Sestdiena, 23 Septembris 2017 09:02

No slāpekļskābes noplūdes skartās apkārtnes evakuētie četri cilvēki, par notikušo sākts kriminālprocess

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) naktī uz sestdienu pabeidzis glābšanas darbus Daugavpils šosejas 134. kilometrā, kur piektdien noplūda slāpekļskābe.

Glābšanas darbus VUGD noslēdza īsi pirms pulksten 2. VAS "Latvijas Valsts ceļi" informē, ka satiksme ir atjaunota abos virzienos.

Četri Krustpils novada Spuņģēnu iedzīvotāji, kuri vakar pēcpusdienā tika evakuēti no savām mājām blakus notikušās slāpekļskābes noplūdes dēļ, palika pie saviem radiniekiem, informē Krustpils novada Civilās un vides aizsardzības speciālists Edgars Līcis. Policija par notikušo ierosinājusi kriminālprocesu.

Jau ziņots, ka vakar Daugavpils šosejas 134.kilometrā, pie Spuņģēniem, no kravas automašīnas noplūda slāpekļskābe. Negadījuma vietā ieradās atbildīgie dienesti, tika ierobežota satiksme, bet no tuvējās 300 metru apkārtnes nācās evakuēt četrus iedzīvotājus.

Pašvaldības pārstāvis Līcis zināja teikt, ka evakuētie cilvēki bijuši no divām negadījuma vietai blakus esošām mājām. Patlaban viņi jau esot nonākuši pie radiniekiem. Vienas mājas iedzīvotājiem aizbraukt pie radiem palīdzējusi pašvaldība, bet otras mājas iedzīvotājiem radi paši atbraukuši pakaļ.

Saskaņā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta sniegto jaunāko informāciju, no kravas automašīnas bija noplūduši aptuveni 100 litri slāpekļskābes. Saskaņā ar VUGD rīcībā esošo informāciju konkrētais apjoms noplūdis no viena plastmasas konteinera, kura tilpums esot 1000 litri. Kravas automašīnas šoferis pats esot pamanījis tvaikus, kas nākuši no automašīnas, tāpēc viņš apturējis transportlīdzekli un ziņojis par notikušo atbildīgajiem dienestiem.

Notikuma vietā strādāja atbildīgie dienesti, tai skaitā Valsts vides dienests, kura pārstāvji apgalvo, ka situācija tiek kontrolēta un noplūdušās vielas koncentrācija gaisā samazinās.

Valsts vides dienesta (VVD) pārstāve Maruta Bukleviča informē, ka konkrētais loģistikas transportlīdzeklis, kas pārvadājis noplūdušo ķīmisko vielu, bijis ceļā no uzņēmuma SIA "Latvijas ķīmija" uz AS "Preiļu siers".

Internetā publiski pieejamā informācija liecina, ka slāpekļskābe ir ļoti spēcīgs oksidētājs, kas spēj oksidēt gandrīz visus metālus un nemetālus, kā arī noārdīt augu un dzīvnieku audus. Koncentrēta slāpekļskābe ir kodīga un pat nelielos daudzumos atstāj uz ādas dzeltenus plankumus.

Saistībā ar notikušo Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirknī sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma XI nodaļas "Noziedzīgi nodarījumi pret dabas vidi". Izmeklēšanā tiks skaidroti visi notikušā apstākļi.

Negadījuma dēļ Daugavpils šosejas posmā starp Pļaviņām un Jēkabpili bija bloķēta satiksme. Minētais ceļa posms bija slēgts vairākas stundas. Negadījuma vietu bija iespējams apbraukt, jau Aizkrauklē vai Jēkabpilī šķērsojot Daugavu un izmantojot autoceļu Aizkraukle-Jēkabpils (P76), informē VAS "Latvijas valsts ceļi".

Foto: focus.lv

Saistīta ziņa: Ķīmiskas vielas noplūdes dēļ uz Daugavpils šosejas Krustpils pagastā pie Spuņģēniem bloķēta satiksme

Lasīts 1646 reizes Pēdējo reizi rediģēts Sestdiena, 23 Septembris 2017 11:07

Komentāri  

+2 #1 Hmm 2017-09-23 12:58
Kādi spungeni, līdz tai vietai gandrīz 10 km. Ļoti precīzas ziņas.
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli