Ceturtdiena, 25 Maijs 2017 09:00

Noslēgusies Jēkabpils Jauniešu diena 2017

Informācijas avots:

Jēkabpils Jauniešu dome sadarbībā ar lielāko ielu sporta un kultūras organizāciju „Ghetto Games”Jēkabpils stadionā „Vārpa” jau 7. reizi pēc kārtas piedzīvoja Jēkabpils jauniešu dienu ’17 ar saukli „Piešķir emocijām spēku!”

Jēkabpiliešu “Karaļi” Jegors Trofimovs, Vladislavs Ļibiks, Rolands Prohorovs, Vladislavs Ščogoļevs trimumfēja Ghetto Football U16 grupā.

“Ghetto Games” vasaras sākuma sezonas pirmajā izbraukuma pasākumā jaunieši sacentās 11 dažādos sporta veidos: 41 komanda ielu basketbolā, 29 ielu florbolā un 26 ielu futbolā, no kurām labākie Ghetto basket bija U12 Pipari (Rīga), U14 Ziepes (Krāslava), U16 3-1 (Rīga), 17+ Unisports (Madona).

Ghetto Florbolā labākie U16 grupā ir VPM (Ogre), vecākajā - “Grandu”grupā spēcīgie puiši no Rīgas 1. Tālmācības vidusskolas. Futbolā jaunākajā grupā uzvarēja “Karaļi”, savukārt U17 grupā “TGK” (Rīga) un Jēkabpils komanda "Edmonda zvaigznes" (Vitālijs Kudrašovs, Ēriks Kalvāns, Žamieļs Skopenko, Daniels Skopenko) izcīnīja 3.vietu.

Savukārt Jēkabpils skeitparkā amatieri un profesionāļi rādija savas prasmes skrituļslidošanas meistara Nila Jansona organizētajās ekstrēmās skrituļslidošanas (inline) sacensībās. Uzkarsušajā laukumā sacentās arī BMX braucēji, „Ghetto Games Festivāla Ventspilī” organizatora Toma Siliņa vadībā.

Amatieru grupā skrituļslidās uzvarēja: 1.vieta Markuss Bērziņš, 2.vieta Marks Ulinskis, 3.vieta Kristafons Rudzāns. Meistaru grupā 1.vieta Niklāvs Katlavs, 2.vieta Tomass Meženiks, 3. vieta Raimonds Prīnis. Par triku meistaru tika apbalvots Danijs Ješčenko. Savukārt BMX meistraru klasē godalgotās vietas ieguva: 1.vieta Jurijs Harlamovs, 2.vieta Ralfs Plekšs 3.vieta Renāts Dmitrijevs. BMX meistaru grupā: 1.vieta Tomass Grīnbergs, 2. vieta Aigars Krjukovs, 3.vieta Mārtiņš Strazdiņš Par triku meistaru tika atzīts Ralfs Plekšs.

Šīs sezonas jaunums ir Skill BITE challenge meistarības trase, kurā pārbaudīt savu fizisko sagatavotību un izturību, lai sevi stiprinātu basketbola laukumos. Uzvarētāji U16 grupā: Evija Frīdenberga (00:54:00), savukārt U17 komandā Kārlis Vanags (01:00:40). Abi jaunieši, 3. augustā cīnīsies superfinālā Rīgā.

Kārlis Vanags, “Bite Skill Challenge” Jēkabpils posma 17+ grupas uzvarētājs: “Piedalījos “Bite Skill Challenge” trasē, jo man bija liela motivācija un vēlme uzvarēt, turklāt es jutu, ka varu būt labākais savā grupā. Un jo vairāk Tu piedalies sportiskajās aktivitātēs, jo lielāks gandarījums pašam. Sportojot tiek uzlabota veselība, fiziskā forma un Tu parādi, ka esi nodarbināts cilvēks. Sportojot tiek uzlabota veselība, fiziskā forma un Tu parādi, ka esi nodarbināts cilvēks. Jēkabpilī sportošanas iespējas šobrīd ir daudz, jo mums ir sava sporta skola, kura piedāvā ļoti daudz sporta veidus – sākot ar basketbolu, volejbolu un futbolu, beidzot ar galda tenisu, vieglatlētiku un autosportu. Jēkabpilī norisinās ar daudz sacensības vieglatlētikā un citos sporta veidos, kā arī norisinās sacensības starp skolām. Ir sporta zāles, Sporta nams, stadions, kur var trenēties un labi pavadīt laiku – gan iekštelpās, gan arī ārā.”

Nākamā iespēja eksperimentēt ceļā uz izcilību “Bite Skill Challenge” meistarības trasē ir 27.maijā Ogrē, 22.jūlijā Cēsīs un Krāslavā, 5.augustā Bauskā, 12. augustā Saldū un 26. augustā Kuldīgā.

Par balvām rūpējās pasākuma galvenie sponsori - MAXIMA, LAIMA, Mangaļi, kā arī Jēkabpils uzņēmēji “SIA DIŽMEŽS, SIA SILPEC, Peintbola klubs "X3M", "RIPO AISK", "Margret."

Pasākuma apmeklētājiem bija arī iespēja iegūt balvas - galda tenisa, galda hokeja, dambretes un citos sporta veidos, kā arī izklaidēties Bumbumba.lv - burbuļfutbols.

Atvilkt elpu varēja baudot „Ghetto Burger” gardās uzkodas un Jēkabpils Jauniešu domes ierīkotajās atpūtas zonā ar īpaši dizainētiem JJD atpūtas krēsliem.

Seko līdzi jaunākajai informācijai JJD un Ghetto Games Facebook lapās, Instagram un Twitter kontos – @jauniesudome un @ghettogames.

Jēkabpils jauniešu dienu finansiāli atbalsta Jēkabpils pilsētas pašvaldība.

Saistīta ziņa: Foto: Jēkabpils Jauniešu diena 2017/Ghetto Games

Ceturtdiena, 11 Maijs 2017 20:06

JĒKABPILS JAUNIEŠU DIENA 2017

Informācijas avots:

Jēkabpils jauniešu dome ielūdz uz pasākumu- Jēkabpils Jauniešu diena 2017!

Šī gada 20.maijā Jēkabpils stadionā „Vārpa” Jēkabpils jauniešu dome sadarbībā ar Latvijā lielāko ielu sporta un kultūras organizāciju „Ghetto Games”, Jēkabpils bērnu un jauniešu centru un biedrību “13.Pirmdiena” pārsteigs un liks tavai elpai aizrauties.

Pēc sporta turnīriem un radošajām aktivitātēm stadionā „Vārpa”, jauniešu dienas noslēgums Jēkabpils Mežaparkā, sadarbībā ar biedrību “Austrumlatvijas jaunatnes sporta klubs”, Jēkabpils veikparku un “Ghetto games”.

„Piešķir emocijām spēku!”. ar šādu saukli Jēkabpils jauniešu dome aicina ikvienu kļūt par daļu no pasākuma, kas būs tikai sākums vasaras sezonas pasākumiem un nebeidzamajiem piedzīvojumiem.

Turnīri norisināsies 11 dažādos sporta veidos: ielu basketbolā, ielu futbolā, ielu florbolā, pludmales volejbolā, kā arī Ghetto workout ielu vingrošanā. Skeitparkā ekstrēmās skrituļslidošanas (inline) sacensības, kuras organizēs viens no pasaules labākajiem skrituļslidošanas meistariem- Nils Jansons, savukārt BMX sacensības norisināsies viena no „GhettoGames Festival” organizatora Toma Siliņa vadībā. Par atmosfēru un skatītāju aktivitāti rūpēsies Mārtiņš Kapzems.

Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja izcīnīt balvas arī galda tenisa, galda hokeja, dambretes un novusa turnīros neatkarīgi no vecuma un dzimuma. Pozitīvu atsauksmju un jautrības motivēti, arī šogad Jēkabpilī Bumbumba.lv- burbuļfutbols.

Iespēja apmeklēt radošo darbnīcu stūrīti un foto būdu, ko šogad nodrošina Jēkabpils bērnu un jauniešu centrs, kā arī jauniešu biedrība “13.Pirmdiena”. Foto no Jēkabpils jauniešu dienas 2017 kopā ar draugiem būs lieliska piemiņa ko saglabāt.

Būs arī iespēja atvilkt elpu vai baudīt „Ghetto Burger” uzkodas Jēkabpils Jauniešu domes ierīkotajās atpūtas zonās ar īpaši dizainētiem JJD atpūtas krēsliem.

Pasākumu uzraudzīs „Ghetto Games” daddy Raimonds Elbakjans. Pārsteigs muzikālie priekšnesumi Ghetto Faktora dalībnieku izpildījumā, par muzikālo noformējumu rūpēsies Ghetto galvenais DJ– GetDizzy. Kas norisināsies pasākuma atklāšanā? To uzzināsiet jau 20.maijā!

Reģistrēšanās turnīriem- plkst. 10:00, savukārt Jauniešu dienas atklāšana plkst. 11:00. Sporta spēļu nolikumi divas nedēļas pirms pasākuma būs pieejami Jēkabpils jauniešu portālā– www.jekabpils-jauniesi.lv.

Pēc sporta turnīriem stadionā, apmeklētāji aicināti uz Jēkabpils Mežaparku, kur plkst.18:00 norisināsies orientēšanās pasākums “Sevis iepazīšana citā vidē bērniem un jauniešiem”, ko organizē biedrība “Austrumlatvijas jaunatnes sporta klubs”. Bet jau plkst.19:00 Veikparkā pie Radžu ūdenskrātuves. „Jam n chill Jēkabpils Mežaparkā”. Sacensību garu nomainīs atelpas brīdis, kad varēs baudīt dienas noslēgumu vasarīgā garā kopā ar draugiem. Vakara gaitā norisināsies šļakatu un adrenalīna pilnas aktivitātes- veikborda braucieni un waterjump BMX lēcieni ūdenī. Uz pasākumu aicināts ikviens veikborda un BMX piekritējs.

Jēkabpils jauniešu dienu Jēkabpilī finansiāli atbalsta Jēkabpils pilsētas pašvaldība.

Uz tikšanos jau 20.maijā, lai piešķirtu emocijām spēku!

Seko līdzi jaunākajai informācijai Jēkabpils jauniešu domes un Ghetto Games Facebook lapās, Instagram un Twitter kontos– @jauniesudome un @ghettogames.

Kontakti uzziņām:

Jēkabpils pilsētas pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste Ieva Gādmane: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., 25906344;

Jēkabpils Jauniešu dome: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Informāciju sagatavoja:

Anete Patrīcija Pavlova

Jēkabpils jauniešu dome

Otrdiena, 25 Aprīlis 2017 06:28

RTU Attīstības fonds izsludina prakses stipendiju konkursu

Informācijas avots:

Lai veicinātu studentu praktisko iemaņu papildināšanu un jaunu zināšanu apguvi izvēlētajā studiju jomā, kā arī izpratni par darba tirgu, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Attīstības fonds sadarbībā ar vadošajiem nozaru uzņēmumiem aicina Latvijas augstskolu studentus un vidējo profesionālo izglītības iestāžu audzēkņus pieteikties prakses stipendiju konkursam «Pierādi sevi vasarā!».

Jauniešiem ir iespēja konkursa kārtībā iegūt prakses vietas nozares vadošajos uzņēmumos, kā arī 300 EUR ikmēneša stipendiju diviem vasaras mēnešiem – jūlijam un augustam. Pretendenti, kuru studiju specialitāte atbilst piedāvāto prakses vietu aprakstiem, aicināti līdz 14. maijam aizpildīt elektronisko pieteikuma anketu RTU Attīstības fonda mājaslapā — goo.gl/q55cgp.

Konkursa izvērtēšanas komisija izskatīs pieteikumus un piemērotākos pretendentus aicinās uz klātienes intervijām, kurās piedalīsies arī uzņēmumu pārstāvji. Lēmumu par konkursa uzvarētājiem, kuri iegūs apmaksātās prakses vietas, izvērtēšanas komisija pieņems ne vēlāk kā divu nedēļu laikā pēc notikušajām klātienes intervijām.

«RTU Attīstības fonds kopā ar sadarbības partneriem vasaras prakšu konkursu organizē jau piekto gadu. Esam gandarīti, ka dažādās jomās studējošajiem varam dot iespēju spert pirmos soļus savas profesionālās karjeras veidošanā. Piedaloties konkursā, students vasarā ne vien iegūst vērtīgu pieredzi, bet arī saņem stipendiju,» saka RTU Attīstības fonda izpilddirektors Artūrs Zeps.

Pozitīvi par konkursu «Pierādi sevi vasarā!» izsakās arī viena no pagājušā gada dalībniecēm Mairita Ezeriņa: «Šī bija lieliska iespēja praktiskā veidā pārbaudīt mācību iestādē apgūtās teorētiskās zināšanas. Praksē pavadītais laiks paliks atmiņā tikai ar tām labākajām emocijām. Esmu gandarīta par RTU Attīstības fonda piedāvāto iespēju, kas deva man ne tikai labu pieredzi, bet arī vērtīgu ierakstu CV.»

Prakses vietas šovasar piedāvā uzņēmumi SIA «Selva Būve», SIA «Rīgas ūdens», SIA «Kvist», SIA «Out Loud», SIA «PrimeraAir Nordic», SIA «Autobrava», SIA «Baltijas sporta auto», UAB Inter Krasta Latvijas filiāle.

Papildu informācija:

Edgars Ozolnieks

RTU Attīstības fonda projektu vadītājs

Tālr. 29421812

E-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

Pirmdiena, 03 Aprīlis 2017 08:12

Jēkabpils Jauniešu dome pieredzes apmaiņā apmeklē Siguldu

Informācijas avots:

Piektdien 31.martā Jēkabpils pilsētas pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste un pārstāvji no Jēkabpils Jauniešu domes devās uz Siguldu, kur notika tikšanās ar jauniešiem un jaunatnes lietu speciālistiem no Siguldas, Saulkrastiem, Ikšķiles, Ogres, Cēsīm un Valmieras. Tikšanās notika projekta “3D” (Domā Domas Domē) ietvaros. Sadraudzības pēcpusdienas mērķis bija savstarpēja iepazīšanās, pieredzes apmaiņa, savas pilsētas jauniešu domes prezentēšana un sadarbības veidošana.

Tikšanās notika Siguldas jauniešu iniciatīvu centrā “Mērķis”. Viens no uzdevumiem bija pārrunāt kāda ir motivācija jauniešiem līdzdarboties pašvaldības aktivitātēs, organizēt pasākumus, akcijas un piedalīties brīvprātīgajos darbos. Jēkabpils jauniešu domes pārstāvji- Ralfs Siliņš, Nauris Ancāns un Valērija Rudikina- klātesošajiem prezentēja video un foto materiālus no iepriekš organizētiem pasākumiem, kā arī dalījās pieredzē, iespaidos un tajā, ar ko nodarbojas Jēkabpils jauniešu dome, un kā “atdzīvina” savas oriģinālās idejas. Izstāstīja ko Jēkabpilī dara jaunieši, kā attīsta savus talantus un kur jaunieši visbiežāk sastopami.

Vislielākais ieguvums, protams, ir jauni paziņas, kā arī iespēja uzzināt, kā strādā jauniešu domes citur Latvijā, kādus pasākumus organizē, un kā realizē savas idejas. Sadarbībā ir spēks, un ar savu gūto pieredzi jādalās, lai rastu jaunas idejas un turpinātu attīstīt sava darba kvalitāti.

Šodien, 28. martā, tiek paziņoti ZZ Čempionāta pusfinālisti, un kopumā par tiesībām startēt spēļu finālā sacentīsies rekordliels komandu skaits - 1220 klases. Latvijā vērienīgākajām skolēnu sporta un prāta spēlēm, draudzīgām sacensībām radošos uzdevumos un netradicionālos sporta veidos šogad kopumā reģistrējušās 1685 klases no visiem Latvijas reģioniem. 196 pieteikumi tika saņemti arī 1.-4. klašu grupā, kurām pirmo reizi 11 gadu laikā tika piedāvāta iespēja izmēģināt savas spējas ZZ Čempionātā. 

ZZ Čempionāta 11. sezonā aktīvākās izradījās Vidzemes skolas, no kurām saņemti 617 pieteikumi, savukārt 359 klases spēlēm pieteicās no Kurzemes reģiona un 277 klases – no Rīgas un Rīgas reģiona, bet Zemgales skolēni pieteica 241 klasi, Latgales – 192.

 

“Jau 11 gadus organizējam un atbalstām ZZ Čempionātu, un tas kļuvis par svētkiem ne tikai skolēniem un ģimenēm ar bērniem bet arī ikvienam “Tele2” darbiniekam. Cieņa, spēks, un izcilība ir trīs pamata vērtības, kas ir būtiskas ne vien kolektīva un ikvienas komandas darbībā. Šis mūsu korporatīvās sociālās atbildības solis palīdz veidot gaišu valsts nākotni un audzināt aktīvu un motivētu jauno paaudzi. ZZ Čempionāts ikvienam tā dalībniekam un atbalstītājam ļauj izprast savas stiprās puses, atklāt vēl neapzinātos talantus un, galvenais, uzdrīkstēties un nekad neapstāties pie sasniegtā. Man ir patiess prieks, ka šogad varam piedāvāt šādu iespēju vēl nepieredzēti lielam pusfinālistu lokam,” stāsta ZZ Čempionāta organizatoru “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

No 1220 pusfinālistu komandām 540 klases dosies uz ZZ Čempionāta reģionālajiem pusfināliem, kas šogad norisināsies Daugavpilī 20.-21.aprīlī, Valmierā 27.-28.aprīlī un Liepājā 10.-11.maijā, kur komandas sadalīs savā starpā 126 ceļazīmes uz finālu. Turklāt pusfināli visas trijās pilsētās pārvērtīsies par īstiem pilsētas svētkiem un būs atklāti ne vien dalībniekiem, bet arī to atbalstītājiem un visiem pilsētas iedzīvotājiem. Apmeklēt pasākumus tiek aicināti ne vien sportiskā un aktīvā dzīvesveida piekritēji, bet arī pašmāju izpildītāju cienītāji - pusfinālu noslēgumā norisināsies bezmaksas koncerti.

ZZ Čempionāta 11. sezonas īpašais jaunums ir Digitālais pusfināls, kurā uzaicinājumu piedalīties saņēma 540 klases, no kurām 54 komandas varēs pretendēt uz ZZ Festivālā ceļazīmi, kas jau 27.maijā norisināsies Jūrmalas pludmalē. Arī pašiem mazākiem sākumskolas skolēniem šogad ir iespēja piedalīties spēļu pusfinālā, izmēģināt savus spēkus un iemācīties darboties kā viena vienota komanda, turklāt pretendējot uz vērtīgām balvām.

Iepazīties ar pilnu ZZ Čempionāta pusfinālistu sarakstu var no 28.marta plkst. 11.00 spēļu mājaslapā www.zzcempionats.lv. ZZ Čempionātu jau 11 gadus atbalsta un organizē telekomunikāciju uzņēmums “Tele2” un “Zelta Zivtiņa”. 2017.gadā pasākums norisinās sadarbībā ar draudzīgām pilsētām Jūrmalu, Valmieru, Daugavpili un Liepāju.

Plašāka informācija:

Jūlija Vasiļjeva, ZZ Čempionāta sabiedrisko attiecību speciāliste

E.: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tel: 29413906

http://zzcempionats.lv

 

Tuvojas vasaras brīvlaiks un skolēniem, kuri vēlas vasaras brīvlaikā strādāt Jēkabpils pilsētā labiekārtošanas darbos no 28.marta līdz 30.martam ir iespēja pašvaldībā - Vienas pieturas aģentūrā, Brīvības ielā 120, pieteikties dalībai šajā pasākumā.

Nodarbinātības periods kā citus gadus ir vasaras brīvlaiks - no 1.jūnija līdz 31.augustam. Katrs skolēns drīkst strādāt vienu mēnesi pēc paša izvēles  jūnijā, jūlijā vai augustā. Šovasar pašvaldība plāno nodarbināt 50 skolēnus vasaras brīvlaikā: jūnijā 18, jūlijā 16, augustā 16.

Nodarbinātība tiek nodrošināta, ņemot vērā pieteikumu iesniegšanas secību. Primāri darbavietas tiek nodrošinātas Skolēniem, kuru ģimenes atbilst sociālās palīdzības saņemšanas kritērijiem (trūcīgas, maznodrošinātas, daudzbērnu ģimenes).

Skolēnam nodarbinātību atsaka, ja:

  1. pieteikums iesniegts vēlāk nekā noteiktais pieteikuma termiņš;
  2. Skolēns ir jaunāks par 15 gadiem vai vecāks par 20 gadiem;
  3. Skolēns nemācās nevienā izglītības iestādē;
  4. Skolēns nav deklarēts Jēkabpils pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā;
  5. pieteikumu skaits ir lielāks, nekā iespējamās darbavietas.

Saimnieciskās nodaļas vadītāja vietniece   

 I.Vārna

Jaunā skolu programmā stiprinās Latvijas jauniešu pašapziņu

Tādi iemesli kā bailes no neizdošanās vai zaudējuma (33 %), nevēlēšanās nokļūt nepatīkamā situācijā (21 %), kā arī spiediens no citu cilvēku puses (14 %) un pārliecības trūkums par savu izvēli (13 %) ir galvenie šķēršļi, kas liedz jauniešiem justies drosmīgiem un pieņemt apzinātus lēmumus, secināts martā veiktajā jauniešu interneta aptaujā*. Lai stiprinātu Latvijas skolu jauniešu pašapziņu un mērķtiecību, kā arī motivētu viņus veikt patstāvīgas izvēles un vairotu drosmi rūpēties par citiem, Latvijā sākta jauna skolu programma – MOT. Izvēlies drosmi!

Ir daudz vērtīgu programmu un iniciatīvu, kas cīnās ar sekām, strādājot ar jauniešiem, kuri dažādu iemeslu dēļ savā dzīvē jau ir izdarījuši nepareizas izvēles. Un tas ir ļoti svarīgi. Taču mūsu mērķis ir darboties preventīvi – iesaistoties 13 gadus vecu jauniešu skolas ikdienā, veidot klases kultūru, kurā nav atstumto, uzrunāt un modināt jauniešos drosmi dzīvot savu dzīvi, drosmi rūpēties par apkārtējiem un drosmi pateikt nē. Es ticu, ka apzināts šādu īpašību kopums ir kā ieejas biļete pieaugušo pasaulē”, stāsta biedrības MOT Latvija vadītāja Ilze Paidere - Staķe.

Aptaujas rezultāti liecina, ka šobrīd mazāk nekā puse (jeb tikai 47 %) jauniešu vecumā no 16 – 18 gadiem ir pārliecināti, ka nākotnē sasniegs to, ko vēlas, pārējie savas iespējas apšauba un uzskata par ierobežotām. Komentējot šos rezultātus, Ilze Paidere - Staķe uzsver: “Manuprāt, pastāv kaut kas vienojošs veiksmīgu un iedvesmojošu cilvēku starpā. Un tā nav nejaušība, bet gan drosme pārvarēt bailes no neizdošanās, ticība saviem spēkiem, uzņēmība un mērķtiecība – pārvarēt slinkumu, neapstāties grūtību priekšā. Ar programmu MOT mēs varam palīdzēt jauniešos vairot viņu ticību savām spējām, pašpārliecinātību un mērķtiecību.”

Ko piedāvā skolu programma MOT. Izvēlies drosmi!

MOT. Izvēlies drosmi! ir interaktīva, atraktīva un iedvesmojoša motivācijas programma 7. – 9. klašu skolēniem, kas 12 nodarbību ciklā trīs mācību gadu garumā jauniešos stiprina drosmi dzīvot jeb atļaušanos sapņot lielus sapņus un mērķtiecīgi strādāt to piepildīšanai, drosmi rūpēties par līdzcilvēkiem un drosmi pateikt “nē” jeb noteikt prioritātes, lai pateiktu “jā” kaut kam lielākam un svarīgākam.

Rūpīgi izstrādātas nodarbības, kā arī īpaši apmācīti treneri veido pamatu, lai šīs vērtības nostiprinās un ir klātesošas jauniešu rīcības izvēlē. Principi, kā to sasniegt, ir rīkoties proaktīvi, vairot pozitīvo, skatīt cilvēku visā tā veselumā, sadarboties un iesaistīt jauniešus, būt atvērtiem un vadīt nodarbības veidā, kāds uzrunā mūsdienu jauniešus.

Kopš 2016. gada 1. septembra Latvijā to apgūst ap 450 septīto klašu skolēni 5 Latvijas skolās – Rīgas Teikas vidusskolā, Pamatskolā “Rīdze”, Ogres Valsts ģimnāzijā, Rīgas Centra Humanitārajā vidusskolā un Rīgas Angļu ģimnāzijā. Savukārt 11 treneru vidū ir gan profesionāli skolotāji, gan brīvprātīgie citu profesiju pārstāvji. MOT idejas guvušas atbalstu arī vairāku uzņēmīgu, Latvijā pazīstamu cilvēku vidū, kuri ar savas dzīves un pieredzes stāstu vēlas iedvesmot jauniešus, piemēram, aktīvi MOT vēstneši ir Toms Alsbergs, Agnese Pastare, Vestards Šimkus, Renārs Zeltiņs, Gacho, Kārlis Bardelis u.c.

Plānots, ka nākamajā mācību gadā kopā jau 14 Latvijas skolu skolēniem būs iespēja sākt MOT nodarbības, turklāt gandrīz visas jaunās MOT. Izvēlies drosmi! programmas skolas būs ārpus Rīgas, jo, kā uzsver MOT Latvija vadītāja, mērķis un misija ir būt pieejamiem visu Latvijas novadu jauniešiem.

Katrīne Judovica, uzņēmēja un viena no programmas aizsācējām Latvijā uzskata: Drosmes trūkums ir tas, kas traucē cilvēkiem sasniegt savus personīgos mērķus, gūt panākumus karjerā un darba tirgū, un nozog mums arī fantastikas iespējas dalīties pieredzē, paveikt labas lietas.Skolu programma MOT. Izvēlies drosmi! ļauj jauniem cilvēkiem saskatīt savu vērtību un neapjukt sarežģītās situācijās. Iet dzīvē tālāk ar pārliecību par saviem spēkiem. Tāpēc esmu pārliecināta, ka šīs pieredzes pārņemšana dos iespēju papildināt esošo skolu programmu Latvijā. Iespējams, MOT ir brīnišķīgākā dāvana Latvijai – stipri, pašapzinīgi jaunieši, kas spēj mainīti pasauli uz labu.”

Mācību programma MOT. Izvēlies drosmi! ir radīta Norvēģijā, kur tā bagātina skolu mācību programmu jau vairāk nekā 20 gadus. Tulkojumā no norvēģu valodas “mot” nozīmē “drosme”. Tā ir viena no cilvēka svarīgākajām īpašībām. Tāpēc tieši drosme ir MOT filozofijas stūrakmens, absolūts priekšnoteikums, lai mēs spētu realizēt savu iekšējo vērtību sistēmu konkrētā rīcībā.

Uzziniet vairāk par jauno motivācijas programmu skolu jauniešiem TE

*Aptauja tika veikta interneta portālā draugiem.lv 2017. gada martā, tajā piedalījās 512 jaunieši vecumā no 16 līdz 18 gadiem.

Papildu informācijai:

Ilze Paidere – Staķe

MOT Latvija vadītāja

M.: 26101362

E.: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Trešdien, 15.martā, notika Jēkabpils pilsētas jauniešu un jaunatnes darbinieku pieredzes apmaiņas ar Daugavpils novada un Beverīnas novada jauniešiem un jaunatnes darbiniekiem.

Daugavpils novada jaunatnes darbinieki un aktīvie jaunieši tika uzņemti Jēkabpils NVO resursu centra telpās. Jēkabpili pārstāvēja NVO resursu centra darbinieki, brīvprātīgie jaunieši no Jēkabpils un Eiropas brīvprātīgais no Ukrainas, kā arī Jēkabpils pilsētas pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste un praktikanti no Vācijas. Tika diskutēts par brīvprātīgo darbu Jēkabpilī, dažādām jauniešu organizācijām un to darbību, Jēkabpils NVO resursu centra projektiem un organizētajām aktivitātēm. Daugavpils novada pārstāvji izrādīja lielu interesi par Eiropas brīvprātīgā darba projektiem, kas tiek realizēti Jēkabpilī, un nākotnes sadarbības iespējām.

Dienas otrajā pusē Jēkabpils bērnu un jauniešu centrā tika uzņemti Beverīnas novada jaunieši un jaunatnes darbinieki. Jēkabpili pārstāvēja Jēkabpils bērnu un jauniešu centra darbinieki, Jēkabpils pilsētas pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste, Jēkabpils jauniešu dome, biedrība “Jauniešu klubs 13.pirmdiena” kā arī praktikanti no Vācijas un Jēkabpils NVO resursu centra brīvprātīgais jaunietis no Ukrainas. Beverīnas novada jauniešus ļoti interesēja dažādu Jēkabpils jauniešu organizāciju un biedrību izveidošanās, darbs un pieredzes stāsti. Noslēgumā Beverīnas novada pārstāvji iepazina Jēkabpils bērnu un jauniešu centra telpas- darba kabinetus, jauno, renovēto zāli, atpūtas telpu un metodisko kabinetu.

Daugavpils novada un Beverīnas novada viesiem bija iespēja uzzināt arī to, kā veidojas jaunatnes politika Jēkabpilī, kādas jauniešu organizācijas šeit darbojas un kā jaunieši iesaistās lēmumu pieņemšanas procesā.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Gādmane
Jēkabpils pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļas
Jaunatnes lietu speciāliste
Tālr. +371 25906344
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Page 1 of 17