Otrdiena, 13 Februāris 2018 14:55

Jēkabpils domē līdzšinējo divu departamentu vietā veidos piecus (STRUKTŪRAS SHĒMA)

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Jēkabpils pilsētas domes deputāti pieņēmuši vairākus lēmumus par strukturālu izmaiņu veikšanu Jēkabpils pilsētas pašvaldībā, tiekoties ar vietējiem medijiem preses konferencē, informēja pašvaldības izpilddirektors Guntars Gogulis.

Viņš sacīja, ka Jēkabpils pilsētas pašvaldībā tiek veiktas strukturālas izmaiņas, kas paredz pašreizējo divu – Administratīvā un Pilsētsaimniecības departamenta vietā, izveidot piecus – Juridisko, Finanšu, Atbalsta, Pilsētvides un Īpašumu apsaimniekošanas departamentus.

Jaunizveidoto departamentu struktūras būs šādas: Juridiskā departamenta sastāvā būs Juridiskā un Iepirkumu nodaļa; Finanšu departamentā iekļauta Finanšu ekonomikas nodaļa un Grāmatvedības nodaļa; Atbalsta departamentā - Informācijas tehnoloģiju nodaļa, Vienas pieturas aģentūra un Sabiedrisko attiecību nodaļa; Pilsētvides departamentā - Būvniecības nodaļa, Attīstības un investīciju nodaļa, Teritorijas plānošanas nodaļa; Īpašumu apsaimniekošanas departamentā - Pašvaldības īpašumu nodaļa, Komunālās saimniecības nodaļa, Dzimtsarakstu nodaļa un Personāla nodaļa.

Noteiktas arī atsevišķas struktūrvienības, kas pakļautas izpilddirektoram – pašvaldības policija un būvvalde, kā arī pievienojot Izglītības nodaļu un Iekļaujošo izglītības atbalsta centru Jēkabpils Tālākizglītības un informācijas tehnoloģiju centram, tiks izveidota Izglītības pārvalde. Izpilddirektoram tiešā pakļautībā ir civilās aizsardzības inženieris un vadītāja padomnieks.

Tā kā iespējams nākotnē varētu tikt likvidēta dežūrdaļa Jēkabpils policijā, Jēkabpils domē papildus tiek izveidotas četras jaunāko kārtībnieku amata vietas, kas nodrošinās pašvaldības policijas diennakts dežūru un pilsētas video novērošanu. Tādējādi operatīvi varēs reaģēt uz sabiedriskās kārtības pārkāpumiem.

Uz jautājumu, vai veicot strukturālās izmaiņas mainīsies arī darbinieku atalgojums, Jēkabpils domes izpilddirektors Guntars Gogulis atbildēja noliedzoši. Taču piebilstot, ka vienīgie darbinieki, kuriem gaidāms būtisks algu pieaugums, būs būvnieki, jo to diktējot tirgus situācija. Būvnieki esot ļoti pieprasīti, tāpēc varot izvēlēties darba vietu, kur lielāks atalgojums. Algas paaugstināšana esot viens no instrumentiem kā speciālistus noturēt pašvaldībā. Gogulis arī piebilda, ka veicot pārmaiņas pašvaldībā algu budžets netiek palielināts.

Viņš arī sacīja, ka palielinot departamentu skaitu, darbinieku skaits kopumā samazināts. Pašvaldības centrālajā administrācijā pirms reorganizācijas bija 136 amata vietas. Pēc reorganizācijas paliks 114. Amata vietu skaits tiek samazināts par 16,17%, no kurām 8,08% tiek samazināti un 8,09% tiek pārdalīti uz nozaru iestādēm – Izglītības pārvaldi un Jēkabpils pilsētas pašvaldības aģentūru “Jēkabpils vēstures muzejs”, kas turpmāk veiks arī Tūrisma informācijas centra uzdevumus. Guntars Gogulis arī sacīja, ka pašvaldība jaunos departamenta vadītājus vispirms meklēs no darbinieku iekšējiem resursiem un tikai tajā gadījumā, ja neizdosies atrast, sludinās konkursu uz amata vietu.

Centrālās administrācijas pārvaldes struktūras reorganizācijas priekšlikumu izstrādei, pašvaldība 2017.gadā noslēdza līgumu ar SIA “Heiro” par personāla vadības pakalpojumiem.

Strukturālās pārmaiņas Jēkabpils pilsētas pašvaldībā paredzēts veikt līdz 1.maijam, kad darbu sāks jaunizveidotie departamenti, nodaļas, kārtībnieki un Izglītības pārvalde.

Foto: jekabpils.lv

Pielikumā - fotogalerijā Jēkabpils domes jaunizveidotās struktūras shēma.

Lasīts 1670 reizes Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 13 Februāris 2018 15:17

Komentāri  

+1 #3 Nanomolekula 2018-02-16 05:34
Pasaulē ir tendence uz nanotehnoloģijā m, pie mums- pagaidām vēl tikai molekulārā līmenī- jaunā struktūras shēma atgādina kaut kādu molekulu. Vai varbūt tas ir arī kāds harēmas veidojums- harēmas boss skaidri izdalās. Ticamību mazina harēmas pārējie locekļi- cik zinu, tie ir abu dzimumu, no kuriem, ceru, ka visi ir heteroseksuāļi. Respektīvi- šādas shēmas dodiet sagatavot tiem, kas to prot un kaut ko saprot no šāda tipa dizaina.
Citēt
+1 #2 Un 2018-02-14 22:01
Kādu amatu pēc reformas domē ieņems Vilnis Kļaviņš? Būs interesanti!
Citēt
+7 #1 Pilsētnieks 2018-02-13 22:00
Domē notiek decentralizācij a, nez ko tas varētu nozīmēt, darbinieku skaitu samazināja, priekšnieku skaitu palielināja, labs risinājums lai vajadzīgiem cilvēkiem būtu amati...
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli