Piektdiena, 14 Aprīlis 2017 17:32

Jēkabpilī pirmā sarakstu iesniedz – Jēkabpils reģionālā partija

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Jēkabpilī šodien pirmā un vienīgā deputātu kandidātu sarakstu pašvaldību vēlēšanām iesniedza Jēkabpils reģionālā partija, kuru vada pašreizējais pilsētas mērs Leonīds Salcevičs.

Jēkabpils reģionālās partijas mājas lapā sociālajā vietnē facebook.com šīsdienas ieraksts vēsta: "Esam gatavi turpināt iesākto darbu - šodien Jēkabpils reğionālā partija iesniedza Vēlēšanu komisijā savu pieteikumu!  Jau drīzumā informēsim par mūsu partijas plānotajām aktivitātēm un mūsu saraksta cilvēkiem!"

Jau ziņots, ka no piektdienas, 14. līdz 24.aprīlim partijas, to apvienības un vēlētāju apvienības var iesniegt deputātu kandidātu sarakstus šā gada pašvaldību vēlēšanām. Tiesa, ne visas pašvaldību vēlēšanu komisijas sarakstus pieņem jau šodien, jo ir brīvdiena. Jēkabpils pilsēta ir viena no deviņām pašvaldībām Latvijā, kur vēlēšanu komisija strādās visas dienas, tajā skaitā Lieldienu brīvdienās, no 14. līdz 24.aprīlim.

Pašvaldību vēlēšanām kandidātu sarakstus var iesniegt partijas, partiju apvienības, kā arī vairākas partijas kopīgi, apvienību nereģistrējot. 40 novados, kur iedzīvotāju skaits vēlēšanu izsludināšanas dienā bija mazāks par 5000, kandidātu sarakstus varēs iesniegt arī vēlētāju apvienības.

Par pašvaldību vēlēšanu kandidātiem drīkst pieteikt Latvijas un citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņus, kuri ir iekļauti Latvijas vēlētāju reģistrā un vēlēšanu dienā būs vismaz 18 gadus veci. Katrs vēlētājs drīkst kandidēt tikai vienas domes vēlēšanās tajā pašvaldībā, kur viņam kandidātu saraksta iesniegšanas dienā bez pārtraukuma ir bijusi reģistrēta dzīvesvieta vismaz pēdējos 10 mēnešus, kurā viņš kā darba ņēmējs vai pašnodarbinātais ir nostrādājis vismaz pēdējos četrus mēnešus vai kur viņam pieder likumā noteiktajā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums.

Kandidātu saraksti sagatavojami, izmantojot CVK lietojumprogrammu, kuras lietotājtiesības piešķir pašvaldības vēlēšanu komisija. Piesakot kandidātu sarakstu vēlēšanām, jāiesniedz 4000 zīmju priekšvēlēšanu programma un jānorāda dažādas ziņas par deputātu kandidātiem, piemēram, izglītība, darba vieta, amati biedrībās, nodibinājumos, pašnovērtējums par latviešu valodas prasmi un cita informācija.

Par katru sarakstu jāiemaksā arī drošības nauda. Atbilstoši iedzīvotāju skaitam pašvaldībā drošības naudas apmērs var būt 120, 150, 180, 210 eiro vai Rīgas domes vēlēšanās - 850 eiro. Jēkabpilī drošības nauda ir – 180 eiro. Drošības nauda tiek atmaksāta, ja kandidātu saraksts vēlēšanās iegūst vismaz vienu deputāta vietu. Pārējo sarakstu drošības naudu ieskaita pašvaldības budžetā.

Pašvaldību vēlēšanās deputātu kandidātu saraksti netiek numurēti, bet kārtību, kādā sakārtojamas zīmes iecirkņos (kura saraksta zīme būs virspusē), noteiks izlozē.

3.jūnija pašvaldību vēlēšanās būs jāievēl deviņu republikas pilsētu un 110 novadu domes, kopskaitā 1614 deputāti, no tiem 40 pašvaldībās - deviņi deputāti, četrās pašvaldībās - 13 deputāti, 58 pašvaldībās - 15 deputāti, 16 pašvaldībās - 17 deputāti, un Rīgas domē - 60 deputāti.

Pēc kandidātu sarakstu reģistrēšanas pašvaldību vēlēšanu komisijās saraksti, ziņas par kandidātiem un priekšvēlēšanu programmas tiks publicētas arī CVK mājaslapā "www.cvk.lv". No 29.maija ar pašvaldībā pieteiktajiem kandidātu sarakstiem, ziņām par kandidātiem un priekšvēlēšanu programmām varēs iepazīties vēlēšanu iecirkņos.

Foto: Jēkabpils reģionālā partija/facebook.com

Lasīts 3548 reizes Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 21 Aprīlis 2017 18:19

Komentāri  

0 #2 Santa 2017-04-18 16:06
Pilnīgi Sigitu atbalstu!!! Beidzot jāmaina kkas ir Jēkabpils pilsētā, ja balsosim par līdzšinējiem deputātiem pilnīgi nekas nemainīsies, bezdarbs, izdzīvošana NEVIS dzīvošana, ZAGŠANA (UZSVERU) turpināsies..! Balsošu par Kaimina partiju, vismaz neredzēšu pilsētas domē zaglus!!! Un aicinu arī visus balsot par Kaimina par KPV!)
Citēt
-2 #1 Sigita 2017-04-18 09:40
Nebalsošu par šo sarakstu. Paaugstināts nekustamā īpašuma nodoklis Jēkabpils iedzīvotājiem. No pilsētas iedzīvotāji aizbrauc. Dzīvojam no rokas mutē. Pat darba vietu grūti atrast... Visi brauc uz Rīgu, lai izdzīvotu... Būtu domājuši kā attīstīt pilsētu nevis noplacināt no jēkabpiliešiem nodīrāto nodokļu naudu
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Aktuāli