Piektdiena, 29 Septembris 2017 14:27

Pārrunā uzvedības noteikumus sabiedriskajā transportā un izspēlē ikdienas situācijas

Informācijas avots:  Valda Priekule
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Pagājušonedēļ SIA “Jēkabpils autobusu parks” vadība tikās ar Jēkabpils pamatskolas skolniekiem un pedagogiem, lai pārrunātu uzvedības noteikumus sabiedriskajā transportā un to pieturvietās. Visu klašu skolnieki demonstrētajos attēlos nekļūdīgi saskastīja nepieņemamas uzvedības piemērus, ko pieļāvuši sabiedrisko transportu pasažieri. Tas vedina domāt, ka Jēkabpils pilsētas maršrutu autobusos viss ir kārtībā, taču šoferi bieži informē par to, ka bērni, pienākot autobusam pieturā, drūzmējas pārāk tuvu iekāpšanas platformas malai un grūstās, lai pirmie iekļūtu autobusā. Ne reti arī citi pasažieri izsaka neapmierinātību, ka skolnieki autobusos uzvedas pārāk skaļi, piegružo autobusu ar čipsiem, košļājamām gumijām un papīriem.

Uzņēmuma vadītājs Jānis Šcerbickis sarunā ar skolniekiem uzsvēra, ka neuzmanība un bezatbildīga rīcība gan pieturās, gan autobusā vispirms jau apdraud viņus pašus. Ikvienam jāsaprot, ka autobusu nav iespējams strauji apturēt, ja kāds nejauši tiek pagrūsts tā priekšā. Arī brauciena laikā ir jābūt uzmanīgiem un jāpieturas, lai pēkšņas bremzēšanas gadījumā netraumētu ne sevi, ne citus.

Aija Vetere savukārt aicināja ar cieņu izturēties vienam pret otru un uzsvēra, ka elementāru pieklājības normu ievērošana braucienu autobusā padarītu patīkamāku gan autobusu vadītājiem, gan ikvienam pasažierim.

Situāciju spēlē Jānis Ščerbickis iejutās šofera lomā, bet Aija Vetere starp pārējiem bija hiperaktīvais pasažieris, kura uzvedībā varēja atpazīt Jēkabpils autobusos novērotus gadījumus. Spēle skolniekiem tā iepatikās, ka daudzi gribēja pabūt gan “šofera,” gan “braucēju” lomā. Netrūka arī nopietnu jautājumu – kādu algu saņem šoferi un vai varēs strādāt Autobusu parkā.

Lasīts 796 reizes

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt