Trešdiena, 05 Septembris 2018 15:22

Huligāni sabojājuši tikai pirms nepilna mēneša ekspluatācijā nodotās Kena estrādes vairākus solus (FOTO)

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(1 Balsot)

Vairākas jēkabpilietes vērsa Radio1.lv uzmnību ka vandaļi sabojājuši Kena parka jaunās estrādes solus – vairākiem no tiem ir apzīmētas atzveltnes, savukārt uz solu koka daļām ar nazi vai citu asu priekšmetu izgrebti burtu iniciāļi vai kaut kādi ķeburi.

Jēkabpils pilsētas pašvaldības policijas priekšnieks Indulis Surkulis Radio1.lv sacīja, ka solus sabojājuši divi nepilngadīgi jaunieši. Pašvaldības policija viņu darbošanos fiksējusi videonoverošanas kamerās un operatīvi ieradusies notikuma vietā. Pieķerot huligānus notikuma vietā, sastādīts administratīvo pārkāpumu protokols. Huligāni pieķerti 28.augustā. Iundulis Surkulis sacīja, ka ir informējis pašvaldības Pilsētvides departamentu par notikušo, tāpat arī pašvaldības policijā ir saglabāts videomateriāls, kurā redzams, kā huligāni bojā Kena estrādes solus, lai nepieciešamības gadījumā videomateriālu nodotu valsts policijai. Tā kā šis nodarījums ir ļaunprātīga īpašuma bojāšana, tas j;aizmeklē valsts policijai, ja pašvaldība iesniegs pieteikumu par nodarītajiem zaudējumiem valsts policijā.

Pilsētvides departamenta direktors Raits Sirmovičs sacīja, ka pagaidām valsts policijai par notikušo nav ziņots. Vispirms tikšot aprēķināts nodarītais zaudējums un, ja zaudējuma summa būs pietiekami liela, no kuras iestājas kriminālatbildība, tad sniegs pieteikumu valsts policijai. Raits Sirmovičs arī sacīja, ka sabojātās solu daļas tikšot mainītas un, visticamāk, ka darbus veikt pasūtīs Kena estrādes būvētājiem SIA “Erbauer group”. Pagaiodām, cik šie darbi varētu izmaksāt nav zināms.

Jau ziņots, ka augusta sākumā ekspluatācijā tika pieņemta Kena parka estrāde un darbu kopējās izmaksas ir 274 445 eiro. Būvdarbus veica SIA "Erbauer group", būvuzraugs objektā bija SIA "LA Konsultants", bet būvprojekta izstrādātājs - pilnsabiedrība "Austrumi PB". Objekta būvdarbu laikā tika veikta estrādes demontāža, estrādes pamatu liešana, sienu, karkasa uzstādīšana, estrādes jumta un seguma uzstādīšana. Tāpat veikti iekšējie apdares darbi, ārējo elektrotīklu ievilkšana, apgaismojuma uzstādīšana, lietus kanalizācijas ierīkošana. Projekta gaitā labiekārtota parka teritorija, izgatavoti un uzstādīti soli, metāla kulises un afišu stends.

Estrādes teritorija nožogota ar atbalsta sienu, uz kuras izveidotas pergolas no metāla konstrukcijām. Izmantotie metāla ažūrie raksti izvēlēti ar atsauci uz neogotiku, ņemot vērā, ka estrādes fonu veido bijusī Kena muiža, kas ir vienīgā neogotikas celtne Jēkabpilī. Tāpat veikta betona bruģakmens seguma izbūve, granīta plākšņu ieklāšana, kā arī dekoratīvo stādījumu izveidošana, zālāja atjaunošana un kokaugu stādīšana.

Lasīts 3147 reizes

Komentāri  

0 #16 Uzmini nu 2018-09-17 22:04
Jēkabpilī tak neko skaistu nedrīkst celt, "mazie banāni" vienmēr visu izbojās...
Citēt
+1 #15 demo 2018-09-06 21:30
Citēju ***:
Pēc fotogrāfijām šķiet, ka diezgan daudz sabojājuši, līdz ar to arī laiks tam visam veltīts. Vai tiešām pašvaldības policija to nevarēja kamerās redzēt ātrāk? Sāk šķist, ka viņi (PP) diezgan pasīvi dara savu darbu. Lai gan, ceru ka kļūdos.

Kādas nu tur kameras. Visticamāk izslēgtas, vai mulāžas (tā saucamās dummy kameras), vai arī ar ļoti mazu cieto disku, kurā, visticamāk ierakstās vien max. 2 dienu materiāls kam pa virsu atkal un atkal tiek rakstīts jauns ieraksts un kuru neviens neskatās un pat negrasās skatīties
Citēt
+1 #14 niknais 2018-09-06 21:07
bet viņiem taču tiesības(mazgad īgajiem bandītiem,pusau gu bandītiem, pieaugušajiem bandītiem)Lai dzīvo jeiropas savienība- vistaisnīgāka likundevēja!
Citēt
+2 #13 *** 2018-09-06 15:49
Pēc fotogrāfijām šķiet, ka diezgan daudz sabojājuši, līdz ar to arī laiks tam visam veltīts. Vai tiešām pašvaldības policija to nevarēja kamerās redzēt ātrāk? Sāk šķist, ka viņi (PP) diezgan pasīvi dara savu darbu. Lai gan, ceru ka kļūdos.
Citēt
+1 #12 skats no malas 2018-09-06 12:54
Nekas, Ragainis ar savu bosu sazīmēs tāmes visu nokārtos
Citēt
+4 #11 Es 2018-09-05 23:37
"Huligāni" šiem sīkajiem ir pārāk maigs apzīmējums.
Citēt
+10 #10 Whoever 2018-09-05 21:42
Tas ir pilnīgs ārprāts kādi šeit ir komentētāji. Rakstā viss ir smalki aprakstīts, kā pašvaldība redzēja notiekošo kamerās un pieķēra vainīgos. Bet komentāros mūsu pilsētās "spožākie" prāti raksta: "Kur skatās pašvaldības policijas, kameras taču vajag". Piekrītu - ir pilsētā objekti, kur pāris kameras noderētu, taču nav. BET MĪĻIE TAUTIEŠI! Beidziet taču vienreiz lēkt pāri savām sēžamvietām un izlasiet rakstu, pirms bliežat komentāros savu žulti ārā. Tā pat kā mazie huligāni izgāna pilsētu, Jūs, draugi, piedrazojat internetu. Mācēt lasīt nenozīmē mācēt burtus kopā salikt. Kauns!
Citēt
+14 #9 Atslegas no tanka 2018-09-05 20:26
Berniem ir jaaudzina cieņa pret svešu īpašumu un citu cilvēku darbu.Skumji, ka mums tāda jaunatne...
Citēt
0 #8 ea 2018-09-05 19:38
Atjaunosana izmaksas gan jau kadus 10000
Citēt
+9 #7 uuuunnnn 2018-09-05 17:52
Rakstā taču ir skaidri rakstīts ka pieķēra. Tāpēc ir jāizlasa viss nevis tikai virsraksti!
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli