Pirmdiena, 04 Jūnijs 2018 15:51

Veltījums vasaras saulgriežos - jauna meditācijas dziesma no Ingas Karpičas!(VIDEO)

Informācijas avots:  Inga Karpiča
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Pirmdien, 4. jūnijā, etnomūzikas māksliniece, dziedātāja Inga Karpiča publicē otro singlu “Lūgšana Saulei” no sava jaunā albuma.
Šī kompozīcija ir mantras un tautasdziesmas simbioze, kas ieņem īpašu vietu mūzikas albumā “Zelta trepes”, kura prezentācija plānota jūnijā.
Inga Karpiča (pazīstama arī kā LalitaDasika) jūtas iedvesmota savienot indiešu mantras ar latviešu tautasdziesmām, jo tas dziedātājai nes dziļāku pieredzi un izjūtas, kas rodas, apvienojot divas spēcīgas tradīcijas un to simbolus. Tas padara dziedātājas mūziku īpašu un neatkārtojamu.
“Lūgšana Saulei” ir veltīta šomēnes gaidāmajiem Līgo svētkiem. Dziesmas pamatā ir izmantota "Gayatri mantra" — uzskatīta arī par Saules mantru — kas sasaucas ar maģisko vārdu “Līgo”, kā rezultātā tapa jauna kompozīcija par godu Saules svētkiem.
“Kompozīcija tapa pagājušajā gadā, gatavojoties Līgo koncertam Latgalē, kad meditējot caur “Gayatri mantru” atausa sirds sajūta par vārda "Līgo" dziļumu. Cik patiesi skaisti var noskaņot sevi šī maģiskā vārda dziedāšanā! Manī pašā tas ieskanējās kā garīgās un materiālas pasaules salīgošana, saliedējot sevī debesis ar zemi, augšējos enerģētiskos centrus ar zemākajiem, atrodot lielāku līdzsvaru sevī un savā sirdī. Patiesa meditācijas prakse ikvienam Saulgriežos," — stāsta māksliniece.
Šī gada aprīlī Inga Karpiča publicēja pirmo singlu no sava jaunā albuma ar nosaukumu “Rāmi”, kas jau ieguvis lielu klausītāju atzinību.

Inga Karpiča- mūzikas autors, balss, taustiņinstrumenti
Dziesmas vārdi - Latvju dainas, Hinduisma mantra
Ainārs Majors - bass
Kārlis Jirgens - flauta

Lasīts 924 reizes

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli