Lāsma Irša

Lāsma Irša

 

Šodien, 19. maijā Jēkabpilī, Krustpils pusē, no "SuperNetto" apkārtnes pazudis vidēja auguma, brūns basetu šķirnes suns. Saimnieki priecāsies par jebkuru informāciju, kas palīdzētu suni atrast. T.: 26499354

Ceturtdiena, 17 Maijs 2018 13:57

Nozaudēta auto numurzīme KA-9698

Trešdien, 16. maijā Jēkabpils pilsētā nozaudēta automašīnas numurzīme KA-9698. Atradējam atlīdzība garantēta! Tel.: 26872688

Sestdien, 19. maijā Jēkabpilī notiks kārtējās Jēkabpils Jauniešu dienas '18 aktivitātes! Par gaidāmo pasākumu Jēkabpils Radio1 ēterā raidījumā "SPORTA ARĒNA" stāsta Ralfs Mitris un Gvido Zaķēns no Jēkabpils Jauniešu domes. 

Nākamais "Sporta arēnas" raidījums Jēkabpils Radio1 ēterā izskanēs trešdien, 23. maijā un studijā par tautas sporta aktualitātēm un iespējām pastāstīs Jēkabpils sporta centra sporta speciāliste un pasniedzēja Zanda Kārkliņa. Ja jums ir jautājumi raidījuma viesiem, sūtiet tos uz e-pasta adresi: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Mēneša pēdējā raidījumā no visiem jautājumu iesūtītājiem izlozēsim vienu, kas balvā saņems īpašu "Ar sportu sirdī..." krūzīti!

Raidījums tapis sadarbībā ar Jēkabpils pilsētas pašvaldību un Jēkabpils sporta centru.

Nedēļas nogalē, 19. un 20. maijā, aicinām uz 34. Latvijas bērnu un jauniešu folkloras svētkiem Pulkā eimu, pulkā teku2018 (PEPT) Līvānos. Dziedot, dejojot, muzicējot, stāstot stāstus un piedaloties interaktīvās darbnīcās, šogad svētkos īpaši tiks izzinātas latviešu kāzu tradīcijas. Svētku notikumos ieeja ir bez maksas.

Bērnu un jauniešu folkloras kopas ik gadu izzina kādu no tautas tradīcijām, kas ir veltīta konkrētai tēmai. 2018. gadā dalībnieki turpināja pētīt tēmu “Zinu, zinu tēva sētu”, padziļināti izzinot latviešu kāzu tradīcijas. Piedaloties gandrīz 1500 bērniem un jauniešiem no visiem Latvijas novadiem, svētku koncerti un norises ļaus iepazīt Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma daudzpusīgumu un Latvijas folkloras kopu devumu tā iedzīvināšanā šodien.

Svētki Līvānos ir plašākas PEPT programmas noslēguma sarīkojums. PEPT ir vienīgā nacionāla mēroga programma, kurā bērni un jaunieši no visiem Latvijas novadiem apgūst latviešu nemateriālo kultūras mantojumu, to izzinot un praktizējot visa mācību gada garumā. Dalībnieki ir apguvuši dziesmas, dejas, rotaļas un stāstus, piedaloties PEPT programmas notikumos – tradicionālās dziedāšanas konkursā “Dziesmu dziedu, kāda bija 2018”, tradicionālās muzicēšanas konkursā “Klaberjakte 2018”, tradicionālās dejošanas konkursā “Vedam danci 2018”, stāstnieku festivālā „Ziv zup’ 2018” un stāstnieku konkursā “Anekdošu virpulis 2018”, kā arī reģionālajos folkloras kopu sarīkojumos.

Tradicionālā kultūra, folklora, nemateriālais kultūras mantojums – tie ir dažādi apzīmējumi mums pašiem piederošām un ļoti svarīgām lietām – dažādām valodas izpausmēm, dziesmām, dančiem, melodijām, ornamentiem, ēdienu receptēm utt. Tā ir nozīmīga latviskās identitātes daļa, PEPT svētki ir tā visa iedzīvināšana, kopā radīšanas un dalīšanās prieks. Programma dod iespēju bērniem un jauniešiem izzināt un piedzīvot tradīcijas šodien, šeit un tagad. PEPT dalībnieki, kuri jau pieauguši, turpina savās ģimenēs iedzīvināt mantojumu, kā arī veido jaunas folkloras kopas, domubiedru klubus. Pārņemot to, kas katram ir vistuvākais, veidojas mūsdienīgas tradīcijas interpretācijas. Tā mēs bagātinām Latvijas kultūrtelpu kopā,” stāsta projekta vadītāja Māra Mellēna.

Galvenie notikumi (pilnu pasākuma programmu, lūdzu, skatiet relīzes pielikuma daļā):

19. maijs, sestdiena

  • 11.00. Svētku atklāšanas koncerts „Vysi muni gosti beja”.

  • 18.00. PEPT folkloras konkursu laureātu koncerti. Norise vienlaicīgi trīs pilsētas vietās.

20. maijs, svētdiena

  • 10.30. Svētku dalībnieku GĀJIENS.

  • 11.30. Svētku noslēguma Novadu koncerts „Kā tur bija, tā tur bija cīrulīša kāziņās”.

*Detalizētu pasākuma programmu, lūdzu, skatiet relīzes pielikuma sadaļā.

Pulkā eimu, pulkā teku ir nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas programma, kuras galvenais uzdevums ir aktualizēt paaudzēs krātā mantojuma – īpaši nemateriālais kultūras mantojuma: prasmju, iemaņu, stāstu, dziesmu, melodiju, deju, ēdienu recepšu un dzīves gudrību pielietojuma iespējas šodien, šeit un tagad katram no mums, atbildīgi saglabāt un attīstīt, nododot tālāk. Nemateriālais kultūras mantojums tiek apgūts dažādos folkloras žanros.

Atbalstītāji: Valsts kultūrkapitāla fonds, Līvānu novada pašvaldība, AS „Latvijas valsts meži” un MammaDaba. Svētku lieldraugi: AS “Swedbank” un zīmols “Kārums”.

Vairāk: www.facebook.com/PEPTlv, www.pept.lv, #peptlv

Papildu informācija: Māra Mellēna, projekta vadītāja, mob. 26522141, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

34. Latvijas bērnu un jauniešu folkloras svētki

Pulkā eimu, pulkā teku 2018

19.-20.05.2018., Līvāni

PROGRAMMA

 

19. maijs, sestdiena

 

10.00. Ieskaņu koncerts CĪRULI, CĪRULI, KAD ŅEMSI SIEVU? (brīvais mikrofons). Norises vieta: pie Līvānu novada Kultūras centra.

11.00. Svētku atklāšanas koncerts VYSI MUNI GOSTI BEJA. Folkloras kopu un individuālo izpildītāju koncerts. Norises vieta: pie Līvānu novada Kultūras centra (ap strūklaku).

15.00 – 16.00. Ielu koncerti. Folkloras kopu individuālās programmas.Norises vietas: pie Līvānu Kultūras centra un pie Līvānu novada domes.

18.00. PEPT 2018 folkloras konkursu laureātu koncerti. Koncerti notiek vienlaicīgi trīs vietās.Norises vietas: Līvānu novada Kultūras centrs, Līvānu Sv. Miķeļa katoļu baznīca un Līvānu luterāņu baznīca.

Pasākumi bērnu un jauniešu folkloras kopu dalībniekiem:

12.00 – 17.30. Interaktīvās darbnīcas svētku dalībniekiem. Norises vieta: Dubnas krasts pie Līvānu 1.vidusskolas.

15.30 – 16.30. Muzikantu saspēle. Norises vieta: Līvānu novada Centrālā bibliotēka, Straumes zāle.

20.30 – 23.00. Saldais Danču vakars svētku dalībniekiem.Norises vieta: tiks precizēta.

21.00 – 22.00. Stāstu laiks svētku dalībniekiem. Norises vieta: Līvānu novada Kultūras centrs.

20. maijs, svētdiena

10.30 – 11.30. Svētku dalībnieku GĀJIENS. Norises vieta: no Līvānu novada Kultūras centra līdz Latgales Mākslas un amatniecības centram.

11.30 – 14.00. Svētku noslēguma Novadu koncerts KĀ TUR BIJA, TĀ TUR BIJA CĪRULĪŠA KĀZIŅĀS. Norises vieta: pļava pie Latgales Mākslas un amatniecības centra.

13.30 – 14.00. Rotaļu sarīkojums ROTAĻU VIJA LATVIJAI un svētku NOSLĒGUMS. Norises vieta: pļava pie Latgales Mākslas un amatniecības centra.

* Nelabvēlīgu laika apstākļu gadījumā programmā iespējamas izmaiņas.

Notikumu vietu adreses Līvānos:

Līvānu novada Kultūras centrs – Rīgas iela 105.
Līvānu novada dome – Rīgas iela 77.
Līvānu novada Centrālā bibliotēka – Rīgas iela 136.
Līvānu 1.vidusskola –  Rīgas iela 101.
Līvānu 2.vidusskola – Rīgas iela 113.
Līvānu Sv.Miķeļa katoļu baznīca – Baznīcas iela 19.
Līvānu luterāņu baznīca – Dzelzceļa iela 17.
Latgales Mākslas un amatniecības centrs – Domes iela 1.

Aktīvākā jauniešu organizācija Jēkabpils Jauniešu dome arī šogad piedāvā jaudīgāko vasaras sezonas iesildīšanas pasākumu - Jēkabpils Jauniešu dienu’18! Šogad tā norisināsies 19.maijā.

Esam pavadījuši ziemu ar tās pelēcību, vitamīnu un, vissvarīgāk, saules trūkumu un gatavojamies jaudīgai vasarai ar spožiem saulesstariem un karstām cīņām sporta laukumos Jēkabpils stadionā “Vārpa”. Savus spēkus aicinām samērīt tādos sportaveidos kā pludmales volejbols (U16 ; 17+), strītbols (U14;U16; 17+), ielu florbols (U16 ; 17+), ielu futbols (U16 ; 17+), “Street Workout”, BMX un INLINE (iesācēji; amatieri; profesionāļi) sacensībās. Norisināsies arī dažādi konkursi šajos sportaveidos, un tajos piedalīties varēs jebkurš interesents. Individuālo sportaveidu piekritējiem būs iespēja piedalīties kopējā treniņā ar profesionālu fitnesa treneri. Tāpat, aicinām pārbaudīt savus spēkus galda tenisā un galda hokejā.

Mākslinieciskas dvēseles gaidīsim mākslas stūrītī, bet atpūsties no drūzmas un veldzēties ēnā varēs JJD Chillspotā. Tāpat kā iepriekš, arī šogad piedāvāsim dažādas piepūšamās atrakcijas gan pašiem mazākajiem, gan arī jauniešiem un vecākiem.

Piedāvājam arī kaut ko vēl nebijušu un pavisam jaunu Jauniešu domes vēsturē – JJD Cars. Konkurss ar iepriekšpieteikšanos auto entuziastiem. Acis un, iespējams, ausis priecēs vairāki spēkrati, par kuriem skatītāji varēs atdot savu balsi un novērtēt vizuāli un tehniski pārsteidzošākos auto.

Ar tik plašu programmu un daudzveidīgām aktivitātēm esam gatavi iesildīt un atklāt vasaras sezonu kopā. Reģistrācija plkst. 10:00, atklāšana plkst 11:00.

Tiekamies jau 19.maijā Jēkabpils stadionā “Vārpa” karstākajās cīņās un jaudīgāko notikumu epicentrā! Laiks ir tagad – nāc un uzvari!

Seko līdzi jaunumiem Instagram kontā: @jauniesudome

Kontakti uzziņām:
Santa Čevere
Jēkabpils Jauniešu domes
Komunikāciju speciāliste
Mob.tel. 28303175

Sestdien, 19. maijā no pl. 9:00 līdz 15:00 t/c “Sedumi” pagalmā, Brīvības iela 301a, Jēkabpilī risināsies tradicionālie “Dārza svētki”!

Augiem un stādiem svētku cenas

SIA “Sedumi” Dārzniecība izpārdos vasaras puķes, balkona augus un garšaugus, kā arī tomātu stādus. Kokaudzētava “Meža Rasas” par svētku cenām piedāvās iegādāties dažādu lapu un skuju koku un krūmu stādus. SIA “Māras dārzs” tirgos rožu un zileņu stādus, savukārt IK “Madaras” – Sibīrijas īrisu un peoniju stādus.

SIA “Krastmaļi sēklas” pārstāvji apmeklētājiem sniegs konsultācijas par mauriņu ierīkošanu un kopšanu, kā arī par zālāju sēklām un zālāju sēklu maisījumiem. Varēs iegādāties mēslošanas līdzekļus un hidrogēlus, ko piedāvās SIA “Landagro”.

Dārza un meža tehnikas un darbarīku prezentācijas un izmēģināšana

Visas dienas garumā tiks demonstrēta pasaulē pazīstamu firmu dārza tehnika un instrumenti: “STIHL”, “VIKING”, “FISKARS”. Tāpat tiks prezentēti “MILWAUKEE” elektroinstrumenti, un “BAHCO” rokas instrumenti. Svētkos piedalīsies arī “Ražojam.lv” pārstāvji, kuri apmeklētājiem piedāvās izmēģināt un iegādāties jaunu dārza darbarīku – riteņkapli.

Mājražotāju tirdziņš

Jau tradicionāli “Dārza svētkos” piedalīties tiek aicināti mājražotāji

Ekskursijas uz dārzniecības siltumnīcām plkst. 10:00 un 12:00

*Apmeklējot pasākumu, jūs piekrītat, ka varat tikt fotografēts. Uzņemtās fotogrāfijas tiks publicētas SIA “Sedumi” mājaslapā un sociālo tīklu profilos, kā arī glabātas arhīvā.

            Vai tu jau esi reģistrējies kā Optibet klients? Ja nē, tad ir pēdējais laiks, jo šis solās būt ļoti spraigs, sportisks un neaizmirstams pavasaris! Sākot ar pasaules čempionātu hokejā, dažādām svarīgām futbola un basketbola spēlēm, beidzot pat ar 2018. gada Eriovīziju Portugālē, kur par labākās dziesmas titulu cīnīsies arī Latvija, tas viss ir un būs pieejams sporta bārā, kas atvērts katru dienu no agra rīta līdz pat vēlam vakaram. Nav iespējams salīdzināt azartu un pasākuma vērošanas garšu, ja pirms tam tiek izanalizēts un paredzēts rezultāts un izteiktas likmes, kā bez šī procesa. Tas ir pavisam kas cits, kā vienkārši pasīvi skatoties un vērojot pasākumu mājās, kur netiek ņemta nekāda dalība notiekošajā procesā. Aktīvā dalība liek just līdzi un vērot ekrānā notiekošo ar pavisam citu adrenalīna un aizrautības pakāpi un piesaisti!

            Lai kļūtu par reģistrētu Optibet klientu, nepieciešamas tikai piecas minūtes tava laika, tieši tik ātri un vienkārši tas ir! Pēc tam, kad klients ir reģistrējies, atliek tikai izpētīt mūsu piedāvājumu un ļauties sev aktuālākajiem un piemērotākajiem piedāvājumiem. Ir iespējams izmantot savas zināšanas un pieredzi sportā, izsakot pēc iespējas precīzākas likmes, paredzot kāds būs spēles iznākums. Ja gadījumā šķiet, ka pieredze nav gana liela, lai izteiktu paredzējumus, sporta bārs ir lieliska vieta, kur sadraudzēties un iegūt kontaktus no ļoti zinošiem un pieredzējušiem sporta bāra apmeklētājiem. Savukārt, ja sports tomēr līdz galam neinteresē, tad pie mums ir iespēja ļauties pavisam cita veida azartam, piedaloties dažādās interesantās un aizraujošās spēlēs, kas neprasa galvas lauzīšanu par to, kā būtu, ja būtu, tikai nedaudz veiksmes un var ļauties spēles azartam, pārāk nepārslogojot jau tā no darba nogurušo prātu. Spēļu klāsts ir milzīgs un katrs var atrast sev piemērotāko, protams, ir arī spēles, kas prasa nedaudz palauzīt galvu, bet tas jau paliek katra klienta ziņā, kāds spēles veids ir piesaistošākais. Nāc un pārbaudi, vai veiksme ir tavā pusē?

            Nav iespējams izbaudīt pasākumu un ļauties azartiskajiem notikumiem, ja ir jālauza galva par ēšanas vai dažādiem citiem atmosfēras jautājumiem. Sporta bārā Optibet par visu parūpēsies un visu nodrošinās lieliskais un ļoti profesionālais personāls, lai katru jūsu darbību pavadītu augstākās klases komforts. Ir iespējams gan gardi paēst, nobaudot ļoti plašu piedāvājuma klāstu, gan veldzēt slāpes gan ar alkoholiskiem, gan bezalkoholiskiem dzērieniem. Protams, piedāvājumā ir arī ļoti bagātīgs un gards pusdienu piedāvājums, lai izraujoties no sasteigtās darba dienas ikdienas, būtu iespējams paralēli baudot pusdienas, vērot elpu aizraujošu sporta notikumu. Nāc ciemos un tu nenožēlosi! Sīkāka informācija par darba laikiem, bāra atrašanās vietām, kā arī dažādajiem īpašajiem piedāvājumiem un akcijām ir atrodama Optibet mājaslapā!

Noklausies jaunāko "SPORTA ARĒNU" internetā un uzzini vairāk par sestdien, 12. maijā Jēkabpilī gaidāmo Latvijas Sporta veterānu - senioru savienības un Jēkabpils sporta centra organizēto Pavasara krosu sporta vecmeistariem - par veicamajām distancēm, aktivitātēm bērniem un īpašo iespēju konsultēties par sirds veselību! 

Un vēl - uzzināsiet vairāk arī par raidījuma viešņu - Jēkabpils sporta centra direktora vietnieci Aivu Jakubovsku! Vai viņa dejo vai dzied, skrien vai slēpo, skatās komēdijas vai drāmas!

Nākamais "Sporta arenas" raidījums Jēkabpils Radio1 ēterā izskanēs trešdien, 16. maijā un studijā viesosies jaunieši no Jēkabpils Jauniešu domes, lai pastāstītu par 19. maijā gaidāmo Jauniešu dienu 2018. Ja jums ir jautājumi raidījuma viesiem, sūtiet tos uz e-pasta adresi: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Mēneša pēdējā raidījumā no visiem jautājumu iesūtītājiem izlozēsim vienu, kas balvā saņems īpašu "Ar sportu sirdī..." krūzīti!

Raidījums tapis sadarbībā ar Jēkabpils pilsētas pašvaldību un Jēkabpils sporta centru.

Jēkabpils Radio1 studijā viesojas handbola komandas "Jēkabpils" handbolistes Agnija Malceniece un Ieva Lapsa. Raidījumā dzirdēsiet par sudrabu Latvijas Handbola čempionāta virslīgā, par komandas garu un mīlestību pret handbolu!

"Sporta arēnas" maija programma:

❗9.05. Jēkabpils sporta centra pārstāve Aiva Jakubovska un Latvijas Sporta veterānu - senioru savienības prezidents Daumants Znatnajs pastāstīs par Jēkabpilī gaidāmo Pavasara krosu Latvijas sporta vecmeistariem.
❗16.05. Radio1 studijā viesosies jaunieši no Jēkabpils Jauniešu domes, lai pastāstītu par Jauniešu dienu 2018.
❗23.05. Sporta speciāliste un pasniedzēja Zanda Kārkliņa pastāstīs par tautas sporta aktualitātēm
❗30.05. "Sporta arēnā" viesosies vairākkārtējais pasaules čempions svaru stieņa spiešanā guļus - Valdis Alksnītis

Ja Jums ir jautājumi raidījuma viesiem, sūtiet tos uz e-pasta adresi: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Mēneša pēdējā raidījumā no visiem jautājumu iesūtītājiem izlozēsim vienu, kas balvā saņems īpašu "Ar sportu sirdī..." krūzīti!

Raidījums tapis sadarbībā ar Jēkabpils pilsētas pašvaldību un Jēkabpils sporta centru.

 

Page 1 of 75

Aptauja

Vai apmeklēsiet Jēkabpils pilsētas svētkus 2018 - "Radi Jēkabpili"?