Otrdiena, 14 Augusts 2018 13:19

Kādus krājumus gatavojat ziemai?

Informācijas avots:

Silvija1

Silvija: Jā, vāru ievārījumus un konservējam dārzeņus. Sākām ar zemeņu ievārījumu, tad aveņu ievārījumu, patlaban konservējam gurķus un taisam dažādus gurķu salātus, piemēram, Latgales. Gaidu kāpostu ražu, taisīsim ziemai salātus no kāpostiem un bietītēm. Ziemā viss noderēs. Ievārījumus un konservus galvenokārt gatavo mana meita, es palīdzu.

Jenss1

Jenss: Viskautko gatavojam. Saldējam dārza un meža ogas, skābējam, marinējam gurķus, gatavojam gurķu salātus ar etiķi un eļļu. Šogad bija bagātīga ķiršu raža,vārījām ievārījumu, gatavojām kompotu.

Tatjana1

Tatjana: Gatavoju gurķus, tomātus, ievārījumus. Ģimenē iecienītākie ir marinēti tomāti diļļu uzlējumā, šos konservus apēd pirmos. Tos gatavo šādi: uzvāra stipru, koncentrētu diļļu uzlējumu un to ņem kā pamatu marinādei. Litram šķidruma pievieno četras ēdamkarotes cukura un vienu līdz divas ēdamkarotes sāls. Tomātus liek burkās, pievieno uz puslitra burciņu vienu krustnagliņu un dažus smaržīgos piparus, kā arī pāris daiviņu ķiploka. Visu pārlej ar karstu diļļu marināti, burciņas pasterizē un aizvāko.

Aina1

Aina: Vārīju zemeņu un melleņu ievārījumus. Gatavoju plūmju kompotu. Konservēju gurķus un tomātus. Bērniem vislabāk garšo kompoti, savukārt man gurķu konservi.

Maija11

Maija:Patlaban darbojamies ar gurķiem, ļoti daudz ievārījumu savārīts un kompotu ielikts. Ar krājumu gatavošanu ziemai galvenokārt ņemas mans vīrs, viss kas ir pagrabā ir viņa gatavots. Man no vasarā gatavotā mīļākais ir aveņu ievārījums.

Gunita1

Gunita: Jā, es zinu par ko balsošu vēlēšanās. Tie ir vietējie cilvēki, kas startē uz saeimu, kurus pazīstu, kuriem uzticos. Tiem, kas būs ievēlēti Saeimā vairāk uzmanības jāpievērš ceļiem, laukiem un skolām. Tagad daudzas skolas likvidē. Latvijas laikos bija pretēji, atvēra skolu laukos un pamazām tā piepildījās ar bērniem, cilvēki nāca, dzīvoja un strādāja laukos. Toreiz tas izdevās. Varbūt mums jāmācās no vēstures?

Ivars1

Ivars: Godīgi sakot, nezinu. Partiju savstarpējās attiecībās ir juceklis. Reklāmās klausīties nav vērts, jo tur daudz tukšu runu un solījumu. Nāks tuvāk jāskatās kādi cilvēki kandidē, kurus pazīstu un tad jau arī izvēlēšos.

Jelena2

Jeļena: Vēl nezinu. Nāks tuvāk vēlēšanas, būs daudz reklāmu, partiju avīžu pastkastītēs, tad varēs lasīt, domāt un izvēlēties. Visticamāk, ka skatīšos kādi pazīstami cilvēki kanbdidē un par kādu no tiem tad arī balsošu.

Vija1

Vija: Nē, vēl nezinu par ko balsot. Uz vēlēšanām iešu, bet par ko atdot savu balsi vēl domāšu. Nāks tuvāk, varēs vēlēšanu iecirkņos iepazīties ar deputātu kandidātu sarakstiem, programmām un tad jau arī izvēlēties.

Vilmars1

Vilmārs: Nezinu, nav ne jausmas par ko balsot. Uz vēlēšanām iešu, bet visticamāk izlemšu pēdējā brīdī. Partiju un deputātu solījumiem neticu, pienāks vēlēšanu diena, kurš saraksts labāk patiks vai kurā būs kāds pazīstams cilvēks, par to arī balsošu.

 

Trešdiena, 01 Augusts 2018 14:44

Kā pavadāt savu atvaļinājumu?

Informācijas avots:

Genadijs1

Genādijs: Tieši šobrīd man ir atvaļinājums. Plānoju kopā ar ģimeni doties ceļojumā pa Latviju. Vēl neesam izlēmuši, kurp brauksim. Iepriekš esam apceļojuši Latgali. Apmeklējam kultūrvēstruriskus objektus, muzejus, vērojam dabas ainavas.

Dzintra1

Dzintra: Izbaudu atvaļinājuma pēdējo dienu. Šovasar atvaļinājuma laikā braucu ciemos pie bērniem un mazbērniem uz Angliju. Prieks, ka viņiem viss ir labi, ka mazbērniem labas sekmes un panākumi skolā. Mazbērni, lai arī mācās angļu skolā, raiti runā latviski, prot lasīt un rakstīt dzimtajā valodā.

Mariite1

Mārīte: Esmu jau pensijā un man viss laiks ir kā atvaļinājums. To vasarā pavadu dārzā. Šogad man pirmo reizi ir dārzs un es ar prieku tajā darbojos. Šovasar viss aug griezdamies, būs laba raža.

Aija1

Aija: Daļu sava atvaļinājuma jau esmu izmantojusi, daļu izmantošu vēlāk. Atvaļinājumā atpūšos, strādāju dārzā, apkopju puķes, kā arī dodos kādā ceļojumā. Visbiežāk tepat pa Latviju, retāk – arpus valsts.

Vesma2

Vēsma: Man atvaļinājums būs augustā. Parasti tā laikā izdaru visus mājas darbus, kas aizņemtības dēļ darbā iekrājušies un nav padarīti. Atvaļinājuma laikā cenšos arī nedarīt neko un atpūsties kopā ar ģimeni.

Arnita1

Arnita: Ja būtu vairāk puķu, pilsēta būtu skaistāka, jo tur, kur tās ir – ir skaisti. Vairāk varētu būt izvietotas ziedu piramīdas, tāpat arī varētu būt vairāk puķudobju. Daudzviet, kur jau ir puķudobes un ziedu piramīdas, gribētos redzēt puķes košākās krāsās. Vienmēr jau gribās vairāk un labāk, bet, jāteic, ka kopumā man patīk pilsētas puķudobes. Ejot garām, ir uz ko paskatīties.

Ilze1

Ilze: Jā, Jēkabpilī ir pietiekami daudz puķudobju un tās ir arī skaistas, jo īpaši man patīk puķudobe aplī Rīgas ielā iepretī tiltam pār Daugavu. 

Ljina1

Ļina: Manuprāt, pilsētā ir pilnīgi pietiekami puķudobju un tās arī krāšņi zied. Man patīk, ejot ikdienās gaitās vērot puķudobes. Domāju, ka vēl vairāk nav vajadzīgs. 

Marika1

Marika: Neesmu īpaši pievērsusi uzmanību pilsētas apstādījumiem. Patīk ziedu piramīdas un iekarenie ziedu podi Vecpilsētas laukumā, ejot un nākot uz un no darba ir uz ko paskatīties. Vai vajag vēl vairāk? Nezinu. Ir prieks par to, kas jau ir, ziedi priecē.

Ingars2

Ingars: Patīk ziedu piramīdas, kas ir dažādās vietās Jēkabpilī. Nesen biju Vācijā, jāteic, ka tur ir daudz daudz vairāk puķu pilsētās, ja salīdzina ar Jēkabpili, tad te ir tukšums. Savukārt Vācijā tās ir visur – gan puķudobēs, gan gaisa vāzēs, gan ziedu piramīdās, piemeram, iekarenās vāzes ar ziediem ir arī uz visiem tiltiem. Šo ideju varētu realizēt arī Jēkabpilī.

Ceturtdiena, 21 Jūnijs 2018 12:48

Kur šogad līgosiet un kādas ir Jūsu Līgo tradīcijas?

Informācijas avots:

 Ludmila

Ludmila: Līgo svētkos brauksim uz laukiem uz Vīpi, mums tur ir mazdēls. Svētkiem jau esmu sasējusi sieru, siešu vēl vienu - ar ķimenēm. Laukos ir klusums un miers, pulcējamies kopā ģimene, kurinam ugunskuru un svinam.

 

Tomass

Tomass: Svētkus šogad nesvinēšu, došos prom darbā ārpus Latvijas. Citus gadus līgoju savās mājās. Jāņus svinu kā jau ierasts šajos svētkos - ar ugunskuru, alu, sieru un dziesmām.

 

Inese

Inese: Līgo svētkus svinam mājās, nedodamies uz publiskiem pasākumiem, sapulcējas visa ģimene, klājam galdu, klausāmies Līgo dziesmas. Pilsētas mājā ugunskuru nekurinam, taču galdā ir visi Jāņu tradicionālie cienasti.

 

Dzintars

Dzintars: Šogad nelīgošu, būšu prom ārzemēs, tur īpaši nelīgojam. Ja gadās būt Jāņos Latvijā, tad svinam kā ierasts – dodamies uz laukiem, kurinam ugunskuru, cepam šašliku, ēdam sieru, dzeram alu un klausāmies Jāņu dziesmas.

 

Modra

Modra: Līgošu kā ierasts savās majās, atbrauks ciemos bērni un mazbērni. Kurināsim ugusnkuru, klāsim galdu ar sieru, pīrāgiem, alu. Dziedāsim dziesmas. Svinam tradicionāli.

 

 

Sandra Mikanovska,

Radio1, Ceturtdiena

Ceturtdiena, 14 Jūnijs 2018 10:58

Kādus pilsētas svētku pasākumus apmeklēsiet?

Informācijas avots:

 Juliana un Irina no kreisas

Irina un Juliāna: Jā, apmeklēšu un piedalīšos. Kopā ar baltkrievu biedrību “Spatkanne” Sēļu sētā uzstāšos un dziedāšu un piedalīšos arī citos pasākumos, piemēram, ar meitu iesim uz bērniem domātajām atrakcijām un dosimies izbraucienā ar bānīti. Meita kopā ar sporta klubu “Alianse” piedalīsies svētku gājienā.

 

 Vanda

Vanda: Jā, apmeklēšu. Kā ierasts iešu uz visiem pēc kārtas pasākumiem un noteikti apmeklēšu koncertu pie mūzikas skolas. Tāpat arī apmeklēšu dižtirgu, vērošu svētku gājienu un apmeklēšu koncertus. Pilsētas svētki ir vajadzīgs un atbalstāms pasākums.

 

 Regiina

Regīna: Sestdien apmeklēšu visus pasākumus pēc kārtas. Katru gadu kopā ar meitu izstaigājam visas norises vietas, mums patīk šie svētki. Viennozīmīgi – pilsētniekiem tie ir vajadzīgi.

 

 Tatjana

Tatjana: Uz pilsētas svētkiem iešu kopā ar mazbērnu un galvenie pasākumi, ko apmeklēsim būs tie, kas domāti bērniem, galvenokārt Kena parkā. Pilsētas svētki ir laba tradīcija un labi, ka pasākumi ir bez ieejas maksas, jo ja būtu jāmaksā ne visi varētu atļauties tos apmeklēt. Gribētos lai arī tirgotāji šajā dienā savas preces piedāvātu ar lielākām atlaidēm, lai pirktspēja būtu augstāka.

 

 Stanislava

Staņislava: Jau tradicionāli apmeklēšu visus pasākumus, izstaigājot visas svētku norisises vietas. Cilvēkiem svētku nevar būt par daudz un pilsētas svētki ir ik gadu gaidīti.

 

 

Sandra Mikanovska,

Radio1, Ceturtdiena

Trešdiena, 06 Jūnijs 2018 11:04

Kāda, jūsuprāt, ir vislabākā dāvana absolventam?

Informācijas avots:

 Iveta

Iveta: Manuprāt, ziedi un grāmatas. Tā ir visvērtīgākā dāvana. Arī man izlaidumā dāvināja ziedus un daudz grāmatas. Piemēram, Ojāra Vācieša dzejas grāmatu, gan krāšņu albumu ar daudziem fotoattēliem par Latviju un vēl citas.

 

Velta

Velta: Es katrā ziņā izvēlētos dāvināt grāmatu, piemēram, “Visskaistākās vietas pasaulē”, kas ir kāšņš izziņu albums ar daudziem fotoattēliem. Protams, arī ziedus.

 

Alla

Alla: Jaunietim, kurš mīl lasīt – noteikti laba dāvana varētu būt grāmata, piemēram enciklopēdija. Ja jaunietis nemīl lasīt, tad droši vien aploksni ar naudu, lai pats nopērk, ko vēlas. Dāvanas summa varētu būt ap 30 eiro, jo par mazāku naudu neko prātīgu nopirkt nevar.

 

Agnese

Agnese: Es uzskatu, ka absolventam jādāvina tikai ziedi un nekādas citas dāvanas nav vajadzīgas. Es vēl atceros savu izlaidumu, toreiz bijām nabadzīgi, bet daudz saliedētāki, cits citu atbalstošāki, bijām kā komanda. To arī novēlu mūsdienu absolventiem.

 

Olga

Olga: Manuprāt, tie varētu būt ziedi un nauda aploksnē. Es tā arī sveikšu savus mazbērnus – ar ziediem un naudu, lai viņi var nopirkt, ko vēlas.

 

Sandra Mikanovska,

Radio1, Ceturtdiena

Ceturtdiena, 24 Maijs 2018 08:15

Vai esat vakcinējušies pret ērču encefalītu?

Informācijas avots:

 Inta

Inta: Nē, neesmu. Bija gadījums, kad mežā ogojot ērce bija piesūkusies, noņēmu pati ar pinceti. Nekas ļauns nenotika. Tāpēc arī par vakcinēšanos neesmu domājusi.

 

Lana

Lana: Jā, es regulāri vakcinējos pret ērču encefalītu. Patlaban jau pēdējās potes iedarbība ir beigusies, jāiet atkārtoti vakcinēties. Man ērce bija piesūkusies bērnībā. Toreiz kaut kā no ērcēm tā nebaidījāmies. Tagad baidos no šī kukaiņa, tāpēc vakcinējos.

 

Inese

Inese: Jā, ļoti sen esmu vakcinējusies, kad bija darbs katru dienu mežā. No ērcēm nebaidos un man nekad ērce nav piesūkusies, es uzskatu, ka ir mazs procents slimu ērču. Savukārt manam vīram bērnībā bija piesūkusies slima ērce un viņš izslimoja ērču encefalītu.

 

Nadezhda

Nadežda: Jā, esmu vakcinējusies – gan pati, gan arī savus bērnus. Katru dienu esam dabā un ir risks, ka var piesūkties ērce. Arī citiem iesaku vakcinēties, jo īpaši cilvēkiem, kas dzīvo laukos.

 

Svetlana

Svetlana: Nē, nekad. No ērcēm nebaidos, jo kam jānotiek, tas notiksies. Dabā esmu bieži un ērces man ir piesūkušās katru gadu, tās izvelku pati. Tikai vienu reizi esam vērsušies pēc mediķu palīdzības, lai izvelk ērci meitai.

 

 

Sandra Mikanovska,

Radio1, Ceturtdiena

Trešdiena, 09 Maijs 2018 09:58

Vai jau esat paguvusi atklāt sauļošanās sezonu?

Informācijas avots:

 Evija

Evija: Vēl nē, neesmu paguvusi. Man nupat kā bērniņš ir nācis pasaulē, vēl tik pirmās dienas kā dodos ar viņu pastaigās. Taču man patīk sauļoties un vislabprātāk to daru savās mājās dārzā.

 

Olga

Olga: Jā, savā “dačā”, strādājot dārzā. Man patīk sauļoties, aktīvi darbojoties, nevis dīki guļot saulītē. Apmeklēju arī Radžu ūdenskrātuves galveno peldvietu, Jēkabpilī tā ir vienīgā vieta, kur viss labiekārtots lai sauļotos un peldētos.

 

Irina

Irina: Jā, tikai strādājot dārzā, tā var ļoti labi nosauļoties. Speciāli nekad neesmu sauļojusies, jo nav labi ilgstoši gulēt saulē.

 

Kristine

Kristīne: Vēl neesmu paguvusi atklāt sauļošanās sezonu, bet drīzumā došos sauļoties uz karjeru. Man patīk sauļoties, jo tas nāk par labu veselībai, manuprāt, tas visiem būtu jādara biežāk.

 

Ineta

Ineta: Vēl nē. Man patīk sauļoties un labprāt dodos sauļoties tepat uz karjeru Jēkabpilī vai braucu uz Jūrmalu. Es saļošanās sezonu parasti atklāju vasaras vidū.

 

Sandra Mikanovska,

Radio1, Ceturtdiena

 aleksejs

Aleksejs: Lai cilvēkiem būtu labi apmaksāts darbs tepat Jēkabpilī, Latvijā, lai nebūtu jābrauc peļņā uz ārzemēm. Arī mana sieva šobrīd strādā ārzemēs, jo nav citu iespēju uzturēt ģimeni. Man ir bērni, lai viņiem, kad izaugs būtu darbs. 4.maija svētkus ģimenes lokā nesvinam, bet izmantojam brīvo dienu atpūtai.

 

martins

Mārtiņš: Vairāk skatīties uz to, kas mums ir, ikvienam stiprāku mugurkaulu latviskajai identitātei, stiprināt sevī lepnumu par savu valsti un ikdienā koncentrēties tikai uz labo. Novēlu būt vienotiem un valsts svētkus sagaidīt pozitīvā noskaņā. Mūsu ģimenē nav tradīciju baltā galdauta svētkiem, taču ik gadu sanākam kopā šuarākā vai plašākā lokā un svinam. Es cenšos būt patriotisks ikdienu, ne tikai svētkos.

 

 Biruta

Biruta: Domājot par to, kā cilvēki jūtas, mums daudzko vajadzētu citāk nekā ir tagad. vajadzētu labu darbu, labas algas, labas pensijas un sociālās garantijas, lai cilvēki neatkarības dienā patiesi varētu justies kā svētkos, nevis nomākti ar savām rūpēm, lai mēs būtu gandarīti par sasniegto. Baltā galdauta svētkus svinu un svētku galdu klāju, ja atbrauc ciemiņi.

 

 Liiga

Līga: Novēlu mums visiem būt draudzīgākiem un saticīgākiem, lai būtu lielāka kopības sajūta. Baltā galdauta svētkus ģimenē svinam. Mums ir speciāli šiem svētkiem sagādāts balts galdauts, ko uzklājam, tad liekam svētku cienastu un visi kopā svinam.

 

 Kristiine

Kristīne: Novēlu, lai mūsu Latvija un pilsēta būtu daudz zaļāka, lai pilsētā ir daudz apstādījumu, puķu un zaļumu. Dzīvoju netālu no Jēkabpils valsts ģimnāzijas un tur nesen nozāģēja ozolus, ļoti žēl krāšņo koku. Tāpēc novēlu vairāk stādīt, mazāk zāģēt. Ģimenē baltā galdauta svētkus īpaši nesvinam, brīvdienu izmantojam, lai visi pabūtu kopā.

 

 

Sandra Mikanovska,

Radio1, ceturtdiena

Page 1 of 21

Noskaties

Aptauja

Vai sekojat brīdinājumiem, kurās ūdenstilpnēs ir zilaļģes?