Trešdiena, 08 Novembris 2017 16:04

Ministrijas ierēdņi nenovērtē internātskolās panāktās pozitīvās izmaiņas

Informācijas avots:  Guntis Kalniņš
Vērtēt šo objektu
(1 Balsot)

Pašreiz Izglītības un zinātnes ministrija akcentē tikai izglītošanas funkciju, taču pilnīgi tiek ignorēta audzināšanas funkcija, ko veic tieši internātskolās, lai bērnus atturētu no noziedzīgā ceļa un motivētu pašiem veidot cilvēka cienīgu dzīvi.

Pašlaik internātskolas palīdz bērniem augt bioloģiskajās ģimenēs un saglabāt iespēju viņus neievietot audžuģimenēs vai bāreņu namos. Likvidējot internātskolas, situācija vēl pasliktināsies un bērni nokļūs likumpārkāpēju skaitā. Internātskolu audzēkņi ierodas ar zemu pašvērtējumu 92% gadījumos, 24% dublē klasi, 26% nesekmīgi, 16% stundu kavējumi un klaiņošana, 32% likumpārkāpēji. Šādus datus apkopojusi Mālpils internātpamatskolas direktore. Savukārt Biržu internātpamatskolā 53% bērnu šī mācību iestāde bijusi vienīgā, bet 7% bērnu skolu mainījuši divas reizes, 5% trīs reizes, 2% četras reizes, bet atlikušie pat līdz 8 skolām. Tāpēc pārmest zemo izglītības līmeni internātskolās ir nekorekti. Ministrijas ierēdņi nenovērtē internātskolās panāktās pozitīvās izmaiņas sekmju līmeņa un uzvedības uzlabošanā. Bērni regulāri apmeklē skolu, piedalās interešu izglītības aktivitātēs un ar vecāku piekrišanu veic dažādus darbus skolā. Bērni turpina arī izglītoties. Par to liecina Biržu internātpamatskolas apkopotie piecu gadu dati par absolventu tālākajām gaitām: 24% mācās ģimnāzijās, vidusskolās; 21% koledžās, tehnikumos; 31% arodskolās; 3% augstskolās; 11% strādā; 7% ārzemēs, bet 7% nav zināma nodarbošanās.

Rezumējums

Es, Saeimas deputāts Guntis Kalniņš uzskatu,
ka jānovērtē internātskolu pedagogu pieredze darbā ar bērniem, kuriem ir mācīšanās grūtības un uzvedības traucējumi. Šī pieredze ir uzkrāta praktiskajā darbā un tādi pedagogi ir jāizmanto arī turpmāk bērnu audzināšanā un skološanā. Vēl jo vairāk, ja bērni paši aptaujā Bērnu tiesību inspektorei atzīst, ka viņiem patīk mācīties Biržu internātpamatskolā;
reformēt tik būtisku un nozīmīgu jomu vajag iesaistoties visām procesā iesaistītajām pusēm, rodot izprotamu un loģisku risinājumu;
neveikt pārsteidzīgus un aplamus soļus, kas diskreditētu minēto procesu;
sasniegt galveno mērķi – drošību par bērnu tiesībām uz labāku dzīvi.

Guntis Kalniņš,
12. Saeimas deputāts

Lasīts 851 reizes Pēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 08 Novembris 2017 16:14

Komentāri  

+1 #1 ho ho! 2017-11-09 00:24
Apsveicam! Saeimas vēlēšanu reklāmas kampaņa lēnām sāk ierullēt. Tam labi noderēs arī internātskolu jautājums.
Bērnu tiesības uz labāku dzīvi. Tas nu gan ZZS interesē ļoti.
"iesaistoties visām procesā iesaistītajām pusēm". Puses iesaistītas ir, bet tajā pat laikā iesaistījušās nav. Nu taisni no dzīves ņemts!
Bagāts viņš, bet mīkstu sirdi. Dzird par sērdienīšu raudām, tūdaļ kabatā bāž roku, izvelk savu ... nēzdodziņu.
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli