Ceturtdien 19. oktobrī Domes sēdē tika izskatīts lēmumprojekts par Jēkabpils pilsētas jaunatnes politikas stratēģijas izstrādes uzsākšanu.

Lai nodrošinātu Jēkabpils pilsētā darbu ar jaunatni, ievērojot jaunatnes politikas pamatprincipus un valsts jaunatnes politikas attīstības plānošanas dokumentus, uzlabotu jauniešu- personu vecumā no 13 līdz 25 gadiem- dzīves kvalitāti, sekmētu jauniešu izaugsmi, veicinātu viņu iniciatīvas, darba tikumu un patriotismu, līdzdalību lēmumu pieņemšanā, kā arī brīvā laika pavadīšanas iespēju daudzveidību, tiks uzsākts darbs pie Jēkabpils pilsētas jaunatnes politikas stratēģijas izstrādes.

Būtiski, ka vietējie jaunieši līdzdarbojas šāda dokumenta izstrādē, iesakot savas idejas pašvaldības jaunatnes politikas vīzijai, prioritātēm vai uzdevumiem, kas ilgtermiņā ietekmēs jauniešu ikdienu un viņu aktivitātes pašvaldībā.

Jaunatnes politikas stratēģijas izstrādei, izveidota darba grupa desmit cilvēku sastāvā, kurā ietilpst cilvēki, kuri ikdienā strādā ar jauniešiem, jaunatnes darbinieki kā arī jaunieši.

Darba grupai līdz 2018. gada 1. februārim jāistrādā jaunatnes politikas startēģija 2018.- 2024. gadam, un jāiesniedz tā izstaīšanai Sociālo , izglītības, kultūras, sporta un veselības aizsardzības jautājumu komitejai.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Gādmane
Jēkabpils pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļas
Jaunatnes lietu speciāliste
Mob.tālr. +37125906344
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Piektdiena, 13 Oktobris 2017 11:52

„Izzini Jēkabpili” - jauno gidu skola

Informācijas avots:

24. oktobrī plkst. 17.00 Jēkabpils Vēstures muzejs aicina jauniešus uz lekciju un praktisku nodarbību ciklu „Izzini Jēkabpili” - jauno gidu skolu.

2015. gada oktobrī muzejā tika uzsākts nodarbību cikls jauniešiem „Izzini Jēkabpili” - jauno gidu skola. Ik mēnesi jaunieši pulcējās Krustpils pilī, lai uzzinātu jaunu un paplašinātu zināmo informāciju par pilsētu un kultūrvēsturiskajiem objektiem, pilnveidotu prasmes uzstāties publikas priekšā.

Jauno gidu skolas mērķis ir sekmēt jauniešu vēlmi iesaistīties pilsētas tūrisma dzīvē. Nodarbības vada gan muzeja darbinieki, gan dažādu nozaru speciālisti. Tikšanās notiks no oktobra līdz maijam reizi mēnesī.

2017. gada jauno gidu skolas ievadnodarbība notiks 24. oktobrī plkst. 17.00 Krustpils pilī. Vienas nodarbības maksa ir 1.00 eiro. Vēlams iepriekš pieteikties pa tālruni 65221042 vai 27008136.

Kate Riekstiņa

Jēkabpils Vēstures muzeja

Komunikāciju nodaļas vadītāja

Piektdiena, 13 Oktobris 2017 11:30

Jēkabpils Jauniešu domes filma “The Operētāji”

Informācijas avots:

The Operētāji. Jaunieši ar vēlmi darīt? Nē. Jaunieši, kas iet un operē*, cīnās par spīti apstākļiem un ziedo sevi vienam mērķim.

2017. gada 31. oktobrī Jēkabpils 2.vidusskolā pulcēsies 100 Jēkabpils un tuvāko skolu 10., 11.klases jaunieši, lai runātu par sevi un mums – Es. Es esmu. Es esmu Latvija un Eiropa. Diskusiju vadīs multimākslinieks Kaspars Blūms-Blūmanis, “Eiropas Kustība Latvijā” prezidents Andris Gobiņš un padomniece Liene Valdmane.

Jēkabpils Agrobiznesa koledžas studenti savu vasaru pavadīja ne gluži atpūšoties, kā varbūt ierasts, bet projekta Erasmus+ ietvaros strādājot ārvalstīs, gūstot jaunu pieredzi, iemaņas un neaizmirstamas emocijas. Ar saviem iespaidiem dalās koledžas studenti:

“ERASMUS+ piedāvāja, lielisku izdevību iziet praksi ārzemēs. Mana prakses vieta bija Spānijā, Pineda de Mar, viesnīcā “Aqua Promenade”.

Es strādāju viesnīcas bārā, bet manos pienākumos, bija ne tikai bārmenes, bet arī viesmīles darbs. Ārpus darba laika es paspēju apmeklēt ļoti daudzas tuvumā esošās pilsētas un izbaudīt laiku Spānijā.

Man ir ļoti grūti aprakstīt to, kā man gāja, jo emocijas joprojām mani pārpilda. Es strādāju ar pašu labāko kolektīvu pasaulē, kuri pieņēma mani savā, jau vairākus gadus pastāvošajā kolektīvā, tik sirsnīgi un vienkārši vārdiem neaprakstāmi. Šie cilvēki, bija mana ģimene uz 2,5 mēnešiem. Prakses laikā es satiku praktikantes no citām valstīm, ar kurām mēs ļoti sadraudzējāmies un tādēļ vasara bija vēl jautrākā.

Esmu ļoti pateicīga tiem cilvēkiem, kuri deva man šo iespēju - šo vasaru es tiešām neaizmirsīšu.” Darja Romanova

 

111111111111

Attēlā Darja Romanova savā prakses vietā ar kolēģi.

“No šī gada 1.jūlija līdz 15.septembrim veicu savu kvalifikacijas praksi Spānijas pilsētā Santa Sussana, Aqua viesnīcu tīkla Montagud viesnīcā. Prakses ietvaros strādāju viesnīcā, kā animators, jeb organizēju viesnīcas klientiem dažādas aktivitātes (futbolu, tenisu, šaušanu, galda tenisu u.c.), darbojos viesnīcas "Mini club" (ar bērniem vecumā no 4-12 gadiem), jeb bērnu istabā, kur vadīju aktivitātes arī bērniem, pieskatīju tos. Strādāju pavisam nelielā komandā, kopā bijām 4 cilvēki, jo viesnīca bija pavisam neliela.

Ikdienā darba diena man sākās salīdzinoši vēlu - 10:30. Kad ierados darbā, devos uz mini club, kur pavadīju aptuveni 2h ar bērniem. Tad katru dienu organizējām "coctail game", kur klientiem bija iespēja laimēt bezmaksas dzērienus. 13:00 dodamies pusdienās (brokastis, pusdienas un vakariņas mums nodrošina viesnīca). Pārtraukums ilgst 2h un no 15:00 - 17:00 turpinām organizēt aktivitātes. Pēdējās divas nedēļas viesnīcā bija salīdzinoši klusas, jo sezona pamazām tuvojas noslēgumam. Vakara maiņa man parasti sākās pulksten 20:30, kad ierados darbā sagatavojos “mini disco”, kur katru vakaru dejojām dažādas dejas ar bērniem, kā arī spēlējām spēles. Tad katru vakaru pēc ”mini disco” viesnīcā uzstājās dažādi mākslinieki (dziedātāji, dejotāji, akrobāti u.c.).

Dzīvoju apartamentos kopā ar vēl 4 cilvēkiem (2 meitenēm no Holandes, puisi un meiteni no Itālijas), kas arī strādāja kā animatori. Kopā devāmies gan dažādos izbraukumos, gan arī atpūtāmies. Cilvēki ar kuriem dzīvoju bija ļoti draudzīgi atsaucīgi, kad apartamentos ierados pirmajā vakarā visi vēl atradās darbā, taču ļoti smieklīgi sanāca, kad visi ieradās mājās un es (svešs cilvēks) gulēju viņu viesistabā uz dīvāna, jo pēc garā ceļa biju ļoti nogurusi un nezināju, kur gulēt.

Kopumā, noteikti ieteiktu izmantot šādas iespējas apskatīt pasauli, iegūt jaunus draugus, kā arī pieredzi ikvienam. Uzskatu, ka šāda veida pieredze mums palīdz iepazīt sevi, kā arī noteikt kļūt drošākiem un nebaidīties izmatot iespējas.” Santa Muka

22222222222

Attēlā Santa Muka veidojot Sniegbaltītes priekšnesumu ar bērniem

33333333

Attēlā Santa Muka pirms viena no šoviem

444444444

Attēlā Santa Muka organizējot putu ballīti

“Kopumā Spānijā pavadīju divus mēnešus, strādājot viesnīcas recepcijā, iepazīstot daudz jaunus cilvēkus no dažādām valstīm. Vēl jo projām uzturu ar tiem sakarus, droši varu teikt, ka esmu ieguvis jaunus draugus. Spānijā pavadot tikai īsu brīdi, ieguvu vērtīgu darba pieredzi darbā ar klientiem, kā arī nostiprināju valodu zināšanas. Šis projekts sniedza man iespēju iepazīt Spānijas kultūru un tradīcijas dažādos aspektos. Esmu ļoti gandarīts par pavadīto tur laiku. Atbalsts no kuratora Latvijā bija ļoti noderīgs un neaprakstāmi labs. Ierodoties tur, mūs uzreiz sagaidīja un izvietoja pa dzīvošanas vietām. Dzīvojām kopā ar vairākiem citiem praktikantiem, dzīvošanas apstākļiem nebija ne vainas. Barošana arī bija nodrošināta. Bija arī pietiekami daudz brīvā laika, lai nedaudz paceļotu, Iesaistīšanos tādos projektos atbalstu!” Artūrs Jakovļevs

5555555

Attēlā Artūrs Jakovļevs savā darba vietā recepcijā

Arī šobrīd turpinās Erasmus+ programmas “Personu mobilitāte augstākās izglītības sektorā” projektu īstenošana. Studenti ir aicināti pieteikties kvalifikācijas prakšu veikšanai ārvalstīs, iegūstot jaunu pieredzi un iespaidus. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība.

Agrita Landzāne

Jēkabpils Agrobiznesa koledžas

Projektu vadītāja

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina 10.-12. klašu skolēnus pieteikties zinātniskās pētniecības darbu (ZPD) konkursam «Pasaule pieprasa tehniskos prātus!», kas norisinās divās kārtās no 2017. gada 25. septembra līdz 2018. gada 17. martam. Konkursa mērķis ir rosināt skolēnu interesi par eksaktajām zinātnēm, attīstīt iemaņas un veidot prasmi patstāvīgai darbībai zinātniskās pētniecības darbu izstrādē.

Sestdiena, 23 Septembris 2017 09:13

Pētījums: Latvijas jaunieši nezina, kas ir mākoņpakalpojumi

Informācijas avots:

Samsung Skola nākotnei realizētā aptauja* liecina, ka jaunieši ir iestrēguši izklaides sfērā un tikai nedaudz vairāk kā ½ uzskata, ka viņu darbošanās digitālajā vidē ir jēgpilna. Tāpēc šodien, 21. septembrī, atklāta unikāla tiešsaistes programma “Skolēna digitālais IQ” ar mērķi paplašināt jauniešu zināšanas un veicināt jēgpilnu digitālo prasmju izmantošanu. Apmācību programma bez maksas pieejama vietnē www.skolanakotnei.lv.

 

“Latvijas jaunieša digitālo paradumu portrets iezīmē vairākas tendences. Izteikti vērojama pieaugoša attēlos fiksēta ikdienas dzīves notikumu aplūkošana, kas rada starppersonu komunikācijas prasmju mazināšanās risku. Ja runājam par tehnoloģijām, jaunietis ir digitāli gana zinošs. Taču mācību un praktisku sadzīves uzdevumu risināšana internetā nav viņa prioritāte,” saka Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Pedagoģijas nodaļas vadītāja, profesore Zanda Rubene. “Lai iekustinātu šo jauniešu interneta lietošanas “iekapsulēšanos” brīvā laika un izklaižu sfērā, jāmēģina viņiem parādīt, kas ir tie ieguvumi un iespējas, ko vēl var sniegt jau esošās zināšanas.”

“Teiciens vēstī, ka lietderīgāk ir cilvēkam iedot makšķeri, nevis pasniegt zivi. Mēs piedāvājam makšķeri, ko jaunie cilvēki var izmantot digitālajos ūdeņos. Apvienojoties digitālās un izglītības jomas ekspertiem, ir tapusi platforma “Skolēna digitālais IQ”, kurā iespējams paplašināt savas zināšanas un atklāt, kā izmantot jau esošās digitālas iemaņas sadzīves uzdevumu veikšanai,” saka Samsung Skola nākotnei iniciatīvas vadītāja Līga Bite, papildinot: “Tiešsaistes kursos vienkopus var, piemēram, atrast mācībām un ikdienai noderīgas aplikācijas, saņemt ieteikumus informācijas ticamības izvērtēšanai un padomus, kā kļūt par kvalitatīva satura radītāju vai ietekmēt sabiedriski nozīmīgu notikumu gaitu”.

Interesanti, ka vairāk kā puse Latvijas jauniešu (57%) nezina, kas ir mākoņpakalpojumi un tos izmantojuši ir tikai 1/3. Savukārt savu kritisko domāšanu jaunie cilvēki novērtē gana augstu, taču praktiskajos uzdevumos redzams, ka tomēr aptuveni puse bez īpašas izvērtēšanas notic lasītajam. Aptaujā respondenti atzina, ka viņiem noderētu papildu zināšanas programmēšanā (88%), mākoņpakalpojumu (71%) un MS Excel lietošanā (66%), informācijas vērtēšanā (64%), taustiņu kombināciju izmantošanā datorā (60%), MS Word (50%) un MS Power Point lietošanā (45%), kā arī padomi informācijas meklēšanā (40%). L. Bite atzīmē, ka balstoties uz šiem datiem izstrādāta daļa no programmas satura.

Programmas vēstnese, radio “Pieci.lv” raidījuma "Pilnīgs vakars"producente Karmena Stepanova ir pārliecināta, ka digitālās kompetences ir jāstiprina ikvienam, bet dažkārt šīs zināšanas saistītas arī ar drošības riskiem. "Jau kādu laiku nelietoju savu Draugiem.lv kontu, taču mana e-pasta adrese bija publiski pieejama internetā, un šim sociālajam tīklam man bija ļoti vienkārša parole. To lietoju gan piekļuvei e-pastam, gan ielogojoties Draugiem.lv profilā. Diemžēl kāds manu paroli uzminēja, "izpriecājās" pa manu profilu un tad centās iekļūt arī Facebook profilā. Par laimi man izdevās nomainīt Draugiem.lv piekļuves datus. Kopš tā laika savos sociālajos profilos izmantoju divu pakāpju autentifikāciju, kad ielogojoties jāatbild uz jautājumiem, kas zināmi tikai man. Tas ir daudz drošāk par vienas paroles izmantošanu," pieredzē dalās K. Stepanova. 

Atklāšanas pasākuma laikā veiktais Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas jauniešu balsojums par digitālajiem paradumiem atklāja, ka 54% telefonā nav uzlikuši antivīrusa programmu, 39% sociālajiem tīkliem un e-pastiem lieto vienu paroli, 35% skolēnu visus kontaktus, uzņemtos fotoattēlus un video glabā savā telefonā, un tikpat daudzi atzina, ka viņiem ir bijušas grūtības meklētājpārlūkā atrast nepieciešamo informāciju, bet 26% ir gadījies dalīties ar informāciju, kas vēlāk izrādījās nepatiesa vai maldīga.

Programmā “Skolēna digitālais IQ” iekļauti 5 kursi, no kuriem katrs veltīts noteiktai tematikai. Kurss “Radi!” rosina jauniešus kļūt par kvalitatīva satura radītājiem un piedāvā idejas, piemēram, kā veidot bloga saturu un infografikas, kā uzņemt un apstrādāt foto un video. Kurss “Sazinies!” aicina jauniešus aizdomāties par saziņas drošību, savu digitālo identitāti un atstāto digitālo pēdu interneta dzīlēs. Kurss “Strādā!” iepazīstina ar pieaugoši aktuālo tiešsaistes dokumentu veidošanu, informācijas glabāšanu mākonī, kā arī dažādiem knifiem MS Word un MS Excel lietošanā, un kvalitatīvas prezentācijas izveidē. Kurss “Iesaisties!” paplašina redzeslauku par digitālajā vidē pieejamajiem līdzdalības un demokrātijas rīkiem, kas sniedz iespēju izteikt savu viedokli un ietekmēt lēmumu pieņemšanu. Kurss “Domā!” mudina izmantot aplikācijas un tehnoloģiju iespējas ne tikai izklaidei, bet arī mācību procesa un ikdienas dzīves atvieglošanai, kā arī trenēt sevī spēju novērtēt informācijas ticamību un kvalitāti, tāpat sniedz ļoti noderīgus padomus informācijas meklēšanai.

Programmas saturs tapis “Samsung Electronics Baltics” sadarbībā ar kustību Iespējama misija, digitālo risinājumu aģentūru “Cube”, mediju izglītības eksperti Lieni Valdmani, fotogrāfi un grafisko dizaineri Lindu Rutuli, radio “Pieci.lv” raidījuma "Pilnīgs vakars" producenti Karmenu Stepanovu, radošo apvienību "Piparmētra", DHC studijas vadītāju un treneri Kasparu Ozoliņu un Eiropas publiskās runas čempionu Dāvi Goldu.

Par Samsung Skola nākotnei

Samsung Skola nākotnei ir digitālās izglītības iniciatīva, kas šogad realizē projektu “Skolēna digitālais IQ”. Tā ietvaros vidusskolēni un citi interesenti tiešsaistē var apgūt īpaši izstrādātu programmu digitālo prasmju pilnveidošanai un tehnoloģiju jēgpilnai izmantošanai. Kopš 2013. gada Samsung digitālās izglītības projektos darbā ar mūsdienu tehnoloģijām apmācīti jau vairāk nekā 235 skolotāji un direktori, un tas palīdzējis uzlabot ikdienu vairāk nekā 40 000 skolēnu. Plašāk par projektu: www.skolanakotnei.lv, iespēja uzzināt jaunāko: www.facebook.com/samsungskolanakotnei.

Plašāka informācija:

Līga Bite

Samsung Skola nākotnei iniciatīvas vadītāja Baltijā

Tālr.: + 371 29109944

E-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

* Aptauju veica Samsung Skola nākotnei” sadarbībā ar “Mindshare” 2017.gada maijā, aptaujājot 616 respondentus vecumā no 14 - 17 gadiem.

Mācību posms pirms darba gaitu uzsākšanas ir īstais brīdis, lai attīstītu prasmes, kas būs noderīgas darba tirgū. Tāpēc, sākoties jaunam mācību gadam, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) jauniešus aicina būt aktīviem un izmantot neformālās izglītības piedāvātās iespējas, lai paaugstinātu savu konkurētspēju darba tirgū.

„Apgūt dažādas papildprasmes jauniešiem ir ļoti svarīgi, jo tas uzlabo jaunu cilvēku konkurētspēju un atvieglo darba meklēšanas procesu nākotnē. Mūsdienu darba tirgū arvien pieprasītākas ir tādas prasmes kā pārliecināšanas spējas, svešvalodu un datorprasmes, kā arī sociālās un organizatoriskās iemaņas. Šīs prasmes jauniešiem ļoti veiksmīgi piedāvā apgūt dažādas neformālās izglītības programmas,” uzskata JSPA direktore Daina Sproģe.

Kā liecina JSPA sabiedriskās domas aptauja, iedzīvotāji uzskata, ka būtiskākais neformālās izglītības sniegtais ieguvums ir iespēja attīstīt personību (54%), tostarp iedzīvotāji augstu novērtē arī neformālās izglītības plašo pieejamību, nediskriminējot mācīties gribētājus pēc to vecuma, izglītības līmeņa, tautības vai nodarbošanās (39%). Savukārt katrs trešais aptaujātais arī uzskata, ka neformālā izglītība palīdz attīstīt svarīgas dzīves prasmes, kas vieglāk palīdz atrast darbavietu.

Arī uzņēmēji atzīst, ka neformālā izglītība ir būtisks faktors, ko uzņēmēji nereti ņem vērā, izvēloties potenciālo darbinieku. „Ja jaunietis iesaistās jebkādās ārpusskolas vai studiju aktivitātēs, ko izvēlējies viņš pats, nevis vecāki vai pēc spiediena no malas, tas nozīmē, ka viņā ir izdzīvotāja gēns, ko iespējams attīstīt uzņēmēja gēnā. Tieši neformālā izglītība ir tā, kas rada mūsos vēlmi uzzināt, kļūt labākiem, kā arī realizēt savu brīvo laiku dažādu hobiju, apmācību, īpaši veidotu programmu veidā. Jebkura darba devēja mērķis ir iegūt tādu darbinieku, kurš ir ieinteresēts savā profesijā, kā arī apguvis papildu iemaņas,” ir pārliecināts AS „Sakret Holdings” padomes priekšsēdētājs Andris Vanags.

Vairāk nekā puse (85%) iedzīvotāju ir novērojuši, ka darba devēji visvairāk pievērš uzmanību darba meklētāja profesionālajām zināšanām jomā, kur tiek meklēts darbinieks. Teju puse – 48% arī uzskata, ka darba devēji novērtē darbinieka prasmes strādāt komandā, 45% – komunikācijas prasmes, bet 39% – valodu zināšanas. Tas liecina, ka šīs prasmes tieši sasaucas arī ar to, kādas iemaņas un zināšanas piedāvā apgūt neformālā izglītība.

JSPA ieteikumi, kā iesaistīties neformālās izglītības aktivitātēs:

  1. Dodies uz savu pašvaldību pie jaunatnes lietu speciālista, vērsies jauniešu centrā vai sameklē tuvāko nevalstisko organizāciju jaunatnes jomā (http://jaunatneslietas.lv/cela-raditajs), lai uzzinātu vairāk par projektiem un citām aktivitātēm, kurās vari iesaistīties savas pašvaldības ietvaros;

  2. Ja vēlies iesaistīties brīvprātīgā darba, prakses vai darba aktivitātēs, kas tiek īstenotas ES valstīs un ilgst 2 līdz 12 mēnešus, reģistrējies Eiropas Solidaritātes korpusā. Pēc tam gaidi, kad ar tevi sazināsies organizācija, kurai tavs pieteikums šķitīs vispiemērotākais projekta īstenošanai;

  3. Atnāc uz JSPA un uzzini, kādas iespējas tev ir pieejamas programmā „Erasmus+: Jaunatne darbībā”. Ikviens no 13 līdz 30 gadu vecumam ir aicināts rakstīt projektus šajā programmā vai arī kļūt par šo projektu dalībnieku, lai iegūtu jaunu pieredzi un kompetences, izmantojot neformālās izglītības metodes. To īstenošanā dalībniekiem tiek piedāvātas arī dažādas atbalsta iespējas – pieteikties aģentūras un starptautiski organizētajām apmācībām, iegūt padomu no reģionālā koordinatora vai pieteikties konsultācijai aģentūrā.

Par Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra darbojas kopš 1999. gada. Tā ir izglītības un zinātnes ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību.

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra administrē dažādas starptautiskas un nacionālas programmas: “Erasmus+: Jaunatne darbībā”; Annas Lindes fondu, Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem “Eurodesk”, Latvijas–Šveices sadarbības programmu, eTwinning, Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, Jauniešu garantijas projektu “PROTI un DARI!”.

Papildus informācija:
Marita Kroiča
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras
Komunikācijas daļas vadītāja
Tālr.nr. 67356257
e-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Zane Ieviņa
P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības
Projektu vadītāja
Tālr.nr. 28714968
e-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Page 1 of 19