņa. Šis rādijums ir tik zems, ka pat netiek mērīts ar skalu, kas izveidota uz viena no tilta pontoniem. Daugavas vērotāji zina teikt, ja upe aizsalst pie zema ūdenslīmeņa, pavasarī iespējami lieli plūdi, jo būs nepietiekama ūdens masa, lai palu laikā paceltu ledu. Pie zema ūdenslīmeņa, tas nosēstoties uz grunts un radot ledus sastrēgumus, savukārt tie – plūdus.
 

Daugavas augštecē Baltkrievijā un Krievijā upi vietām jau pārklājis ledus, citviet ledus ir tikai gar krastu, iet vižņi un veidojas vižņu sablīvējumi.
Mazākās un seklākās ūdenstilpes Latvijas austrumos jau ir aizsalušas. Jēkabpilī ar ledus kārtu pārvilcies arī Pils dīķis un ledus vērojams arī Radžu ūdenskrātuvē.
 

Attēlos var vērot, kā aizsalst Daugava pie Jēkabpils. Upe bildēta vakar un šodien un attēlos lieliski redzams, ka vakardienas piesalas šodien jau kļuvušas vietām par pirmo leduskārtu uz Daugavas.
 
 
Lasīts 3626 reizes Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 02 Decembris 2014 14:24

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aptauja

Kurš, Jūsuprāt, ir labākais kandidāts Latvijas premjera amatā?

Vjačeslavs Dombrovskis (Saskaņa) - 12.5%
Aldis Gobzems (KPV LV) - 11%
Jānis Bordāns (JKP) - 47.6%
Atis Pabriks (AP) - 6.8%
Roberts Zīle (VL-TB/LNNK) - 6.1%
Māris Kučinskis (ZZS) - 3.1%
Krišjānis Kariņš (JV) - 2.2%
Neviens no minētajiem - 6%
Vienaldzīgi - 3.3%

Kopā balsojumi: 735
Balsošana par šo anketu ir beigusies on: Novembris 5, 2018