Eiropas Parlamenta birojs Latvijā, turpinot Jaunatnes līdzdalības pasākumus, šodien rīkos tikšanos Jēkabpils bērnu un jauniešu centrā, informēja EP Informācijas birojā Latvijā.


Pasākums "#BalsoTu - Kā?" norisināsies plkst.15 Jēkabpils bērnu un jauniešu centrā, kur jaunieši no Jēkabpils pilsētas un novada, kā arī Krustpils un Salas novada zīmējumos un skicēs attēlos, kā viņi vēlas izmainīt savu pilsētu. Radošās idejas vērtēs un komentēs mākslinieki un pilsētas arhitekti.


Jaunieši dažādos Latvijas reģionos tiek aicināti atraktīvi iesaistīties, gan attīstot prasmes paust viedokli, vienlaicīgi ieklausīties un argumentēt, gan praktiski īstenot pašu iniciatīvas. Jaunatnes līdzdalības pasākumu ciklu birojs aizsāka pērn, pirms trīs vēlēšanu maratona: pašvaldību vēlēšanām 2017, šogad oktobrī gaidāmajām 13.Saeimas vēlēšanām un jau pēc gada - Eiropas vēlēšanām.


"Pārmaiņas ir iespējamas. Jaunatnes līdzdalības pasākumu mērķis mudināt gūt pieredzi un izprast kāpēc, par ko un kā balsot. Piedaloties vēlēšanās, izlemjam savu, Latvijas un Eiropas nākotni," uzsvēra biroja vadītāja Marta Rībele.


"Vēlētāju līdzdalība ir jautājums, kas katrās vēlēšanās ir sabiedrības dienas kārtībā. Pirms vēlēšanām var novērot vēlmi prognozēt iespējamo vēlētāju līdzdalību, pēc vēlēšanām to apspriež un analizē. Uzskats, jo vairāk pilsoņu piedalās vēlēšanās, jo labāk, ir kļuvis par vēlēšanu aksiomu. Tomēr, manuprāt, uz vēlēšanām nedrīkstam attiecināt sportisko tēzi "galvenais ir piedalīties". Ar to ir par maz. Latvijai un Eiropai mūsdienās ir vajadzīgi zinoši un līdzdomājoši vēlētāji, un šīs debates ir viens no instrumentiem, kas jaunajiem vēlētājiem var palīdzēt par tādiem kļūt," skaidroja Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars.


Pirmais pasākums "#BalsoTu - Kāpēc?", norisinājās 14.aprīlī Jelgavas Valsts ģimnāzijā, kur notika debates, kāpēc ir svarīgi piedalīties vēlēšanās, savukārt trešais pasākums "#BalsoTu - Par ko?" norisināsies maijā, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā "Zeimuļs" un Latgales reģiona jauniešu centros Daugavpilī, Krāslavā, Ludzā un Līvānos, kura laikā jaunieši spriedīs "par ko mēs, latgalieši, neesam vienaldzīgi un ko vēlamies mainīt?" Pasākuma dalībnieki gūs prasmes līdzdalības iniciatīvu uzsākšanai un virzīšanai, kā arī izzinās balsošanas procesu - skolēni kopā ar skolotājiem lems par sev aktuāliem jautājumiem, balsojot par labākajiem risinājumiem.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Foto: jekabpils.lv

2018. gada 10. maijā – Lai veicinātu studentu praktisko iemaņu papildināšanu un jaunu zināšanu apguvi izvēlētajā studiju jomā, kā arī izpratni par darba tirgus aktualitātēm, nodibinājums «Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Attīstības fonds» sadarbībā ar dažādu nozaru uzņēmumiem aicina Latvijas augstskolu studentus pieteikties prakses stipendiju konkursam «Pierādi sevi vasarā!».

Konkurss sniedz iespēju jauniešiem iegūt prakses vietas savas pārstāvētās studiju nozares vadošajos uzņēmumos, kā arī 350 eiro stipendiju diviem vasaras mēnešiem – jūlijam un augustam. Šogad īpaši aicināti pieteikties jaunāko kursu studenti, lai iegūtu pirmo praktisko pieredzi un pārliecinātos par izvēlētās nozares atbilstību savām interesēm.

Prakses vietas šovasar piedāvā mēbeļu ražošanas uzņēmums SIA «KVIST», vadošais hermētiķu ražotājs Eiropā SIA «TENACHEM», sakaru iekārtu un elektronisko komponentu ražotājs SIA «HansaMatrix Ventspils», kā arī pašvaldības uzņēmumi «Rīgas ūdens» un «Rīgas namu pārvaldnieks». Šogad uzņēmumi pārstāv Latvijas reģionus, lai sniegtu iespēju studentiem vasarā atgriezties savā dzimtajā pusē, tajā pašā laikā iegūstot konkurētspējīgu pieredzi karjeras attīstībai.

«Esam gandarīti, ka projekts guvis atpazīstamību mūsu sadarbības partneru vidū un vairākiem praktikantiem sniedzis iespēju pēc prakses vasarā uzsākt pastāvīgu darbu uzņēmumos. Kopš 2013. gada vasaras, kad aizsākām šo iniciatīvu, prakses vietas 79 studentiem nodrošinājuši jau 20 dažādu nozaru uzņēmumi,» stāsta RTU Attīstības fonda izpilddirektora vietniece Santa Jākobsone.

Pirms pieciem gadiem, kad konkurss norisinājās pirmo reizi, tajā piedalījās arī Laura Lībiete: «Prakses vietai pieteicos, jo tā šķita aizraujoša iespēja gūt praktiskas iemaņas telekomunikāciju jomā, ko ikdienā diezgan akadēmiskā veidā apguvu augstskolā. Pārliecinājos, ka tieši prakse sniedz iespēju atspērienam karjeras attīstībā.» Bijusī SIA «Citrus Solutions» praktikante pašlaik uzņēmumā vada inženiertīklu projektēšanas grupu.

Studenti, kuru studiju specialitāte atbilst piedāvātajām prakses vietām, aicināti pieteikties konkursam līdz 27. maijam, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu RTU Attīstības fonda mājaslapā fonds.rtu.lv.

Papildu informācija:

Kristiāna Korsaka-Mille

RTU Attīstības fonda jaunākā projektu vadītāja

Tālr. +371 26548880

E-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Eiropas Parlamenta birojs Latvijā aicina pieteikties un piedalīties pasākumā “Balso Tu! Kā?” Jēkabpilī!

“Balso Tu! Kā?” pasākuma mērķis: veicināt jauniešu un bērnu izpratni par līdzdalību, attīstīt pilsoniskuma prasmes un mudināt padarīt skaistāku un sakoptāku savu pilsētu, ielu, sētu, klasi!

Rīcība: izveido domu biedru grupu un izdomā, ko un kā gribētu mainīt, uzlabot savā apkārtnē, publiskajā telpā. Piesaki šo vietu ar aprakstu – kāpēc izvēlēta tieši šis objekts/vieta? Pēc tam izdomā un sagatavo prezentāciju, maketu – Kā to varētu mainīt? Tad piedalies pasākumā, kur iespējams tieši Tava ideja gūs atbalstu un palīdzību tās realizācijai!

Pieteikšanās dalībai un sava objekta/vietas fotogrāfijas iesūtīšana- līdz 30.aprīlim!

Prezentācijas un ideju aizstāvēšana 21.maijā plkst. 15:00.

Kā pieteikties: pasākuma nolikums pielikumā.

Informāciju sagatavoja:

Eiropas Parlamenta Birojs Latvijā

Jaunatnes līdzdalības pasākumu ciklu Eiropas Parlamenta Birojs Latvijā aizsāka pērn, pirms trīs vēlēšanu maratona: pašvaldību vēlēšanām 2017, šogad oktobrī gaidāmajām 13. Saeimas vēlēšanām un jau pēc gada - Eiropas vēlēšanām #EE2019. Katru gadu dažādos Latvijas reģionos tiek īstenoti trīs #BalsoTu pasākumi, kuros var gūt atbildes – kāpēc, par ko un kā būt aktīvam pilsonim.

20. maijā projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Jēkabpilī” (projekta identifikācijas 9.2.4.2/16/I/049) ietvaros Jēkabpils Mežaparkā, no plkst. 11:00 notiks pasākums “Sevis iepazīšana citā vidē jauniešiem”, ar mērķi aktīvi darboties ārpus ierastās vides - risināt sevis iepazīšanas uzdevumus, stimulēt emocijas, nodarbināt atmiņu, iepazīt veselīga uztura pamatprincipus un fiziski kustēties. Pasākuma laikā dalībniekiem būs nepieciešams atrast konkrētus kontrolpunktus, kuros jāatbild uz jautājumiem par veselīgu uzturu un dzīvesveidu, kā arī jāizpilda kāda sportiska aktivitāte.

Orientēšanās pasākumā aicināti piedalīties visi interesenti.

Reģistrācija pasākumam no plkst.11:00 Jēkabpils Mežaparka kalna namiņā. Piedalīties var individuāli vai komandās līdz četriem cilvēkiem.

Dalība pasākumā ir bez maksas. Atraktīvākajiem un veiklākajiem dalībniekiem būs iespēja savā īpašumā iegūt balvas.

Pasākumuorganizē biedrība “HOLISTA”.

E-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.; tel.:26548737.

Projekts Nr. 9.2.4.2/16/I/049"Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Jēkabpilī" tiek īstenots darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem.

Vairāk nekā tūkstotis pamatskolas vecuma jauniešu no visas Latvijas izvēlējušies papildināt savas zināšanas fizikā, startējot Latvenergo koncerna erudīcijas konkursā “FIZMIX Eksperiments”. Lai izzinātu fizikas daudzveidīgo dabu un praktisko pielietojumu ne tikai zinātnē, bet arī jaunajās tehnoloģijās, būvniecībā, IT jomā, sportā un pat kulinārijā, konkursam šogad pieteicies rekordliels dalībnieku skaits – 226 komandas ar 8. un 9. klašu skolēniem no 169 pamatskolām.

Konkursa atlases kārtā skolēni trīs nedēļu garumā veic eksperimentus un risina oriģinālus fizikas tematikas uzdevumus, kādi nav pieejami mācību grāmatās. Savukārt 12. maijā 60 zinošākās komandas no Kurzemes, Zemgales, Vidzemes, Latgales, Rīgas reģiona un Rīgas pilsētas tiksies vērienīgā finālā, lai cīnītos par galveno balvu – dalību īpašā fizikas vasaras nometnē. Atlases kārtā sīvākā konkurence par iekļūšanu finālā norisinās Latgales, Rīgas un Zemgales reģionos, no kuriem konkursam pietiecies lielākais skaits dalībnieku – 50, 45 un 36 komandas.

“Rīkojot erudīcijas konkursu, cenšamies jauniešus atraktīvā veidā motivēt sadraudzēties ar fiziku jau pamatskolā un iedrošināt turpināt šī mācību priekšmeta apgūšanu arī vidusskolā. Pēdējos gados redzam, ka fizikas popularitātei un konkursa dalībnieku skaitam ir tendence augt. Tas ļoti priecē, jo nākotnē pieprasījums pēc speciālistiem ar fizikas zināšanām tikai palielināsies gan inženiertehniskajās un dabaszinātņu profesijās, gan šķietami arī nesaistītās nozarēs kā, piemēram, medicīna, pārtikas produktu tehnoloģija vai IT,” saka AS “Latvenergo” Starptautisko attiecību un korporatīvās sociālās atbildības direktore Ingrīda Lāce.

Konkursa fināls, kurā tiks noskaidroti galvenās balvas ieguvēji, šogad būs reizē arī Latvijā pirmais fizikas festivāls. Tajā tiks piedāvāta plaša izglītojoši izklaidējoša programma gan pašiem dalībniekiem, gan skolas biedriem un visiem zinātkārajiem bērniem un jauniešiem.

Par konkursu

Fizikas erudīcijas konkurss ir viens no ilglaicīgākajiem skolēnu konkursiem Latvijā, kas norisinās jau 23. reizi. “FIZMIX Eksperiments” mērķis ir saistošā veidā radīt jauniešos interesi par fiziku, parādīt, kā teorētiskās zināšanas iespējams izmantot praksē, izglītot elektrodrošības jautājumos, kā arī mudināt jauniešus nākotnē izvēlēties inženiertehniskās profesijas. Vairāk par konkursu vietnē www.fizmix.lv/eksperiments.

Papildu informācijai

Kate Nītiņa

Konkursa koordinatore

Tālr.: 67242503; 29152192

E-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Ivita Bidere

AS “Latvenergo”

Preses sekretāre

Tālr.: 67728809; 29279158

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Piektdiena, 06 Aprīlis 2018 17:23

8. Jauniešu Saeimā darbosies divi jaunieši no Jēkabpils

Informācijas avots:

Aprīļa sākumā noslēgušās Jauniešu Saeimas vēlēšanas. 8. Jauniešu Saeimas sasaukumā darbosies 100 jaunieši, kuru starpā arī jaunieši no Jēkabpils- Juliāna Višņevska (Jēkabpils 3. vidusskola) un Rinalds Druviņš (Jēkabpils Valsts ģimnāzija).

Jauniešu Saeima ir Latvijas parlamenta projekts, kas jauniešiem dod iespēju paust un aizstāvēt savas idejas, kā arī tuvāk iepazīt deputātu ikdienu. Ievēlētie 100 jaunieši, par kuru idejām saņemts lielākais balsu skaits, sanāks Saeimas namā, lai caur pašu pieredzi izprastu likumdevēja darba specifiku un no parlamenta tribīnes uzrunātu vienaudžus par sabiedrībā aktuālām tēmām. Darbība Jauniešu Saeimā ir pietuvināta reālajam Saeimas darbam– likumu izstrādes procesam komisijās un Saeimas sēdēs.

Jauniešu Saeimas deputāti sanāks uz pirmo sēdi Saeimas sēžu zālē jau 13. aprīlī, lai apstiprinātu mandātus un komisiju sastāvu, kā arī dotu svinīgo solījumu. Sēdi vadīs Saeimas priekšsēdētāja, bet vietas Saeimas Prezidijā ieņems četri jaunieši, kuru idejas ieguvušas vislielāko balsu skaitu. Šogad Jauniešu Saeima atzīmē Latvijas valsts simtgadi, tādēļ jaunieši tika aicināti iesniegt idejas Latvijas nākotnes veidošanai.

Jaunieši izstrādās arī četras deklarācijas, par kurām diskutēs nozaru komisijās. Pēc darba komisijās notiks otrā Jauniešu Saeimas sēde, kurā jaunieši debatēs par komisiju sagatavotajiem priekšlikumiem deklarāciju pilnveidošanai.

Informāciju sagatavoja:
Jēkabpils pilsētas pašvaldības
sabiedrisko attiecību nodaļa

Jauniešu klubs “13. pirmdiena” un Jēkabpils pilsētas pašvaldība aicina jauniešus uz piekto ikmēneša sarunu cikla “Kāpiens” tikšanos 2018. gada 23. aprīlī plkst. 17:00 Jēkabpils Tautas nama Kamerzālē. Tajā jauniešiem būs iespēja iepazīt jēkabpilieti, volejbola komandas “Jēkabpils Lūši” libero spēlētāju Dāvi Melni.

Vairāk informācijas meklē www.jekabpils-jauniesi.lv

Jēkabpils jauniešu klubs “13. pirmdiena” sadarbībā ar Jēkabpils pilsētas pašvaldību līdz pat 2018. gada beigām, par godu Latvijas simtgadei, organizē ikmēneša sarunu ciklu “Kāpiens”. Sarunu cikla mērķis ir jauniešiem neformālā gaisotnē iepazīt radošas un iedvesmojošas personības Latvijā un Jēkabpilī, kā arī uzzināt dažādu profesiju aizkulises.

“Kāpiens” līdz savam mērķim, līdz vietai, kur atrodamies šobrīd. “Kāpiens”, kas mūs vēl sagaida, lai nokļūtu, kur vēlamies būt.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Gādmane
Jēkabpils pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļas
Jaunatnes lietu speciāliste
Tālr. +371 25906344
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Trešdiena, 28 Marts 2018 13:44

Aicina uz biznesa ideju darbnīcu jauniešiem!

Informācijas avots:

Jēkabpils biznesa inkubators sadarbībā ar Jēkabpils pilsētas pašvaldību, Zemgales Uzņēmējdarbības centru, Finanšu institūciju ALTUM un Jēkabpils Agrobiznesa koledžu rīko “Biznesa Ideju darbnīcu” jauniešiem vecumā no 16 līdz 29 gadiem. Biznesa ideju darbnīca notiks 2018.gada 12.aprīlī plkst 12:00 Jēkabpils Agrobiznesa koledžā. Konkursa mērķis ir mācīties ģenerēt jauniešu biznesa idejas un popularizēt uzņēmējdarbību jauniešu vidū.

Pieteikties var rakstot uz e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai zvanot pa tālruni 25906344

Veiksmīgākie ideju ģeneratori iegūs iespēju piedalīties Zemgales ideju konkursā.

Page 1 of 20

Noskaties

Aktuāli