Trešdiena, 18 Oktobris 2017 14:42

Kādus rudens dārzeņus visbiežāk lietojat uzturā?

Informācijas avots:

 Aina

Aina: Ķirbjus. Man garšo gan marinēti ķirbji, gan ķirbju salāti. Tāpat arī gurķus un tieši marinētus vai skābētus, šādi man labāk garšo kā svaigi. Cepu arī kartupeļu pankūkas. Bērnībā garšoja kartupeļi sagriezti lielās šķēlēs un cepti uz plīts riņķiem. Tagad tādus vairs negatavo.

 

 Lilija

Lilija: Visu, kas izaudzis dārzā – kartupeļus, burkānus, kāpostus, kabačus un citus dārzeņus. Sagriežu kartupeļus sešās daļas, lieku bļodā, apleju nedaudz ar eļļu, ļauju nedaudz iemarinēties, tad lieku uz pannas un virsū kādu gaļu, piemēram, vistu stilbiņus. Šāds ēdiens garšo gan pašiem, gan ciemiņiem.

 

 AllaunArtjoms

Alla un Artjoms: Ēdam burkānus, ķirbjus, kabačus, kartupeļus - gan cepam, gan vāram, gan sautējam. Daudz ēdam arī ābolus. Dēlam vislabāk garšo āboli. Draudzenei dārzā aug vīnogas, ļoti saldas, ar tām cienājamies.

 

 Anna

Anna: Visbiežāk jau tomātus, kāpostus, burkānus – gan salātos, gan gatavojam dažādus ēdienus. Man vismīļākie dārzeņi ir tomāti un topa ēdiens – tomāti ar krējumu.

 

 Vadims

Vadims: Burkānus, kāpostus, kartupeļus, arī ābolus. Cepam kartupeļu pankūkas. Man vislabāk garšo kartupeļu pankūkas ar krējumu.

 

 

Sandra Mikanovska,

Radio1, Ceturtdiena

 Lubova

Ļubova: Labi strādā. Pagaidām viss kārtībā. Jauna vadība, pilsēta mainās. Es dzīvoju Bebru ielas mikrorajonā, mums tur viss jauns, izremontēts. Vēlu veselību un veiksmi jaunajai domei, galvenais, lai strādā cilvēku labā un bez savstarpējiem kašķiem.

 

 Janis

Jānis: Neesmu jēkabpilietis, bet bieži esmu pilsētā un sekoju līdzi visam, kas te notiek. Man patīk Jēkabpils jaunais mērs. Pilsēta kļuvusi tīrāka, sakoptāka. Vēlu, lai izdodas paveikt iecerēto.

 

 Laima

Laima: Neinteresējos, ko dara dome. Esmu maznodrošinātā, mani uztrauc citi jautājumi. Piemēram, no oktobra paaugstināja pensijas un vairāk saņems tie, kuriem lielākas pensijas. Tas nav taisnīgi. Tieši vairāk vajadzēja maksāt tiem, kuriem mazās pensijas, jo ir grūti izdzīvot. Domei vajadzētu vairāk rūpēties par maznodrošinātajiem.

 

 Guntars

Guntars: Es nezinu, kas ir Jēkabpils mērs un, ko dara dome. Neesmu nedz interesējies, nedz tam sekojis līdzi. Manuprāt, pilsētā nekas nav mainījies. Vēlu, lai jaunā dome vairāk strādā cilvēku labā.

 

 Solvita

Solvita: Ilgāku laiku nebiju Jēkabpilī, atbraucot pamanīju, ka ir labiekārtots Kena parks, ielas sakoptākas, pilsēta ir mainījusies uz labo pusi. Jaunajai domei vēlu spēku, izturību un daudz jaunu radošu ideju.

 

Sandra Mikanovska,

Radio1, Ceturtdiena

 

 Veronika

Veronika: Jā, jūtos droši. Es dzīvoju Ķieģeļu ielas mikrorajonā un nav bijusi situācija, kad būtu nedrošības sajūta. Pilsētā viss ir kārtībā.

 

Tatjanaar balto kraagu

Tatjana: Neesmu jēkabpiliete, esmu no Salas pagasta, bet reizēs, kad atbraucu uz Jēkabpili, jūtos droši. Manuprāt, viss ir kārtībā. Pilsētā bieži var redzēt patrulējam pašvaldības policijas auto.

 

Marats

Marats: Jūtos droši, vakaros vēlu apkārt nestaigāju, savukārt dienā viss ir kārtībā. Pilsētā ir droši. Par pašvaldības policijas darbu neko nezinu teikt, neesmu viņus pilsētā manījis.

 

Tatjana

Tatjana: Es vienmēr jūtos droši. Jāteic, ka pašvaldības policija pilsētā ir pamanāma, policijas auto regulāri braukā pa pilsētas ielās gan Jēkabpils, gan Krustpils pusē. Es pat teiktu, ka pašvaldības policijas auto ielās ir sastopams daudz biežāk nekā valsts policijas.

 

Inga

Inga: Ja godīgi, neesmu pamanījusi pilsētā pašvaldības policistus. Manuprāt, viņiem ir diezgan vienaldzīga attieksme pret cilvēkiem. Es dzīvoju tieši pretī klubam un bieži esmu dzirdējusi, kad tiek izsaukta policija, bet viņi nebrauc, nogaida. Tāpēc es pati rūpējos par savu drošību, nekā ceru uz pašvaldības policiju.

 

Sandra Mikanovska,

Radio1, Ceturtdiena

Otrdiena, 12 Septembris 2017 15:16

Vai jums mājās ir dūmu detektors?

Informācijas avots:

 Ilmars

Ilmārs: Nav man mājās dūmu detektora. Tā ir tikai kārtējā naudas izdošana. Nekādu lielo labumu tie nedos. Es taču savu māju zinu un zināšu, ja notiks ugunsgrēks arī bez dūmu detektora.

 

vaida

Vaida: Nē, man pagaidām vēl nav. Iespējams, ka dūmu detektori ir vajadzīgi, lai brīdinātu par ugunsgrēku. Manuprāt, tas nav izdomāts joka pēc, tā ir vajadzīga lieta.

 

Arkadijs

Arkādijs: Pašlaik vēl nav, bet domāju uzstādīt. Tā ir laba ideja, es to atbalstu. Dūmu detektori ir vajadzīgi.

 

Svetlana

Svetlana: Nē, nav. Man šajā jautājumā ir divejāda sajūta. No vienas puses drošības pēc dūmu detektors ir vajadzīgs, jo visās iestādēs ir šāda ierīce. No otras puses, ja dzīvoklis ir maz viena vai pusotra istaba, vai viņš ir vajadzīgs? Manuprāt, jābūt diferencētai pieejai atkarībā no dzīvopkļa un mājas telpu skaita un platības.

 

Emilija

Emīlija: Nē, nav. Lai uzstādītu, tie ir papildus izdevumi, jau tā ir grūti segt visus komunālos maksājumus, kur lai ņem naudu tādām papildlietām? Ja būs ugunsgrēks, dūmu smaku jutīs uzreiz arī bez dūmu detektora.

 

Sandra Mikanovska,

Radio1, Ceturtdiena

 Ernests

Ernests: Visu to labāko, lai visiem veicas, lai ir labas sekmes skolēniem mācībās, pedagogiem un vecākiem izturību. Lai izdodas viss iecerētais!

 

Kristiine

Kristīne: Labas atzīmes, lai būtu burvīgi skolotāji, lai mācību gads rit ātri, lai ikviens sagaida brīvlaiku un labi to pavada. Vēlu visu to labāko, ko vien var vēlēt, sākot skolas gaitas.

 

Inese

Inese: Pacietību un saprast mācības, ko apgūst. Tās turpmākai dzīvei ir ļoti svarīgas, bez mācībām neiztikt. Vēlu izturību, pacietību un arī priecāties par iespēju mācīties.

 

Samanta

Samanta: Veiksmi, panākumus un labas sekmes skolēniem, vecākiem un pedagogiem -izturību un pacietību!

 

Aigars

Aigars: Lai viss izdodas mācībās! Es studēju maģistrantūrā un šogad strādāšu Jēkabpils Agrobiznesa koledžā tā kā arī sev vēlu – lai izdodas!

 

Sandra Mikanovska,

Radio1, Ceturtdiena

 

Ceturtdiena, 24 Augusts 2017 14:04

Vai atbalstat skolēnu mācību gada pagarināšanu?

Informācijas avots:

 Ligita

Ligita: Tā ir slikta ideja. Man ir divi skolnieki un es, uzskatu, ka vasaras trīs mēneši atpūtai bērniem ir vajadzīgi. Turklāt tā jau ir gadu desmitiem ilga tradīcija, ka vasarā bērni atpūšas, kaut ko mainot, visiem tikai sarežģīs dzīvi.

 

sarmiite

Sarmīte: Nē, nevajadzētu gan pagarināt mācību gadu, jo skolas nav gatavas darbam ar bērniem vasarā. Tajās nav gaisa kondicionieru un, ja vasarā būs karsti, telpas būs nepiemērotas mācību darbam. Drīzāk būtu jādomā par izmaiņām mācību standartā jeb programmā jaunākiem bērniem. Patlaban tā ir gana sarežģita un ne visi bērni to spēj apgūt.

 

 Eliina

Elīna: Es mācos koledžā un mums mācību gads ilgst līdz 20.jūnijam. Es uzskatu, ka tas ir labi un arī vispārizglītojošajās skolās mācību gadu vajadzētu pagarināt līdz Jāņiem. Tas būtu tikai normāli un nekādu lieko slodzi skolēniem tas neradītu.

 

 Guna

Guna: Domāju, ka nē. Es agrāk strādāju skolā un zinu, ka pavasarī bērni ir ļoti noguruši, jo īpaši maijā un, ja vēl tiks pagarināts mācību gads, bērniem būs grūti.

 

 Gunta ralfs Nikola

Gunta, Ralfs, Nikola: Nē, noteikti nē. Trīs mēneši atpūtai vasarā ir nepieciešami. Mācību gada garums, kāds ir patlaban, ir labs un neko mainīt nevajag. Turklāt pie šāda ritma jau ir pieraduši gan bērni, gan vecāki, gan pedagogi.

 

 Nataalija

Natālija: Neesmu par to aizdomājusies. Dzīvoju bijušās Cukurfabrikas mikrorajonā, mūsu pusē puķu dobes ir satiksmes apļos. Domaju, ka puķu pilsētas ielās un apstādījumos ir pietiekami.

 

 Velga

Velga: Daļēji jā un daļēji nē. Pietrūkst puķu trīsstūrī pie tilta. Manuprāt, pilnīgi garām tur stādīt krūmus, tas traucēs transporta plūsmai. Rīgas ielā ir tikai akmeņi, tur noteikti vajadzētu izvietot puķu piramīdas vai pie laternām iekarenos puķu podus.

 

 Ineta

Ineta: Neesmu jēkabpiliete, bet esot šeit, cik esmu ievērojusi, puķu dobju ir maz. Ja vēl Jēkabpils pusē ir pa kādai puķu dobei un centrā arī puķu piramīdas un iekarenie podi, tad Krustpils pusē puķu tikpat kā nemana. Puķu dobju ziņā vairāk vajadzētu attīstīt apstādījumus Krustpils pusē.

 

 Ligita

Ligita: Man jau šķiet, ka ir pietiekami, bet vienmēr var vairāk, lai pilsēta ir krāšņāka. Piemēram, Kena parkā, kur puķu tikpat kā nav.

 

 Laura

Laura: Es šobrīd nedzīvoju Latvijā, esmu ciemos. Domāju, ka puķu dobju, piramīdu, gaisa dārzu vajadzētu vairāk. Piemēram Krustpils pusē pie dambja, tur vajadzētu ierīkot puķu dobes, arī pie tautas nama soliņiem, tur ir tikai tūjas, arī pie Jēkabpils valsts ģimnāzijas nav pietiekami puķu.

Otrdiena, 11 Jūlijs 2017 11:44

Vai esat šogad bijis sēņot un ogot?

Informācijas avots:

 RenateunRihards

Renāte un Rihards: Nākamajās brīvdienās ar ģimeni plānojam braukt sēņot. Domāju, ka jau sācies sēņu laiks, jo sociālajos tīklos arvien vairāk parādās bildes ar salasītajām sēnēm. Esmu no Aknīstes un mūsu puses mežos ir labas gaileņu un baraviku vietas.

 

Brigita

Brigita: Vēl nē. Esmu ogas lasījusi savā dārzā, jau gatavas jāņogas. Dodoties uz mežu man labāk patīk sēņot nekā ogot. Sēņu un ogu vietas labas ir Kūku mežos.

 

 Matiiss

Matīss: Nē. Sēņot es neeju, jo man no sēnēm alerģija. Es esmu strādājis mežā, tad gan ir kāda sauja salasīta aveņu vai melleņu tūlītējai apēšanai, taču speciāli ogās neesmu gājis. Ja ko vajag, nopērku tirgū.

 

 valja

Vaļa: Šovasar vēl nav sanācis, darba daudz, nav brīvā laika. Citus gadus esmu braukusi mellenēs uz Ozolsalu. Tagad pēc meža veltēm eju uz tirgu.

 

 Dace

Dace: Nē, neesmu bijusi. Es uz mežu eju pastaigāties, baudīt dabu, mežs sniedz daudz emociju. Sēņot un ogot esmu gājusi bērnībā. Pērn ar dēlu pastaigājoties Jēkabpils Mežaparkā salasījām mazliet meža zemenītes.

 

 Sandra Mikanovska,

Radio1, Ceturtdiena

 sanita

Sanita: Nē, neapmeklēšu, man jābrauc prom, taču mans vīrs un meita apmeklēs pilsētas svētkus. Meita ies gājienā no skoliņas, kuru apmeklē, princešu gājienā. Iepriekšējos gadus es vienmēr apmeklēju pilsētas svētkus, labs pasākums.

 tamara

Tamāra: Obligāti. Apmeklēšu pasākumus pilsētas centrā, svētkos ir iespēja satikties ar paziņām, ir labs garastāvoklis, tāpēc iešu pati un aicināšu līdzi citus. Mums ir tik maz svētku, tāpēc ir labi, ka ik gadu tiek rīkoti pilsētas svētki.

 Selga

Selga: Nē, nepiedalīšos man jāstrādā. Arī citus gadus darba dēļ nav sanācis. Pilsētas svētki savā ziņā ir naudas izšķērdēšana, jo vasarā dažādu svētku un pasākumu ir pietiekami.

 Inese

Inese: Galvenajā svētku dienā apmeklēšu visus pasākumus pēc kārtas - tirdziņu, koncertus un citus. Man labāk patika kā pilsētas svētki tika organizēti sākumā, kad tie bija kādas ielas svētki.

 Gunars

Gunārs: Noteikti apmeklēšu. Dzirdēju, ka uz Daugavas būs motorsvētki, laivu braucieni, tur noteikti iešu, apmkelēšu Dona koncertu. Svētku pasākumus apmeklēšu kopā ar ģimeni. Svētki ir vajadzīgi.

Piektdiena, 23 Jūnijs 2017 09:51

Kur līgosiet un, kādas ir Jūsu ģimenes līgo tradīcijas?

Informācijas avots:

 Ksenija

Ksenija: Līgo svētkus svinam kopā visa ģimene. Braucam uz laukiem pie vecākiem uz Variešām, sapulcējamies diezgan daudz līgotāju. Kurinam ugunskuru, cepam šašliku, ēdam sieru, apmeklējam arī zaļumballi, jo Līgo vakarā daudzviet tādas tiek rīkotas. Lietus līgošanai netraucē, ja līst, uzceļam nojumi un viss notiek.

 

Ina

Ina: Līgošu kopā ar draugiem. Līgojam kā visi – kurinam ugunskuru, cepam šašliku, ēdam sieru, klausāmies līgo dziesmas.

 

Martins

Mārtiņš: Līgo svētkos svinēsim mammas 55 gadu jubileju. Tāpēc šoreiz līgošana būs savādāka nekā citus gadus, kad šos svētkus svinam tradicionāli – kurinot ugunskuru, ēdot sieru un dzerot alu.

 

 Ina balta kostima

Ina: Līgošu laukos, apciemošu mamu, iespējams, došos uz kādu zaļumballi. Līgojam kā visi – ar ugunskuru, sieru, alu, Līgodziesmām un šašliku.

 

 Eliina

Elīna: Līgošu kopā ar māsīcu. Visticamāk apmeklēsim kādu pasākumu un apciemosim radus laukos. Līgojam tradicionāli: kurinam ugunsguru, ēdam sieru, cepam šašliku, galdā ir arī alus un pīrāgi.

 

Sandra Mikanovska,

Radio1, Ceturtdiena

Page 1 of 19

Aptauja

Kā vertējat Jēkabpils domes jaunās vadības un deputātu paveikto pirmajās 100 dienās?