Pirmdiena, 23 Aprīlis 2018 15:52

Svinam LATVIJAS OTRO DZIMŠANAS DIENU Jēkabpilī

Informācijas avots:  Santa Vucāne
Vērtēt šo objektu
(9 balsis)

4. maiju Jēkabpilī aizvadīsim sanākot kopā, svinot gaismas ienākšanu mūsu mīļajā zemītē. Mūsu Latvijas otro dzimšanas dienu aicinām sākt ar lūgšanu - katrā mājā un ģimenē uzklāt balto galdautu un plkst. 9.50, skanot Jēkabpils dievnamu zvaniem, vienoties kopīgā lūgsnā par Latviju.

Plkst. 10. 15 Vecpilsētas laukumā tiks dots starts tautas brīvības gājienam “Zem viena karoga”. Tā dalībnieki pa Brīvības ielu dosies uz Vārpas stadionu, kurā iesoļojot, tiks veikts svinīgs goda aplis. Gājienā aicināts piedalīties ikviens jēkabpilietis un viesis. Pēc gājiena un svinīgās uzrunas, stadionā norisināsies 29. Jēkabpils atklātais čempionāts vieglatlētikā pieaugušajiem un U-16, kas veltīts soļotāja Pētera Zeltiņa un lodes grūdēja Jura Bērziņa piemiņai. Pieteikšanās sacensībām Latvijas Vieglatlētikas savienības mājas lapā www.athletics.lv līdz 2018. gada 2. maijam plkst. 12.00.

Šajā dienā, jau tradicionāli, plkst. 11.00 laukumā pie Jēkabpils Tautas nama notiks Jēkabpils Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestra “Vitamīns” koncerts. Pēc tā, plkst. 12.00, notiks Jēkabpils pilsētas izglītības iestāžu amatiermākslas kolektīvu koncerts, kurā piedalīsies 1.- 4. klašu tautas deju kolektīvi, 1.- 4. klašu kori un zēnu kori.

Pēcpusdienā visus aicinām pastaigā, pēc kuras noteikti jāiegriežas Jēkabpils Tautas namā – Lielajā zālē plkst. 17.20 tiks demonstrēta Jēkabpils bērnu veidotā animācijas filma “Kur Dzīvo Latvija?”. Filma ir Jēkabpils bērnu dāvana Latvijai Simtgades svētkos. Savukārt plkst. 17.30 tiks demonstrēta viena no programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” filmām “Mērijas ceļojums”. Tas ir stāsts par jaunu sievieti Mēriju Grīnbergu, kas 2. pasaules kara laikā izglāba lielu daļu Latvijas muzeju kolekciju.

Otrā pasaules kara beigās vācu armija atkāpjoties ņēma līdzi arī 700 kastes ar Latvijas muzeju kolekciju vērtībām. Ja nebūtu bijis jaunas sievietes, vārdā Mērija Grīnberga, daudzas Latvijas muzeju zāles šobrīd būtu tukšas - viņa bija vienīgā brīvprātīgā, kas 1944. gadā devās līdzi vilcienam ar Latvijas mākslas vērtībām un kopā ar tām atgriezās Rīgā. Šis ir stāsts par dzīvesspēku, pašaizliedzību, inteliģenci un izturību, kas palīdzējusi izdzīvot mūsu tautai un tās kultūrai. Filmas garums – 80 minūtes.

Plkst. 19.00 aicinām visus uz svētku lielkoncertu un kopīgu sadziedāšanos, kurā muzicēs grupa “Galaktika” ar pilnu pavadošo sastāvu. Visas dienas garumā Jēkabpils pilsētvidē norisināsies akcija “Latvijas spēka zīmes”, kuras laikā Jēkabpils jaunieši dāvinās pilsētas iedzīvotājiem spēka zīmes – lentītes – kā apliecinājumu par Latviju.

Visi pasākumi bez ieejas maksas

Organizē Jēkabpils Kultūras pārvalde,

sadarbībā ar Jēkabpils Sporta centru un Jēkabpils Bērnu un jauniešu centru

Satiksmes ierobežojumi saistībā ar 4. maija svētkiem

Saistībā ar 4. maija svētku pasākumiem Jēkabpilī no 3. maija plkst. 23.00 līdz 5. maija plkst. 6.00 transportlīdzekļu satiksmei būs slēgts Vecpilsētas laukums un laukums pie Jēkabpils Tautas nama.

4. maijā gājiena “Zem viena karoga” laikā, no plkst. 10.15 līdz 11.00, būs ierobežota transportlīdzekļu kustība Brīvības ielā posmā no Vecpilsētas laukuma līdz stadionam “Vārpa”. Iespējama sabiedriskā transporta, kas pārvietojas pa Brīvības ielu, kavēšanās.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Tautas brīvības gājiens “Zem viena karoga”

4. maija rītu sāksim ar jaunu tradīciju – tautas brīvības gājienu “Zem viena karoga”. Latvieši, lai arī viensētnieki, mīl vienoties kā kopīgā dziesmā, tā kopīgā dejā. Nu aicinām visus jēkabpiliešus un pilsētas viesus 4. maijā vienoties kopīgā gājienā “Zem viena karoga”.

Gājienam starts tiks dots plkst. 10.15 no Vecpilsētas laukuma. Gājiena dalībnieki, sekojot zemessargiem, pa Brīvības ielu dosies uz Vārpas stadionu, kur iesoļojot tiks veikts svinīgs goda aplis. Šis gājiens ir simboliskas mūsu pilsētas un visas Latvijas kopības apliecinājums.

4. maijs - tie ir svētki. Tādēļ mēs aicinām ikvienu, kas piedalīsies šajā tautas kopības gājienā, rotāties ar Latvijas simbolikai raksturīgiem aksesuāriem. Kā arī priecāsimies, ja redzēsim Tev rokā Latvijas karogu, kas papildinās 10 lielos Latvijas karogus, kas būs nodoti zemessargu rokās. Papildini šo karogu vilni ar savu karogu!

Tiekamies šajā tautas brīvības gājienā!

4. maijā Jēkabpilī – atklātais čempionāts vieglatlētikā

4. maijā Jēkabpils stadionā norisināsies jau 29. Jēkabpils atklātais čempionāts vieglatlētikā pieaugušajiem un U-16, kas veltīts soļotāja Pētera Zeltiņa un lodes grūdēja Jura Bērziņa piemiņai.

Pēteris Zeltiņš pagājušā gadsimta četrdesmitajos gados bija izcils soļotājs – 1952. g. Helsinku olimpisko spēļu dalībnieks, divkārtējs PSRS un deviņkārtējs Latvijas čempions. Savukārt desmit gadus vēlāk Juris Bērziņš kļuva par pirmo Latvijas lodes grūdēju, kurš 1962. g. pārsniedza 17 metru robežu, 10 reizes labojot Latvijas rekordu un četrkārt kļūstot par Latvijas čempionu.

29. Jēkabpils atklātais čempionāts vieglatlētikā pieaugušajiem un U-16 tiks atklāts plkst. 11.00. Čempionāts norisināsies šādās disciplīnās: sieviešu un meiteņu konkurencē - 100m, 400m, 1500m, tāllēkšana, augstlēkšana, lodes grūšana, šķēpa mešana, 3000m soļošana, vīriešu un zēnu konkurencē - 100m, 400m, 1500m, tāllēkšana, augstlēkšana, lodes grūšana, šķēpa mešana, 5000m soļošana (2003.-2004. g. dz. zēniem - 3000m soļošana). Pieteikšanās sacensībām Latvijas Vieglatlētikas savienības mājas lapā www.athletics.lv līdz 2018. gada 2. maijam plkst. 12.00.

Lasīts 951 reizes Pēdējo reizi rediģēts Sestdiena, 05 Maijs 2018 17:22

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli