Otrdiena, 01 Augusts 2017 20:04

“Ceturtdienā pilī” vērsim vārtus uz vīna pasauli

Informācijas avots:  Kate Riekstiņa
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

17. augustā plkst. 18.30 Krustpils pilī pasākuma cikla “Ceturtdiena pilī” ietvaros, aicinām iepazīt vīna vēsturi un ļauties dzirkstošā vīna valdzinājumam.

 Arheologi uzskata, ka teju visas senās tautas vīnu pazinušas jau pirms mūsu ēras. Tomēr pirmās liecības par vīna gatavošanu ir atrodamas apmēram 6000 gadus pirms mūsu ēras tagadējās Gruzijas teritorijā. Dzēriena nosaukums radies par godu tā galvenajai sastāvdaļai vīnogai.

Vēsture vēsta, ka izcilo dzērienu – dzirkstošo vīnu 17. gadsimtā radīja neredzīgs benediktīniešu mūks Pjērs Perinjons.

Jau izsens izsmalcinātu vīnu pazīšana un baudīšana tika uzskatīta par labas gaumes rādītāju. Krustpils pils saimnieki baroni fon Korfi bijuši lieli vīna cienītāji un savus viesus vienmēr cienājuši ar dažādu pasaules valstu vīniem.

Turpinot svinēt Krustpils pils 780 gadu jubileju, 17. augustā plkst. 18.30 profesionāls vīnzinis Rolands Rudāns ciemosies Krustpils pilī, lai Jums pastāstītu interesantus faktus par šī smalkā dzēriena vēsturi un piedāvātu tā degustāciju. Dalības maksa 5 eiro. Vietu skaits pasākumā ierobežots, tāpēc lūdzam dalību iepriekš pieteikt pa tālruni 65221042 vai 27008136.

Kate Riekstiņa

Jēkabpils Vēstures muzeja

Komunikāciju nodaļas vadītāja

Lasīts 503 reizes

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt