Ceturtdiena, 28 Septembris 2017 09:04

Pieejama pirmslaulību mācību programma

Informācijas avots:  www.jekabpils.lv
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Saskaņā ar Ģimenes valsts politikas pamatnostādnēm 2011. - 2017. gadam, ir izstrādāta Pirmslaulību mācību programmas personām, kuras vēlas reģistrēt laulību dzimtsarakstu nodaļā (turpmāk – apmācības programma), kuras mērķis ir veicināt ģimeņu stiprināšanu, stabilitāti, labklājību un sekmēt dzimstību, kā arī stiprināt laulības institūtu un tās vērtības sabiedrībā,

Apmācības programma sastāv no četriem moduļiem – katrs 6 akadēmiskās stundas:

1. modulis – Finanšu pratība – sniedz iespēju apgūt zināšanas un pilnveidot izpratni par naudas gudru pārvaldību: plānot, krāt, aizņemties, lai palīdzētu sasniegt ģimenes nākotnes mērķus.

2. modulis – Laulības tiesiskie aspekti – sniedz iespēju apgūt zināšanas un pilnveidot izpratni par laulības tiesiskajiem aspektiem.

3. modulis – Laulības psiholoģiskie un ētiskie aspekti. Laulāto un ģimenes attiecību veidošana – sniedz iespēju apgūt zināšanas un pilnveidot izpratni par emocionāli veselīgām, pilnvērtīgām, harmoniskām, uz savstarpējo cieņu balstītām attiecībām ģimenē.

4. modulis – Vecāku pienākumi un atbildība – sniedz iespēju apgūt zināšanas un pilnveidot izpratni par bērna attīstību, vecumposmus raksturojošām iezīmēm un vecāku lomu bērna attīstības veicināšanā.

Moduļa satura izklāsts tiek īstenots profesionāla lektora vadībā, kā pamata metodi izmantojot abpusējas diskusijas par konkrētu tēmu, viedokļu apmaiņu, situāciju analīzi, pieredzes stāstus, praktiskus uzdevumus un refleksijas, respektējot katra pāra individuālo dzīves pieredzi un izpratni.

2017. gadā apmācības programma tiek īstenota kā pilotprojekts, šādu iespēju piedāvājot 50 pāriem. Ņemot vērā, ka minētais pasākums nav plānots kā masu pasākums, bet gan ar individuālu pieeju noteiktam cilvēku skaitam vienā reizē, dalībnieku skaits vienā grupā būs 5 līdz 10 pāri. Apmācības notiks vienu vai divas reizes gadā (atkarībā no nokomplektētās grupas lieluma) dažādās norises vietās Vidzemē, Latgalē, Zemgalē, Kurzemē, kā arī Rīgā.

  Izglītības iestādes nosaukums Plānotās apmācības sniegšanas reģions Plānotās apmācības sniegšanas vieta Plānotie lektori, kas pasniegs konkrētu apmācības programmas moduli
1. Jelgavas pilsētas pašvaldības pieaugušo izglītības iestāde “Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs” Zemgale Jelgava

1. modulis – Jana Strogonova.

2. modulis – Jānis Maulis.

3. modulis – Baiba Gerharde.

4. modulis – Valdis Folkmanis.

2. Biedrība “Svētās Ģimenes Māja” Rīga Rīga

1. modulis – Dainis Stikuts.

2. modulis – Jānis Geduševs.

3. modulis – Gatis Līdums, Ina Grasmane.

4. modulis – Baiba Stikute, Vineta Preisa.

3. Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija

Rīga

Zemgale

Kurzeme

Vidzeme

Rīga

Bauska

Jēkabpils

Kuldīga Tukums

Ventspils

Cēsis

Madona

Alūksne

1. modulis – Svetlana Polovko, Laimdota Surska.

2. modulis – Laila Henzele, Andis Prikulis.

3. modulis – Kristīne Caturova, Rudīte Terehova, Inna Rezgale.

4. modulis – Aija Kļaviņa

4. Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija Latgale Rēzekne

1. modulis – Ēvalds Višķers.

2. modulis – Inese Novika.

3. modulis – Rita Orska.

4. modulis – Aloida Jurčenko.

5. Mācību centrs “FIBRA” Latgale

Rēzekne

Ludza

Kārsava

Daugavpils

Krāslava

Viļāni

Preiļi

1. modulis – Ēvalds Višķers.

2. modulis – Inese Novika.

3. modulis – Aloida Jurčenko.

4. modulis – Aloida Jurčenko.

Apmācības personām, kuras vēlas noslēgt laulību, ir bezmaksas un brīvprātīgas. Plānots, ka apmācības būs pieejamas līdz pat š.g. 30. novembrim.

Pieteikties apmācībām var jebkurā dzimtsarakstu nodaļā vai Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamentā.

Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamenta kontaktinformācija: 67216032, 67830681, 67226222.  E-pasts This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Lasīts 3237 reizes Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 05 Oktobris 2017 11:51

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli