Sandra Mikanovska

Sandra Mikanovska

Valija1

Valija: Labklājību valstij un tās iedzīvotājiem. Lai ir darbs, lai mums visiem labas algas un lielākas pensijas. Lai valsts attīstās un viss iet uz augšu, lai cilvēkiem te labi klājas un neviens nebrauc projām peļņā.

 Jaanis1

Jānis: Lai valda sadraudzība un saticība, lai ir Dieva vadība. Ja būs saticība un sadraudzība, tad visiem labi klāsies.

 Arvis1

Arvis: Vēl simts gadus. Brīvību. Neatkarību. Cilvēkiem – pacietību un izturību. Lai ir darbs un iespējas atpūsties, jo darbs nav visa dzīve.

 Inga11111

Inga: Daudz laimes un prieka. Pārticību. Lai ir visiem darbs, lai mums visiem labi klājas.

 Daira1

Daira: Daudz baltu dieniņu, Laimiņa, dodi, diženi raženi dzīvojoti! Lai jēkabpiliešiem laba veselība, prieks par paveikto, spēks darīt labus darbus savas ģimenes, pilsētas un valsts labā. Lai ir stipra veselība, tad būs arī viss pārējais.

Latvijas Republikas proklamēšanas svētkos - 18.novembrī - Jēkabpils pilsētas sabiedriskajā transportā visos maršrutos varēs braukt bez maksas.

SIA „Jēkabpils autobusu parks” pasažieru pārvadājumu daļa informē, ka 18.novembrī pilsētas autobusi kursēs pēc svētdienas grafika.

Jēkabpils pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis 2018.gada 22.augustā izdeva rīkojumu par atklāto konkursu uz Jēkabpils bāriņtiesas priekšsēdētāja amatu, informē Jēkabpils pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Pamatojoties uz Jēkabpils bāriņtiesas priekšsēdētāja amatu pretendentu atlases konkursa noteikto kārtību, tika organizēta pretendentu atlase. Konkursa ietvaros uz Jēkabpils bāriņtiesas priekšsēdētāja amata vietu tika saņemti pieci pretendentu pieteikumi. 8.novembra domes sēdes laikā Jēkabpils pilsētas domes deputāti tika iepazīstināti ar saņemtajiem pieteikumiem.

Slēgtās sēdes laikā par jauno Jēkabpils bāriņtiesas priekšsēdētāju tika ievēlēta Inga Navenicka.

Foto: staburags.lv

Nedēļas pirmajā pusē laiks Latvijā būs apmācies un lietains, bet nedēļas nogalē kļūs sausāks un vēsāks, liecina prognozes.

Gaisa temperatūra līdz trešdienai būs no +3..+5 grādiem valsts austrumos līdz +9..+11 grādiem Kurzemē. Nedēļas pirmajā pusē stiprākais lietus gaidāms naktī uz trešdienu.

Nedēļas otrajā pusē mūsu reģionā pastiprināsies anticiklons, tādēļ būtisku nokrišņu vairs nebūs, debesis brīžiem skaidrosies, kļūs par dažiem grādiem vēsāks, bet lielākas izmaiņas laika apstākļos sāksies tieši ap valsts svētkiem - 18. novembri.

Pašreizējās prognozes rāda, ka visu darba nedēļu valdošos dienvidu un rietumu vējus nedēļas nogalē nomainīs brāzmains ziemeļu vējš, ar kuru pie mums ieplūdīs vēsāks gaiss. Svētdien, 18. novembrī, gaisa temperatūra būs ap nulli, drīzāk mazliet virs tās, nokrišņi un migla maz iespējami, vietām uzspīdēs saule.

Pēc svētkiem Latvijā gaidāms aukstāka laika periods, iestāsies sals.

Foto: jekabpils.lv

Krustpils kultūras nama krievu dziesmu ansamblim “Bariņa” ir vairāki draugi dažādos Latvijas novados.

Piemēram, ilggadēja draudzība izveidojusies ar Aizkraukles vokālā ansambļa “Maļinovij zvon” dziedātājām. Pavisam nesen “Maļinovij zvon” svinēja 15 gadu jubileju un mēs tikām aicinātas piedalīties ar savu priekšnesumu svētku koncertā, kas notika 27. oktobrī Aizkraukles kultūras namā. Jubilārus sveica ciemiņi no Salaspils (ansamblis “Otrada”) un Vangažiem (ansamblis “Russkaja kadrilj”).

Jēkabpili pārstāvēja ansambli “Bariņa” un “Javir”, nepalika malā arī pašmāju kolektīvi – Aizkraukles vokālais ansamblis “Spīdala” un deju kolektīvs “Jautrās vecmāmiņas”. Svētku koncerts ilga trīs stundas un noslēdzās ar visu dalībnieku kopīgi izpildītu dziesmu.

Tatjana Grahoļska

Svētdiena, 11 Novembris 2018 13:08

No degošas mājas Jēkabpilī izglābts cilvēks

Sestdien no kādas degošas vienstāvu mājas Jēkabpilī izglābts cilvēks, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece.

Ugunsdzēsēji glābēji uz izsaukumu Jēkabpilī, kur kādā no mājām bija redzamas liesmas, devušies plkst.18.25. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka deg vienstāvu ēka un tajā esošas sadzīves mantas kopumā 50 kvadrātmetru platībā.

Ugunsdzēsēji no degošās ēkas izglābuši vienu cilvēku, kurš vēlāk nodots mediķu aprūpē. Ugunsgrēks likvidēts plkst.20.17.

Kopumā aizvadītajā diennaktī VUGD saņemti 40 izsaukumi, no kuriem 24 saistīti ar ugunsgrēkiem, deviņi - ar glābšanas darbiem, bet septiņi izsaukumi bijuši maldinājumi.

Sestdien, 10. novembrī, no plkst.11 līdz 21 mazumtirgotāja "Rimi" veikalos Rīgā un lielākajās Latvijas pilsētās, arī Jēkabpilī, norisināsies labdarības akcija "Paēdušai Latvijai", aicinot papildus ikdienas pirkumiem iegādāties produktus un piepildīt pārtikas paku ģimenēm ar bērniem, senioriem, kā arī personām ar invaliditāti un zemiem ienākumiem, informē "Rimi Latvia".

Kompānijā norādīja, ka pārtikas pakā ieteicams likt produktus ar ilgu derīguma termiņu - miežu putraimus, mannu, auzu pārslas, makaronus, rīsus, miltus, eļļu, gaļas vai zivju konservus, cukuru, margarīnu, buljona kubiņus, zirņus, pupiņas un kādu gardumu ar ilgu uzglabāšanas termiņu bērniem.

Šoreiz akcijā piedalīsies 41 "Rimi" veikals, tostarp 12 veikali Rīgā, četri - Daugavpilī, trīs - Ventspilī, pa diviem veikaliem Jelgavā, Liepājā un Rēzeknē, kā arī veikali citviet Latvijā.

"Rimi Latvia" sabiedrisko attiecību vadītāja Dace Preisa norādīja, ka kopš pirmās akcijas ir sniegta palīdzība apmēram 6000 trūkumā nonākušām ģimenēm, taču vēl aizvien ir cilvēki, kuriem nepieciešama palīdzība. "Arī šoruden aicinām savus pircējus piedalīties akcijā un līdz ar ikdienas pirkumiem pašu galdam piepildīt pārtikas grozu kādam, kuram tas ļoti vajadzīgs," viņa sacīja.

Pārtikas bankas "Paēdušai Latvijai" vadītāja Agita Kraukle teica, ka pārtikas paka ir liels atspaids trūkumā nonākušajiem, kuri birokrātisku šķēršļu dēļ nespēj saņemt sociālo atbalstu. Tāpēc divreiz gadā ikviens Latvijas iedzīvotājs, kurš iepērkas ikdienas vajadzībām, var paveikt labu darbu, piepildot pārtikas paku kādam, kuram klājas grūtāk.

Kampaņa norisināsies veikalā "Rimi" tirdzniecības parkā "Alfa", "Rimi Spice" tirdzniecības centrā "Spice", "Rimi Damme" Kurzemes prospektā 1a, "Rimi Biķernieku" Biķernieku ielā 160, "Rimi Stirnu" Stirnu ielā 26, "Rimi Valdemāra" Kr. Valdemāra 112, "Rimi Mols" Krasta iela 46, "Rimi Zoom" Maskavas ielā 400, "Rimi Olympia" Āzenes ielā 5, "Rimi Gramzdas" Imantas 15. līnijā 7, "Rimi Deglava" Deglava ielā 110, kā arī "Rimi" veikalā Pulkveža Brieža ielā 33a.

Tāpat akcija norisināsies "Rimi Apelsīns" Rīgas gatvē 5, Ādažos, "Rimi Bauska" Pionieru ielā 2, Bauskā, "Rimi" veikalā Cēsīs, Raiņa ielā 26/28, kā arī Daugavpilī "Rimi" veikalā 18.novembra ielā 136, "Rimi Ditton" Cietokšņa ielā 60, "Rimi cietoksnis" Cietokšņa ielā 70 un "Rimi smilšu" Smilšu iela 92b.

Ar Radio1.lv sazinājās jēkabpilieši, kas pēc darba pa Dambja ielu dodas uz pilsētas satiksmes autobusu pieturu Pormaļa ielā pie bijušās SEB bankas ēkas un sūdzējās, ka šajā ielas posmā nav apgaismojuma. Tāpat arī jēkabpilieši no Daugavpils ielas sūdzas, ka posmā, ko bērni izmanto ceļam uz skolu nav apgaismojuma.

Jēkabpiliešiem, kas ikdienā izmanto pilsētas sabiedrisko transportu, kurš šobrīd, Pasta ielas remontdarbu laikā, kursē pa Pormaļa ielu, ejot uz pieturvietu pie bijušās SEB bankas ēkas pa Dambja ielas posmu, kas atrodas starp Brīvības un Pormaļa ielām, pēc darba vakaros nākas iet pa tumsu, jo šis ielas posms nav izgaismots. Turklāt šeit ietvju asfalts ir sabrucis un bedrains. Līdz ar to diennakts tumšajā laikā ir ļoti apgrūtināta pārvietošanās, jo ceļš nav labi pārskatāms un tā segums ir nekvalitatīvs. Iedzīvotāji interesējās vai ir iespēja šeit ierīkot apgaismojumu vai izvietot to pagaidu variantā. Jēkabpils pilsētas pašvaldības Būvniecības nodaļas vadītājas vietniece Kristīne Garde skaidroja, ka tas nav iespējams, jo lai to izdarītu ir jāpārrok Pormaļa ielu, kas netiks darīts, vienīgais, ko lietas labā var darīt, izvērtēt iespēju uzlabot ietves stāvokli, lai pārvietošanās būtu ērtāka. Par apgaismojuma ierīkošanu šajā Dambja ielas posmā tikšot domāts tuvāko gadu laikā, kad tiks veikta Pormaļa ielas rekopnstrukcija.

Ar Radio1.lv sazinājās arī iedzīvotāji no Daugavpils ielas mikrorajona Jēkabpilī, kas izteica neapmierinātību, ka Daugavpils ielas posms, ko izmanto bērni ceļam uz skolu un iedzīvotāji ceļam uz darbu ir neizgaismots. Savukārt līdzās esošā Asotes iela, ko gājēji intensīvi neizmanto ir izgaismota. Iedzīvotāji vēlējās noskaidrot, kad tiks apgaismojums ierīkots šajā Daugavpils ielas posmā. Kristīne Garde skaidroja, ka šī ielas posma, aptuveni 300 metru garumā, izgaismošana tuvākajā laikā nav paredzēta un nav iekļauta ne šī, ne nākamā gada budžetā. Taču iedzīvotāju lūgums tiks ņemts vērā un tuvāko gadu laikā tiks domāts par šī ielas posma izgaismošanu.

Foto no Dambja ielas posma

Jau ceturtā diena, kopš 6.novembra, kā uz pirmo sēdi sanāca un darbu sāka jaunā 13.Saeima. Ir nominēts valdības vadītāja kandidāts. 13.Saeimas deputātu vidū ir arī bijušais Jēkabpils domes deputāts Kaspars Ģirģens. Sarunā ar viņu lūdzām līdzdalīt savus iespaidus par pirmajām darba dienām Saeimā, deputāta svinīgā zvēresta nodošanu.

“Ļoti svinīgs un atbildīgs process,” īsi un lakoniski atbildīgo pasākumu raksturo Kaspars Ģirģens.

Viņš piebilst, ka “visu aizēnoja deputātu centieni veidot slēptās sadarbības, kuras arī atspoguļojās balsojumā par prezidiju. Redzams, ka notiek cīņa par varu un vēlētāju paustā vēlme par jauniem deputātiem un citu virzību politiskajos procesos tiek ignorēta. Šobrīd ir iespēja KPV LV un JKP LV sadarboties kopā ministru kabineta izveidē. Cik veiksmīgi tas izdosies, redzēsim pēc neliela laika,” teic Kaspars Ģirģens.

Jau ziņots, ka ievēlot Saeimas prezidiju bez amatiem palika KPV LV un ZZS. Tāpat arī vēstīts, ka valsts prezidents Raimonds Vējonis kā valdības vadītāja amata kandidātu nominēja JKP līderi Jāni Bordānu, dodot viņam divu nedēļu laiku, līdz 21.novembrim, valdības izveidošanai.

FOTO: saeima.lv

akarā ar lāpu gājienu, 11.novembrī no plkst.17.30 līdz plkst.19.30 būs slēgta Rīgas iela no Ozolu ielas līdz Madonas ielai. Būs slēgtas pieturas “Cukurfabrikas iela”, “Pils” un “Ozolu iela”.

Šajā laikā autobusi uz staciju un atpakaļ no Rīgas ielas kursēs pa Ozolu, Raiņa un Pils rajona ielām. Pie pagrieziena uz Ozolu ielu un Pils rajonā tiks izvietotas papildu pieturas.

SATIKSMES IEROBEŽOJUMI RĪGAS IELĀ 

satiksme 11 11R

SABIEDRISKĀ TRANSPORTA KUSTĪBAS SHĒMA 

pieturas

Page 1 of 770

Noskaties

Aktuāli