Otrdiena, 16 Maijs 2017 08:44

Zilais karogs Jēkabpilī – jau astoto peldsezonu

Informācijas avots:  Lāsma Vindule
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Pirmdien, 15.maijā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards pasniedza šīs sezonas Zilā karoga ekosertifikatus Latvijas peldvietām un jahtu ostām. Zilais karogs šogad plīvos 21 Latvijas peldvietā un jahtu ostā, tajā skaitā jau astoto gadu pēc kārtas Zilo karogu saņēmusi arī Jēkabpils pilsētas Radžu ūdenskrātuves peldvieta.


Svinīgā karoga pacelšana Radžu ūdenskrātuves pludmalē notiks ceturtdien, 18.maijā pl.14:00. Atgādinām, ka saskaņā ar šomēnes saņemto Veselības inspekcijas atzinumu, ūdens kvalitātes klase Jēkabpils peldvietā “Radžu ūdenskrātuve” pēc ilglaicīgās kvalitātes novērtējuma (2013. - 2016.) ir izcila! Peldvietas ūdens ir kvalificējams kā izcilas kvalitātes ūdens un tā mikrobioloģiskā kvalitāte ilglaicīgā perspektīvā vērtējama kā stabili laba.


ilā Karoga kritēriji ir lielisks metodoloģisks rīks, kas palīdz apsaimniekot piekrasti tā, lai samērīgi tiktu ievērotas gan tūrisma, gan vides aizsardzības intereses. Kritērijos ir ņemti vērā visi vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības faktori, pievērsta liela uzmanība vides kvalitātes uzturēšanai un bioloģiskās daudzveidības aizsargāšanai, tā garantējot drošu atpūtu tīrā vidē. Iesaistoties kampaņā, pašvaldības apņemas īstenot arī plašākas vides informācijas un izglītības iniciatīvas.

Lasīts 840 reizes

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Aktuāli