Par veidotajām filmām par Latgali, tās cilvēkiem saruna ar grupas režisoru Egdaru Bļinovu un dzejnieci, projektu iniciatori Inetu Atpili-Jugani. Šoreiz vairāk par dzeju un filmām: mūsdienu drāmu, kas stāsta par vienkāršu latgaliešu ģimeni, - filmu "Vīna vosora deļ vysu", radošās grupas pagaidām pēdējo filmu par dziedātāju Aiju Rimšu, bieži sauktu par "Latgolys rūžeņu", meklējot un atrodot atbildes uz jautājumiem – kāpēc un kā cilvēki uz vietas var radīt ne tikai sava reģiona, bet visas Latvijas skatītajam saistošus darbus.    
Trešdiena, 11 Oktobris 2017 12:11

27. raidījumā par augstāko izglītību un zinātni Rēzeknē

Informācijas avots:
Tā kā izglītība ir pamatu pamats pilsētas, novada un reģiona izaugsmē, kā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija - Austrumlatvijas izglītības un zinātnes centrs - veicina Latgales attīstību, kāda ir tās loma Latvijas un pasaules mērogā. Stāsts būs arī par pirms diviem gadiem akadēmijas izveidoto mācību iestādi – Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolu, kas ir šāda veida vienīgā vidējās izglītības iestāde Latgalē. Žurnālists Dainis Īvāns tiekas ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektora vietnieku sadarbības un attīstības jautājumos Gunāru  Strodu un  Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas direktoru Aivaru Vilkasti.…
Būs stāsts par alu, šmakovku un vīnu, kas ir iekļauti kulinārā mantojuma sarakstā. Satiksimies ar Balvu novada Bērzpils alus darītāju Daini Rakstiņu. Daugavpilī dosimies uz Latvijā lielāko šmakovkas muzeju un sarunāsimies ar  Daugavpils pilsētas Tūrisma attīstības un informācijas aģentūras direktori Ilonu Maksimčiku un Šmakovkas muzeja gidu Romualdu Gadzānu. Iegriezīsimies Daugavpils novada Laucesas pagasta zemnieku saimniecībā ,,Sēlija", lai par šmakovku un vīnu aprunātos ar saimniecības īpašnieku Albertu Mendriķi. Bet par Preiļu novada, kur 500 gadus valdīja grāfu Borhu dinastija,  vīna ražošanas…
Joprojām aktuāli jautājumi – kādi ir īstenie to izveides mērķi, kāpēc ir vajadzīgas sabiedriskās organizācijas, bet nepietiek darboties vien domubiedru grupām. Dosimies uz Rēzeknes novada Maltas pagastu – vietu, kur darbojas vismaz 10 biedrības un nodibinājumi. Sarunāsimies ar ģimeņu biedrības ,,Hestija’’ un nodibinājuma dambretes klubs ,,Malta’’ vadītāju Juri Dombrovski, arī futbola kluba ,,Saules puikas’’ nodibinājuma vadītāju Aleksandru Borodulinu. Kā Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs veicina Latgales citu nevalstisko organizāciju darbību - stāsta centra koordinators Oskars Zuģickis.  
Ceturtdiena, 07 Septembris 2017 00:00

24.raidījumā – par Latgales lielāko pērli – Rāznas nacionālo parku

Informācijas avots:
Uzkāpsim parka lielākajos  kalnos – Mākoņkalnā un Liepu kalnā un izzināsim, kas dzīvo parka mežos un ūdeņos, kādas bagātības slēpj Rāznas ezers, cik daudz salu ir Ežezeram. Raidījuma vadītāja Inga Čekša-Ratniece sarunājas ar Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas direktori Andu Zeizi un dabas izglītības centra ,,Rāzna’’ vadītāju Regīnu Indriķi, arī Kroma kalna saimnieku Aleksandru Lubānu. Tas ir mākslīgi veidots kalns, kur iespējams apskatīt 9.-11.gadsimta latgaļu pils rekonstrukcijas procesu un dzirdēt stāstu par seno latgaļu dzīvi pilskalnos.  
Page 1 of 6

Aptauja

Kā vertējat Jēkabpils domes jaunās vadības un deputātu paveikto pirmajās 100 dienās?