Otrdiena, 20 Februāris 2018 17:40

Imanta Ziedoņa muzejs, konkursa “Ideju pavasara” radošo rezidenču ietvaros, viesojas Jēkabpils bērnu un jauniešu centrā

Informācijas avots:  Maija Jaunzeme
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Šī gada 15. februārī norisinājās otrā radošā rezidence Imanta Ziedoņa organizētajā jauniešu konkursā “Ideju pavasaris”. Radošo rezidenču mērķis, iesaistot dažādu nozaru un viedokļu līderus, ir - nodot jauniešiem zināšanas, dalīties pieredzē un iedvesmot ideju realizācijā.

Konkursa dalībnieki ir 9.-12. klašu audzēkņi, kuri uz pasākumu bija ieradušies no Jēkabpils, Madonas, Daugavpils, Neretas un Rēzeknes  skolām. Šī gada “Ideju pavasaris” aicina jauniešus doties uz muzejiem un kultūras iestādēm (kultūras un saieta namiem, mākslas centriem, jauniešu centriem, bibliotēkām u.tml.), lai dotu savu pienesumu, uzlabojot jau esošās vai ieviešot jaunas idejas, kā padarīt šīs iestādes jauniešiem interesantākas un saistošākas.

“Ideju pavasara” konkursā tika iesūtītas dažādas idejas, piemēram - kino un sarunu vakari Lūznavas muižas Kultūras šķūnī, starptautisko muzeju dienas Sēlijā, tradīciju saglabāšana Slutišķu vecticībnieku sādžā, jaunas aplikācijas izveide Daugavpils muzejiem, tehnoloģiju ieviešana Madonas novada bibliotēkā, izlaušanās spēles izveidošana un muzikālo vakaru pasākumi Krustpils pilī un Jēkabpils tautas deju kolektīvu koncerti Jēkabpils Vēstures muzejā. Lai jauniešiem parādītu veidus, kā uzlabot un realizēt savas idejas, dalīties pieredzē tika uzaicināti - Kristaps Kravalis, apbalvojuma Laiks Ziedonim nominants un “Dubulttreniņš” vadītājs; Kristaps Siliņš, stratēģis, “McCANN Rīga” un “White Label” vadošais partneris; Gustavs Upmanis, interneta platformas pasākumu izvietošanai “Kurp.es” idejas autors, dibinātājs un vadītājs; reperis Edavārdi, kā arī Imanta Ziedoņa muzeja vadītāja Dace Zariņa, kura iepazīstināja ar metodēm, kā novadīt savu ideju līdz veiksmīgam rezultātam.

Kamēr jaunieši iedvesmojās un mācījās, arī skolotāji un muzeju darbinieki visas dienas garumā cītīgi strādāja fonda “Viegli” dibinātājas Žanetes Grendes un izglītības darba vadītājas Martas Pallo vadībā. Lektores piedāvāja piedalīties iesaistošās lekcijās, kurās bija iespēja iepazīt sevi, atraisīt radošumu un kopīgiem spēkiem radīt jaunas idejas ikdienas darbam ar skolēniem.

Projekts “Ideju pavasaris” šādā formātā šogad norisinās otro reizi. Iepriekšējos gados Imanta Ziedoņa muzejs un fonds “Viegli” kopā ar apbalvojuma “Laiks Ziedonim” laureātiem rīkoja projektus 9.-12. klašu jauniešiem “Fizikas pavasaris” un “Telpas pavasaris”.

Projekts notiek sadarbībā ar Limbažu novada, Jēkabpils pilsētas un Saldus novada pašvaldībām, kā arī ar jauniešu mediju centru “Young Media House”.

Maija Jaunzeme
Imanta Ziedoņa muzeja projektu vadītāja
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Lasīts 335 reizes

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli