Žurnālisti - raidījumu vadītāji Dainis Īvāns un Inga Čekša-Ratniece izvērtē tikai Latgalei piederošās unikālās vērtības, kuras raksturo reģionu kā bagātu - tā cilvēki, latgaliešu valoda, amatnieku devums, katoļticīgo tradīciju godā turēšana, mākslas un mūzikas pasaule, saglabātā un popularizētā folklora, augstāko izglītības iestāžu un teātru devums. Raidījumu cikls ,,Ir Latgale mūsu'' - tas ir tikai sākums, Latgales kanonu meklējot... Uz tikšanos!  
Pirmdiena, 27 Novembris 2017 18:19

34.raidījumā - par Latgalei raksturīgajiem tautas mūzikas instrumentiem

Informācijas avots:
Saruna ar latviešu etnomuzikologu, komponistu, mūziķi un profesoru Valdi Muktupāvelu. Raidījumā izzināsim, kādi ir senākie mūzikas instrumenti, kā tie nonāca Latgales teritorijā un kādi ir to neparastie nosaukumi. Ir arī stāsts par Latgales kokli un bubynu. Raidījuma turpinājumā dodamies uz Rēzeknes novada Kaunatas pagasta Dubuļiem pie elektrisko ģitāru meistara Jāņa Kuzminska, kurš arī pats spēlē ģitāru, bungas un dzied.    
Lai Latgalei raksturīgos kanonus izvērtētu viņa skatījumā. Valoda, tradīcijas, kultūras pasaule, daba un, protams, cilvēki - kā lielākās bagātības ne vien pašam reģionam, bet visai valstij, arī Eiropai, jo tieši ar Latgali sākas Eiropas Savienības robeža. Kaut arī Jānis Streičs nedzīvo Latgalē, taču viņu uzskata par tai piederīgu un sauc par latgalieti. Viņš ir pagodināts. Tomēr kinorežisoram nepatīk, kad mazo valsti sāk  izteikti dalīt reģonos - par to un viņa devumu Latgalei kino jomā plašāk sarunā ar Jāni Streiču raidījumā…
Kāpēc nepamatoti vārda 'Latgale' vietā lietojam 'Austrumlatvija', ar bērniem negribam runāt latgaliski, vēlamies būt līdzīgi viens otram, bet nevis cīnamies par atšķirīgo, kas atklāj mūsu būtību un dzimtās saknes, cik lielā mērā par to atbildība jāuzņemas pašiem un valsts mērogā - diskusija ar Viesturu Kairišu, kurš cenšas dzīvot arī Latgalē.
Žurnālists Dainis Īvāns dodas uz Rēzekni, lai apmeklētu ne vien Latgales, bet visas Latvijas pērli –  Latgales vēstniecību GORS jeb Austrumlatvijas koncertzāli. Saruna ar tās valdītāju Diānu Zirniņu par Latgales vēstniecības GORS 5 gadiem – laiku un vietu, kas  rada un vēsta Latgales stāstu.  
Page 1 of 7

Koncertieraksts

Aptauja

Vai uzticaties Latvijas banku sistēmai?

Jā - 9.4%
Drīzāk jā - 7.4%
Daļēji - 19.7%
Drīzāk nē - 16.8%
Nē - 46.5%

Kopā balsojumi: 340
Balsošana par šo anketu ir beigusies on: Marts 19, 2018