Ceturtdiena, 21 Jūnijs 2018 12:48

Kur šogad līgosiet un kādas ir Jūsu Līgo tradīcijas?

Informācijas avots:

 Ludmila

Ludmila: Līgo svētkos brauksim uz laukiem uz Vīpi, mums tur ir mazdēls. Svētkiem jau esmu sasējusi sieru, siešu vēl vienu - ar ķimenēm. Laukos ir klusums un miers, pulcējamies kopā ģimene, kurinam ugunskuru un svinam.

 

Tomass

Tomass: Svētkus šogad nesvinēšu, došos prom darbā ārpus Latvijas. Citus gadus līgoju savās mājās. Jāņus svinu kā jau ierasts šajos svētkos - ar ugunskuru, alu, sieru un dziesmām.

 

Inese

Inese: Līgo svētkus svinam mājās, nedodamies uz publiskiem pasākumiem, sapulcējas visa ģimene, klājam galdu, klausāmies Līgo dziesmas. Pilsētas mājā ugunskuru nekurinam, taču galdā ir visi Jāņu tradicionālie cienasti.

 

Dzintars

Dzintars: Šogad nelīgošu, būšu prom ārzemēs, tur īpaši nelīgojam. Ja gadās būt Jāņos Latvijā, tad svinam kā ierasts – dodamies uz laukiem, kurinam ugunskuru, cepam šašliku, ēdam sieru, dzeram alu un klausāmies Jāņu dziesmas.

 

Modra

Modra: Līgošu kā ierasts savās majās, atbrauks ciemos bērni un mazbērni. Kurināsim ugusnkuru, klāsim galdu ar sieru, pīrāgiem, alu. Dziedāsim dziesmas. Svinam tradicionāli.

 

 

Sandra Mikanovska,

Radio1, Ceturtdiena

Ceturtdiena, 14 Jūnijs 2018 10:58

Kādus pilsētas svētku pasākumus apmeklēsiet?

Informācijas avots:

 Juliana un Irina no kreisas

Irina un Juliāna: Jā, apmeklēšu un piedalīšos. Kopā ar baltkrievu biedrību “Spatkanne” Sēļu sētā uzstāšos un dziedāšu un piedalīšos arī citos pasākumos, piemēram, ar meitu iesim uz bērniem domātajām atrakcijām un dosimies izbraucienā ar bānīti. Meita kopā ar sporta klubu “Alianse” piedalīsies svētku gājienā.

 

 Vanda

Vanda: Jā, apmeklēšu. Kā ierasts iešu uz visiem pēc kārtas pasākumiem un noteikti apmeklēšu koncertu pie mūzikas skolas. Tāpat arī apmeklēšu dižtirgu, vērošu svētku gājienu un apmeklēšu koncertus. Pilsētas svētki ir vajadzīgs un atbalstāms pasākums.

 

 Regiina

Regīna: Sestdien apmeklēšu visus pasākumus pēc kārtas. Katru gadu kopā ar meitu izstaigājam visas norises vietas, mums patīk šie svētki. Viennozīmīgi – pilsētniekiem tie ir vajadzīgi.

 

 Tatjana

Tatjana: Uz pilsētas svētkiem iešu kopā ar mazbērnu un galvenie pasākumi, ko apmeklēsim būs tie, kas domāti bērniem, galvenokārt Kena parkā. Pilsētas svētki ir laba tradīcija un labi, ka pasākumi ir bez ieejas maksas, jo ja būtu jāmaksā ne visi varētu atļauties tos apmeklēt. Gribētos lai arī tirgotāji šajā dienā savas preces piedāvātu ar lielākām atlaidēm, lai pirktspēja būtu augstāka.

 

 Stanislava

Staņislava: Jau tradicionāli apmeklēšu visus pasākumus, izstaigājot visas svētku norisises vietas. Cilvēkiem svētku nevar būt par daudz un pilsētas svētki ir ik gadu gaidīti.

 

 

Sandra Mikanovska,

Radio1, Ceturtdiena

Trešdiena, 06 Jūnijs 2018 11:04

Kāda, jūsuprāt, ir vislabākā dāvana absolventam?

Informācijas avots:

 Iveta

Iveta: Manuprāt, ziedi un grāmatas. Tā ir visvērtīgākā dāvana. Arī man izlaidumā dāvināja ziedus un daudz grāmatas. Piemēram, Ojāra Vācieša dzejas grāmatu, gan krāšņu albumu ar daudziem fotoattēliem par Latviju un vēl citas.

 

Velta

Velta: Es katrā ziņā izvēlētos dāvināt grāmatu, piemēram, “Visskaistākās vietas pasaulē”, kas ir kāšņš izziņu albums ar daudziem fotoattēliem. Protams, arī ziedus.

 

Alla

Alla: Jaunietim, kurš mīl lasīt – noteikti laba dāvana varētu būt grāmata, piemēram enciklopēdija. Ja jaunietis nemīl lasīt, tad droši vien aploksni ar naudu, lai pats nopērk, ko vēlas. Dāvanas summa varētu būt ap 30 eiro, jo par mazāku naudu neko prātīgu nopirkt nevar.

 

Agnese

Agnese: Es uzskatu, ka absolventam jādāvina tikai ziedi un nekādas citas dāvanas nav vajadzīgas. Es vēl atceros savu izlaidumu, toreiz bijām nabadzīgi, bet daudz saliedētāki, cits citu atbalstošāki, bijām kā komanda. To arī novēlu mūsdienu absolventiem.

 

Olga

Olga: Manuprāt, tie varētu būt ziedi un nauda aploksnē. Es tā arī sveikšu savus mazbērnus – ar ziediem un naudu, lai viņi var nopirkt, ko vēlas.

 

Sandra Mikanovska,

Radio1, Ceturtdiena

Ceturtdiena, 24 Maijs 2018 08:15

Vai esat vakcinējušies pret ērču encefalītu?

Informācijas avots:

 Inta

Inta: Nē, neesmu. Bija gadījums, kad mežā ogojot ērce bija piesūkusies, noņēmu pati ar pinceti. Nekas ļauns nenotika. Tāpēc arī par vakcinēšanos neesmu domājusi.

 

Lana

Lana: Jā, es regulāri vakcinējos pret ērču encefalītu. Patlaban jau pēdējās potes iedarbība ir beigusies, jāiet atkārtoti vakcinēties. Man ērce bija piesūkusies bērnībā. Toreiz kaut kā no ērcēm tā nebaidījāmies. Tagad baidos no šī kukaiņa, tāpēc vakcinējos.

 

Inese

Inese: Jā, ļoti sen esmu vakcinējusies, kad bija darbs katru dienu mežā. No ērcēm nebaidos un man nekad ērce nav piesūkusies, es uzskatu, ka ir mazs procents slimu ērču. Savukārt manam vīram bērnībā bija piesūkusies slima ērce un viņš izslimoja ērču encefalītu.

 

Nadezhda

Nadežda: Jā, esmu vakcinējusies – gan pati, gan arī savus bērnus. Katru dienu esam dabā un ir risks, ka var piesūkties ērce. Arī citiem iesaku vakcinēties, jo īpaši cilvēkiem, kas dzīvo laukos.

 

Svetlana

Svetlana: Nē, nekad. No ērcēm nebaidos, jo kam jānotiek, tas notiksies. Dabā esmu bieži un ērces man ir piesūkušās katru gadu, tās izvelku pati. Tikai vienu reizi esam vērsušies pēc mediķu palīdzības, lai izvelk ērci meitai.

 

 

Sandra Mikanovska,

Radio1, Ceturtdiena

Trešdiena, 09 Maijs 2018 09:58

Vai jau esat paguvusi atklāt sauļošanās sezonu?

Informācijas avots:

 Evija

Evija: Vēl nē, neesmu paguvusi. Man nupat kā bērniņš ir nācis pasaulē, vēl tik pirmās dienas kā dodos ar viņu pastaigās. Taču man patīk sauļoties un vislabprātāk to daru savās mājās dārzā.

 

Olga

Olga: Jā, savā “dačā”, strādājot dārzā. Man patīk sauļoties, aktīvi darbojoties, nevis dīki guļot saulītē. Apmeklēju arī Radžu ūdenskrātuves galveno peldvietu, Jēkabpilī tā ir vienīgā vieta, kur viss labiekārtots lai sauļotos un peldētos.

 

Irina

Irina: Jā, tikai strādājot dārzā, tā var ļoti labi nosauļoties. Speciāli nekad neesmu sauļojusies, jo nav labi ilgstoši gulēt saulē.

 

Kristine

Kristīne: Vēl neesmu paguvusi atklāt sauļošanās sezonu, bet drīzumā došos sauļoties uz karjeru. Man patīk sauļoties, jo tas nāk par labu veselībai, manuprāt, tas visiem būtu jādara biežāk.

 

Ineta

Ineta: Vēl nē. Man patīk sauļoties un labprāt dodos sauļoties tepat uz karjeru Jēkabpilī vai braucu uz Jūrmalu. Es saļošanās sezonu parasti atklāju vasaras vidū.

 

Sandra Mikanovska,

Radio1, Ceturtdiena

 aleksejs

Aleksejs: Lai cilvēkiem būtu labi apmaksāts darbs tepat Jēkabpilī, Latvijā, lai nebūtu jābrauc peļņā uz ārzemēm. Arī mana sieva šobrīd strādā ārzemēs, jo nav citu iespēju uzturēt ģimeni. Man ir bērni, lai viņiem, kad izaugs būtu darbs. 4.maija svētkus ģimenes lokā nesvinam, bet izmantojam brīvo dienu atpūtai.

 

martins

Mārtiņš: Vairāk skatīties uz to, kas mums ir, ikvienam stiprāku mugurkaulu latviskajai identitātei, stiprināt sevī lepnumu par savu valsti un ikdienā koncentrēties tikai uz labo. Novēlu būt vienotiem un valsts svētkus sagaidīt pozitīvā noskaņā. Mūsu ģimenē nav tradīciju baltā galdauta svētkiem, taču ik gadu sanākam kopā šuarākā vai plašākā lokā un svinam. Es cenšos būt patriotisks ikdienu, ne tikai svētkos.

 

 Biruta

Biruta: Domājot par to, kā cilvēki jūtas, mums daudzko vajadzētu citāk nekā ir tagad. vajadzētu labu darbu, labas algas, labas pensijas un sociālās garantijas, lai cilvēki neatkarības dienā patiesi varētu justies kā svētkos, nevis nomākti ar savām rūpēm, lai mēs būtu gandarīti par sasniegto. Baltā galdauta svētkus svinu un svētku galdu klāju, ja atbrauc ciemiņi.

 

 Liiga

Līga: Novēlu mums visiem būt draudzīgākiem un saticīgākiem, lai būtu lielāka kopības sajūta. Baltā galdauta svētkus ģimenē svinam. Mums ir speciāli šiem svētkiem sagādāts balts galdauts, ko uzklājam, tad liekam svētku cienastu un visi kopā svinam.

 

 Kristiine

Kristīne: Novēlu, lai mūsu Latvija un pilsēta būtu daudz zaļāka, lai pilsētā ir daudz apstādījumu, puķu un zaļumu. Dzīvoju netālu no Jēkabpils valsts ģimnāzijas un tur nesen nozāģēja ozolus, ļoti žēl krāšņo koku. Tāpēc novēlu vairāk stādīt, mazāk zāģēt. Ģimenē baltā galdauta svētkus īpaši nesvinam, brīvdienu izmantojam, lai visi pabūtu kopā.

 

 

Sandra Mikanovska,

Radio1, ceturtdiena

Otrdiena, 10 Aprīlis 2018 15:23

Vai Jēkabpils ir draudzīga pilsēta velosipēdistiem?

Informācijas avots:

 Sandis

Sandis: Manuprāt, kopumā Jēkabpils infrastruktūra velosipēdistiem ir draudzīga, vienīgi daudzviet, kur ir veloceliņi, tie ar sarkano līniju un norādes zīmēm būtu jāatdala no gājēju daļas, lai nav viss vienā plūsmā. Problemātiskākās vietas velobraucējiem ir Kena parks un ceļš pār tiltu.

 

Zane

Zane: Jēkabpilī vēl ir daudz darāmā, lai pilsētas infrastruktūra būtu draudzīga velosipēdistiem. Pati bieži braucu ar divriteni, ir posmi, kas ir sakārtoti, bet daudzviet infrastruktūras nav. Mans maršruts ir no Draudzības alejas līdz bērnudārzam “Zvaniņš”. Manuprāt, pilsētas daļa līdz dambim ir piemērota velosipēdistiem, savukārt daudzdzīvokļu māju mikrorajonos tā ir jāsakārto.

 

Ainars

Ainārs: Neesmu velosipēdists un neesmu īpaši pievērsis uzmanību, kāda ir infrastruktūra velosipēdistiem. Domāju, ka nav viss kārtībā pilsētā, ka daudzviet ir grūti pārvietoties ar divriteni un velosipēdistiem grūti ir arī braukt kopējā plūsmā ar automašīnām.

 

Evita

Evita: Neesmu pa Jēkabpili braukusi ar velosipēdu, tāpēc grūti spriest. Taču esmu ievērojusi, ka pilsētā ir maz veloceliņu, tāpēc, iespējams, velosipēdistiem ir problemātiski pārvietoties pa Jēkabpili.

 

Vadims

Vadims: Sen neesmu braucis ar velosipēdu, bet kad to darīju nebija problēmu. Manuprāt, Jēkabpils ir draudzīga pilsēta velosipēdistiem, jo ar divriteni var nokļūt visur, kur vēlies, ir viss kārtībā.

Sandra Mikanovska:

Radio1, Ceturtdiena

Otrdiena, 27 Marts 2018 15:15

Kādas ir jūsu ģimenes Lieldienu tradīcijas?

Informācijas avots:

 Justiiine

Justīne: Sestdienas vakarā pirms Lieldienām krāsojam olas sīpolu mizās un ar dažādiem zaļumiem. Lieldienas rītā kopīgi brokastojam un kaulējamies ar olām. Agrāk, kad ar māsu vēl dzīvojām pie mammas visi kopā gājām uz pilsētā notiekošo Lieldienu pasākumu. Šogad, visticamāk, Lieldienās došos ciemos pie mammas, kopā kaulēsimies ar olām un svinēsim svētkus.

 

 Daina

Daina: Krāsojam olas, kaulējamies, šūpojamies, braucam ciemos uz laukiem Kalna pagastā. Uz dievnamu vai pasākumiem Lieldienās neejam, svinam ģimenes lokā.

 

 Raivis

Raivis: Iepriekšējā dienā visa ģimene kopā krāsojam olas, Lieldienās pie svētku galda kaulējamies. Pēc tam ejam uz Lieldienu pasākumu pilsētā.

 

 Inese

Inese: Šogad Lieldienās man būs jāstrādā. Svētkus svinam tradicionāli – iepriekšējā dienā krāsojam olas, tinam klāt jau laikus salasītas smilgas un zemeņu lapiņas, kaulējamies. Agrāk, kad vēl bērni dzīvoja ģimenē svētkus svinējām plaši, tagad katram sava ģimene, kurā Lieldienu tradīcijas tiek turpinātas. Lieldienās noteiktu eju uz baznīcu.

 

 Arita

Arita: Lieldienās svētkus svinēt visi pulcējamies pie vecākiem. Krāsojam olas, kaulējamies ar olām, ripinām olas, meklējam Lieldienu zaķa dāvanas, pavadam laiku kopā ar ģimeni.

 

 Sandra Mikanovska,

Radio1, Ceturtdiena

 Janis

Jānis: Domāju, ka vajag noteikt kā brīvdienu, lai var notik dažādi pasākumi. Mūsu paaudzē daudzi nezina vēsturiskos notikumus. Taču tai jābūt atceres, ne sēru dienai.

 

Kristaps

Kristaps: Jā, vajadzētu. Tā būtu karavīru atceres diena un cieņas izrādīšana viņiem. 11.novembra pasākumos un lāpu gājienā pats neesmu piedalījies, bet šo svētku svinēšanu atbalstu.

 

 Ivita

Ivita: Es domāju, ka vajadzētu šai dienai būt oficiālai brīvdienai. Tie ir latviešu svētkidiena, kad jāgodina savu karavīru piemiņu. Arī es esmu piedalījusies lāpu gājienā un Lāčplēšu dienas pasākumos.

 

 Ilmars

Ilmārs: Noteikti vajadzētu noteikt kā brīvdienu, kā valsts svētkus. Toreiz mūsu karavīri Bermontu padzina. Arī 16.martu vajadzētu kā atzīmējamu dienu, jo leģionāriem jau nav oficiāli nevienas piemiņas dienas.

 

 Vladislavs

Vladislavs: Jā. lai šai dienā ir vairāk karavīru pieniņai veltītu pasākumu. Es katru gadu 11.novembrī eju lāpu gājienā.

 

 

Sandra Mikanovska,

Radio1, Ceturtdiena

 valdis

Valdis: Veselību, veselību un vēlreiz veselību, pārējo visu var nopirkt. Šajā dienā ar ziediem sveikšu savu priekšnieci darbā, citu dāmu Jēkabpilī, ko sveikt man nav.

 

vadims

Vadims: Lai viņām viss izdodas un veicas visās jomās, lai ir stipra veselība un mīloši vīri. Es šajā dienā savai sievai dāvāšu ziedus, skūpstus un mīlestību.

 

Viesturs

Viesturs: Neko. Es 8.martā nesveicu sievietes. Man šajā dienā ir dzimšanas diena un padomju laikā tā bija brīvdiena, kad visi svinēja sieviešu dienu. Tā man bija trauma, ka svin 8.martu ne manu dzimšanas dienu.

 

Viktors

Viktors: Laimi, bagātību un galvenais veselību, ja būs veselība, būs viss pārējais. Šajos svētkos ar ziediem sveicu sievu un meitu, esmu konditors un šajā dienā savām sievietēm uzcepu arī kādu gardu kūku.

 

imants

Imants: Lai ir jauks, skaists laiks un labs noskaņojums. Es šajā dienā ar ziediem un kūkām sveikšu visas savas sievietes.

 

Sandra Mikanovska,

Radio1, Ceturtdiena

 

Page 1 of 20

Aptauja

Kurš, jūsuprāt, ir šī gada nozīmīgākais notikums?