Sestdiena, 15 Jūlijs 2017 12:32

Operas svētki Jēkabpilī nodrošina profesionālās mākslas pieejamību

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(12 balsis)

Piektdien, 14.jūlijā Jēkabpils pilsētas pašvaldības Kultūras pārvalde preses konferencē informēja par Operas dienu norisi Jēkabpilī, kā arī izteica argumentus par Operas dienu nozīmi Jēkabpilī.

Šogad jau tradicionālais pasākums būs dudz plašāks, ar vairāk koncertiem kā iepriekšējos gados. Šīs būs jau sestās Operas dienas Jēkabpilī, kas sāksies 18.jūlijā plkst.18.00 ar Sakrālās mūzikas koncertu Krustpils Vissvētākās Trīsvienības Romas katoļu baznīcā, kur koncertu sniegs Ilona Bagele, Sandis Ulpe un Gļebs Beļajevs.

19.jūlijā plkst.18.00 Jēkabpils Tautas namā uzstāsies Krievijas nopelniem bagātais mākslinieks, virtuozais vijolnieks Aleksejs Lundins. Kopā ar viņu koncertēs viņa meita Marija Lundina un sieva Tatjana Fedosejeva.

20.jūlijā plkst.18.00 Jēkabpils Tautas namā koncertā “Divi vienā” uzstāsies pianistu duets “Melnbalto taustiņu burvji” - Juris Žvikovs un Sanita Glazenburga.

22.jūlijā plkst.20.00 Krustpils brīvdabas estrādē būs skatāma Kauņas Valsts muzikālā teātra brīvdabas izrāde Eltona Džona un Tima Raisa mūzikls “Aīda”.

Operas dienas noslēgsies 23.jūlijā plkst.17.00 Krustpils saliņā ar koncertuzvedumu visai ģimenei ar Jēkaba Nimaņa mūziku “Kā lupatiņi draiskojās”.

Preses konferencē Jēkabpils kultūras pārvaldes vadība un darbinieki, katrs izteica savu argumentu, kāpēc Jēkabpilij ir svarīgs šis pasākums – Operas dienas.

Inta Ūbele: “Uz Operas dienām pie mums atbrauc skatītāji, klausītāji no citām pilsētām. Tas nozīmē, ka šis piedāvājums ir gana labs. Šādā veidā, caur kultūras pasākumiem, mēs iepazīstinām dažādu citu vietu iedzīvotājus ar savu pilsētu. Tā ir zināmā mērā misijas sajūta, ne tikai sniegt baudījumu mākslas cienītājiem, bet arī aicināt un dot vēstījumu par savu pilsētu. No šī pasākuma iegūst arī uzņēmēji, jo iebraucot šeit, ciemiņi apmeklē arī mūsu kafejnīcas. Tas ir labs pienesums arī pilsētas tēla veidošanai un pats svarīgākais, uzskatām, ka kultūras misija ir piedāvāt dažādu žanru un dažādu stilu kultūras notikumus Jēkabpils kultūras telpā. Mēs esam reģiona centrs, tātad arī šīs profesionālās mākslas pieejamība ir tikpat svarīga, cik svarīgs ir vieglais vai izklaides žanrs. Šādā veidā mēs domājam arī par jauno paaudzi, Operas dienās ir koncertuzvedums ģimenēm, kur mazie ķipari kopā ar omītēm un opīšiem, mammām un tētiem. Operas dienas ir arī ļoti labs sociāls projekts.”

Baiba Stalidzāne: “Kāpēc operas dienas Jēkabpilī ir svarīgas, vajadzīgas un, kāpēc tās vajadzētu turpināt? Ir tā, ka es katru gadu iekšēji ar sevi diskutēju: vai tas ir projekts, ko vērts attīstīt? Kā attīstīt? Varbūt kaut kas ir jāmaina? Tā galvenā doma un atbilde man pašai, kāpēc ir vajadzīgas operas dienas ir tā, ka Jēkabpils ir republikas nozīmes pilsēta. Kad mācījos kultūras akadēmijā, mums viena no galvenajām tēmām, ko apguvām, ka kultūrai ir daudz un dažādas funkcijas. Tajā skaitā izklaidējoša, tā kalpo, kā socializācijas instruments un vēl viena svarīga – kultūrai ir izglītojoša un vērtību veidojoša funkcija. Līdz ar to, ja skatās, kas vasarā notiek Latvijā, sevišķi mūsu reģionā ir ļoti daudz izklaidējošu pasākumu un, es, uzskatu, ka mums kā republikas nozīmes pilsētai un reģiona centram, cilvēkiem jāpiedāvā arī profesionālā māksla, tajā skaitā - akadēmiskā mūzika un mēs to daram divas reizes gadā. Viens pasākums ir Opera dienas vasarā, otrs – Kamermūzikas dienas rudenī. Ja lūkojamies apkārt, tad reti, kur izskan akadēmiskās mūzikas koncerti un mums, kā reģiona kultūras centram ir pienākums šādu piedāvājumu veidot. Tā ir mana atbilde man pašai, kāpēc es atbalstu, ka Jēkabpilī notiek Operas dienas arī turpmāk, vēl vismaz trīs gadus vai vēl ilgāk. Šādā vai citādā modifikācijā vai variācijā.

Santa Vucāne: “Operas dienu lielā nozīme, ka sniedzam apmeklētājam iespēju izvēlēties un ne katru gadu programma ir tik plaša un dažāda kā šogad. Jāņem vērā, ka šogad ir mūzikls, ne katrs varbūt operu saprot tik labi, bet mūziklu, manuprāt, vajadzētu saprast lielākajai daļai. Ceram, ka visiem ies pie sirds. Kāpēc Opers dienas ir nozīmīgas? Kad es studēju Liepājā un pateicu, ka nāku no Jēkabpils un gribu tur atgriezties un strādāt kultūras jomā, tad viena mana pasniedzēja pārjautāja: “No Jēkabpils? O, jā tur jau ir tās skaistās operas dienas!” Pat Liepājā zina un ir dzidējuši par Jēkabpils operas dienām un arī šogad brauks pie mums viesi uz šiem svētkiem no Liepājas. Tāpēc, šis ir viens no tiem pasākumiem, kas lielākā mērogā nes Jēkabpils vārdu ne tikai Latvijas robežās, bet arī ārpus, jo bieži vien uz operas dienām ielūgumus dāvina arī tiem, kas ir izbraukuši no valsts. Viņi atbrauc un apmeklē pasākumus, tā ir patriotisma sajūta.”

Liene Lamba: “Mans viedoklis par Operas dienām ir tāds, kad caur tām mūsu pilsētas vārdu dzird lielajā Latvijā. Mēs ļoti spilgti asociējamies ar sportistu sasniegumiem, profesionālo sportu, basketbola komandu un izskanam Latvijas līmenī, līdz ar to operas dienas ir mirklis, kad Latvija mūs dzid profesionālās mākslas līmenī. Pavisam nesen bijām Valmierā pieredzes apmaiņā pie saviem kolēģiem un mirklī ,kad atradāmies pie Valmieras teātra, kāda sieviete pienāca klāt un jautāja; vai šeit ir kāda ekskursija? Teicām – nē, esam no Jēkabpils pieredzes apmaiņā. Sieviete sacīja: “Jā zinu Jēkabpili, jums ir Operas dienas!” Arī sievietei no Valmieras Jēkabpils asociējās ar Operas dienām, kuras viņa ir apmeklējusi un novēlēja mums veiksmi un turpināt šo pasākumu. Manuprāt, nav jāmeklē argumenti, lai sapratstu, ka šis pasākums ir vajadzīgs.”

Attēlā: galvenā bilde: no kreisās Liene Lamba, Santa Vucāne, Baiba Stalidzāne

ieva inta

Ieva Druveniece un Inta Ūbele

 

Saistīta ziņa: Operas dienas Jēkabpilī

Lasīts 1531 reizes Pēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 19 Jūlijs 2017 15:16

Komentāri  

-4 #4 Ggg 2017-07-16 21:50
Citēju ?:
a kur palika pirmais komentārs?

Kur kur, dzēš ārā visu. Nekādas vārda brīvības nav!! Tikai labus komentārus var rakstīt.
Citēt
0 #3 Viedoklis 2017-07-16 20:34
Nu ja viss ir labi - tad pašvaldības finansējums nav vajadzīgs!
Citēt
0 #2 ? 2017-07-16 12:12
a kur palika pirmais komentārs?
Citēt
+1 #1 Chalis 2017-07-16 10:38
Faktus galdā: cik kopā ir skatītāju, cik no tiem atnāk ar ielūgumiem, un cik reāli ir pirkuši biļetes?
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt