Pirmdiena, 03 Aprīlis 2017 08:12

Jēkabpils Jauniešu dome pieredzes apmaiņā apmeklē Siguldu

Informācijas avots:

Piektdien 31.martā Jēkabpils pilsētas pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste un pārstāvji no Jēkabpils Jauniešu domes devās uz Siguldu, kur notika tikšanās ar jauniešiem un jaunatnes lietu speciālistiem no Siguldas, Saulkrastiem, Ikšķiles, Ogres, Cēsīm un Valmieras. Tikšanās notika projekta “3D” (Domā Domas Domē) ietvaros. Sadraudzības pēcpusdienas mērķis bija savstarpēja iepazīšanās, pieredzes apmaiņa, savas pilsētas jauniešu domes prezentēšana un sadarbības veidošana.

Tikšanās notika Siguldas jauniešu iniciatīvu centrā “Mērķis”. Viens no uzdevumiem bija pārrunāt kāda ir motivācija jauniešiem līdzdarboties pašvaldības aktivitātēs, organizēt pasākumus, akcijas un piedalīties brīvprātīgajos darbos. Jēkabpils jauniešu domes pārstāvji- Ralfs Siliņš, Nauris Ancāns un Valērija Rudikina- klātesošajiem prezentēja video un foto materiālus no iepriekš organizētiem pasākumiem, kā arī dalījās pieredzē, iespaidos un tajā, ar ko nodarbojas Jēkabpils jauniešu dome, un kā “atdzīvina” savas oriģinālās idejas. Izstāstīja ko Jēkabpilī dara jaunieši, kā attīsta savus talantus un kur jaunieši visbiežāk sastopami.

Vislielākais ieguvums, protams, ir jauni paziņas, kā arī iespēja uzzināt, kā strādā jauniešu domes citur Latvijā, kādus pasākumus organizē, un kā realizē savas idejas. Sadarbībā ir spēks, un ar savu gūto pieredzi jādalās, lai rastu jaunas idejas un turpinātu attīstīt sava darba kvalitāti.

Šodien, 28. martā, tiek paziņoti ZZ Čempionāta pusfinālisti, un kopumā par tiesībām startēt spēļu finālā sacentīsies rekordliels komandu skaits - 1220 klases. Latvijā vērienīgākajām skolēnu sporta un prāta spēlēm, draudzīgām sacensībām radošos uzdevumos un netradicionālos sporta veidos šogad kopumā reģistrējušās 1685 klases no visiem Latvijas reģioniem. 196 pieteikumi tika saņemti arī 1.-4. klašu grupā, kurām pirmo reizi 11 gadu laikā tika piedāvāta iespēja izmēģināt savas spējas ZZ Čempionātā. 

ZZ Čempionāta 11. sezonā aktīvākās izradījās Vidzemes skolas, no kurām saņemti 617 pieteikumi, savukārt 359 klases spēlēm pieteicās no Kurzemes reģiona un 277 klases – no Rīgas un Rīgas reģiona, bet Zemgales skolēni pieteica 241 klasi, Latgales – 192.

 

“Jau 11 gadus organizējam un atbalstām ZZ Čempionātu, un tas kļuvis par svētkiem ne tikai skolēniem un ģimenēm ar bērniem bet arī ikvienam “Tele2” darbiniekam. Cieņa, spēks, un izcilība ir trīs pamata vērtības, kas ir būtiskas ne vien kolektīva un ikvienas komandas darbībā. Šis mūsu korporatīvās sociālās atbildības solis palīdz veidot gaišu valsts nākotni un audzināt aktīvu un motivētu jauno paaudzi. ZZ Čempionāts ikvienam tā dalībniekam un atbalstītājam ļauj izprast savas stiprās puses, atklāt vēl neapzinātos talantus un, galvenais, uzdrīkstēties un nekad neapstāties pie sasniegtā. Man ir patiess prieks, ka šogad varam piedāvāt šādu iespēju vēl nepieredzēti lielam pusfinālistu lokam,” stāsta ZZ Čempionāta organizatoru “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

No 1220 pusfinālistu komandām 540 klases dosies uz ZZ Čempionāta reģionālajiem pusfināliem, kas šogad norisināsies Daugavpilī 20.-21.aprīlī, Valmierā 27.-28.aprīlī un Liepājā 10.-11.maijā, kur komandas sadalīs savā starpā 126 ceļazīmes uz finālu. Turklāt pusfināli visas trijās pilsētās pārvērtīsies par īstiem pilsētas svētkiem un būs atklāti ne vien dalībniekiem, bet arī to atbalstītājiem un visiem pilsētas iedzīvotājiem. Apmeklēt pasākumus tiek aicināti ne vien sportiskā un aktīvā dzīvesveida piekritēji, bet arī pašmāju izpildītāju cienītāji - pusfinālu noslēgumā norisināsies bezmaksas koncerti.

ZZ Čempionāta 11. sezonas īpašais jaunums ir Digitālais pusfināls, kurā uzaicinājumu piedalīties saņēma 540 klases, no kurām 54 komandas varēs pretendēt uz ZZ Festivālā ceļazīmi, kas jau 27.maijā norisināsies Jūrmalas pludmalē. Arī pašiem mazākiem sākumskolas skolēniem šogad ir iespēja piedalīties spēļu pusfinālā, izmēģināt savus spēkus un iemācīties darboties kā viena vienota komanda, turklāt pretendējot uz vērtīgām balvām.

Iepazīties ar pilnu ZZ Čempionāta pusfinālistu sarakstu var no 28.marta plkst. 11.00 spēļu mājaslapā www.zzcempionats.lv. ZZ Čempionātu jau 11 gadus atbalsta un organizē telekomunikāciju uzņēmums “Tele2” un “Zelta Zivtiņa”. 2017.gadā pasākums norisinās sadarbībā ar draudzīgām pilsētām Jūrmalu, Valmieru, Daugavpili un Liepāju.

Plašāka informācija:

Jūlija Vasiļjeva, ZZ Čempionāta sabiedrisko attiecību speciāliste

E.: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tel: 29413906

http://zzcempionats.lv

 

Tuvojas vasaras brīvlaiks un skolēniem, kuri vēlas vasaras brīvlaikā strādāt Jēkabpils pilsētā labiekārtošanas darbos no 28.marta līdz 30.martam ir iespēja pašvaldībā - Vienas pieturas aģentūrā, Brīvības ielā 120, pieteikties dalībai šajā pasākumā.

Nodarbinātības periods kā citus gadus ir vasaras brīvlaiks - no 1.jūnija līdz 31.augustam. Katrs skolēns drīkst strādāt vienu mēnesi pēc paša izvēles  jūnijā, jūlijā vai augustā. Šovasar pašvaldība plāno nodarbināt 50 skolēnus vasaras brīvlaikā: jūnijā 18, jūlijā 16, augustā 16.

Nodarbinātība tiek nodrošināta, ņemot vērā pieteikumu iesniegšanas secību. Primāri darbavietas tiek nodrošinātas Skolēniem, kuru ģimenes atbilst sociālās palīdzības saņemšanas kritērijiem (trūcīgas, maznodrošinātas, daudzbērnu ģimenes).

Skolēnam nodarbinātību atsaka, ja:

  1. pieteikums iesniegts vēlāk nekā noteiktais pieteikuma termiņš;
  2. Skolēns ir jaunāks par 15 gadiem vai vecāks par 20 gadiem;
  3. Skolēns nemācās nevienā izglītības iestādē;
  4. Skolēns nav deklarēts Jēkabpils pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā;
  5. pieteikumu skaits ir lielāks, nekā iespējamās darbavietas.

Saimnieciskās nodaļas vadītāja vietniece   

 I.Vārna

Jaunā skolu programmā stiprinās Latvijas jauniešu pašapziņu

Tādi iemesli kā bailes no neizdošanās vai zaudējuma (33 %), nevēlēšanās nokļūt nepatīkamā situācijā (21 %), kā arī spiediens no citu cilvēku puses (14 %) un pārliecības trūkums par savu izvēli (13 %) ir galvenie šķēršļi, kas liedz jauniešiem justies drosmīgiem un pieņemt apzinātus lēmumus, secināts martā veiktajā jauniešu interneta aptaujā*. Lai stiprinātu Latvijas skolu jauniešu pašapziņu un mērķtiecību, kā arī motivētu viņus veikt patstāvīgas izvēles un vairotu drosmi rūpēties par citiem, Latvijā sākta jauna skolu programma – MOT. Izvēlies drosmi!

Ir daudz vērtīgu programmu un iniciatīvu, kas cīnās ar sekām, strādājot ar jauniešiem, kuri dažādu iemeslu dēļ savā dzīvē jau ir izdarījuši nepareizas izvēles. Un tas ir ļoti svarīgi. Taču mūsu mērķis ir darboties preventīvi – iesaistoties 13 gadus vecu jauniešu skolas ikdienā, veidot klases kultūru, kurā nav atstumto, uzrunāt un modināt jauniešos drosmi dzīvot savu dzīvi, drosmi rūpēties par apkārtējiem un drosmi pateikt nē. Es ticu, ka apzināts šādu īpašību kopums ir kā ieejas biļete pieaugušo pasaulē”, stāsta biedrības MOT Latvija vadītāja Ilze Paidere - Staķe.

Aptaujas rezultāti liecina, ka šobrīd mazāk nekā puse (jeb tikai 47 %) jauniešu vecumā no 16 – 18 gadiem ir pārliecināti, ka nākotnē sasniegs to, ko vēlas, pārējie savas iespējas apšauba un uzskata par ierobežotām. Komentējot šos rezultātus, Ilze Paidere - Staķe uzsver: “Manuprāt, pastāv kaut kas vienojošs veiksmīgu un iedvesmojošu cilvēku starpā. Un tā nav nejaušība, bet gan drosme pārvarēt bailes no neizdošanās, ticība saviem spēkiem, uzņēmība un mērķtiecība – pārvarēt slinkumu, neapstāties grūtību priekšā. Ar programmu MOT mēs varam palīdzēt jauniešos vairot viņu ticību savām spējām, pašpārliecinātību un mērķtiecību.”

Ko piedāvā skolu programma MOT. Izvēlies drosmi!

MOT. Izvēlies drosmi! ir interaktīva, atraktīva un iedvesmojoša motivācijas programma 7. – 9. klašu skolēniem, kas 12 nodarbību ciklā trīs mācību gadu garumā jauniešos stiprina drosmi dzīvot jeb atļaušanos sapņot lielus sapņus un mērķtiecīgi strādāt to piepildīšanai, drosmi rūpēties par līdzcilvēkiem un drosmi pateikt “nē” jeb noteikt prioritātes, lai pateiktu “jā” kaut kam lielākam un svarīgākam.

Rūpīgi izstrādātas nodarbības, kā arī īpaši apmācīti treneri veido pamatu, lai šīs vērtības nostiprinās un ir klātesošas jauniešu rīcības izvēlē. Principi, kā to sasniegt, ir rīkoties proaktīvi, vairot pozitīvo, skatīt cilvēku visā tā veselumā, sadarboties un iesaistīt jauniešus, būt atvērtiem un vadīt nodarbības veidā, kāds uzrunā mūsdienu jauniešus.

Kopš 2016. gada 1. septembra Latvijā to apgūst ap 450 septīto klašu skolēni 5 Latvijas skolās – Rīgas Teikas vidusskolā, Pamatskolā “Rīdze”, Ogres Valsts ģimnāzijā, Rīgas Centra Humanitārajā vidusskolā un Rīgas Angļu ģimnāzijā. Savukārt 11 treneru vidū ir gan profesionāli skolotāji, gan brīvprātīgie citu profesiju pārstāvji. MOT idejas guvušas atbalstu arī vairāku uzņēmīgu, Latvijā pazīstamu cilvēku vidū, kuri ar savas dzīves un pieredzes stāstu vēlas iedvesmot jauniešus, piemēram, aktīvi MOT vēstneši ir Toms Alsbergs, Agnese Pastare, Vestards Šimkus, Renārs Zeltiņs, Gacho, Kārlis Bardelis u.c.

Plānots, ka nākamajā mācību gadā kopā jau 14 Latvijas skolu skolēniem būs iespēja sākt MOT nodarbības, turklāt gandrīz visas jaunās MOT. Izvēlies drosmi! programmas skolas būs ārpus Rīgas, jo, kā uzsver MOT Latvija vadītāja, mērķis un misija ir būt pieejamiem visu Latvijas novadu jauniešiem.

Katrīne Judovica, uzņēmēja un viena no programmas aizsācējām Latvijā uzskata: Drosmes trūkums ir tas, kas traucē cilvēkiem sasniegt savus personīgos mērķus, gūt panākumus karjerā un darba tirgū, un nozog mums arī fantastikas iespējas dalīties pieredzē, paveikt labas lietas.Skolu programma MOT. Izvēlies drosmi! ļauj jauniem cilvēkiem saskatīt savu vērtību un neapjukt sarežģītās situācijās. Iet dzīvē tālāk ar pārliecību par saviem spēkiem. Tāpēc esmu pārliecināta, ka šīs pieredzes pārņemšana dos iespēju papildināt esošo skolu programmu Latvijā. Iespējams, MOT ir brīnišķīgākā dāvana Latvijai – stipri, pašapzinīgi jaunieši, kas spēj mainīti pasauli uz labu.”

Mācību programma MOT. Izvēlies drosmi! ir radīta Norvēģijā, kur tā bagātina skolu mācību programmu jau vairāk nekā 20 gadus. Tulkojumā no norvēģu valodas “mot” nozīmē “drosme”. Tā ir viena no cilvēka svarīgākajām īpašībām. Tāpēc tieši drosme ir MOT filozofijas stūrakmens, absolūts priekšnoteikums, lai mēs spētu realizēt savu iekšējo vērtību sistēmu konkrētā rīcībā.

Uzziniet vairāk par jauno motivācijas programmu skolu jauniešiem TE

*Aptauja tika veikta interneta portālā draugiem.lv 2017. gada martā, tajā piedalījās 512 jaunieši vecumā no 16 līdz 18 gadiem.

Papildu informācijai:

Ilze Paidere – Staķe

MOT Latvija vadītāja

M.: 26101362

E.: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Trešdien, 15.martā, notika Jēkabpils pilsētas jauniešu un jaunatnes darbinieku pieredzes apmaiņas ar Daugavpils novada un Beverīnas novada jauniešiem un jaunatnes darbiniekiem.

Daugavpils novada jaunatnes darbinieki un aktīvie jaunieši tika uzņemti Jēkabpils NVO resursu centra telpās. Jēkabpili pārstāvēja NVO resursu centra darbinieki, brīvprātīgie jaunieši no Jēkabpils un Eiropas brīvprātīgais no Ukrainas, kā arī Jēkabpils pilsētas pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste un praktikanti no Vācijas. Tika diskutēts par brīvprātīgo darbu Jēkabpilī, dažādām jauniešu organizācijām un to darbību, Jēkabpils NVO resursu centra projektiem un organizētajām aktivitātēm. Daugavpils novada pārstāvji izrādīja lielu interesi par Eiropas brīvprātīgā darba projektiem, kas tiek realizēti Jēkabpilī, un nākotnes sadarbības iespējām.

Dienas otrajā pusē Jēkabpils bērnu un jauniešu centrā tika uzņemti Beverīnas novada jaunieši un jaunatnes darbinieki. Jēkabpili pārstāvēja Jēkabpils bērnu un jauniešu centra darbinieki, Jēkabpils pilsētas pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste, Jēkabpils jauniešu dome, biedrība “Jauniešu klubs 13.pirmdiena” kā arī praktikanti no Vācijas un Jēkabpils NVO resursu centra brīvprātīgais jaunietis no Ukrainas. Beverīnas novada jauniešus ļoti interesēja dažādu Jēkabpils jauniešu organizāciju un biedrību izveidošanās, darbs un pieredzes stāsti. Noslēgumā Beverīnas novada pārstāvji iepazina Jēkabpils bērnu un jauniešu centra telpas- darba kabinetus, jauno, renovēto zāli, atpūtas telpu un metodisko kabinetu.

Daugavpils novada un Beverīnas novada viesiem bija iespēja uzzināt arī to, kā veidojas jaunatnes politika Jēkabpilī, kādas jauniešu organizācijas šeit darbojas un kā jaunieši iesaistās lēmumu pieņemšanas procesā.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Gādmane
Jēkabpils pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļas
Jaunatnes lietu speciāliste
Tālr. +371 25906344
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina 8.-12. klašu jauniešus no visām Latvijas skolām pieteikties RTU «Prāta spēlēm», kurās noskaidros labākos dalībniekus šahā, bridžā un dambretē. Sacensībās būs iespēja iegūt stipendijas studijām RTU, kopējais balvu fonds ir virs 3500 EUR. RTU «Prāta spēles» notiek jau astoto reizi, un tās sestdien, 1. aprīlī, no plkst. 10 līdz 19 norisināsies RTU centrālajā ēkā, Kaļķu ielā 1.

Lai pieteiktos sacensībām, jāaizpilda anketa aptaujas.rtu.lv/skolenukauss/. Prāta spēlēm pieteikties aicināts ikviens 8.–12. klases skolēns, tomēr jo īpaši aicināti piedalīties tie jaunieši, kuri interesējas par inženierzinātnēm un domā studēt RTU.

Saņemtās naudas balvas varēs izmantot, norēķinoties par RTU sagatavošanas kursiem vai saņemt kā stipendiju, iestājoties RTU. Tāpat tā var būt daļa studiju maksas segšanai. Līdztekus naudas balvām dalībnieki izcīnīs kausus un citus pārsteigumus.

Dalība RTU «Prāta spēļu» sacensībās ir bez maksas.

Spēles notiks šahā, dambretē un bridžā.

Nolikums šaham:

www.rtu.lv/writable/public_files/RTU_sahs_2017.pdf

Nolikums dambretei:

www.rtu.lv/writable/public_files/RTU_dambrete_2017.pdf

Nolikums bridžam:

www.rtu.lv/writable/public_files/RTU_bridzs_2017.pdf

Piektdiena, 10 Marts 2017 10:03

Jaunieši no Vācijas iepazīst Jēkabpili

Informācijas avots:

2015. gadā Jēkabpils pilsētas pašvaldība noslēdza vienošanos, un kā partnerorganizācija piekrita piedalīties Erasmus+ programmas projektā “ABItour2015+”, sadarbojoties ar Vācijas reģionu Anhalt-Bitterfeld.

Mobilitātes projekta ietvaros 5.- 25.martā Jēkabpilī viesojas jaunieši- Philipp Rydz un Annika Ristau- no Vācijas, kuri trīs nedēļu laikā kā praktikanti iepazīs Jēkabpils pilsētu, pašvaldības darbu, tās struktūrvienības, organizācijas u.c. Projekta mērķis ir atbalstīt dalībniekus prasmju iegūšanā un nostiprināšanā, ļaujot darboties tiem citā profesionālajā darba vidē. Trīs nedēļu apmācību mērķis ir veicināt jauniešu personības attīstību un izpratni par reālu Eiropas identitāti.

Pirmās nedēļas laikā Philips un Annika ir iepazinuši Jēkabpils pilsētas tūrisma objektus, kultūras pasākumu klāstu, izglītības iestāžu darbību, pašvaldības struktūru un darbu. Jaunieši tikušies ar biedrību “13. Pirmdiena”, Jēkabpils NVO resursu centra brīvprātīgajiem no Ukrainas un Francijas, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas studentiem, kā arī Jēkabpils jauniešu domi.

Līdz 25.martam jaunieši realizēs projektu par atkritumu šķirošanu un apsaimniekošanu Jēkabpilī. Tiks veikta pašreizējās situācijas izpēte, anketēšana, lai noskaidrotu, cik daudzi cilvēki šķiro atkritumus, un salīdzinājums ar atkritumu apsaimniekošanu Vācijas reģionā Anhalt-Bitterfield. Izstrādāto projektu jaunieši prezentēs 24. Martā Jēkabpils pilsētas pašvaldībā.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Gādmane
Jēkabpils pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļas
Jaunatnes lietu speciāliste

Otrdiena, 28 Februāris 2017 08:56

Aicinām vidusskolēnus pieteikties RTU pasākumam «Seko studentam»

Informācijas avots:

2017. gada 28. februārī – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina vidusskolēnus pieteikties RTU organizētam pasākumam «Seko studentam», kurā dalībnieki laikā no 13. līdz 24. martam var pavadīt vienu vai divas dienas kopā ar RTU studentu, lai jau savlaicīgi iepazītu interesējošās studiju programmas RTU. Projektā piedalās 246 RTU studenti no visām deviņām RTU fakultātēm, un reģistrēšanās notiek līdz 9. martam «Seko studentam» mājaslapā sekostudentam.rtu.lv.

Lai reģistrētos pasākumam, sekostudentam.rtu.lv mājaslapā jāatver sadaļa «Autorizācija», jāizvēlas veids, kā skolēns ieies sistēmā – caur izglītības portālu «E-klase» vai mācību sociālo tīklu «Mykoob» –, jāievada lietotājvārds un parole. Sadaļā «Profila informācija» jānorāda sava e-pasta adrese un telefona numurs un jāspiež poga «Seko studentam». Skolēnam rūpīgi jāiepazīstas ar projekta noteikumiem un, kad tas izdarīts, tie jāapstiprina, lai sistēma automātiski pārietu uz sadaļu, kurā var izvēlēties RTU studentu kādā no interesējošām studiju programmām deviņās RTU fakultātēs. Vidusskolēns pieteikties sekot var tikai diviem studentiem divās dažādās studiju programmās. Lai izvēli apstiprinātu, jānospiež poga «Sekot».

Projekta «Seko studentam» laikā vidusskolēni vienas dienas laikā izseko sev interesējošās RTU fakultātes un studiju programmas studenta gaitas lekcijās, laboratorijas darbos, semināros, praktiskajās nodarbībās un bibliotēkā. Piedaloties projektā, skolēni varēs iepazīties arī ar RTU dienesta viesnīcu telpām un plašajām RTU ārpusstudiju iespējām – sporta nodarbībām, kultūras aktivitātēm, RTU Studentu parlamenta aktivitātēm.

Katrs skolēns sekot vienam studentam var vienu dienu. Ja skolēnu interesē divas studiju programmas, tad katrā programmā vienam studentam var sekot savā dienā.

Uzzināt vairāk par pasākumu un pieteikšanās gaitu iespējams RTU mājaslapas sadaļā «Nāc studēt»: rtu.lv/seko-studentam

Papildu informācija:

Laura Mestere

Pasākuma «Seko studentam»

koordinatore

Tālr.: 29917421

E-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Informāciju sagatavoja:

Elīna Eglīte

RTU Komunikācijas nodaļas

projektu vadītāja

Tālr. 67089878, 26463580

E-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Page 1 of 17

Aktuāli