Ceturtdiena, 10 Augusts 2017 14:56

Uz jēkabpiliešu jautājumu: Kāpēc pilsētā bieži jūtama mēslu smaka, pašvaldības vadībai nav atbildes

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(1 Balsot)

Portāls Radio1.lv pēdējā laikā ir saņēmis daudzas vēstules no jēkabpiliešiem, kurās viņi sūdzas par smaku pilsētā, kas šovasar jūtama regulāri un brīžiem ir tik neciešama, ka nevarot atvērt mājokļa logu, acīs cērtoties. Sūdzības par smaku ir saņemtas no dažādiem pilsētas mikrorajoniem – Viesītes un Nameja ielas, Neretas un Bebru ielas, pilsētas centra, Jēkabpils slimnīcas apkārtnes, Meža ielas, pie Jēkabpils autoostas un citviet.

Lūk, dažas no saņemtajām vēstulēm:

Artūrs: “Labdien! Mani interese viens jautājums sakarā ar mūsu pilsētu. Kāpēc šovasar pilsētas centrā ik pa laiku jūtama neciešama smaka? (it īpaši no paša rīta ap 7:00 - 8:00 ). Vai tas ir gaļas kombināta darbības sekas, vai kanalizācijas attīrīšanas iekārtu vaina? Vai kāda cita šīs smakas izcelsme? Vai varbūt man vienīgajam tā liekas?! Domāju, ka tā ir interesanta tēma, ko var izpētīt. Vai labāk ar šo jautājumu griezties kādā pašvaldības instancē?”

Aigars: “Kāpēc pēdējā laikā Jēkabpilī jūtama mēslu smaka? Bebru mikrorajonā reizēm vakaros smird tā, ka nevar atvērt logu, jo tad smird arī visa māja. Kas notiek?”

Elīna: “Man ir aktuāls jautājums, kāpēc Jēkabpils ik pa laikam smird, ja tā var teikt, nu pēc riktīgiem sūdiem. Bērns no smakas pat vemstīties sāka, logi jātur ciet, až nāsīs cērtas???”

Mārtiņš: “Sakiet, kas notiek Jēkabpilī? Kāpēc šovasar pilsēta smird pēc sūdiem?”

Vita: “Jau kuru nedēļu Jēkabpilī ik pa laikam smird pēc dzīvnieku sūdiem. Sajūta, ka būtu kāda dzīvnieku ferma pilsētā atklāta. Varbūt jūs spētu rast atbildi, no kurienes šī smaka?”

Par smaku Jēkabpilī Radio1.lv ir saņēmis sūdzības arī iepriekš un vairākkārt arī meklējis atbildi uz šo jautājumu. Diemžēl Jēkabpils domes atbildīgajiem darbiniekiem nav atbildes, kāpēc Jēkabpilī “šovasar ik pa laikam smird pēc mēsliem”, kāpēc pilsētā ir jūtama šī smaka un kas ir tās avots. Pēdējā preses konferencē pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības jautājumos Andris Rutko sacīja, ka ir runājis gan ar SIA “Jēkabpils ūdens” vadību vai šī uzņēmuma darbība, proti, attīrīšanas iekārtu apkalpošana, sauso tualešu izvešana varētu būt radījusi šādu smaku, taču atbilde bijusi noliedzoša, smaka pilsētā neesot saistīta ar uzņēmuma darbību un nav no sadzīves kanalizācijas. Tāpat arī Rutko sacīja, ka viņam nav informācijas, ka pilsētā notiktu lauksaimnieciskā darbība. Viņš, sazinoties ar “Miķelānu” kompleksu skaidrojis vai no uzņēmuma netiek vesta uz pilsētnieku mazdārziņiem, atbilde saņemta noliedzoša, esot bijis tikai viens gadījums maijā, kad virca vesta uz Brodiem. Rutko atzina, ka tā arī nav izdevies noskaidrot, kas ir šīs smakas avots un, kāpēc ik pa laikam pilsētā smird pēc mēsliem.

Jēkabpils mērs Raivis Ragainis sacīja, ja arī virca tikusi izmantota lauksaimniecības sējumiem pilsētas tuvumā vai pilsētā, tas noteikti esot bijis agri pavasarī, vasarā šādu mēslojumu neizmanto.

Deputāts Aigars Nitišs rosināja medijus vērsties Valsts veselības dienestā, lai šīs iestādes speciālisti skaidro smakas iemeslu un nosaka gaisa kvalitāti Jēkabpilī.

Savukārt SIA “Jēkabpils pakalpojumi” valdes priekšsēdētājs Jānis Hauka zināja teikt, ka valsts veselības dienestam ir šāds speciālists, kas mēra gaisa kvalitāti, taču to darot iekštelpās.

Radio1.lv sazinājās ar Daugavpils reģionālo vides pārvaldi un noskaidroja, ka tās speciālisti mēra gaisa kvalitāti ārtelpā. Lai tiktu veikts šāds mērījums un pētīts smakas avots, pārvaldei ir jāsaņem iesniegums no pašvaldības vai iedzīvotājiem. Tas nozīmē, ka ik reizi, kad jūtama pilsētā smaka, var zvanīt vai rakstīt Daugavpils reģionālo vides pārvaldei un ziņot, kad, cikos un kurā vietā tā smaka jūtama. To var darīt zvanot dežūrējošajam inspektoram jeb speciālistam vides SOS AVĀRIJAS GADĪJUMOS Daugavpils RVP pārraudzībā esošajā teritorijā pa tālruni 28635770 vai rakstot e-pastu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..


Problēma gan slēpjas apstāklī, ka inspektoram pārbaudīt sūdzību uz Jēkabpili jābrauc no Daugavpils, un pastāv iespēja, ka tad, kad atbrauks inspektors, smaka jau būs izkliedējusies. Taču, ja dienests saņems regulāras sūdzības ar norādi, kurā vietā un kurā laikā Jēkabpilī jūtama mēslu smaka, veidosies zināma statistika, kas var palīdzēt beidzot atklāt smakas avotu.

Lasīts 3099 reizes Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 10 Augusts 2017 15:32

Komentāri  

0 #26 vērotājs 2017-08-15 23:38
Smaka parādījās reizē ar jauno domes vadību!
Citēt
+1 #25 Aik 2017-08-12 23:23
Miķelāni.. one love..
Citēt
0 #24 smaka 2017-08-12 15:52
Citēju smakai:
fotkas studijā!

Fotku nav.. Bet aizej pats paskaties... Nostājies pie veselības takas zīmes un palukojies uz Nameja mikrorajona pusi redzēsi ka nomiglots lauks ar raundapu..
Citēt
+3 #23 wrel 2017-08-12 09:23
tas ir no tiem miekelanu cuku mesliem kurus visu vasaru laista pa laukiem, ja iekrit vejs virziena uz pilsetu tad ari smird. ari iestradajot zeme smakas tapat izdalas. un pilseta neviens neko nelej ar vircu nav ko izdomat.
Citēt
0 #22 smakai 2017-08-11 19:42
fotkas studijā!
Citēt
0 #21 **** 2017-08-11 18:23
Bet kas katras brīvdienas Lielā ielā kaut ko svilina tā,ka apkārtnē logus atvērt nav iespējams,arī jāsauc pažarnieki? Varbūt vārdu studijā?
Citēt
0 #20 smaka 2017-08-11 17:34
Suds ar to smaku... Kurš atļāva miglot blakus meža takai? Visa zāle nokaltusi..???
Citēt
0 #19 būsim precīzi! 2017-08-11 09:56
Ei, pilsēta! Kas tā par smaku, cilvēka sūdu vai govju mēslu? Kas te galu galā jums smird, nevar saprast!
Citēt
+5 #18 Zebra 2017-08-11 09:39
Miķelāni Bekons izved savu šķidro mēslojumu uz laukiem un veic tā iestrādi zemē!
Vai nu izliekas par jefiņiem, vai tiešām ir! Tālāk par savu degungalu neredz!
Citēt
+2 #17 Pilsētnieks 2017-08-11 09:35
Tak Dišlera lauki pie dīķa...
tas tak bij gaidāms
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Aktuāli