Trešdiena, 11 Oktobris 2017 08:32

Ja izmaksas būs pārāk augstas, multifunkcionālo halli Jēkabpilī nebūvēs

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(2 balsis)

Tiekoties ar vietējiem medijiem, Jēkabpils domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis informēja, ka pašlaik vēl nav noslēdzies iepirkums par multifunkcionālās halles projektēšanu, izbūvi un autoruzraudzību. Piedāvājumu iesniegšana ir pagarināta līdz 18.oktobrim, tikai pēc tam varēs zināt precīzu summu, cik šādas halles būvniecība varētu izmaksāt.

Jēkabpils mērs atzina, ka izmaksas var ietekmēt pat to, vai šī halle vispār būs. Šobrīd valsts ir garantējusi atbalstu 1,6 miljonu eiro apmērā, bet pārējais jāfinansē pašvaldībai. Ir iespēja piesaistīt Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu, bet tas vēl nekur nav garantēts. Ragainis skaidroja, ka tuvākajā laikā daudz līdzekļu būs nepieciešams ielu sakārtošanai un remontiem izglītības iestādēs un pašvaldībai nav tiesību visus līdzekļus iztērēt kredītos un palikt bez ielu remonta un savu īpašumu sakārtošanas. Šāda rīcība būtu bezatbildīga un nereāla. Raivis Ragainis arī uzsvēra, ka šo projektu, pirms izlemt tā likteni, dos izvērtēt deputātiem un pašvaldības Finanšu nodaļai, lai zinātu, kāda būs naudas plūsma un kādas ir iespējas piesaistīt vēl papildu finansējumu.

Tajā pašā laikā Raivis Ragainis uzsvēra, ka neapšauba halles lietderību, jo tuvākajā apkārtnē nav šādas būves, kurā būtu iekļauta arī ledus halle, savukārt Jēkabpils iedzīvotājiem ir liela interese par hokeju. Ir pilnīgi skaidrs, ja nebūs atbilstošas infrastruktūras, nekas arī neradīsies. Jēkabpilī šobrīd ir komandas, kas spēlē Daugavpilī, tāpat daudzi vecāki ved bērnus trenēties uz Rīgu un Daugavpili. “Kāpēc atņemt mūsu bērniem iespēju slidot un spēlēt hokeju? Neviena komanda nav izaugusi bez atbilstošas infrastruktūras. Vispirms ir, kur trenēties, tad izaug komanda, pēc tam ir panākumi,” sacīja Raivis Ragainis. Taču, ja multifunkcionālās halles celtniecības izmaksas būs pārāk augstas un nopietni apgrūtinās Jēkabpils domes budžetu, pašvaldība no šīs būves atteiksies, uzsvēra Raivis Ragainis.

Multifunkcionālās halles projektā paredzēts, ka hallē atradīsies divas sporta zāles ar 1000 sēdvietām, hokeja laukums ar 300 sēdvietām, aerobikas zāle un trenažieru zāle, ģērbtuves, tualetes un dušas, palīgtelpas tiesnešiem un treneriem, kā arī kafejnīca ar skatu uz hokeja laukumu. To paredzēts būvēt laukumā līdzās Jēkabpils stadionam (attēlā).

Lasīts 2468 reizes Pēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 11 Oktobris 2017 09:10

Komentāri  

+3 #12 Viedoklis 2017-10-12 14:21
Citēju Anna:
Citēju Guest:
Tik zems domu lidojums 1x . Valsts dod 1,6 milj, bet te saka, ka nevajag? Citam nekam jau naudu nedos un paliks ar pliku paka_u. Vecais domes pr. bija ar gaisu skatu uz jaunatni, bet te nav ko teikt

kas 1.6 miljoni pret pasvaldības 10 miljoniem, kas jaiegulda?

No kurienes šāda summa 10 mlj? Ja pat dome nezina izmaksas?!
P.S.
Lai spēļu zāles sametās pa ļimonam - sanāks i hallei i infrastruktūrai .
Citēt
-1 #11 Anna 2017-10-12 14:07
Citēju Guest:
Tik zems domu lidojums 1x . Valsts dod 1,6 milj, bet te saka, ka nevajag? Citam nekam jau naudu nedos un paliks ar pliku paka_u. Vecais domes pr. bija ar gaisu skatu uz jaunatni, bet te nav ko teikt

kas 1.6 miljoni pret pasvaldības 10 miljoniem, kas jaiegulda?
Citēt
0 #10 Inga 2017-10-12 14:06
Fantastiska tauta - kad ir raksts, ka būvēs, tad slikti un izšķērdīgi, kad ir raksts, ka tomēr varbūt nebūvēs - tad atkal slikti un nu visi tik aizplūdīsim prom.
Jaunatne vairāk aizplūst prom no tā, ka te nav augstākās izglītības iespējas klātienē vismaz 2. līmenim, no tā , ka nespēj rast darbu , bet ne jau izklaižu pēc.
Citēt
0 #9 Guest 2017-10-11 22:50
Kā tik nesanāk tā,kā Aizkrauklē ar ledus halli. https://www.diena.lv/raksts/latvija/zinas/aizkraukles-ledus-halles-vieta-bus-tirdzniecibas-centrs-688685
Citēt
+3 #8 Ggg 2017-10-11 21:06
Ai ko te runāt daudz, tas jau ir skaidrs, ka nekā mums nebūs. Paldies Dievam, ka esmu Rīgā deklarētā un Ušakovs mani naudu kabatā bāž un kaut ko dara, nekā te, kur neviens neko nedara.
Bērnu nav kur aizvest atpūsties!!! Hesburgera laukumiņā!!!! PALDIES mudaki
Citēt
+3 #7 Guest 2017-10-11 20:54
Tik zems domu lidojums 1x . Valsts dod 1,6 milj, bet te saka, ka nevajag? Citam nekam jau naudu nedos un paliks ar pliku paka_u. Vecais domes pr. bija ar gaisu skatu uz jaunatni, bet te nav ko teikt
Citēt
0 #6 Elle 2017-10-11 19:37
Nu ko lai saka, Jēkabpilī vienīgais kur var aiziet atpūsties ir hesīts, vulkans, fenikss, lūšu krogs utt., jeb tas jau ir apnicis viss, lai kautvai ar savu otro pusīti atpūsties jābrauc uz citām pilsētām. Nu ko lai saka, drīz te paliks tikai cilvēki gados, visa jaunatne paklīdīs ārzemēs, man jau 6 pazīstamie aizbrauca no šīs bedres, un nesūdzās, par to ka ārzemēs ir slikti, tieši otrādāk, labi.
Citēt
+3 #5 Jēkabpils 2017-10-11 19:05
Hallei Jēkabpilī noteikti ir jābūt. Kāpēc mums ir jābrauc uz citām pilsētām. Izskatās, ka mums jēkabpiliešiem neko nevajag, ne jaunu tiltu, ne multifunkcionāl o halli, neko nevajag.
Citēt
0 #4 777 2017-10-11 14:05
Toties mums ir daudz veikalu. Ar to arii
"varam lepoties"
Citēt
+6 #3 Eh 2017-10-11 10:30
Ja nebūvēs, žēl, ļoti žēl! Jaunatne aizplūdīs! Ar ko mēs varam piesaistīt iebraucējus???? ? Ne ar ko, pilnīgi ne ar ko!
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli