Sandra Mikanovska

Sandra Mikanovska

Pamatojoties uz Ministru kabineta 2012.gada 2.maija noteikumu Nr.309 “Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža” 17.punktu un Jēkabpils pilsētas domes 2012.gada 20.decembra saistošo noteikumu Nr.37 „ Par koku ciršanu ārpus meža Jēkabpils pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā” 7.1.punktu, tiek izsludināta publiskā apspriešana koku ciršanai Jēkabpils pilsētas pašvaldībai piederošā zemes vienībā Jaunā iela 39I, Jēkabpilī (zemes vienības kadastra apzīmējums 5601 002 2737 ) :

Jēkabpils pilsētas pašvaldībā notiek būvprojekta ”Pašvaldības ēkas Jaunā iela 39i atjaunošana un energoefektivitātes paaugstināšana” izstrāde. Būvprojektā tiek paredzēta arī teritorijas labiekārtošana un apzaļumošana. Ar būvprojekta skici var iepazīties Koku novērtēšanas komisijā, Jaunā ielā 31C, Jēkabpilī.

Jēkabpils pilsētas pašvaldība, laika posmā no 2018.gada 18.septembra līdz 2018.gada 27.septembrim (plkst.17.00), izsludina publisko apspriešanu par koku ciršanu.

Aizpildītas publiskās apspriešanas aptaujas lapas lūdzam iesniegt VPA, Brīvības iela 120, Jēkabpils, LV-5201.

Pēc publiskās apspriešanas rezultātu apkopošanas, jautājums tiks skatīts atkārtoti Jēkabpils pilsētas pašvaldības Koku novērtēšanas komisijā.

26.septembrī plkst.13 Salas novada Salas pagastā notiks Strūves ģeodēziskā loka punkta "Arbidani" rekonstrukcija, izlejot to svinā,  informēja Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes Zemgales reģionālās nodaļas vadītāja Elvīra Mantrova.

Loks sniedzas no Ziemeļu Ledus okeāna līdz Melnās jūras piekrastei, 34 Strūves ģeodēziskā loka punkti no desmit valstīm atzīti par UNESCO pasaules mantojumu. Salas pagastā atrodas valsts nozīmes industriālais piemineklis "Strūves ģeodēziskā loka punkts "Arbidāni"". Punktu uzmērīja un iezīmēja dabā 1828.gadā Frīdriha Georga Vilhelma Strūves līdzgaitnieks Karls Frīdrihs Tenners, bet gadu gaitā šī zīme zudusi.

Tagad zīmi plānots rekonstruēt, pasākuma dienā izlejot to svinā. Mantrova klāstīja, ka rekonstrukciju varēs veikt ātri, apmēram pusstundas laikā, taču sagatavošanās darbi bijuši daudz laikietilpīgāki, jo punkts bija jāatrod, jāuzmēra un jāiezīmē.

Pasākumu kuplinās Salas novada pašdarbības kolektīva kultūras programma, tāpat paredzēts ieskats mērnieku darbā "Mērniecības instrumenti Strūves laikmetā un tagad". Pasākuma dalībniekus cienās ar īstu Sēlijas sautējumu, kas tiks vārīts katlā uz ugunskura.

Strūves ģeodēziskais loks ir 19.gadsimtā veiktu mērījumu kopa, kas tiek uzskatīta par vienu no cilvēces vēsturē vērienīgākajām Zemes uzmērīšanas kampaņām. Ģeodēziskais loks tiek definēts kā viena no metodēm Zemes izmēru un formas noteikšanai, izmērot triangulācijas ķēdes garumu un meridiāna loka gala punktu astronomiskās koordinātas. Savu nosaukumu Strūves ģeodēziskais loks ieguvis par godu zinātniekam - ģeodēzistam un astronomam - Strūvem.

(Papildināta 7.rindkopa)

SIA "Vidusdaugavas SPAAO" sadzīves atkritumu poligonā "Dzīļā vāda" svētdien 400 kvadrātmetru platībā deguši sadzīves atkritumi, turklāt ugunsgrēka dzēšanas darbi joprojām turpinās, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Ilze Dāme-Birziņa.

Viņa informē, ka svētdien ap plkst.15 VUGD saņēma izsaukumu uz Krustpils novada Mežāres pagastu, kur dega atkritumi. Notikuma vietā ugunsdzēsēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg sadzīves atkritumi 400 kvadrātmetru platībā.

Pēc aptuveni septiņām stundām šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika lokalizēts un patlaban turpinās tā dzēšanas darbi.

Pašvaldību kapitālsabiedrības SIA "Vidusdaugavas SPAAO" valdes loceklis Jānis Bisenieks sarunā ar Radio1.lv apstiprināja, ka ugunsgrēks noticis atkritumu apsaimniekotāja poligonā "Dziļā vāda". Viņš sacīja, ka "panikai nav pamata", jo uguns ātri nodzēsta, lai arī VUGD darbinieki objektā dežūrējuši visu nakti un arī šorīt. Tāpat notiek atkritumu pārstumšana ar tehniku. Tāpat arī Jānis Bisenieks apgalvoja, ka notikušais ugunsgrēks videi kaitējumu nav nodarījis.

Viņš sacīja, ka pašlaik tiek izskatīti divi ugunsnelaimes iemesli - ļaunprātīga dedzināšana vai pašaizdegšanās. Par notikušo paziņots Valsts policijai, notiks izmeklēšana.

Jautāts, vai poligona "Dziļā vāda" slēgtajā teritorijā var iekļūt nepiederošas personas, lai izraisītu ugunsgrēku, Jānis Bisenieks apstiprināja, ka tas ir iespējams, jo žogs apkārt poligonam celts, lai tajā neiekļūst meža zvēri, cilvēki tam varot bez pūlēm tikt pāri un 20 hektāru lielajā poligona teritorijā, kāds to varējis izdarīt arī nemanīts. Policija noskaidros patiesos apstākļus.

Svētdien paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks bija izcēlies arī Jēkabpilī. Plkst. 23.56 saņemts izsaukums uz Madonas ielu Jēkabpilī, kur ugunsgrēks bija izcēlies saimniecības ēkā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg vienstāvu ķieģeļu saimniecības ēka 300m2 platībā. Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks lokalizēts plkst. 2.58 un un pilnībā nodzēsts pirmdien ap pulksten 10.45. VUGD pārstāve Ilze Dāme-Birziņa informē, ka ugunsgrēkam paaugstinātas bīstamības stauss tika noteikts vairāku iemeslu dēļ: degšanas platība bija liela, blakus notikuma vietai atradās ražošanas ēka, kā arī tika saņemta informācija par vairākiem sprādzieniem ēkā un ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā, arī nogranda vairāki sprādzieni. Šajā saimniecības ēkā atradās vairāki gāzes baloni, kuri, visticamāk radīja šos sprādzienus. Ugunsdzēsēji glābēji no saimniecības ēkas iznesa trīs propāna gāzes balonus un divus skābekļa balonus. Cilvēki ugunsgrēkā nav cietuši. Materiālie zaudējumi tiek aprēķināti.

Foto no arhīva jekabpils.lv

Karstuma vilnis, kas tuvākajās dienās gaidāms Eiropā, Latviju skars no trešdienas līdz piektdienai, liecina jaunākās laika prognozes.

Gaisa temperatūras paaugstināšanās sāksies otrdien, kad pēcpusdienā Kurzemē un Zemgalē gaiss sasils līdz +19..+22 grādiem. Trešdien Latvijā saule gaisu sakarsēs līdz +24..+27 grādiem, vietām Zemgalē, iespējams, līdz pat +28 grādiem.

Pūšot mērenam dienvidrietumu vējam, Kurzemes rietumu piekrastē un Ziemeļvidzemes piekrastē gaisa temperatūra dienas laikā būs zemāka un nepārsniegs +18..+22 grādus.

Atbilstoši pašreizējām prognozēm naktī uz 22.septembri no rietumiem ieradīsies aukstā atmosfēras fronte. Līdz ar to gaisa temperatūra sestdienas pēcpusdienā, iespējams, vairs nebūs augstāka par +12..+17 grādiem.

Nokrišņi tiek prognozēti tikai nedēļas sākumā un nogalē.

Laboto siltuma rekordu skaits, visticamāk, būs mērāms desmitos. Sagaidāms, ka netiks pārspēts mēneša otrās puses rekords, jo 1947.gada 17.septembrī gaisa temperatūra Latvijas teritorijā sasniedza +29,4 grādus, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Kā ziņots, vēlīns karstuma vilnis nākamnedēļ no dienvidrietumiem izpletīsies pār lielu daļu Eiropas. Tropiskais ciklons "Helēna", kas no Azoru salām tuvojas Īrijai un Lielbritānijai, kā arī plašs anticiklons izraisīs siltuma pārvietošanos uz ziemeļiem. Nākamās nedēļas sākumā Francijā prognozēta gaisa temperatūras paaugstināšanās līdz +34 grādiem, otrdien un trešdien Vācijā - līdz +31 grādam. Arī Polijā termometra stabiņš sasniegs +30 grādu robežu.

Sestdiena, 15 Septembris 2018 15:13

Jēkabpilī atrasta bērna invalīda apliecība

Jēkabpilī, pilsētas maršruta autobusā atrasta bērna invalīdu apliecība. Apliecības īpašnieka vārds ir Niks, uzvārds sākas ar burtu K., tās īpašnieks dzimis 2006.gadā. Īpašnieks apliecību var saņemt pie pilsētas maršruta autobusa vadītāja Dmitrija Macuka, kurš sestdien visu dienu izpilda piektā maršruta reisu, citās dienās autovadītāju var sameklēt ar Jēkabpils autobusu parka dispečeru starpniecību, zvanot dispečeriem – 65237730 vai 29182383.

Foto: Ilustratīvs attēls

Tiks slēgts autobusa reiss maršrutā Līvāni-Mežancāni-Līvāni, piektdien nolemts Sabiedriskā transporta padomes sēdē.

No šā gada 16.maija maršrutā Līvāni-Mežancāni-Līvāni tika uzsākts transporta pēc pieprasījuma pilotprojekts - trešdienu reisi tika izpildīti tad, ja pasažieris vismaz 24 stundas pirms brauciena bija piezvanījis SIA "Jēkabpils autobusu parks" un pieteicis braucienu.

Četru mēnešu ilgā periodā tika vērtēti pilotprojekta rezultāti, kā rezultātā tika izlemts reisu slēgt pavisam, jo līdz 29. augustam tika izpildīti divi reisi, pārvadāti trīs pasažieri un ieņēmumi no pārdotajām biļetēm bija tikai 2,1 eiro, līdz ar to šis reiss nav pietiekami rentabls, lai to uzturētu pat šādā veidā.

Foto: lsm.lv

No pirmdienas, 17.septembbra, autobusu maršrutā Jēkabpils-Bauska gaidāmas izmaiņas,  informē Autotransporta direkcija.

Ņemot vērā iedzīvotāju ieteikumus par sabiedriskā transporta nodrošināšanu no Bauskas uz Valli pēc darba laika, vasarā tika veikti grozījumi maršrutā Jēkabpils-Bauska, bet pasažieru plūsma ir samazinājusies un iedzīvotāji šajā virzienā gandrīz nav izmantojuši sabiedrisko transportu. Tādēļ no 17.septembra stājas spēkā iepriekšējie reisu izpildes laiki.

Sakarā ar zemo pieprasījumu pēc sabiedriskā transporta, autobuss, kas no Bauskas autoostas izbrauc plkst.13 un 17.30, bet no Jēkabpils autoostas - plkst.13, pasažieru pārvadājumus vairs nenodrošinās. Turpmāk reiss tiks uzsākts Bauskas autoostā plkst.9.45 un plkst.13.45, bet Jēkabpils autoostā - plkst.15.15.

Jēkabpils AO 6:30 12:20 15:15 16:40
Sala 6:41 12:09 15:26 16:29
Sēlija 6:53 11:57 15:38 16:17
Staburags 7:04 11:46 15:49 16:06
Sece 7:13 11:37 15:58 15:57
Aizkraukle 7:34 11:16 16:19 15:36
Sērene 7:42 11:08 16:27 15:28
Jaunjelgava 7:54 10:56 16:39 15:16
Valle 8:31 10:19 17:16 14:39
Bārbele 8:46 10:04 17:31 14:24
Vecsaule 9:09 9:41 17:54 14:01
Bauskas AO 9:25 9:25 18:10 13:45

Tabula:SIA "JĒKABPILS AUTOBUSU PARKS" pasažieru pārvadājumu daļa.

Foto: jekabpils.lv

Turpmākajās četrās dienās daudzviet Latvijā īslaicīgi līs un gaisa temperatūra saglabāsies esošajā līmenī, prognozē "Global Forecast System".

Sestdien Kurzemē gaidāms lietus, lielāki lietus mākoņi no rietumiem virzīsies vakarā un naktī uz svētdienu, vietām iespējamas pērkona lietusgāzes. Svētdien būs mazāk nokrišņu, tie gaidāmi galvenokārt Vidzemē un Ziemeļlatgalē. Pirmdien pār Latviju no rietumiem virzīsies jauna lietus zona. Sākot ar otrdienu, būtiski nokrišņi netiek prognozēti.

Sausums, kas turpinās daļā Latvijas teritorijas, tuvākajā laikā saglabāsies, jo kopējais nokrišņu daudzums būs mazs un tikai atsevišķās vietās prognozētas lietusgāzes.

Gan mākoņu daudzums, gan vējš būs mainīgs. Sagaidāms, ka trešdien, 19.septembrī, sāks ieplūst siltāks gaiss no Centrāleiropas, kur valdīs karstums līdz +30 grādiem. Visticamāk, daudzviet Latvijā nākamās nedēļas vidū un otrajā pusē gaisa temperatūra pakāpsies virs +20 grādiem.
Naktīs gaisa temperatūra saglabāsies virs nulles, dažās mākoņainākajās un siltākajās naktīs - arī virs +10 grādiem. Reizēm veidosies migla.

Foto: jekabpils.lv

Piektdien Neretā tika atklāts pirmais no trim ceļa posmiem, kas šogad tiek sakārtots Latvijas un Lietuvas ceļu administrāciju sadarbības projekta ietvaros,  informēja VAS "Latvijas Valsts ceļi".

Sadarbības projekts tiek īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas (INTERREG) 2014.-2020.gadiem līdzfinansējumu.

Sadarbības projekta ietvaros, no Neretas līdz Lietuvas robežai tika atjaunoti vairāk nekā pieci kilometri ceļa: valsts reģionālā autoceļa Jēkabpils-Lietuvas robeža (Nereta) posms no 56,09. līdz 60,50. kilometram un valsts vietējā autoceļa Nereta-Sleķi posms no 0,00. līdz 1,20. kilometram.

Tika izbūvēta šķembu izlīdzinošā kārta un veikta 3,5 kārtu un dubultā virsmas apstrāde, kā rezultātā visu ceļa posmu sedz melnais segums. Nodalījumu josla ir attīrīta no krūmiem, sakārtota ūdens atvade - izrakti grāvji un izbūvētas vienpadsmit caurtekas. Atjaunots arī šajā posmā esošais lopu tunelis.
Darbus veica SIA "Binders", projekta izmaksas ir 1 452 480,7 eiro ar pievienotās vērtības nodokli (PVN), no tiem 85% sedz INTERREG.

Līgums par sadarbību starp "Latvijas Valsts ceļiem" un Lietuvas ceļu administrāciju tika parakstīs šā gada februārī. Kopējās projekta ietvaros veicamo ceļu remontdarbu izmaksas Latvijas pusē ir 6,14 miljoni eiro ar PVN, no tiem 4,49 miljoni ir programmas līdzfinansējums. Tikpat liels līdzfinansējums ir arī Lietuvas pusē plānotajiem remontdarbiem.

Projekta ietvaros veicamajiem autoceļu remontdarbiem ir jābūt pabeigtiem līdz 2019.gada vasarai, taču daļa būvdarbu Latvijā tiks pabeigta jau 2018.gada rudenī.

Būvdarbi notiks uz vairāk kā 45 kilometriem autoceļu abpus robežai.

Latvijā darbi notiek sekojošos autoceļu posmos: Ezere-Embūte-Grobiņa posmā no 0,07. līdz 13,95. kilometram, kur tiks atjaunota asfaltbetona sega un tilts pār Zaņas upi; Bauska-Bērzi-Lietuvas robeža posmā no 7,44. līdz 14,62. kilometram, kur grants segumam tiks veikta virsmas apstrāde, kā rezultātā posmam būs melnais segums; Jēkabpils-Lietuvas robeža posmā no 56,08. līdz 60,50. kilometram un Nereta-Sleķi posmā no 0,10. līdz 1,15. kilometram, kur pēc virsmas apstrādes grants segumu nomainīs melnais segums.

Lietuvas pusē remontdarbi tiek veikti uz autoceļiem: Mažeiķi-Latvijas robeža, Žeimelis-Vileišiai-Latvijas robeža un Pandelis-Suvainiškis-Latvijas robeža.

Ceturtdiena, 13 Septembris 2018 19:36

22.septembrī - Ražas diena Sēļu sētā

22. septembrī plkst. 12:00 Jēkabpils Vēstures muzeja Brīvdabas nodaļā “Sēļu sēta” norisināsies pasākums “Ražas diena”.


Šogad Latvijas iedzīvotājus vasara lutinājusi ar ļoti siltiem laikapstākļiem un šis jaukais laiks Jēkabpils Vēstures muzeja Brīvdabas nodaļā “Sēļu sēta” ir nesis labu augļu un dārzeņu ražu.


Aicinām 22. septembrī plkst. 12:00 nākt uz Sēļu sētu, lai kopīgi svinētu “Ražas dienu”. Jo īpaši tiks gaidītas ģimenes ar bērniem. Mazus un lielus apmeklētājus priecēs Jēkabpils bērnu vokālais ansamblis “Dziesmiņa”, vadītāja Ligindra Veide un Jēkabpils Bērnu un Jauniešu centra vokālais ansamblis “Kamolītis”, vadītāja Iveta Januševska. “Ražas dienā” ciemosies arī Lubānas amatierteātris ar izrādi bērniem “Ursas jautrie piedzīvojumi”. Izrādi rādīs Lubānas amatierteātra bērni, bet galvenās lomas spēlēs suņi (Sanbernāri un Kavaliera Kinga Čarlza spanieli). Režisore Ilze Kraukle. Pēc izrādes būs iespējams nofotografēties kopā ar izrādes galvenajiem varoņiem un piedalīties jautrās stafetēs.


Pasākuma laikā būs pieejamas radošās darbnīcas, trušu apskate un, protams, rudens ražas veltes. Čaklākajiem dārzniekiem piedāvājam piedalīties konkursā “Ražas lielīšanās”. Vai jums šogad dārzā ir izaudzis interesantas formas dārzenis, varbūt ārkārtīgi liels vai piemīlīgi mazs auglis? Ja tā, tad šis eksemplārs jāņem līdzi uz pasākumu un jāpiesaka konkursā.


Ieeja pasākumā ir bezmaksas.

Kate Riekstiņa
Jēkabpils Vēstures muzeja
Komunikāciju nodaļas vadītāja

Page 1 of 761

Noskaties

Aktuāli