Ceturtdiena, 19 Oktobris 2017 15:27

Fiziskās aktivitātes un uzturs ikdienā – labas veselības priekšnoteikums

Informācijas avots:  www.jekabpils.lv
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Projektā „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Jēkabpilī” (projekta identifikācijas Nr. 9.2.4.2/16/I/049) tiek organizēts pasākums “Interaktīvu fizisko aktivitāšu un veselīga uztura nodarbību cikls “Fiziskās aktivitātes un uzturs ikdienā – labas veselības priekšnoteikums”.

Pasākumu cikla mērķis - bērniem un pieaugušajiem veicināt kopēju izpratni par fiziskajām aktivitātēm un veselīgu uzturu kā veselīga dzīvesveida principiem. Pasākumi tiks organizēti Jēkabpils izglītības iestādēs. 2017./2018.un 2018./2019. mācību gadā tiks organizēti interaktīvu fizisko aktivitāšu (vingrošana un/vai fitness) un veselīga uztura nodarbību cikli bērniem un pieaugušajiem visās Jēkabpils vispārizglītojošajās izglītības iestādēs: Jēkabpils Valsts ģimnāzijā, Jēkabpils 2.vidusskolā, Jēkabpils 3.vidusskolā, Jēkabpils pamatskolā un Jēkabpils Vakara vidusskolā, un visās pirmsskolas izglītības iestādēs: “Auseklītis”, “Bērziņš”, “Zvaniņš”, “Zvaigznīte” un “Kāpēcītis”. 2018./2019.mācību gadā pasākums tiks organizēts kā turpinājums iepriekšējā mācību gadā izmantoto fizisko aktivitāšu veidiem, uztura lekcijās apgūtajai informācijai, atkārtojot jau apgūtās zināšanas un papildinot tās, tādējādi nostiprinot veselīga dzīvesveida paradumus.

Pirmās šī cikla aktivitātes norisinājās 28.septembrī pirmsskolas izglītības iestādē “Bērziņš” un Jēkabpils Valsts ģimnāzijā 13.oktobrī.

27. oktobrī pasākums tiks organizēts Pirmsskolas izglītības iestādē “Kāpēcītis”. Plkst.15.00 sāksies vingrošanas nodarbības, kuras sastāvēs no iesildošās daļas, pamata daļas, kurā bērni pildīs dažādus vispār attīstošus vingrinājumus visu fizisko īpašību attīstīšanai un uzlabošanai. Pamata daļā tiks organizētas improvizētas šķēršļu joslas, izmantojot dažādu inventāru (konusi, barjeras, nūjas, vingrošanas riņķi u.c.). Pēc pamata daļas sekos atsildīšanās un stiepšanās daļa. Nodarbību beigās tiks organizēta rotaļa.

No plkst.17.00 – 19.00, tiks organizēta uztura lekcija bērnu vecākiem, kā arī visiem interesentiem. Lekcijā tiks apskatītas sekojošas tēmas: uztura ABC, uztura grupas, uztura piramīdas, bērnu uzturs, produktu sastāvs, uzturvielu apraksts, veselīgo produktu grozs, nepieciešamo kaloriju daudzums, kā arī praktiski padomi, kā izvēlēties veselīgos produktus, veidojot sabalansētu ēdienkarti u.c.

Vingrošanas nodarbības izglītības iestādēs vadīs Agnese Rimša, fitnesa trenere, uztura lekcijas audzēkņiem un pieaugušajiem vadīs Anda Radziņa, fitnesa trenere un uztura speciāliste – biedrības “Veselībai un attīstībai” pārstāves.

Vairāk par projekta pasākumiem skat. www.jekabpils.lv sadaļā Sabiedrība – Veselība – Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi

Žanete Tiltiņa, Veselības veicināšanas koordinētāja Jēkabpils pilsētas pašvaldībā

Projekts Nr. 9.2.4.2/16/I/049  "Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Jēkabpilī" tiek īstenots darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem

Lasīts 1011 reizes Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 20 Oktobris 2017 09:01

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli