Sestdiena, 12 Augusts 2017 11:12

Karstajā nedēļas nogalē aicina būt uzmanīgiem pie ūdens

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Sinoptiķu prognozes rāda, ka nedēļas nogale būs karsta un saulaina. Glābējiem tās parasti ir vienas no aizņemtākajām dienām, jo cilvēki nereti aizmirst par drošību pie ūdens un nonāk nelaimē. Glābēji atgādina, ka atpūtā pie ūdens vienmēr ir jāpieskata bērni. Nevajadzētu sakarsušiem strauji lekt ūdenī, tāpat bīstami ir peldēties alkohola reibumā.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Šaboha aicina atcerēties pazīmes, kuras liecina, ka ūdenī esošais cilvēks slīkst un viņam nepieciešama palīdzība.

"Īstenībā slīkšana neizskatās tā, kā lielākā daļa cilvēku to ir iedomājusies, vai kā ir redzējuši filmās. Nav skaļo saucienu pēc palīdzības, nav māšanas ar rokām. Reālajā situācijā slīkšana ir tikai neliela šļakstināšana.

Par slīkšanu var liecināt tādas pazīmes – cilvēka galva atrodas zemu ūdenī un mute ir ūdens līmenī. Galva ir atliekta atpakaļ, un mute ir vaļā. Ir stiklainas acis un tā dēvētais tukšais skatiens, kad cilvēks nespēj fokusēt redzi.
Protams, iepriekš minētais nenozīmē, ka cilvēks, kurš kliedz un māj ar rokām, nav nokļuvis nelaimē. Tomēr, atšķirībā no īstās slīkšanas, kad cilvēks nevar pasaukt palīdzību, tādam cilvēkam ir iespējams pašam palīdzēts savā glābšanā, piemēram, pieķeroties pie glābšanas riņķa," teica Šaboha.

Pareizākā rīcība gadījumos, ja redz, ka kāds slīkst, ir nekavējoties zvanīt uz 112, nosaukt pēc iespējas precīzāku atrašanās vietu un piebraukšanas ceļus.

Lasīts 551 reizes

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Aktuāli