Sestdiena, 13 Maijs 2017 08:00

Starptautiskā akcija „Muzeju nakts” Krustpils pilī

Informācijas avots:  Kate Riekstiņa
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

20. maijā Krustpils pilī notiks ikgadējā starptautiskā akcija „Muzeju nakts”. Pasākums sāksies plkst. 19.00 un ilgs līdz 1.00.

„Laiks ātrāki steidzas kā vagona rats” (E.Veidenbaums), tā skan 2017. gada akcijas „Muzeju nakts” devīze. Laiks nekad nestāv uz vietas, laika rats nerimstoši griežas.

Šoreiz „Muzeju naktī” runāsim par laiku, skaitīsim laiku un vizualizēsim laiku.

20. maijā laikā no pulksten 19.00 līdz 1.00 Krustpils pilī atvērts būs pils viduslaiku pagrabs, izstāžu zāle, Marmora zāle un vārtu tornis. Apmeklētāji varēs darboties radošajās darbnīcas, kas saistītas ar laiku un pulksteņiem, noskatīties režisora Jāņa Putniņa dokumentālo filmu „To atceras tikai vilcieni” un piedalīties citās aktivitātēs.

Pils vārtu tornī būs apskatāma Pētera Postaža gleznu izstāde no Aizkraukles muzeja krājuma un akcijas dalībnieku „Laiks” iesūtīto pulksteņu fotogrāfiju izstāde. Muzeja izstāžu zālē būs skatāma fotogrāfiju izstāde „Esparū pils”, autore Ieva Epnere. Savukārt pils pagrabā tiks eksponēta franču mākslinieka Patrika Peltjē skulptūru izstāde „Atdzimšana”. Izstāde „Esparū pils” un „Atdzimšana” uz Krustpili atceļojusi sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā.

Marmora zālē jaunākos pasākuma apmeklētājus gaidīs Latvijas Dabas muzeja izstāde „Latvijas dabas bagātības. No koraļļa līdz virpainītei”. Izstādē pieejamas dažādas interaktīvas aktivitātes un uzdevumi.

Jau vairākus gadus pēc kārtas „Muzeju naktī” savas durvis apmeklētājiem vērs Krustpils Evaņģēliski luteriskā baznīca. 20. maija naktī atvērta būs arī grāmatnīca „Zvaigzne ABC”, kas atrodas Rīgas ielā 175.

Ieeja „Muzeju nakts” pasākumos ir bez maksas.

Jēkabpils Vēstures muzeja
Komunikāciju nodaļas vadītāja
Kate Riekstiņa

Foto: jekabpils.lv

Lasīts 852 reizes Pēdējo reizi rediģēts Sestdiena, 13 Maijs 2017 08:11

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt