Ceturtdiena, 03 Augusts 2017 17:40

Taupi naudu un resursus - šķiro atkritumus

Informācijas avots:  www.jekabpils.lv
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Daudziem iedzīvotājiem aizvien rodas jautājums- kāpēc šķirot atkritumus? Tādā veidā mēs samazinām izvedamo atkritumu daudzumu un ietaupām naudu, mēs saglabājam tīrāku vidi, jo samazinām apglabājamo atkritumu apjomu, kā arī atkritumu pārstrāde ļauj izejvielas izmantot atkārtoti, tādējādi taupot dabas resursus.

Šķirotos atkritumus bez maksas drīkst izmest:

  • jebkurā tam paredzētā konteinerā daudzdzīvokļu māju atkritumu savākšanas laukumā jums izdevīgā vietā.
  • Šķirotos atkritumus var aizvest uz atkritumu šķirošanas laukumu Zvaigžņu ielā 1b un uz SIA “Jēkabpils pakalpojumi” laukumu Zemgales ielā 24.
  • Šķiroto atkritumu izvešanu darba laikā var pieteikt, piezvanot SIA “Jēkabpils pakalpojumi” ražošanas tehniķei Ingūnai Avotiņai 29361403.

SIA „Jēkabpils pakalpojumi” martā sāka šķiroto atkritumu pieņemšanu iekārtotajā laukumā Zvaigžņu ielā 1b, kur sašķiroto papīru, stiklu un plastmasu, drēbes, biomasu, elektroniskos atkritumus, luminiscētās dienas gaismas lampas ikviens var nodot bez maksas katru dienu, arī sestdien un svētdien, no plkst. 7.00 līdz 19.00.

Ražošanas tehniķe Ingūna Avotiņa stāsta, ka tik garš darba laiks laukumā ir noteikts, lai iedzīvotājiem būtu maksimāli ērti atgādāt sašķirotos atkritumus gan darba dienās, gan arī brīvdienās. Uz laukumu Zvaigžņu ielā 1b iedzīvotāji paši var nogādāt arī būvgružus un mēbeles, kuriem uzņēmuma darbinieks noteiks apjomu un samaksu par to izvešanu.

Daugavas kreisā krasta iedzīvotāji sašķirotos atkritumus var nogādāt uz SIA „Jēkabpils pakalpojumi” laukumu Zemgales ielā 24 darba dienās no plkst. 8.00 līdz 17.00. Tāpat spēkā ir noteikums, ka ikviens sašķirotos atkritumus bez maksas drīkst izmest jebkurā tam paredzētā konteinerā daudzdzīvokļu māju atkritumu savākšanas laukumā.

Avotiņa atzīst, ka ir jūtams, kurās daudzdzīvokļu mājās labi ir pastrādājis mājas vecākais un izskaidrojis atkritumu šķirošanas priekšrocības. Ir vairākas tādas mājas, kur, atšķirojot plastmasu, stiklu, kartonu un papīru, nešķiroto sadzīves atkritumu apjoms ir sarucis par vienu trešdaļu un vairāk. Par tādu pašu daļu samazinās arī maksa par atkritumu izvešanu, jo par dalītajiem atkritumiem taču nav jāmaksā.

Ja sašķiroto atkritumu (makulatūra, plēve, plastmasa pudeles) apjoms ir liels un pašiem nav iespējas nogādāt līdz konteineriem, to izvešanu darba laikā var pieteikt, piezvanot SIA „Jēkabpils pakalpojumi” ražošanas tehniķei Ingūnai Avotiņai 29361403.

Informāciju sagatavoja:
Jēkabpils pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa

Lasīts 480 reizes

Komentāri  

0 #1 fg 2017-08-03 17:49
Par tadu naudu ko jamaksa par atkritumiem .reti kurs skiros
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt