Piektdiena, 23 Februāris 2018 09:41

Jēkabpils pilsētas vadība reģionālajā slimnīcā diskutē ar slimnīcas kolektīvu par reorganizācijas plāniem

Informācijas avots:  www.jekabpils.lv
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Šodien, 21. februārī Jēkabpils reģionālajā slimnīcā pēc Jēkabpils reģionālās slimnīcas arodbiedrības ierosinājuma notika slimnīcas kolektīva un Jēkabpils pilsētas vadības – domes priekšsēdētāja Raivja Ragaiņa, priekšsēdētāja vietnieku Līgas Kļaviņas un Andra Rutko – tikšanās, lai diskutētu par Jēkabpils reģionālās slimnīcas nākotnes perspektīvām un attīstības stratēģiju.

“Man ir patiess prieks, ka Jēkabpils reģionālās slimnīcas mediķiem un darbiniekiem nav vienaldzīga slimnīcas attīstība un potenciālā realizējamā šīs attīstības stratēģija,” jau tikšanās sākumā teica Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis, uzsverot, ka ir ļoti uzmanīgi iepazinies ar slimnīcas mediķu parakstīto un arī plašsaziņas līdzekļos izplatīto atklāto vēstuli pilsētas domei. “Šajā ziņā par galveno jautājumu – slimnīcas darba normālu un, pats svarīgākais, mūsdienīgu funkcionēšanu – mūsu viedokļi pilnībā saskan. Gan mediķiem, gan mums, pilsētas vadībai, ir viens mērķis: nodrošināt, lai Jēkabpils reģionālā slimnīca, pirmkārt, saglabātu savu pašreizējo statusu, un, otrkārt, lai klientiem, proti, pacientiem sniegto pakalpojumu līmenis būtu augsts,” sacīja domes priekšsēdētājs.

Savukārt pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Līga Kļaviņa uzskata, ka tikšanās noritējusi ļoti konstruktīvā gaisotnē: “Mēs visi nonācām pie kopīga secinājuma, ka slimnīcas attīstībai ir nepieciešamas pārmaiņas un, ja tā varētu izteikties, pozitīvs “grūdiens”, ko noteikti dos pilsētas pašvaldības uzsāktā reorganizācija – konkurss par jaunu slimnīcas valdi. Ceru, ka mums izdevās kliedēt bažas no slimnīcas kolektīva puses, ka pārmaiņas nesīs slimnīcai un tās darbiniekiem kādus draudus un nākotnes riskus. Ir tikai cilvēcīgi, ka jebkuras izmaiņas rada nedrošības sajūtu un daudz jautājumu. Uz tiem arī centāmies atbildēt, maksimāli izskaidrojot pārmaiņu nepieciešamību un domes skatījumu uz to, kā mēs redzam slimnīcas attīstību nākotnē,” norādīja Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece.

Par pārmaiņu nepieciešamību Jēkabpils mērs saka, ka šobrīd viens no svarīgākajiem aspektiem ir mainīt domāšanu un izpratni par slimnīcas darbu: “Slimnīca pašreiz vairs nav tikai medicīnas iestāde vien, tā ir SIA – tātad uzņēmums, kam vienlaikus ar specifiskajiem ārstniecības un sociālajiem uzdevumiem jāstrādā arī kā normālam uzņēmumam, kas pieder pašvaldībai. Tātad – slimnīcas attīstība jāvērtē gan no ekonomiskā viedokļa, kur klients ir galvenais, gan profesionālā skatupunkta vienlaicīgi – tātad svarīgākais atslēgas punkts ir spēcīgs un mūsdienīgs menedžments, kas var ienest svaigu skatījumu uz slimnīcas nākotni,” argumentus minēja Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis.

Tikšanās laikā tika sniegtas atbildes uz kolektīva pārstāvju, tajā skaitā arī arodbiedrības vadības jautājumiem, gan kliedējot bažas par slimnīcas nākotnes attīstību kopumā, gan par jaunās valdes spēju mērķtiecīgi un ilgtspējīgi vadīt slimnīcu: “Pilsētas vadība un es tajā skaitā jau vairākkārt esmu uzsvēris, ka slimnīca ir viena no nozīmīgākajām pilsētas kapitālsabiedrībām. Un tieši tāpēc mēs ar vislielāko nopietnību vērtēsim potenciālos valdes locekļus konkursā, piesaistot arī ekspertus un komisijas locekļus ar atbilstošu reputāciju valstī un nozarē. Tas tiek darīts vispirms jau tādēļ, lai izslēgtu jebkādu, kā tagad moderni saka, “aizdomu ēnu” par konkursa negodīgu norisi,” akcentēja Raivis Ragainis.

Sarunas gaitā pilsētas vadības pārstāvji un slimnīcas kolektīvs vienojās, ka šādas savstarpēji izprotošas un konstruktīvas diskusijas noteikti jārīko biežāk.

Jēkabpils pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Lasīts 629 reizes

Komentāri  

+1 #3 Zinu 2018-02-26 16:00
Par labām pārmaiņām.Nevar strādāt pa vecam, nebūs, kas ārstējas.Ārstu nav uz vietas darba laikā, bet algu un kaut kādas piemaksas- valdes pieliktas saņem.Izšķērdīb a.
Citēt
0 #2 kkkkk 2018-02-26 10:49
Vai tiešām Jēkabpilieši neizprot, ko vēlas Ragaiņa kungs panākt....Jēkab pils slimnīcā "Humānā palīdzība beigsies", par katru pakalpojumu maksāsiet pilnu maksu, nevis pacienta iemaksas....
Citēt
+2 #1 Akak 2018-02-23 13:59
Kaapec tu melo, Kļaviņa Līga? Nekas netika atrisināts. Kā nav kauna! Nebija nevienas konstruktivas un pamatotas atbildes. Kirdik slimnīcai....
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli