Piektdiena, 10 Novembris 2017 08:12

Lemjot par kredīta ņemšanu Jēkabpils multifunkcionālās halles būvniecībai, diskusijā deputāti pauž atšķirīgus viedokļus (AUDIO)

Informācijas avots:  Sandra Mikanovska
Vērtēt šo objektu
(1 Balsot)

Jēkabpils domē ceturtdien notika Finanšu komitejas sēde un pēc tam – domes ārkārtas sēde. Finašu komitejas sēdē tika skatīts lēmumu projekts par aizņēmumu valsts kasē 12 miljoni eiro apmērā multifunkcionālās halles celtniecībai.

Pirms lēmumu projekta apstiprināšanas izvērtās diskusija starp deputātu Leonīdu Salceviču un Jēkabpils mēru Raivi Ragaini. Jēkabpils mērs skaidroja, ka lēmums par aizņēmumu tagad nepieciešams tāpēc, ka citādi iepirkumu komisija bez zināma finansējuma avota nevar pasludināt uzvarētāju konkursā par halles projektēšanu un būvniecību. Šim apgalvojumam oponēja Leonīds Salcevičs.

Pret šo lēmuma projektu balsoja deputāti Leonīds Salcevičs, Aivars Kraps, Māris Dimants, Edgars Lamba un Nikolajs Anuškevičs. Finanšu komitejas sēdē nepiedalījās Kristīne Ozola. Balsojot pret lēmuma projektu deputāts Leonīds Salcevičs uzsvēra, ka viņš nav pret halles būvniecību, ka šo objektu atbalsta un atbalstīs arī turpmāk, bet ir pret procedūru, kā tiek ņemts kredīts halles būvniecībai. Leonīds Salcevičs vairākkārt uzsvēra, ka šobrīd steidzamības kārtā nav jālemj par finansējumu hallei, jo tāds jau ir no valsts. Viņš domes sēdē netika sadzirdēts. Ar balsu vairākumu lēmums tika pieņemts un virzīts uz Jēkabpils domes ārkārtas sēdi, kas notika neilgi pēc Finanšu komitejas sēdes. Arī domes sēdē par šo lēmuma projektu izvērtās diskusijas. Deputāts Kaspars Ģirģens, kas publiski vairākkārt ir paudis viedokli, ka neatbalsta multifunkcionālās halles būvniecību un kredīta ņemšanu šī objekta būvei, vēlējās noskaidrot vai ar šādu aizņēmumu Jēkabpils dome neapdraud budžetu un arī turpmāk spēs veikt savas funkcijas.

Jēkabpils domes izpilddirektors Guntars Gogulis skaidroja, ka multifunkcionālās halles būvniecība pašvaldības finansiālo stāvokli nepasliktinās. 

Jēkabpils domes deputāti ārkārtas sēdē par šo lēmuma projektu balsoja divas reizes, jo pirmajā reizē deputāts Edgars Lamba kļūdījās un nobalsoja par, pēc tam savu balsojumu atsauca. Pirmajā balsojumā, kurš tika atsaukts, no balsošanas atturējās arī deputāts Kaspars Ģirģens. Ja viņš atturētos arī otrajā balsojumā, lēmums netiktu pieņemts. Taču balsojot otro reizi Kaspars Ģirģens nobalsoja par aizņēmuma ņemšanu multifunkcionālās halles būvniecībai, tieši tāpat, kā bija balsojis Finanšu komitejas sēdē. Aizņēmumu multifunkcionālās halles būvniecībai paredzēts ņemt uz 30 gadiem.

Lasīts 1221 reizes Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 10 Novembris 2017 13:38

Komentāri  

+1 #4 Iesaistīta persona 2017-11-10 19:15
Rodas apjukums finansu resursos- kas būs ar ģimnāziju un 2. vidusskolu? Tur arī 6 milj no ārienes un 6 milj. pašvaldībai.
Miljons stadionam bez jēgas, ja netiek nodrošināta infrastruktūra (ģērbtuves, dopinga kontrole, mēdiji utt).
Citēt
+2 #3 ??? 2017-11-10 16:48
Lūdzu, izskaidrojiet priekš kam ir vajadzīga tāda halle, ja cilvēku Jēkabpilī paliek mazāk???
Citēt
+9 #2 hmm 2017-11-10 15:01
Sanāk, kad tieši Kaspara Ģirģena PAR bija noteicošais lēmuma pieņemšanai. Galīgi NESAKRĪT ar KPVLV piekšvēlēšanas solījumiem :)
Citēt
0 #1 Ginta 2017-11-10 13:45
Mēnesī sanāk tieši 33 333, 3333
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli