Otrdiena, 01 Jūlijs 2014 08:11

Kā rīkojaties, ja uz ielas cilvēks prasa jums naudu, vai to arī dodat?

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Statistika liecina, ka Rīgā palielinājies ubagu skaits. Jēkabpilī gan ubagu nav, tomēr arī šeit ir daudz tādu cilvēku, kas uz ielas sastaptajiem cilvēkiem lūdz naudu. Ceturtdiena jautāja, kā šādās situācijās rīkojas jēkabpilieši.

juris1

Juris:

Pārsvarā necenšos to darīt, jo katram ir iespēja strādāt. Arī mūsu sociālā sistēma un sociālaiss dienests strādā, un cilvēks, kurš vēlas saņemt palīdzību, to arī saņem. Ja dodam naudu, mēs pieradinām un veidojas tādu cilvēku kategorija, kas tieši to arī speciāli izmanto.

 

vitolds

Vitolds:

Esmu devis. Ja prasa naudu, jāskatās, kāds tas cilvēks ir. Var jau redzēt, kurš grib maizīti un kurš grib naudu alkoholam. Es iedodu šad tad kādu santīmu. Dažreiz esmu pircis maizīti – cilvēks prasa, lai es iedodu naudu, prasu, kam tev vajag, viņš atbild, ka ēst griboties. Iegāju veikalā, nopirku viņam baltmaizi un „Rama” paciņu, viņš pateica paldies un aizgāja. Ir jau cilvēki, kuriem tiešām varbūt ir kādas grūtības, es šad tad atbalstu.

ludmila

Ludmila:

Es laikam izvērtētu katru konkrētu gadījumu. Man būtu svarīgi, kas tas ir par cilvēku – vai nu klaidonis vai bērns, vai kāds vecs cilvēks. Es gribētu dzirdēt arī pamatojumu, kam nauda vajadzīga. Ja pateiktu, ka maizei, varbūt ieietu veikalā un pati nopirktu.

 

lonija

Lonija:

Man bieži prasa naudu, bet man taču nav. Es saku, ka esmu pensijā un naudas pašai ir maz, ko tad es vēl citam varu iedot?

 

 

liiga

Līga:

Man arī ir prasījuši naudu. Es rīkojos dažādi, Citreiz arī iedodu, bet dažreiz nē, tas atkarīgs no vizuālā iespaida.

 

 

Sandra Mikanovska, Māra Grīnberga

Lasīts 4616 reizes Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 01 Jūlijs 2014 08:25

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aptauja

Kurš, Jūsuprāt, ir labākais kandidāts Latvijas premjera amatā?