Trešdiena, 03 Maijs 2017 11:48

Jēkabpils Vēstures muzejā sākas tūrisma sezona

Informācijas avots:  Kate Riekstiņa
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Pēc ziemas sezonas apmeklētājiem durvis vērs Jēkabpils Vēstures muzeja Brīvdabas nodaļa „Sēļu sēta” un Krustpils pils Vārtu tornis. Muzejs piedāvā ekskursijas, izglītojošās programmas, izstādes un dažādus pasākumus.

Līdz ar maija mēnesi, Latvijā sākas aktīvā tūrisma sezona. Jēkabpils Vēstures muzejs 2. maijā apmeklētājiem atver muzeja Brīvdabas nodaļu „Sēļu sēta”. Sēļu sēta apmeklētājiem būs atvērta līdz 31. oktobrim, 7 dienas nedēļā - darba dienās no 9.00 līdz 18.00 un brīvdienās no 10.00 līdz 17.00. Muzeja Brīvdabas nodaļu iespējams aplūkot gan individuāli, gan ekskursantu grupās. Šogad muzeja Brīvdabas nodaļā jaunums apmeklētājiem ir programma “Papīra ceļš”, kurā iespējams izzināt papīra tapšanas gaitu. Vasaras brīvlaikā, 1. - 4. klašu skolēni, jau ierasti, varēs piedalīties radošajās darbnīcās. Jēkabpils iedzīvotājus un ciemiņus sagaida dažādiem latvju godiem un ēdieniem veltītas dienas, amatierteātru izrādes un vienmēr nesteidzīgā atmosfēra, putnu čalošana un lauku sētas sajūta.

Krustpils pils šogad atzīmē savu 780 gadu jubileju, par godu šim notikumam pasākumu cikls “Ceturtdiena pilī” tiek veltīts dažādiem ar pils dzīvi, iedzīvotājiem un notikumiem saistītiem tematiem. 25. maijā „Ceturtdienā pilī” būs iespējams aplūkot un dzirdēt vēl nedzirdētus stāstus par līdz šim nepublicētām Krustpils pils vēsturiskajām fotogrāfijām.

Ar maiju sākas ceļotāju akcija „Apceļo Latvijas pilis un muižas”, kurā piedalās arī Krustpils pils. Interesenti tiek aicināti apmeklēt pilis un muižas, krāt ceļotāju kartēs zīmogus un uzlīmes, akcijas noslēgumā notiks uzvarētāju sumināšana. Ceļotāju akcija sāksies 1. maijā ar akciju „Esam atvērti” un noslēgsies 28. oktobrī ar pasākumu „Leģendu nakts” (sīkāka informācija par akciju www.pilis.lv). No 1. maija apmeklētājiem būs pieejams arī Krustpils pils Vārtu tornis.

20. maijā no pulksten 19.00 līdz 1.00 muzejs apmeklētājus uzņems Starptautiskajā akcijā ”Muzeju nakts”, šoreiz pasākuma tēma – Laiks. Vēlamies teikt lielu paldies visiem, kuri iesaistījās akcijā „Laiks”, iesūtot laikrāžu fotogrāfijas. Akcijā piedalījās 11 autori, iesūtot vairāk kā 100 fotoattēlus.

Vēl 20. maijā Krustpils pilī notiks kas nebijis – pirmo reizi muzeja vēsturē pils viduslaiku pagrabā tiks atklāta izstāde. Izstādes autors francūzis, tēlnieks Patriks Peltjē. Skulptūru izstāde “Atdzimšana” būs skatāma līdz 18. jūnijam. Izstāde pieejama apmeklētājiem pateicoties sadarbībai ar Francijas institūtu Latvijā, kas 20. maijā uz Krustpils pili atvedīs arī fotogrāfes Ievas Epneres fotoattēlu izstādi “Esparū pils”.

Plašāka informācija par Jēkabpils Vēstures muzeja Brīvdabas nodaļu „Sēļu sēta”, Krustpils pili, programmām un pasākumiem pieejama muzeja mājas lapā www.jekabpilsmuzejs.lv.

No maija muzejs pāriet uz vasaras darba laiku – darba dienās atvērts no 9.00 līdz 18.00, sestdienās, svētdienās no 10.00 līdz 17.00.

Jēkabpils Vēstures muzeja darba laiks maija svētkos:

1. maijs - 11.00 – 15.00 (Sēļu sēta slēgta)

2. maijs - 9.00 - 18.00

3. maijs - 9.00 - 17.00

4. maijs - Slēgts

Jēkabpils Vēstures muzeja

Komunikāciju nodaļas vadītāja

Kate Riekstiņa 

Lasīts 733 reizes

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Aktuāli