Piektdiena, 19 Janvāris 2018 15:57

Latvijas Tautas Saimes grāmata Jēkabpilī

Informācijas avots:  www.jekabpils.lv
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Līdz 26. janvārim ikvienam jēkabpilietim, apmeklējot Jēkabpils Galveno bibliotēku, ir iespēja Tautas Saimes grāmatā ierakstīt kādu vēlējumu, veltījumu, apsveikumu, atmiņas, pārdomas vai attīstības ideju Latvijas valstij jubilejā, kā arī ierakstam pievienot fotogrāfiju.

6. janvārī Krustpils Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcā Krustpils novada pašvaldības pārstāvis nodeva Tautas Saimes grāmatu Jēkabpils pilsētas domes vadībai. Līdz 19.janvārim Tautas saimes grāmata atradās Jēkabpils pilsētas bibliotēkā.

Sagaidot Latvijas Valsts 100 gadu jubileju, valdība aicinājusi katru iedzīvotāju būt aktīvam, iesaistīties pasākumos, atrast ideju, kā atzīmēt šo svarīgo pasākumu. Biedrība “Rīgas Aktīvo Senioru alianse” (RASA), atsaucoties aicinājumam, attīstījuši ideju par Latvijas Tautas Saimes grāmatu. Grāmatas iecere ir radīt nevis vienkārši laimes vēlējumu apkopojumu, bet “iet” daudz dziļāk – lai tiem, kas lasīs grāmatu, pavērtos dažādu laikmetu ainas visu Latvijas 100 gadu garumā, lai atklātos dažādi dzīves stāsti, kas kā liecības raksturotu gan cilvēku gaitas Latvijā, gan mūsu kopējo ceļu arī globālajā kontekstā. Jo tas viss kopā veido mūsu tautas vēsturisko atmiņu, mūsu kopējās liecības par tautas noieto ceļu!

“Tautas Saimes Grāmata” – tā ir unikāla iespēja katram personiski uzrunāt valsti. Ieceres realizētājs var būt ikviens Latvijas iedzīvotājs, neatkarīgi no etniskās, reliģiskās, politiskās piederības. Grāmata sākusi savu ceļu 2017. gada 20. aprīlī ar iedziedāšanu Rīgā un turpina to pa Latvijas novadiem.

Kāds bijis manas tautas, manas dzimtas, manas ģimenes, mans ceļš valsts pirmās simtgades nogrieznī? Kāds mūsu katra un visu kopā ceļš valsts vēsturiskās atmiņas globālā kontekstā? Lai to rakstītu, ir jāatskatās valsts vēsturē, jāpāršķirsta dzimtas fotoalbumi, ir jādomā par likumsakarībām, ko svarīgi izcelt kā vēstījumu, vēlējumu, rosinājumu, vai vīziju nākamajai simtgadei, nākamajām paaudzēm...

Lasīts 7238 reizes Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 30 Janvāris 2018 20:30

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli