Otrdiena, 26 Septembris 2017 14:54

Plenērā “Krāslavas palete 2017” piedalās Jēkabpils mākslinieks Ziedonis Bārbals (FOTO)

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Šonedēļ, no 22.-30.oktobrim, Krāslavā jau 37.reizi norisinās plenērs “Krāslavas palete 2017”. Tajā piedalās 16 mākslinieki – to vidū arī Jēkabpils mākslinieks, mākslas skolas direktors Ziedonis Bārbals.

Sarunā ar Radio1.lv viņš pastāstīja, ka plenēra pamatlicējs ir vietējais mākslinieks Osvalds Zvejsalnieks. Plenēra dalībnieki bāzējas Krāslavā, bet gandrīz katru dienu izbrauc gleznot uz dažādām Krāslavas apkārtnes vietām. Piemēram, otrdien gleznošana notiek Kombuļos. Tāpat arī gleznota tiek Krāslava, izbraucieni paredzēti arī uz Izvaltu, Indru, Daugavas krastiem, kas jo īpaši patīkot Ziedonim Bārbalam un citviet. Krāslavas novada dome un Indras pagasts ir piesaistījuši Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējumu projektam „Laimes muzeja” izveidošanai līdz 2018. gada maijam. Māksliniekiem būs iespēja apmeklēt topošo muzeju, un ir doma dāvāt muzejam pirmos eksponātus.

Plenēra gaitā tiek atklātas vairākas izstādes. Pirmdien atklāja līvānietes Ingas Salmiņas stikla darbu izstādi, kurā skatāmas no stikla veidotas rotaslietas, trauki, pulkstenis un citi darinājumi. Savukārt Krāslavas Mākslas un vēstures muzejā atklāja Rēzeknes mākslinieka Vladimira Serkova gleznu izstādi, bet otrdien visi bija aicināti uz Krāslavas Kultūras namu, kur atklāja Latgales mākslinieka Aivja Pīzeļa personālizstādi. Savukārt 30. septembrī, tāpat kā katru gadu, notiks plenērā tapušo darbu izstāde Krāslavas pilsētas laukumā un mākslinieku tikšanās ar vietējiem iedzīvotājiem. Katrs plenēra dalībnieks Krāslavas novada pašvaldībai dāvinās vienu plenērā tapušo gleznu.

Ziedoņa Bārbala plenērā tapušās gleznas jēkabpilieši varēs aplūkot Jēkabpils galvenās bibliotēkas lastavā, izstādi atklās nākampirmdien, 2.oktobrī. Jautāts, kas viņu saista Krāslavas plenērā, kurā viņš piedalās kopš 2003.gada, Ziedonis Bārbals atbild, ka tas ir Lagales kolorīts.

“Tā, kā glezno Latgalē – tik spilgti un piesātināti, neglezno nekur citur Latvijā. Tas ir īpašs kolorīts, kas saista. Arī Latgales daba – pauguri, ielejas, ainavas, Daugava. Dalība plenērā ir arī pieredzes apmaiņa, tikšanās ar citiem profesionāļiem, sarunas par mākslu, tās būtību,” saka Ziedonis Bārbals.

Šogad plenērā piedalās mākslinieki - Jānis Streičs, Pāvels Ostapcevs, Ligita Caune, Jelena Evarte – Jekimova, Vita Merca, Aleksandrs Neberekutins, Aivis Pīzelis, Voldemārs Kokorevičs, Ilze Griezāne, Jānis Pliuda, Andrejs Severetnikovs, Česlavs Aprups, Andrejs Gorgocs, Ludvigs Plinta – Bērziņš, Ziedonis Bārbals, Vladimirs Serkovs un plenēra pamatlicējs Osvalds Zvejsalnieks. Viņi iejutas Krāslavā, gleznojot pilsētas ielas, pagalmus, upes un visu, kas būs viņiem saistošs un tuvs šajā pilsētā un novadā. Kur un ko iemūžināt savos mākslas darbos – izvēlas paši mākslinieki.

Foto: Atis Caune-Zalāns

Lasīts 975 reizes Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 26 Septembris 2017 15:36

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt