Otrdiena, 10 Oktobris 2017 08:40

Lietā par naftas vada bojāšanu un dīzeļdegvielas zādzību lemj daļēji atcelt spriedumu un nosūtīt jaunai izskatīšanai

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Zemgales apgabaltiesa, apelācijas kārtībā skatot krimināllietu par naftas vada bojāšanu un vairāk nekā 3971 litra dīzeļdegvielas zādzību, šodien lēma atcelt spriedumu daļā par procesuālo izdevumu piedziņu un nosūtīt lietu šajā daļā jaunai izskatīšanai, informēja Zemgales apgabaltiesas tiesneša palīdze Ineta Vītoliņa.

Krimināllieta šodien izskatīta un pasludināts saīsinātais nolēmums, ar kuru nolemts Jēkabpils rajona tiesas 2017.gada 14.marta spriedumu atcelt daļā par procesuālo izdevumu 3819 eiro solidāru piedziņu valsts labā no Aināra Voiciša, Gastona Skreijas, Igora Šemjakina un Vitālija Parfjonova par lietisko pierādījumu pieņemšanu un glabāšanu Iekšlietu ministrijas Nodrošinājuma valsts aģentūrā un nosūtīt lietu šajā daļā jaunai izskatīšanai pirmās instances tiesai.

Pārējā daļā Jēkabpils rajona tiesas spriedums atstāts negrozīts.

Pilns nolēmums būs pieejams 23.oktobrī.

Jau vēstīts, ka šodien Zemgales apgabaltiesa apelācijas kārtībā skatīja krimināllietu par naftas vada bojāšanu un vairāk nekā 3971 litra dīzeļdegvielas zādzību.

Minētajā lietā saņemta gan apelācijas sūdzība, gan arī apelācijas protests.

Tāpat vēstīts, ka apsūdzētos minētajā lietā Jēkabpils rajona tiesa atzinusi par vainīgiem un piemērojusi viņiem nosacītus sodus.

Skreijam piemērota brīvības atņemšana uz diviem gadiem un deviņiem mēnešiem nosacīti ar pārbaudes laiku uz trim gadiem, Šemjakinam un Parfjonovam - brīvības atņemšana uz diviem gadiem un diviem mēnešiem nosacīti ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem, bet Voicišam - brīvības atņemšana uz vienu gadu un sešiem mēnešiem nosacīti ar pārbaudes laiku uz vienu gadu un deviņiem mēnešiem. Cietušās puses pieteikumu par nodarītā materiālā zaudējuma 1619 eiro apmērā piedziņu tiesa atstājusi bez izskatīšanas.

Apsūdzētajiem uzlikts par pienākumu solidāri segt procesuālos izdevumus 3819 eiro apmērā.

Krimināllietā apsūdzētajām četrām personām prokurors bija pieprasījis sodus ar brīvības atņemšanu no trim līdz trim ar pusi gadiem nosacīti. Tāpat apsūdzētajiem pieprasīts atmaksāt cietušajai pusei nodarīto materiālo zaudējumu 1619 eiro un segt procesuālos izdevumus vairāku tūkstošu eiro apmērā.

Mantas konfiskāciju apsūdzētajiem prokurors nav pieprasījis.

Prokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina aģentūru LETA iepriekš informēja, ka saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai viena apsūdzētā persona 2013.gada novembrī organizēja un vadīja, bet trīs apsūdzētās personas izpildīja nelikumīgu pieslēgšanos naftas produktu cauruļvadam Polocka-Ventspils, kādā pieslēguma vietā sabojājot naftas vadu un nodarot kādam uzņēmumam materiālo zaudējumu 1619 eiro apmērā.

Tāpat apsūdzētie organizētā grupā no 2013.gada novembra līdz 2015.gada 7.martam kopīgiem spēkiem no minētā naftas produktu cauruļvada izdarīja dīzeļdegvielas zādzību par summu ne mazāku kā 4789 eiro.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Lasīts 732 reizes

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt