Otrdiena, 03 Jūlijs 2018 15:31

Dziesmusvētku dienasgrāmata: 2.jūlijs - koncerti "Margodama saule lēca" un "Vēl simts gadu dejai" (FOTO)

Informācijas avots:  Ieva Druveniece
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

2. jūlijā Esplanādē notika senioru koru koncerts "Margodama saule lēca". Koncertā piedalījās senioru koris "Atvasara" un diriģente Skaidrīte Pugača, kura arī stājās visa lielā seniora kora priekšā, lai diriģētu skaistās latviešu dziesmas.

Koncerta vadmotīvs bija dzīves svinēšana dziesmā. Dažādu laiku dziesmas par sauli, zemi un mums pašiem izdziedās Latvijas senioru koru 1000 dziedātāju kopkoris. Kā saule rotaļājas gaismas mežģīnēs Latvijas ozolu zarotnē, tā dziesma savij kopā dažādas paaudzes un Latviju likteņu līkločos.

Ja Latvijas jaunatne ir mūsu nākotne, tad seniori ir mūsu zelta saknes no kuriem smelties senču enerģiju.

Mūsu diriģente Skaidrīte Pugača izpelnījās arī īpašu publikas mīlestību. Pēc koncerta pie viņas pienāca kāds mūzikas fans no Maltas, kurš vēlējās uzzināt vairāk par dziesmām, kas izskanēja koncertā, to autoriem un dziedātājiem. Arī pats esot dziedājos korī, prot skaistākās operu ārijas un veltīja to melodijas arī Skaidrītei.

Pēc koncerta, visi no kora dalībniekiem bija pacilātā garastāvoklī un skolā pēc vakariņām uzrīkoja skaistu sadziedāšanos, kurai garām grūti bija paiet pat tiem, kas ar dziedāšanu ir uz Jūs.

Savukārt taudas deju kolektīvs “Kreicburga” pirmdienas vakarā piedalījās koncertā “Vēl simts gadu dejai”, kas notika Arēnā Rīgā. Šajā koncertā piedalījās labākie Latvijas deju kolektīvi, kuri izdejoja Latvijas deju zelta fondu. “Kreicburgas” dejotāji dejoja divās dejās un izcēlās ar saviem skaistajiem tērpiem.

Foto: Oficiālais Dziesmu svētku Flickr konts un Ieva Druveniece

Lasīts 859 reizes Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 03 Jūlijs 2018 15:37

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli