Pirmdiena, 12 Februāris 2018 17:58

Jēkabpils 3. vidusskolas skolotāja Lita Krūmiņa saņem RTU zinātnieces Gudrinieces vārdbalvu (FOTO)

Informācijas avots:  Dita Arāja
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

2018. gada 12. februārī – Jēkabpils 3. vidusskolas ķīmijas skolotāja Lita Krūmiņa saņēmusi izcilās Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieces Emīlijas Gudrinieces vārdbalvu par uzcītīgu vidusskolēnu sagatavošanu ķīmijas studijām RTU. Apbalvošana notika 9. februārī RTU, Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) organizētajā Latvijas ķīmijas skolotāju seminārā «Ķīmija kā prioritāte».

MLĶF apbalvojumus par skolēnu sagatavošanu saņēma Talsu Valsts ģimnāzijas skolotāja Ilze Ventiņa, Rīgas Angļu ģimnāzijas skolotāja Aiva Gaidule, Rīgas Anniņmuižas vidusskolas skolotājs Mihails Basmanovs, Rīgas Purvciema vidusskolas skolotāja Tatjana Sahno un Rēzeknes 3. vidusskolas skolotāja Nadežda Savicka.

Latvijas Organiskās sintēzes institūta apbalvojumu saņēma divas skolotājas — Elizabete Sirotina no Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas un Agnese Freiberga no Jelgavas Valsts 1. ģimnāzijas. Savukārt Latvijas Valsts Koksnes ķīmijas institūta apbalvojums tika Rīgas 80. vidusskolas skolotājai Nataļjai Vlasenko.

Tradicionāli skolotājus sveica arī Latvijas uzņēmumi. «Valmieras stikla šķiedras» apbalvojumu saņēma Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas skolotāja Valentīna Pastare un Zinātnes skolas «Laboratorium» vadītājs Mārtiņš Gulbis. Uzņēmums «Sakret» sveica Ogres Valsts ģimnāzijas skolotāju Ilzi Pomeri, savukārt «Bauskas alus» — Dagdas vidusskolas skolotāju Ausmu Grizāni.

Nepilnu 20 gadu laikā, kopš RTU organizē semināru ķīmijas skolotājiem, balvas ieguvuši vairāk nekā 120 pedagogu. «Jūsu sagatavotie skolēni ir ieguvums ne tikai RTU, bet visai Latvijai,» skolotājus sveicot, sacīja RTU attīstības prorektors Artūrs Zeps.

Seminārā RTU zinātnieki skolotājus iepazīstināja arī ar jaunākajiem pētījumiem, tā palīdzot papildināt skolotāju zināšanas. MLĶF vadošā pētniece Kristīne Šalma-Ancāne stāstīja par biomateriālu pielietojumu modernajā medicīnā, MLĶF profesors Valdis Kampars — par atjaunojamo enerģiju, biodegvielu un cirkulāro ekonomiku, savukārt MLĶF vadošā pētniece Inese Mieriņa — par dabīgajiem antioksidantiem un to sintētiskajiem analogiem. Pēc semināra skolotāji, iepazīstoties ar ķīmijas rūpniecību, devās ekskursijā uz diviem Dobeles uzņēmumiem – būvmateriālu ražotājiem «Tenapors» un «Tenachem».  

Semināru «Ķīmija kā prioritāte» MLĶF organizē jau kopš 1999. gada, lai suminātu ķīmijas skolotājus par savu audzēkņu sagatavošanu ķīmijas studijām, kā arī lai padziļinātu ķīmijas skolotāju zināšanas. 

Informāciju sagatavoja:
Dita Arāja,
RTU Sabiedrisko attiecību departamenta
Ārējās komunikācijas nodaļas vadītāja

Lasīts 3568 reizes Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 12 Februāris 2018 21:53

Komentāri  

+1 #1 Esssssss 2018-02-13 07:16
Prieks par talantīgiem pedagogiem!
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli