Ceturtdiena, 08 Decembris 2016 13:43

SIA "Jēkabpils pakalpojumi": Tā ir aksioma – ziemā ceļi ir slideni

Informācijas avots:  Radio1.lv
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Šīs ziemas untumainajos laika apstākļos brīžiem grūti prognozēt, kā ģērbties un kādus apavus aut. Arī ietvju un ceļu stāvoklis var krasi mainīties dažu stundu laikā, radot pārvietošanās grūtības gan kājāmgājējiem, gan autobraucējiem. Jēkabpilī ielu un ietvju uzturēšana uzticēta SIA „Jēkabpils pakalpojumi”.

Ražošanas tehniķe Ingūna Avotiņa skaidro, ka uzņēmums ietvju tīrīšanu un apstrādi ar pretslīdes materiāliem veic saskaņā ar pašvaldības pasūtījumu.

Pamatā tās ir pilsētas centrālās ielas – Brīvības, Pasta, Viestura, Viesītes, Vienības, Rīgas, Zīlānu un citas. Šonedēļ iedzīvotāji esot izteikuši neapmierinātību par to, ka ir ļoti slidena Daugavmalas dambja promenāde. Kaut arī šai objektā saskaņā ar pašvaldības pasūtījumu „Jēkabpils pakalpojumi” nodrošina tikai atkritumu savākšanu, tomēr uzņēmums atrada iespēju nokaisīt to ar sāli. Avotiņa atzīmē, ka sētnieki strādā atbildīgi un par viņu darbu pretenziju neesot.

Daudzos posmos ietves tiek koptas ar komunālo tehniku, kas gan notīra sniegu, gan veic ietvju un laukumu apstrādi ar pretslīdes materiāliem. „Gatavojoties ziemai, abos Daugavas krastos pilsētā izvietojām 40 smilšu kastes. No tām smiltis slideno ietvju kaisīšanai ņem gan sētnieki, gan privāto māju īpašnieki, tās nākas pievest diezgan bieži,” stāsta Avotiņa. „Pilsētā vietām ir nenotīrīti un nekaisīti ietvju posmi, par kuru uzturēšanu ir atbildīgi namīpašnieki, taču gājējus jau neinteresē, kura vainas dēļ ietves ir slidenas. Viņi izsaka neapmierinātību, ka pilsēta netiek pienācīgi kopta.”

Uzņēmuma inženieris Guntars Leitāns teic, ka speciālisti katru dienu seko līdzi laika apstākļiem un jau naktī veic ielu apsekošanu. Nepieciešamības gadījumā noslogotākās asfaltētās ielas, pa kurām kursē pilsētas maršrutu autobusi un vairums autotransporta, tiek tīrītas un apstrādātas ar pretslīdes materiālu. Darbi tiek sākti ap trijiem naktī, lai līdz sešiem pilsētas ielās būtu nodrošināti droši braukšanas apstākļi. „Problemātiskāk ziemā ir ar grants seguma ielām,” atzīst Leitāns, „taču tā ir ne tikai Latvijā. Līdz šim nav atrasti optimāli paņēmieni, kā nodrošināt, lai ceļi nebūtu slideni un vienlaicīgi piebrauktajā sniegā neveidotos bedres vai sniega un dubļu putra, kas apgrūtina braukšanu. Esam mēģinājuši šīs ieliņas kaisīt ar sīkajām šķembām, taču tas sanāk dārgi, turklāt nedod vēlamo rezultātu.” Vēl Guntars Leitāns uzsver, ka ziemā pārvietošanās nekad nav tik droša kā vasarā, tāpēc braucējiem jāizvēlas ceļu stāvoklim atbilstošs ātrums un jāievēro daudzi citi drošas braukšanas paņēmieni, kurus var apgūt īpašās nodarbībās. Arī gājējiem ieteicams būt uzmanīgākiem un ziemā valkāt ielas apavus, kuru zoles mazāk slīd.

„Jēkabpils pakalpojumu” valdes priekšsēdētājs Jānis Hauka skaidro ceļu uzturēšanas finansiālo pusi: „ Tā kā uzņēmums izpilda pašvaldības pasūtījumu, tas nevar patstāvīgi noteikt budžetu veicamajiem darbiem. Faktiski mēs saņemam samaksu pēc reāli padarītā, bet mums ir jāizvērtē, vai ir finansiāli izdevīgi kaisīt ielas gadījumos, kad pēc dažām dienām gaidāms atkusnis un izkaisītās smiltis lietus laikā tik un tā noskalos. Varbūt saprātīgāk ir ziemā pieciest kādas neērtības un pašiem būt uzmanīgākiem, lai vairāk līdzekļu paliek ielu remontiem un uzturēšanai vasarā.”

Informāciju sagatavoja:
SIA “Jēkabpils pakalpojumi”

Foto: jekabpils.lv

Red.piezīme*: Aksioma (no grieķu: αξιωμα — "atzīts par derīgu esam, pašsaprotams") ir kādas teorijas tēze, ko izmanto citu šīs teorijas tēžu pierādīšanai, bet pašu šajā teorijā pieņem bez pierādījuma, arī atzinums (izteikums), ko bez pierādījumiem pieņem par patiesu.

Lasīts 1674 reizes Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 12 Decembris 2016 10:54

Komentāri  

-1 #6 saule 2016-12-09 17:10
07., 08.decembrī pārvietoties pa Jēkabpils grants ieliņām, piemēram Tulpju, Sakas, Robežu vispār nebija iespējams paiet, jo bija tīrais ledus un ūdens, ziemas laikā šajās ielās nekad nekaisa ne granti, ne sāli, ne tīra, labi, ka sezonā reizi greideri palaiž...tad centrā uz tā visa fona ir vienkārši ideālas ielas....
Citēt
0 #5 Vārds 2016-12-09 15:51
Pirms kritizējiet pilsētas ielas atnāciet kādudien nelielā pastaigā un ekskursijā uz 1. kārtā renovēto Bebru mikrorajonu!
Citēt
+4 #4 HE HE 2016-12-09 07:18
Laukos nevienu ceļu nekaisa. Ledus, dubļi, neviens galvu vēl nav nolauzis. Pilsētnieki iet kā govs pa ledu, kājas slīd uz visām četrām debess pusēm vienlaicīgi.
Citēt
+2 #3 Jēkabpiliete 2016-12-09 03:44
Ielas vēl samērā normālas, bet nu ietves riktīgas slidotavas. Tā pati pieminētā Rīgas iela pāris dienas bija izejama tikai ar slidām kājās, tīrs bija tikai tur, kur pašu namu īpašnieki notīrīja, par smiltiņām vispār nevar būt ne runas, notīrīts tikai pie pieturām, bet nu līdz tām arī kautkā ir cilvēkiem jātiek.
Citēt
+1 #2 feja 2016-12-08 19:04
Nepietiek ka ir slidens vēl ir dubļu vannas līdz ceļiem, trakāk kā laukos. Anarhija.
Citēt
+7 #1 jecis 2016-12-08 14:19
tāpēc pieredzes apmaiņā jābrauc uz Islandi, nevis Spāniju...varbū t nebūs tik aizraujošs ceļojums, toties kaut ko noderīgu būs iespēja apgūt!!!
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Aktuāli