Trešdiena, 03 Maijs 2017 11:46

Aizsākas lekciju cikls “NODERĪGO pa/DOMU APMAIŅA” par garīgās veselības veicināšanu vietējā sabiedrībā

Informācijas avots:  D.Laizāne
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

2017. gada 19. aprīlī tika noslēgta vienošanās starp Centrālo finanšu un līgumu aģentūru un Jēkabpils pilsētas pašvaldību par dalību Eiropas Sociālā fonda projektā Nr. 9.2.4.2/16/I/049 "Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Jēkabpilī", kas tiek īstenots darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem. Sākot no šī gada maija, tuvāko trīs gadu laikā pašvaldībā tiks realizēti daudz un dažādi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi dažādām mērķa grupām.

Jēkabpils Iekļaujošas izglītības atbalsta centrs projektā piedalās ar lekciju ciklu “NODERĪGO pa/DOMU APMAIŅA” par garīgās veselības jautājumiem. Triju gadu laikā plānots organizēt lekcijas par garīgās veselības veicināšanu Jēkabpils pilsētas iedzīvotājiem.

Kas tad ir garīgā veselība? Tā ir garīgā labklājība, kas ir veselības un dzīves kvalitātes būtiska sastāvdaļa. Tas ir nosacījums spējai mācīties, strādāt un piedalīties sabiedriskajā dzīvē. Laba garīgā veselība ir atkarīga nevis no tā, kas jums ir, bet gan no tā, ko jūs darāt. Lai jūs būtu garīgi veseli, ir jānovērtē un jāpieņem pašiem sevi. Mūsdienu steidzīgajā un ārkārtīgi mainīgajā pasaulē, kur apstākļi un situācijas mūs piespiež būt ārkārtīgi elastīgiem un mainīgiem, to veiksmīgi izdarīt ir liels izaicinājums. Kā nepazaudēt sevi un vienlaicīgi pagūt tikt līdzi uzstājīgajām laikmeta prasībām – par to tiks stāstīts plānotajā lekciju ciklā.

Garīgās veselības veicināšana ir nepieciešama un svarīga gan katra cilvēka dzīves kvalitātei, gan valsts ilgtspējīgai attīstībai. Starp psihisko un fizisko veselību pastāv cieša saikne, fizioloģiskie procesi cilvēkā ir psihosomatiski pēc savas dabas.

Ja neprotam tikt galā ar stresu ikdienā, ja ir grūtības pieņemt sevi un veidot attiecības, ja uznāk panikas lēkmes, ja skar vardarbība, zaudējums, nāve, šķiršanās, sēras vai pārdzīvojumi. Ja uzņemamies darba gūzmu, turpinot savu skrējienu no agra rīta līdz vēlam vakaram, ja sajūtam iekšēju diskomfortu, trauksmi, - agri vai vēlu ķermenis signalizē, ka tam nepieciešama atpūta. Tas signalizē ar - slimību.

Par garīgās veselības veicināšanas jautājumiem 2017. gadā plānotas vairākas lekcijas. Jau 17. maijā plkst.17:30 Jēkabpils pilsētas pirmsskolas izglītības iestādē “Zvaniņš” notiks pirmā lekcija bērnu vecākiem par tēmu "Kā dzīvot aizrautīgi?". Lekcijas ilgums 2 stundas. Lektore – psiholoģijas maģistre, personības un komandu attīstības trenere Lauma Žubule.

Informāciju sagatavoja:

D.Laizāne

Jēkabpils pilsētas pašvaldības

Iekļaujošas izglītības atbalsta centra

izglītības darba speciāliste

Lasīts 813 reizes Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 05 Maijs 2017 18:52

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Aktuāli