Kāpēc nepamatoti vārda 'Latgale' vietā lietojam 'Austrumlatvija', ar bērniem negribam runāt latgaliski, vēlamies būt līdzīgi viens otram, bet nevis cīnamies par atšķirīgo, kas atklāj mūsu būtību un dzimtās saknes, cik lielā mērā par to atbildība jāuzņemas pašiem un valsts mērogā - diskusija ar Viesturu Kairišu, kurš cenšas dzīvot arī Latgalē.
Žurnālists Dainis Īvāns dodas uz Rēzekni, lai apmeklētu ne vien Latgales, bet visas Latvijas pērli –  Latgales vēstniecību GORS jeb Austrumlatvijas koncertzāli. Saruna ar tās valdītāju Diānu Zirniņu par Latgales vēstniecības GORS 5 gadiem – laiku un vietu, kas  rada un vēsta Latgales stāstu.  
30.raidījumā dodamies uz Daugavpils teātri. Žurnālists Dainis Īvāns sarunājas ar tā vadītāju Oļegu Šapošņikovu par Daugavpils teātra atdzimšanu pēdējo 6 gadu laikā, repertuāru, aktieriem un teātra skatītāju. Teātris savas simpātijas ir ieguvis ne vien vietējo iedzīvotāju acīs, bet uz izrādēm skatītāji brauc arī no Rīgas. Daugavpils teātris Latvijas otrajā lielākajā pilsētā ir kļuvis par vienu no spēcīgākajiem gaismas avotiem - par to Daiņa Īvāna saruna ar Oļegu Šapošņikovu.  
Trešdiena, 25 Oktobris 2017 17:01

29.raidījumā žurnālists Dainis Īvāns tiekas ar dzejnieci Annu Rancāni

Informācijas avots:
Saruna par likteņupi Daugavu, kuru latgalieši uzskata par savējo, uzsverot, ka tieši Latgales skaistums slēpjas vēl divos Latvijā lielākajos ezeros. Raidījumā arī dzejnieces pārdomas latgaliešu sāpi - latviskotajiem nosaukumiem un vērtībai – reģiona cilvēkiem, kuriem ir jāpievērš lielākā uzmanība, nevis aizbraukušajiem, saucot viņus mājās.
Par veidotajām filmām par Latgali, tās cilvēkiem saruna ar grupas režisoru Egdaru Bļinovu un dzejnieci, projektu iniciatori Inetu Atpili-Jugani. Šoreiz vairāk par dzeju un filmām: mūsdienu drāmu, kas stāsta par vienkāršu latgaliešu ģimeni, - filmu "Vīna vosora deļ vysu", radošās grupas pagaidām pēdējo filmu par dziedātāju Aiju Rimšu, bieži sauktu par "Latgolys rūžeņu", meklējot un atrodot atbildes uz jautājumiem – kāpēc un kā cilvēki uz vietas var radīt ne tikai sava reģiona, bet visas Latvijas skatītajam saistošus darbus.    
Page 1 of 7

Aptauja

Kas, jūsuprāt, visvairāk vajadzīgs drošai Latvijas valsts nākotnei?