Janis

Jānis: Domāju, ka vajag noteikt kā brīvdienu, lai var notik dažādi pasākumi. Mūsu paaudzē daudzi nezina vēsturiskos notikumus. Taču tai jābūt atceres, ne sēru dienai.

 

Kristaps

Kristaps: Jā, vajadzētu. Tā būtu karavīru atceres diena un cieņas izrādīšana viņiem. 11.novembra pasākumos un lāpu gājienā pats neesmu piedalījies, bet šo svētku svinēšanu atbalstu.

 

 Ivita

Ivita: Es domāju, ka vajadzētu šai dienai būt oficiālai brīvdienai. Tie ir latviešu svētkidiena, kad jāgodina savu karavīru piemiņu. Arī es esmu piedalījusies lāpu gājienā un Lāčplēšu dienas pasākumos.

 

 Ilmars

Ilmārs: Noteikti vajadzētu noteikt kā brīvdienu, kā valsts svētkus. Toreiz mūsu karavīri Bermontu padzina. Arī 16.martu vajadzētu kā atzīmējamu dienu, jo leģionāriem jau nav oficiāli nevienas piemiņas dienas.

 

 Vladislavs

Vladislavs: Jā. lai šai dienā ir vairāk karavīru pieniņai veltītu pasākumu. Es katru gadu 11.novembrī eju lāpu gājienā.

 

 

Sandra Mikanovska,

Radio1, Ceturtdiena

 valdis

Valdis: Veselību, veselību un vēlreiz veselību, pārējo visu var nopirkt. Šajā dienā ar ziediem sveikšu savu priekšnieci darbā, citu dāmu Jēkabpilī, ko sveikt man nav.

 

vadims

Vadims: Lai viņām viss izdodas un veicas visās jomās, lai ir stipra veselība un mīloši vīri. Es šajā dienā savai sievai dāvāšu ziedus, skūpstus un mīlestību.

 

Viesturs

Viesturs: Neko. Es 8.martā nesveicu sievietes. Man šajā dienā ir dzimšanas diena un padomju laikā tā bija brīvdiena, kad visi svinēja sieviešu dienu. Tā man bija trauma, ka svin 8.martu ne manu dzimšanas dienu.

 

Viktors

Viktors: Laimi, bagātību un galvenais veselību, ja būs veselība, būs viss pārējais. Šajos svētkos ar ziediem sveicu sievu un meitu, esmu konditors un šajā dienā savām sievietēm uzcepu arī kādu gardu kūku.

 

imants

Imants: Lai ir jauks, skaists laiks un labs noskaņojums. Es šajā dienā ar ziediem un kūkām sveikšu visas savas sievietes.

 

Sandra Mikanovska,

Radio1, Ceturtdiena

 

Otrdiena, 27 Februāris 2018 17:39

Kā vērtējat amatpersonu deklarāciju publiskošanu?

Informācijas avots:

 Velga

Velga: Jā, noteikti. Lai mēs zinām, cik daudz naudas tiek paņemts no nodokļu maksātājiem. Pensionāriem neko nemaksā. Par četrdesmit gadu darba stāžu tikai pāris simtu eiro pensijā, bet paši sev tūkstošus maksā. Noteikti, ir jāpublisko amatpersonu ienākumi.

 

Ilona

Ilona: Tas neko nemaina. Vai viņu ienākumus publisko vai nepublisko, viņi saņems tik, cik saņem. Mēs jau to ietekmēt nevaram.

 

Irina

Irina: Uzskatu, ka jāpublisko. Diemžēl paēdis izsalkušo nesaprot. Cilvēkiem ir jāzina, cik viņi saņem salīdzinājumā ar to, ko mums maksā. Kas gan ir minimālā alga, ja atskaita visus nodokļus? Maz paliek iztikai. Amatpersonām algās tūkstoši, piemēram, Austrumslimnīcas amatpersonai šķiet, ka algā seši tūkstoši ir maz, ko lai sakām mēs ar minimālo algu?

 

Sandis

Sandis: Lai publisko. Vai tas ko maina? Mani šīs publikācijas neinteresē, cita makā naudu neskaitu.

 

Valerijs

Valērijs: Uzskatu, ka tas ir pareizi un lietderīgi. Iedzīvotājiem, nodokļu maksātājiem ir jāzina, cik saņem pilsētas deputāti, valsts un pašvaldības iestāžu vadītāji. Amatpersonu deklarācijas vajag publiskot.

 

 

Sandra Mikanovska,

Radio1, Ceturtdiena

Trešdiena, 14 Februāris 2018 15:16

Vai svinat Valentīndienu?

Informācijas avots:

 Marija

Marija: Jā, svinu kopā ar mazmeitu. Pagatavojam dāvanas mājas iemītniekiem un cepam kūku. Dāvanās pasniedzam saviem tuviniekiem lietas, kas viņiem nepieciešamas.

 

 Aivars

Aivars: Svinam, bet ne plaši. Šajā dienā tuviniekiem pasniedzu ziedus.

 

 Agita

Agita: Pusaudžu gados svinēju, tagad vairs nē. Uzskatu, ka tiem, kam svarīgi šos svētkus svinēs, kam nav – nesvinēs. Mēs ar vīru šajā dienā pat kopā šokolādi neapēdam, jo mums tas nav svarīgi. Es neatbalstu šādus no citām kultūrām ienākušus svētkus, latviešiem ir savi svinamie svētki.

 

 Guntis

Guntis: Ja, svinu. Dāvāju ziedus un vēl visvisādus saldumus. Man patīk šie svētki.

 

 Jelena

Jeļena: Plaši nesvinam, taču kopā ar vīru nedaudz atzīmējam šo dienu, dāvinot viens otram saldumus un kopā našķojoties.

 

 

Sandra Mikanovska,

Radio1, Ceturtdiena

 lelde

Lelde: Ja ir gari gumijnieki kājās, tad ir super! Lielākoties problēma ir nepareizi izbūvētās ielas, jo daudzās vietiņās sakrājas ūdens un tad tiec garām kā gribi. Piemēram, pie ēkas Zemgales ielā 9e vienmēr jāiet pa braucamo daļu, ja nav gumijnieku. Kad tikko bija biezā sniega kārta pilsētā - nodomāju, ka, kopš pamainījās pilsētas vadība, greiders biežāk brauc. Bet tagad kad slapjš, bez gumijniekiem neiespējami. Domāju, ka tas ir ielu izbūves dēļ, ne nolaidīgas tīrīšanas dēļ.

 

Liene

Liene: Jēkabpilī šajos laika apstākļos grūtības ir gan pilsētas ielu apsaimniekotājiem, gan gājējiem un autobraucējiem. Ietves un ielas ir atkušņa putrā, atliek brist cauri un braukt uzmanīgi. Celtnieku ielas mikrorajona autostāvvietu atkusnis kā vienmēr pārvērtis par milzīgu ezeru.

 

Eliiina

Elīna: Dzīvojot Viestura - Jaunās ielas uz krustojuma pie divām gājēju pārejaam, un vērojot, kas notiek uz ielas, jāteic, ka šogad esmu ieverojusi gan sniega pūtējus, tīrot sniegu no trutuāra, gan auto, kas kaisa săli, gan greideri. Iespējams, šīs ielas tīra un kaisa biežāk, jo tiek intensīvi izmantotas. Bet kā auto braucēja, varu apliecināt, ka ir problēmas ar tā dēvētajām gaisa bedrēm uz asfaltētajām ielām, kuras vasarā un rudenī intensīvi daudzviet lāpīja, bet šobrīd ūdens tās atkal izskalojis un redzot peļķi, nav zināms, kas sagaida tajā iebraucot. It sevišķi tas sakāms par Daraudzības aleju, kur ikviens brauciens ir kā “griežot krievu ruleti”, nekad nezini kāds pārsteigums gaida.

 

svetlana

Svetlana: Cik es esmu novērojusi, ejot pa pilsētu, ietves ir tīrītas, ielas kaisītas, nav nekādu problēmu. Uzskatu, ka pilsētas dienesti strādā labi un man par to ir prieks.

 

Aija

Aija: Lielā daļā pilsētas ielas nav viegli izbraucamas, jo acīmredzot ielu projektēšanā un izbūvē nav pietiekami profesionālu speciālistu, lai ielas un ietves izbūvētu tā, lai lietus un sniega kušanas dēļ radušās ūdens masas novadītu no brauktuvēm. Atsevišķas ietves centrālajām ielām ir kvalitatīvi notīrītas. Dzīvoju Dārzu ielā, un mājas pagalmā grūti tikt līdz mašīnai. Noderētu kārtīgi gumijas zābaki.

 

Sandra Mikanovska,

Radio1, Ceturtdiena

 Sintija

Sintija: Jēkabpilī ir atvērtas slidotavas, arī Jēkabpils Mežaparkā ir iespējas aktīvi atpūsties, bet es neesmu draugos ar ziemas sporta veidiem. Man labāk patīk aktīva atpūta vasarā, bet tiem, kuriem slidošana un slēpošana iet pie sirds – tiem ir visas iespējas ar to nodarboties.

 

Valentina

Valentīna: Mums ir Mežaparks un stadions, kur var aktīvi atpūsties arī ziemā. Man patīk slēpot, esmu gājusi slepot uz Mežaparku. Pagaidām vēl nav sniega, kad būs iešu slepot.

 

Zigrida

Zigrīda: Neesmu jēkabpiliete, šeit atrodos tikai darba stundās un, kādas iespējas ir pilsētā nodarboties ar ziemas sporta veidiem, nezinu. Man pašai patīk slēpot, visbiežāk to daru laukos pļavā, kur var izslēpoties pēc sirds patikas. Agrāk braucu arī uz slēpošanas kalniem, bet tagad vairs nē, tagad laukos dabā, tur ir vislabāk.

 

 Andrejs

Andrejs: Nezinu, neesmu interesējies. Man ziemas sporta veidi sveši, pēdējo reizi slēpoju skolas gados. Taču uzskatu, ka jauniesiem tomēr ir labāk iet laukā slidot vai slēpot, nevis sēdēt pie televizora vai datora.

 

 Sanita

Sanita: Jā, Jēkabpilī ir visas iespējas noarboties ar ziemas sporta veidiem. Mežaparkā ir kalns un slēpošanas trase, divas slidotavas gan vienā Daugavas krastā, gan otrā. Es neiesaistos ziemas sporta veidos, man labāk patīk sportot vasarā. Patika vingrošana Kena parkā. Katram jāizvēlas savs aktīvās atpūtas veids, kāds vislabāk iet pie sirds.

 

 

Sandra Mikanovska,

Radio1, Ceturtdiena

 

Otrdiena, 02 Janvāris 2018 14:47

Ko novēlat sev un citiem jaunajā 2018.gadā?

Informācijas avots:

 sandra

Sandra: Veselību, izturību un vairāk naudas, ja būs šīs lietas, tad arī viss, ko vēlamies izdosies. Arī citiem vēlu to pašu, ko sev - izturību, veselību un naudu, bet vēl dubultā.

 

 Dace

Dace: Tikai un vienīgi veselību, vairāk neko, ja nebūs veselības, tad nevajadzēs neko citu. Tas ir galvenais, ja ir veselība ir dzīvesprieks un panākumi. Citiem vēlu izturību, dzīvesprieku un nepadoties, ja nākas saskarties ar grūtībām. Dzīvot ar gaišām domām un pozitīvu attieksmi, tad viss izdosies.

 

 janis

Jānis: Vairāk naudas, lielāku pensiju un veselību. Ja būs šīs trīs lietas, viss būs kārtībā. Arī citiem vēlu vairāk nauasu, veselību un lai ir darbs.

 

 Laura

Laura: Sev un citiem vēlu vairāk panākumu, veiksmes, laimi un saticību, pilsētai attīstību, mums visiem - domāt vairāk par garīgām lietām, veltīt vairāk laiku ģimenei un draugiem.

 

 Aija

Aija: Sev - veiksmīgāku nākamo gadu un stiprāku veselību kā šogad. Citiem – veiksmīgu, izdevušos nākamo gadu, lai ir veselība un pārticība.

 

 

Sandra Mikanovska,

Radio1, Ceturtdiena

Trešdiena, 20 Decembris 2017 09:59

Vai sūtat Ziemassvētku un Jaungada apsveikumus pa pastu?

Informācijas avots:

 Rita

Rita: Ar katru gadu mazāk. Esmu apņēmusies šogad vienu atklātni aizsūtīt draugiem uz Angliju. Arī pati pa pastu saņemu tik dažus apsveikumus. Ceru, ka šogad vēl kāds būs.

 

 Armands

Armands: Vienu reizi esmu sūtījis apsveikumu pa pastu, iespējams, arī šogad kādu nosūtīšu. Saņemu daudz apsveikumu internetā, arī pats sūtu. Taču pa pastu apsveikumu nav bijis jau vairākus gadus.

 

 Veronika

Veronika: Jā, ik gadu gan sūtu, gan saņemu. Katru gadu aizsūtu vismaz desmit apsveikumus, jau pirmos esmu saņēmusi. Es saglabāju saņemtos apsveikumus, man ir vairākas kastes ar sveicieniem gadu garumā. Es pati arī gatavoju apsveikuma kartiņas, izšuju ar dzijas diegiem rakstus. Šāds apsveikums ir daudz mīļāks un sirdij tuvāks nekā sveiciens pa telefonu īsziņā.

 

 Peteris

Pēteris: Jā, sūtu un arī saņemu. Sūtu apsveikumu kartiņas draugiem, radiem tepat Latvijā un no viņiem saņemu pretī sveicienus. Tā ir laba tradīcija, ko nevajadzētu pazaudēt.

 

 Zane

Zane: Nē, vairs nesūtu un arī nesaņemu. Sveicienus sūtu, izmantojot internetu, sociālos tīklus. Tehnoloģijas attīstās, bet laika mums paliek arvien mazāk un internetā sūtīts sveiciens aizņem daudz mazāk laika nekā pasta sūtījums. Tāpēc, manuprat, tradīcija sūtīt apsveikuma kartīti pa pastu pamazām zaudē savu aktualitāti.

 

 

Sandra Mikanovska,

radio1, Ceturtdiena

Trešdiena, 13 Decembris 2017 16:21

Vai Latvijā jāieved viesstrādniekus?

Informācijas avots:

 Vasilina

Vasiļina: Ja rūpnīcās nav kas strādā, tad visstrādnieki ir vajadzīgi. Nevar taču slēgt uzņēmumus tāpēc, ka nav darbinieku. Jāmeklē risinājums.

 

 Dace

Dace: Nē. Domāju, ka valstī vēl ir iekšējās rezerves. Ir daudz bezdarbnieku, kas meklē darbu, jāiegulda līdzekļi viņu pārkvalifikācijā.

 

 Arturs

Artūrs: Latvijā ir vajadzīgi darbinieki, uzņēmumos nav kas strādā, jo daudzi darba meklējumos no valsts ir aizbraukuši. Es domāju, ka visstrādnieki ir vajadzīgi.

 

 Maija

Maija: Grūti pateikt, manuprāt, darbs būtu jādod saviem cilvēkiem, jo daudziem nav darba. Citādi sanāk, ka mūsu cilvēki darba meklējumos aizbrauc no valsts, bet šeit ieved viesstrādniekus. Tas nav pareizi.

 

 Jekaterina

Jekaterina: Visur trūkst darbinieku, arī ātrajā palīdzībā, kur es strādāju. Lai darbinieku netrūktu ir jāpaaugstina algas. Ir daudz cilvēku, kas meklē darbu, piemēram, jaunieši par 200 eiro neiet strādāt, jo ar tik mazu algu nevar izdzīvot. Labāk izvēlas braukt strādāt uz ārzemēm, arī mans brālis aizbrauca. Es uzskatu, ka valstij jāiegulda līdzekļi, lai darbs būtu Latvijas cilvēkiem. Citādi sanāk apburtais loks – mūsu cilvēki aizbrauc, darbinieku nav, ieved viesstrādniekus. Tā nevajadzētu būt.

Otrdiena, 05 Decembris 2017 16:40

Kādi Ziemassvētku eglītes rotājumi jums vislabāk patīk?

Informācijas avots:

 Arnis

Arnis: Man vislabāk patīk virtenītes un krāsainās bumbas, kā arī pašdarinātie koka rotājumi – zvaigznes, eņģelīši. Koka rotājumus pats darinu. Eglīti Ziemassvētkos rotājam kopā visa ģimene.

 

Aina

Aina: Vislabāk patīk veco laiku spīgulīšī – bumbulīši, zaķīši, eglītes un lietutiņi. Eglīšu mantiņas mums ir uzglabātas vēl no bērnu piedzimšanas laika, tagad visi jau lieli izauguši, bet rotājumi – bumbiņas, čiekuriņi, salatētis, bērniem uz Jauno gadu dāvinātās mazas sarkanas zamša stirniņas, ir saglabājušās, jaunus rotājumus nepērkam. Mūsu ģimenē Ziemassvētku eglīti rotāja tētis ar bērniem, tagad bērni izauguši un tētis viens pats rotā eglīti. Bērni dzīvo tālu, bet, ja sanāk, atbrauc svētkos ciemos.

 

Jelena

Jeļena: Šogad pirmo gadu rotāsim Ziemassvētku eglīti. Bērnībā man eglītes nebija un arī līdz šim kaut kā svētkos iztikām bez tās. No rotājumiem man vislabāk patīk čiekuri, lai gan visi eglīšu rotājumi ir skaisti.

 

Janis

Jānis: Tagad eglīti svētkos vairs nepušķoju. Kādreiz gan to darīju. No rotājumiem man vislabāk patīk krāsainās bumbas. Kāpēc vairs eglīti nerotāju? Nezinu. Vienkārši nerotāju un viss, nav atbildes uz šo jautājumu.

 

Biruta

Biruta: Vislabāk patīk dabiskie eglīšu rotājumi, bet skaistas ir arī visādas bumbas. Pats galvenais, lai viss būtu ļoti krāsaini. Man ir vesela kaste ar eglīšu rotājumiem, ko kādreiz pirku vēl padomju laikos, kas bija vācu ražojums. Šie rotājumi vēl ir saglabājušies un es tos nevaru izmest ārā, jo tie ir ļoti skaisti.

Page 1 of 20

Koncertieraksts

Aptauja

Vai uzticaties Latvijas banku sistēmai?

Jā - 9.4%
Drīzāk jā - 7.4%
Daļēji - 19.7%
Drīzāk nē - 16.8%
Nē - 46.5%

Kopā balsojumi: 340
Balsošana par šo anketu ir beigusies on: Marts 19, 2018