Trešdiena, 14 Marts 2018 14:23

Aicina Jēkabpils izglītības iestāžu skolēnus apmeklēt Rīgas zooloģisko dārzu

Informācijas avots:  www.jekabpils.lv
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

2013. gada novembrī Jēkabpils pilsēta kļuva par Rīgas Zooloģiskajā dārzā mītošo lūšu aizbildni. Kopš tā laika Jēkabpils pilsētas pašvaldība, sadarbībā ar Rīgas zooloģisko dārzu Jēkabpils izglītības iestāžu skolēniem piedāvā apmeklēt zooloģisko dārzu ar 50% atlaidi ieejas biļetes maksai.

Pieteikumu Rīgas zooloģiskā dārza apmeklējumam skolu klašu grupām jāsūta uz e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., minot, ka vēlas izmantot Rīgas Zooloģiskā dārza īpašo piedāvājumu Jēkabpils pilsētas pašvaldībai.

Ziemeļu lūsis ir iekļauts apdraudēto dzīvnieku sarakstā. Rīgas Zooloģiskais dārzs jau vairāk nekā 20 gadus piedalās lūšu vairošanas un nebrīves populācijas menedžmenta programmā (ESB – Eiropas ciltsgrāmata). Pēdējo 10 gadu laikā 14 Zoodārza filiālē „Cīruļi” dzimušie lūsēni nosūtīti uz citiem zoodārziem un Polijas WWF vadītajam šīs sugas reintrodukcijas projektam Polijā.

Jēkabpils pilsēta kļuvusi par lūšu aizbildni, jo Jēkabpils ģerbonī attēlots sudraba laukumā zem egles ejošs lūsis. Jēkabpils ģerboņa zīmējumu Heraldiskā komisija pieņēma 1924.gada 21.novembrī. Šādam ģerboņa zīmējumam bijusi sava priekšvēsture. Leģenda vēsta, ka reiz Kurzemes hercogs Jēkabs devies medīt. Ilgi viņš klīdis pa savas hercogistes mežiem, bet medījums nav gadījies. Beidzot viņš nonācis Daugavas krastā un te zem kuplas egles – lūsis. Nomedījis hercogs lūsi un pamanījis, ka tuvumā ir neliela pilsētiņa. 1670.gada 12.februārī Kurzemes hercogs Jēkabs te dibināja pilsētu Jakobstadt jeb Jēkabpili.

Foto: rigazoo.lv

Informāciju sagatavoja:
Jēkabpils pilsētas pašvaldības
sabiedrisko attiecību nodaļa

Lasīts 317 reizes

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli