Sestdiena, 13 Maijs 2017 08:15

Izstādes Jēkabpils Vēstures muzejā

Informācijas avots:  Kate Riekstiņa
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Jēkabpils Vēstures muzejs piedāvā iepazīties ar piecām izstādēm – „Esparū pils” (fotogrāfijas), „Atdzimšana” (skulptūras), „Laiks” (fotogrāfijas), „Latvijas dabas bagātības. No koraļļa līdz virpainītei” (dabas izstāde) un Pētera Postaža gleznām.

Muzeja izstāžu zālē no 9. maija līdz 9. jūnijam skatāma latviešu fotogrāfes Ievas Epneres fotoattēlu izstāde „Esparū pils”, ieejas maksa 0.30 / 0.50 eiro. Izstāde “Esparū pils” ir projekts, ko māksliniece realizēja Francijā 2014. gada vasarā, kad pēc Esparū pils draugu biedrības ielūguma uzturējās rezidencē Esparū pilī. Biedrību dibinājuši pils īpašnieki un atbalstītāji ar mērķi atdzīvināt seno Dienvidfrancijas pērli, izveidojot to par kultūras centru un vietu, kur māksliniekam “satikties” ar dabu.

“Ievas Epneres māksla liecina par cilvēka ideālās telpas meklējumiem laicīgajā dzīvē. Šī māksla ilgojas pēc patiesas skaidrības un tīrības. Tā atklāj iekšējas, garīgas saites starp dažādu paaudžu cilvēkiem, cilvēku un ainavu, cilvēku un pagātni,” tā par Ievu Epneri izsakās mākslas zinātniece Anita Vanaga.

No 20. maija līdz 18. jūnijam Krustpils pils viduslaiku pagrabā būs apskatāma franču mākslinieka Patrika Peltjē skulptūru izstāde „Atdzimšana”. Krustpilī tas ir īpašs notikumus, jo līdz šim pagrabā izstādes vēl nav eksponētas. Ieejas maksa izstādē 0.80 / 1.00 eiro.
Mišels Dalmazo par mākslinieku Patriku Peltjē teic tā: „Patriks Peltjē redz un savos darbos attēlo kaut ko tādu, ko lielākā daļa no mums neuztver, bet par ko mēs visi sapņojam: mieru, nosvērtību un laimi. Viņa darbos nav abstrakcijas. Tas, ko viņš redz, ir reāls, tikpat īsts kā akmens bluķis vai dzelzs gabals. P. Peltjē mūs ved tālāk un dziļāk acīmredzamajā. Tas ir šīs pasaules lielākais, fundamentālākais un vienlaikus arī redzamākais noslēpums, kurš mūs apņem un ir it visur – matērijas noslēpums.”

Izstādes „Atdzimšana” un „Esparū pils” muzejā notiek sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā.

Krustpils pils Vārtu tornī no 20. maija līdz 1. jūlijam tiks eksponētas Pētera Postaža gleznas no Aizkraukles muzeja krājuma. Pēteris Postažs ir gleznotājs, pedagogs, Latvijas Mākslas akadēmijas asociētais profesors. Izglītību ieguvis Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā, Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļā, stažējies Pēterburgas Mākslas akadēmijā.

P. Postažs regulāri rīkojis personālizstādes Rīgā un citās Latvijas pilsētās, piedalījies grupu izstādēs Latvijā, Lietuvā, Krievijā, Somijā, Zviedrijā, Itālijā, Vācijā, Austrijā un daudzviet citur.

No 20. maija pils Vārtu tornī būs skatāma arī pulksteņu fotogrāfiju izstāde „Laiks”. Vairāk kā 100 fotoattēlus ar senlaicīgiem un moderniem, lieliem un maziem, rokas un pie sienas karināmiem pulksteņiem muzejam iesūtījuši 13 autori. Ieejas maksa pils vārtu tornī 0.80 / 1.00 eiro.

Līdz 22. maijam, Krustpils pils Marmora zālē, vēl var pagūt aplūkot Latvijas Dabas muzeja izstādi „Latvijas dabas bagātības. No koraļļa līdz virpainītei”, ieejas maksa 0.30 / 0.50 eiro. Izstāde iepazīstina ar dabas un klimata pārmaiņām, kas notikušas tagadējā Latvijas teritorijā pirms vairāk kā 400 miljoniem gadu līdz pat mūsdienām.

Jēkabpils Vēstures muzeja
Komunikāciju nodaļas vadītāja
Kate Riekstiņa

Foto: jekabpils.lv

Lasīts 2513 reizes Pēdējo reizi rediģēts Svētdiena, 28 Maijs 2017 18:07

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Aktuāli