Piektdiena, 26 Oktobris 2018 09:50

Meistardarbnīcu ciklā “Praktiskais sēlis” darinās pastalas

Informācijas avots:  Kate Riekstiņa
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

27. oktobrī plkst. 10:00 un 13:00 Krustpils pilī projekta „Praktiskais sēlis” ietvaros norisināsies nodarbība „Pastalu darināšana”.

Pastalas mūsdienās izmanto gan deju un dziesmu kolektīvu dalībnieki, gan arī kā modes dizaina elementu. Pastalas ir viena no senākajām cilvēku apavu formām, kas palikusi nemainīga līdz mūsdienām. Ar pastalu saistās cilvēku pirmie mēģinājumi materiālu piemērot kājas formai, lai pasargātu pēdu. Tās nav bijušas tikai darba apavi. Pastalu izgatavošanas veidi bija atšķirīgi ne tikai reģionos, bet arī katram meistaram bija savs rokraksts.

Nodarbību “Pastalu darināšana” vadīs meistare Agrita Krieviņa ar meitu Māru. Agrita Krieviņa ir pazīstama un pieredzējusi ādas apstrādes meistare un pētniece, kas studējusi senos amatniecības paņēmienus, lai radītu autentiskus apavus. Ar viduslaiku ādas apavu Latvijā atdarināšanu un pētniecību meistare nodarbojas jau no 1997. gada. Agrita ir piedalījusies profesionālās izstādēs ne tikai Latvijā, bet arī Izraēlā, Maskavā u.c.

“Pastalu darināšanas” nodarbība Krustpils pilī norisināsies 27. oktobrī plkst. 10:00 un plkst. 13:00. Būs iespējams darināt no klasiski brūnām vai ogļu melnām, līdz sūnu zaļām vai jūras zilām pastalām.

Vietu skaits nodarbībās ierobežots. PIETEIKUMI VAIRS NETIEK PIEŅEMTI, ir sasniegts maksimālais dalībnieku skaits.

Dalības maksa – 15,00 eiro (ieskaitot visus vajadzīgos materiālus).

Meistardarbnīcu ciklu finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Zemgales plānošanas reģions un Latvijas Valsts meži.

Informāciju sagatavoja:
Kate Riekstiņa
Jēkabpils Vēstures muzeja
Komunikāciju nodaļas vadītāja

Lasīts 138 reizes

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli