Piektdiena, 06 Jūlijs 2018 13:55

Dziesmu un deju svētku dienasgrāmata: 4.un 5.jūlijs. Rīgā ieradušies visi Jēkabpils kolektīvi (FOTO)

Informācijas avots:  Ieva Druveniece, Jēkabpils kultūras pārvalde
Vērtēt šo objektu
(1 Balsot)

Dziesmu svētki rit pilnā sparā. Arī Jēkabpiliešiem šis ir intensīvs deju un dziesmu laiks. Rīgā ieradušies visi Jēkabpils kolektīvi.

Jau trešdienas vakarā skolā ieradās jauktais koris “Noskaņa”, kuri, kā jau koristi, sarīkoja skaļu un jautru sadziedāšanos. Tā teikt – iesildīja balsis mēģijāumiem Mežaparka estrādē, kas sākās jau agrā ceturtdienas rītā. Ceturtdien uz koncerta “Zvaigžņu ceļā” mēģinājumiem ieradās arī Jēkabpils Valsts ģimnāzijas jauktais koris “Ritums” un sieviešu koris “Unda”.

Atjaunotā estrāde daudziem bija patīkams pārsteigums. Liekas, ka tā atgādina modernu kolizeja versiju, kurā dziedātāji ir tieši pretim skatītājiem. Kā arī dalībniekus priecē tāds sīkums, kā tualetes, kuras ir iebūvētes zem skatītāju sēdvietām esošajā teritorijā. To ir pietiekami, lai neveidotos lielās rindas. Ēdināšanas zona gan ir ārpus estrādes, tādēļ, lai paēstu pusdienas, kas paredzētas mēģinājuma vietā, ir jāieplāno vairāk laika. Ja paveicas, tad ilgi jāgaida nav, taču, ja koristi iet pusdienās pēc jaukto koru mēģinājuma, iespējams, ka gaidīšana var ieilgt. Dziesmu svētkiem raksturīgs arī ir estrādes iedegums. Lai arī diena nelikās tik karsta, lielākā daļa koristi no mēģinājumiem atgriezās ar apdegušiem deguniem un sārtiem vaigiem. Ne velti ir dziesmas vārdi “Sārti vaigi, zilas acis”. Akustika estrādē ir nedzirdēti laba. Protams, pateicoties arī mūsdienīgai apskaņošanai, zēnu kora balsis izskan pāri mežaparka priedēm. Mēģinājuma laikā tika mēģināta arī īpaša 360 grādu fotogrāfijas uzņemšana ar drona palīdzību, kuru uzņems pasākuma laikā. Tajā būs redzami gan koristi, skatītāji, un diriģents. Kopumā koristi ir pacilātā noskaņojumā un gatavi lielajam koncertam.

Ceturtdien mēģinājumus koncertiem uzsākuši Krustpils kultūras nama orķestris “Krustpils” un Jēkabpils Valsts ģimnāzijas orķestris “Vitamīns”. Piektdienas vakarā viņi piedalīsies pūtēju orķestru dižkoncertā Esplanādē, kurā izpildīs latgales programmā iekļautos skaņdarbus.

Savukārt Vērmanes dārzā ceturtdienā notika taudu diena “Rīta ausma”, kurā piedalījās arī Jēkabpils mazākumtautību kolektīvi. Koši tērpi, tempermentīgas dziesmas un atraktīvas dejas.

Ceturtdiena ir bijusi darbīga diena jēkabpiliešiem. Šajā dienā ne tikai dziedājām, pūtām un dejojām, bet arī izrādījām savus skaistos tērpus. Kora "Noskaņa" dalībnieki piedalījās tautas tērpu skatē, kuras vērtēšanai tērpi tika pieteikti jau pavasarī. Tērpus demonstrēja Aija Bojāre, Laura Bruzgule un Andris Zolbergs. Lai celtu tautas nacionālo pašapziņu, papildinātu mūsu zināšanas par veiksmīgāk atdarinātiem un komplektētiem tautastērpiem, kā arī uzlabotu Dziesmu un Deju svētku dalībnieku ģērbšanās kultūru, jau piekto reizi kopš 1998. gada tiek rīkota Latviešu tautastērpu skate. Tērpi tika vērtēti šādās kategorijās: koru un koklētāju ansambļu tautas tērpi; deju kolektīvu tautas tērpi; folkloras kopu un etnogrāfisko ansambļu tautas tērpi; individuālais pašdarinātais tautas tērps; individuālais nokomplektētais tautas tērps; tautas lietišķās mākslas studijas, biedrības, SIA un citas personu grupas darinātais tautastērps un bērnu tautastērps. Liels prieks par jēkabpiliešiem, lai arī godalgotās vietas ieguva citi tautas tērpu īpašnieki un darinātāji.

Savukārt dejotāji piedzīvoja savu pirmo koncertu Daugavas stadionā, kuru jau vēroja skatītāji, līdz ar to atbildība ir daudz lielāka, kā mēģinājumos. Paši dalībnieki gan atzīst, ka ir jau mazliet noguruši, taču, ņemto vērā, ka pirms piektdienas koncerta dejotājiem diena ir brīva, enerģija būs atgūta un koncerti būs ar vien pacilājošāki. Tiem, kas koncertu apmeklēs, jāpiebilst, ka jāsaģērbja ir mazliet siltāk, jo sēdvietās vējš ir gana spēcīgs un daudzi atnāca no koncerta nosaluši. Noteikti jāieliek līdzi jaka!

Jēkabpils kolektīvi sūta sveicienus visiem mājās esošajiem, gaidīsim Jūs koncertos, vai arī aicinām just līdzi pie TV ekrāniem!

Lasīts 1004 reizes Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 06 Jūlijs 2018 14:11

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli