Otrdiena, 09 Oktobris 2018 18:40

Kā vērtējat 13.Saeimas vēlēšanu rezultātus?

Informācijas avots:

Longina1

Longina: Nevisai patīk. Saskaņa uzvarēja, bet ko tas dod – valdību veidot tai neļaus, lai gan šobrīd partijā ir daudz gudru un progresīvu cilvēku. Valdību veidos tie, kas pirms vēlēšanām viens par otru teica sliktu. Nesaprotu, kā tie cilvēki sēdēs pie sarunu galda un veidos komandu.

Inga1 

Inga: Mani vēlēšanu rezultāti apmierina, partija par ko balsoju ir Saeimā un tās sastāvs atjaunojies gandrīz uz pusi. Tagad sagaidu, ka viņi darīs to, ko solīja un būs pozitīvas pārmaiņas. Pirmkārt, jāsakārto izglītības un veselības aprūpes joma.

 Marite1

Mārīte: Grūti teikt, redzēs vai ievēlētajiem deputātiem izdosies izveidot valdību, kas varētu strādāt. Partija, par kuru balsoju ir ievēlēta Saeimā, taču īsti neapmierina vietu sadalījums. Lielu pārsteigumu vēlēšanu rezultāti nesagādāja.

 Aigars1

Aigars: Rezultāti apmierina. Jaunajai Saeimai varāk jāpievēršas izglītībai, veselības aprūpei, lielāks atbalsts nepieciešams pensionāriem un galvenais līdzekļi jātvēl Latvijas ceļu sakārtošanai. Tie ir ļoti sliktā stāvoklī.

 Modris11

Modris: Pozitīvi, ka tie, kas aizgāja vēlēt parādīja, ka viņi ir pilnībā pret pašreizējo valdību. Sāpīgs kritiens ir visām varas partijām, jo īpaši – ZZS un Jaunai Vienotībai. Līdzšinējā koalīcija – ZZS, JV un NA vairs nav spējīgas izveidot valdību. Pozitīvi, ka Saeimā ienāk jauni politiskie spēki ar lielu mandātu skaitu – KPV LV, Jaunā konservatīvā partija un Attīstībai/Par! Es mazliet pazīstu Bordāna kungu un domāju, ka viņa vadībā viss būs OK. Negatīvi, ka mūsu vēlēšanu likums ir bezjēdzīgs, balsojam par sarakstiem ne personām, es sarakstā varbūt pazīstu divus trīs un tie pārējie 15 man ir sveši, mums tas jāmaina un jāpāriet uz jaukto sistēmu, līdzīgi kā ir Lietuvā. Vēl negatīvi, kas varbūt no latvieša izklausīsies savādi, bet es biju cerējis Saskaņai uz labākiem rezultātiem, jo mana pārliecība ir, ka liela daļa nelaimju mums ir no tā, ka mēs 30 gados neesam varējuši pārvarēt šo etnisko sašķeltību. Igauņi to sen ir izdarījuši un igauņiem vispār nav krievu partiju. Igaunijā pie varas ir centra partija, kurai joprojām ir tāds pats līgums ar Putina partiju no kā mūsu “Vienotība” nobijās un atteicās. Visticamāk tā nebūs, bet es būtu gribējis un būtu priecīgs, ja Saskaņa būtu valdībā.

 

Viktors1

Viktors: Noteikti piedalīšos vēlēšanās un zinu par ko balsošu. No jaunievēlētās Saeimas sagaidu lielāku interesi par vienkāršajiem cilvēkiem un viņu dzīves apstākļiem. Vairāk jāatbalsta vienkāršais cilvēks veselības aprūpē un noteikti jāpaaugstina pensijas.

Tatjana1ZZ

Tatjana: Obligāti visiem jāiet uz vēlēšanām, es iešu un jau zinu par ko balsošu. Tiesa, nevienam jau īsti ticēt nevar, bet balsot jāiet. Jaunajai Saeimai novēlu vairāk domāt par vienkāršo tautu, pensionāriem un galvenokārt par lielāku atbalstu veselības aprūpē tie, kuriem nav naudas sevi ārstēt. Lielāks atbalsts un bezmaksas ārstēšanās piedāvājums nepieciešams invalīdiem. Tāpat arī jāpanāk, lai pie ārstiem speciālistiem nav tik ilgi jāgaida rindā.

 Andris1

Andris: Vēl neesmu izlēmis vai iešu uz vēlēšanām. Tāpat arī domāju par ko balsot, ja iešu. Jaunajai Saeimai noteikti jādomā, kā Latvijā atjaunot ražošanu. Visas rūpnīcas Latvijas pilsētās tika likvidētas, sagrautas. Tagad tās jāatjauno, bet vai jaunā Saeima to darīs, maz ticams.

 Zane1

Zane: Vēl nezinu vai iešu uz vēlēšanām, neesmu izlēmusi. Tāpat arī vēl nezinu par ko balsošu, ja iešu. Vēl domāšu iet vai nē un par ko balsot. Ko sagaidīt no jaunievēlētās Saeimas? Nezinu. Tāpat neviens solījumus nepilda.

 Anita1

Anita: Līdz šim esmu piedalījusies visās vēlēšanās, vai tagad iešu nezinu, jo nesaņemu nekādu atbalstu no valsts. Esmu invalīde un nesaņemu nekādu atbalstu ne no pašvaldības, ne Saeimas. Jaunajai Saeimai jādomā kā palīdzēt cilvēkiem, nevis kā mūs “slaukt” ar nodokļiem. Lai ietu uz vēlēšanām ir jābūt pārliecībai, ka viņi par mums rūpēsies, bet tā nav.

 Sanita11

Sanita: Jā, iešu. Par ko balsot vēl neesmu izlēmusi, jo nevar īsti saprast, ko no deputātu kandidātiem gaidīt, kuram ticēt. Jaunajai Saeimai vairāk vērības jāvelta ģimenēm ar bērniem un pensionāriem, piešķirot lielākus pabalstus un pensijas. Tāpat arī jādomā par nodokļu samazināšanu, jo līdz šim tie ir nepārtraukti paaugstināti.

 

Marija1

Marija: Maizi. Dārzeņus, kas nepieciešami, audzēju pati. No laukiem man atved pienu, reizēm pērkam Latvijā ražotu krējumu un biezpienu. Gaļu nepērku. Man vīrs mednieks un pietiek ar medījumu gaļu.

 Jelena12

Jeļena: Noteikti maizi un sviestu. Maize, mums ir visgaršīgākā, citur nav tik gardas maizes. Ciemiņi, kas atbrauc no Krievijas vai citām valstīm, vienmēr ciemakukulim iegādājas mūsu maizi, jo gardākas, kā Latvijā citur nav.

 Aigars1

Aigars: Jogurtus. Latvijā ražotie ir treknāki un garšīgāki. Savukārt citus produktus, kā kuro reizi - pērku gan Latvijas, gan ievestos. Skatos, kas ir labāks un, ko tajā brīdī kārojas.

 Ilona1

Ilona: Vairāk piena produktus, jogurtus, mūsu burkānus, jo īpaši mazos burkāniņus, kas gatavi tūlītējai lietošanai, nelielajos iepakojumos. Protams, maizi, garšo visas šķirnes “Donas” un “Druvas” “Spēkavota”. Izvēloties produktus, pārsvarā cenšos pirkt Latvijas preci.

Juris11 

Juris: No Latvijas produktiem vienmēr iegādājos pienu, biezpienu un maizi. Pērkot citus pārtikas produktus, skatos, kas ir lētāks. Pērku ne tikai Latvijas preci. 

Danija1

Danija: Man nav viena noteikta iecienīta autora un dzeju lasu reti. Visviežāk dzeju meklēju, kad vajadzīgas kādas labas rindas apsveikumam svētkos. Tās es meklēju internetā, grāmatās nē.

 Rita1

Rita: Man patīk Raiņa dzeja. Kad ir laiks, lasu dzeju sirdspriekam. Jāteic, ka laika jau nekad nav, tāpēc dzeju lasīt iznāk reti.

 Iveta11

Iveta: Tikai Ziedonis. Dzeju lasu reti. Ikdienā dzeju meklēju, kad jāraksta apsveikumi kolēģiem un tos atrodu internetā, populārākie pantiņi apsveikumiem ir no Kornēlijas Apšukrūmas dzejas rindām.

 Zoja1

Zoja: Dzeju lasu reti, kad nepieciešams dvēselei. Patīk Raiņa un Puškina dzeja. Savukārt praktiskais dzejas pielietojums ir pantiņi apsveikumiem, tos gan atrodu internetā ne grāmatās.

 Inita111

Inita: Nav viena mīļākā dzejnieka, taču visbiežāk lasu Imanta Ziedoņa dzeju. Man mājās ir neliela bibliotēka un tajā ir arī dzejas grāmatas. Ja kādreiz vajag kādu dzejoli, to atrodu grāmatās.

 

Iveta1

Iveta: Skolēniem vēlu, lai ir prieks mācīties un iet uz skolu, savukārt skolotājiem, lai darbs sagādā prieku, lai ir radoši skolēni. Vēlu visiem visu to labāko.

 Aiga1

Aiga: Pacietību un izturību, tās ir visvajadzīgākās. Savstarpējo sapratni, lai skolēni dzird skolotāju un skolotājs skolēnu, lai ir laba sadarbība.

 Alberts1

Alberts: Vislabākos panākumus un spēku apgūt zināšanas. Lai gan skolēniem, gan skolotājiem darbā ir labas sekmes un veiksmīgs šis mācību gads.

 Ludmila1

Ludmila: Pirmkārt, izturību un veiksmi. Lai skolēns justos labi skolā ir jābūt savstarpējai sapratnei starp skolēniem un pedagogiem. To arī visiem novēlu.

Tamara11

Tamāra: Visiem novēlu lielu pacietību, un, protams, sekmes darbā un mācībās. Manai mazmeitai ir ļoti labi skolotāji, iet jau otrajā klasē, mācās Jēkabpils 2.vidusskolā un mākslas skolā. Esam apmierināti ar pedagogu darbu.

 

Trešdiena, 22 Augusts 2018 10:45

Vai esat gatavi jaunajam mācību gadam?

Informācijas avots:

InaraUnEvelina1

Ināra un Evelīna: "Jā. Skolai jau sapirktas burtnīcas, klades, zīmuļi, pildspalvas, pamazām tika gādāts vajadzīgais skolai," stāsta vecmāmiņa Ināra. Savukārt mazmeita Evelīna piebilst, ka "vēl nepieciešami piederumi mākslas skolai." Evelīna teic, ka uz skolu gribās iet. Viņa mācās Jēkabpils pamatskolā.

 ValentiinaUnDaniels1

Valentīna un Daniels: "Jā, skolai esam sagādājuši visu nepieciešamo. Sākam iepirkties jau jūnijā, esam sapirkuši klades, burtnīcas, rakstāmpiederumus un citas nepieciešamās lietas, esam burtnīcas un klades arī apvākojuši, viss ir sagatavots, lai dotos uz skolu," stāsta Valentīna. Daniels piebilst, ka "īsti uz skolu vēl negribās iet, bet ko darīsi, ja vasara beidzas". Daniels ies Jēkabpils 2.vidusskolas 4.klasē.

Nauris1 

Nauris: Jā, skolai esmu gatavs, viss ir sagādāts, bet nezinu vai gribās iet uz skolu. It kā vasara ir bijusi pietiekami gara, bet šogad būs eksāmeni un nezinu vai gribās tos kārtot. Skolai iepirkāmies jau vasaras vidū. Es mācos Jēkabpils 3.vidusskolā, šogad iešu sestajā klasē.

ZentaUnFilips1

Zenta un Filips: "Jā, skolai jau gandrīz viss sagādāts, vēl tikai burtnīcas jānopērk," teic Filips un piebilst, ka šovasar bijis Grieķijā, kur arī pirktas skolai vajadzīgas lietas. Viņš mācās Jelgavas 4.vidusskolā un patlaban viesojas pie vecmāmiņas Zentas Jēkabpilī.

LiigaUnMaartinjsh11

Līga un Mārtiņš: "Jā, esam gatavi skolai. Patlaban pērkam būrtnīcas, klades, zīmuļus, pirksim arī jaunas drēbes skolai un somu," stāsta Līga, piebilstot, ka "mācību grāmatas nodrošinās skola." "Mācos Jēkabpils 3.vidusskolā, iešu 3.klasē un uz skolu iet gribās," atzīst Mārtiņš.

 

Otrdiena, 14 Augusts 2018 13:19

Kādus krājumus gatavojat ziemai?

Informācijas avots:

Silvija1

Silvija: Jā, vāru ievārījumus un konservējam dārzeņus. Sākām ar zemeņu ievārījumu, tad aveņu ievārījumu, patlaban konservējam gurķus un taisam dažādus gurķu salātus, piemēram, Latgales. Gaidu kāpostu ražu, taisīsim ziemai salātus no kāpostiem un bietītēm. Ziemā viss noderēs. Ievārījumus un konservus galvenokārt gatavo mana meita, es palīdzu.

Jenss1

Jenss: Viskautko gatavojam. Saldējam dārza un meža ogas, skābējam, marinējam gurķus, gatavojam gurķu salātus ar etiķi un eļļu. Šogad bija bagātīga ķiršu raža,vārījām ievārījumu, gatavojām kompotu.

Tatjana1

Tatjana: Gatavoju gurķus, tomātus, ievārījumus. Ģimenē iecienītākie ir marinēti tomāti diļļu uzlējumā, šos konservus apēd pirmos. Tos gatavo šādi: uzvāra stipru, koncentrētu diļļu uzlējumu un to ņem kā pamatu marinādei. Litram šķidruma pievieno četras ēdamkarotes cukura un vienu līdz divas ēdamkarotes sāls. Tomātus liek burkās, pievieno uz puslitra burciņu vienu krustnagliņu un dažus smaržīgos piparus, kā arī pāris daiviņu ķiploka. Visu pārlej ar karstu diļļu marināti, burciņas pasterizē un aizvāko.

Aina1

Aina: Vārīju zemeņu un melleņu ievārījumus. Gatavoju plūmju kompotu. Konservēju gurķus un tomātus. Bērniem vislabāk garšo kompoti, savukārt man gurķu konservi.

Maija11

Maija:Patlaban darbojamies ar gurķiem, ļoti daudz ievārījumu savārīts un kompotu ielikts. Ar krājumu gatavošanu ziemai galvenokārt ņemas mans vīrs, viss kas ir pagrabā ir viņa gatavots. Man no vasarā gatavotā mīļākais ir aveņu ievārījums.

Gunita1

Gunita: Jā, es zinu par ko balsošu vēlēšanās. Tie ir vietējie cilvēki, kas startē uz saeimu, kurus pazīstu, kuriem uzticos. Tiem, kas būs ievēlēti Saeimā vairāk uzmanības jāpievērš ceļiem, laukiem un skolām. Tagad daudzas skolas likvidē. Latvijas laikos bija pretēji, atvēra skolu laukos un pamazām tā piepildījās ar bērniem, cilvēki nāca, dzīvoja un strādāja laukos. Toreiz tas izdevās. Varbūt mums jāmācās no vēstures?

Ivars1

Ivars: Godīgi sakot, nezinu. Partiju savstarpējās attiecībās ir juceklis. Reklāmās klausīties nav vērts, jo tur daudz tukšu runu un solījumu. Nāks tuvāk jāskatās kādi cilvēki kandidē, kurus pazīstu un tad jau arī izvēlēšos.

Jelena2

Jeļena: Vēl nezinu. Nāks tuvāk vēlēšanas, būs daudz reklāmu, partiju avīžu pastkastītēs, tad varēs lasīt, domāt un izvēlēties. Visticamāk, ka skatīšos kādi pazīstami cilvēki kanbdidē un par kādu no tiem tad arī balsošu.

Vija1

Vija: Nē, vēl nezinu par ko balsot. Uz vēlēšanām iešu, bet par ko atdot savu balsi vēl domāšu. Nāks tuvāk, varēs vēlēšanu iecirkņos iepazīties ar deputātu kandidātu sarakstiem, programmām un tad jau arī izvēlēties.

Vilmars1

Vilmārs: Nezinu, nav ne jausmas par ko balsot. Uz vēlēšanām iešu, bet visticamāk izlemšu pēdējā brīdī. Partiju un deputātu solījumiem neticu, pienāks vēlēšanu diena, kurš saraksts labāk patiks vai kurā būs kāds pazīstams cilvēks, par to arī balsošu.

 

Trešdiena, 01 Augusts 2018 14:44

Kā pavadāt savu atvaļinājumu?

Informācijas avots:

Genadijs1

Genādijs: Tieši šobrīd man ir atvaļinājums. Plānoju kopā ar ģimeni doties ceļojumā pa Latviju. Vēl neesam izlēmuši, kurp brauksim. Iepriekš esam apceļojuši Latgali. Apmeklējam kultūrvēstruriskus objektus, muzejus, vērojam dabas ainavas.

Dzintra1

Dzintra: Izbaudu atvaļinājuma pēdējo dienu. Šovasar atvaļinājuma laikā braucu ciemos pie bērniem un mazbērniem uz Angliju. Prieks, ka viņiem viss ir labi, ka mazbērniem labas sekmes un panākumi skolā. Mazbērni, lai arī mācās angļu skolā, raiti runā latviski, prot lasīt un rakstīt dzimtajā valodā.

Mariite1

Mārīte: Esmu jau pensijā un man viss laiks ir kā atvaļinājums. To vasarā pavadu dārzā. Šogad man pirmo reizi ir dārzs un es ar prieku tajā darbojos. Šovasar viss aug griezdamies, būs laba raža.

Aija1

Aija: Daļu sava atvaļinājuma jau esmu izmantojusi, daļu izmantošu vēlāk. Atvaļinājumā atpūšos, strādāju dārzā, apkopju puķes, kā arī dodos kādā ceļojumā. Visbiežāk tepat pa Latviju, retāk – arpus valsts.

Vesma2

Vēsma: Man atvaļinājums būs augustā. Parasti tā laikā izdaru visus mājas darbus, kas aizņemtības dēļ darbā iekrājušies un nav padarīti. Atvaļinājuma laikā cenšos arī nedarīt neko un atpūsties kopā ar ģimeni.

Arnita1

Arnita: Ja būtu vairāk puķu, pilsēta būtu skaistāka, jo tur, kur tās ir – ir skaisti. Vairāk varētu būt izvietotas ziedu piramīdas, tāpat arī varētu būt vairāk puķudobju. Daudzviet, kur jau ir puķudobes un ziedu piramīdas, gribētos redzēt puķes košākās krāsās. Vienmēr jau gribās vairāk un labāk, bet, jāteic, ka kopumā man patīk pilsētas puķudobes. Ejot garām, ir uz ko paskatīties.

Ilze1

Ilze: Jā, Jēkabpilī ir pietiekami daudz puķudobju un tās ir arī skaistas, jo īpaši man patīk puķudobe aplī Rīgas ielā iepretī tiltam pār Daugavu. 

Ljina1

Ļina: Manuprāt, pilsētā ir pilnīgi pietiekami puķudobju un tās arī krāšņi zied. Man patīk, ejot ikdienās gaitās vērot puķudobes. Domāju, ka vēl vairāk nav vajadzīgs. 

Marika1

Marika: Neesmu īpaši pievērsusi uzmanību pilsētas apstādījumiem. Patīk ziedu piramīdas un iekarenie ziedu podi Vecpilsētas laukumā, ejot un nākot uz un no darba ir uz ko paskatīties. Vai vajag vēl vairāk? Nezinu. Ir prieks par to, kas jau ir, ziedi priecē.

Ingars2

Ingars: Patīk ziedu piramīdas, kas ir dažādās vietās Jēkabpilī. Nesen biju Vācijā, jāteic, ka tur ir daudz daudz vairāk puķu pilsētās, ja salīdzina ar Jēkabpili, tad te ir tukšums. Savukārt Vācijā tās ir visur – gan puķudobēs, gan gaisa vāzēs, gan ziedu piramīdās, piemeram, iekarenās vāzes ar ziediem ir arī uz visiem tiltiem. Šo ideju varētu realizēt arī Jēkabpilī.

Page 1 of 21

Noskaties

Aptauja

Kurš, Jūsuprāt, ir labākais kandidāts Latvijas premjera amatā?