Trešdiena, 02 Augusts 2017 09:16

VUGD Jēkabpils brigāde saņem jaunu glābšanas automobili (FOTO)

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(3 balsis)

Pirmdien Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma astoņus jaunus specializētos automobiļus, laikrakstu “Ceturtdiena” informēja VUGD pārstāve Inta Šaboha. Dienestam tika nodoti pieci glābšanas automobiļi un trīs ķīmijas automobiļi "Scania 4x4", ar kuriem drīzumā izsaukumos dosies ugunsdzēsēji glābēji no Rīgas, Ventspils, Gulbenes, Jēkabpils, Jelgavas un Rēzeknes.

VUGD Jēkabpils brigādes pārstāvji jauno glābšanas automobili Jēkabpilī nogādāja pirmdienas vakarā.

“Automašīna ir specializēta glābšanas darbiem ceļu satiksmes negadījumos un citās situācijās. Tajā ir viss nepieciešamais aprīkojums šiem darbiem – domkrati, atspiedēji, trepes, griezēji, cirvji un citi instrumenti,” saka VUGD Jēkabpils brigādes komandieris Dzintars Cvilikovskis.

Viņš sacīja, ka šobrīd Jēkabpils brigādes autoparkā ir seši auto – trīs autocisternas, viens – autokāpnes, viens ūdensvedējs un viens glābšanas auto, kā arī laiva. Divi auto ir saņemti šogad, vēl divi 2009.gadā un divas autocisternas vēl ir no padomju laikiem, bet labā tehniskā stāvoklī. Dzintars Cvilikovskis uzsvēra, ka Jēkabpils dienestam ir labs, kvalitatīvs autoparks. Patlaban kolektīvā strādā četras maiņas, kur vienā maiņā ir astoņi ugunsdzēsēji glābēji.

Jaunie automobiļi iegādāti VUGD Iekšējās drošības fonda programmas projektā "Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta CBRNE un cilvēku izraisīto katastrofu glābšanas darbu reaģēšanas spēju kapacitātes stiprināšana". Projekta mērķis ir uzlabot VUGD reaģēšanas spējas CBRNE (ķīmisko, bioloģisko, radioloģisko un kodolmateriālu) apdraudējumu, kā arī cilvēku izraisīto katastrofu glābšanas darbu gadījumā.

Turpinot papildināt specializēto transportlīdzekļu klāstu ar jaunām automašīnām, VUGD šogad saņems kopumā 38 jaunas un modernas ugunsdzēsības automašīnas. Jaunie specializētie transportlīdzekļi ir pilnībā aprīkoti ar modernākajām glābšanas un dzēšanas ierīcēm, kā arī pielāgoti VUGD vajadzībām.

Dzintars Cvilikovskis piebilda, ka šī mēneša laikā VUGD Jēkabpils brigādes depo ēkai sāksies plaši remontdarbi. Paredzēts ēku siltināt, mainīt logus, veikt iekštelpu remontu, kā arī mainīt grīdu un vārtus garāžā. Finansējums šiem darbiem nāk no ASV. Remontdarbus organizēs tā, lai netraucētu operatīvā dienesta darbu. Tos paredzēts pabeigt līdz gada nogalei.

Attēlā: no kreisās Jēkabpils brigādes komandieris Dzintars Cvilikovskis, vada komandieris Andris Ābele, ugunsdzēsēji glābēji – autovadītāji – Agris Balodis (otrajā rindā), Aigars Vjaters un Pēteris Židkovs.

Lasīts 2847 reizes Pēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 02 Augusts 2017 09:38

Komentāri  

0 #1 asaa 2017-08-02 11:09
Kad renovēs Jēkabpils VUGD ēku, sola katru gadu?
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Aktuāli