Otrdiena, 26 Decembris 2017 14:42

Piemēro piespiedu darbu par balsu pirkšanu pašvaldību vēlēšanās Jēkabpilī

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Jēkabpils rajona prokuratūra piemērojusi piespiedu darbu kādai personai par apzinātu kavēšanu brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus šovasar notikušajās pašvaldību vēlēšanās.

Ar apsūdzēto tika noslēgts prokurora priekšraksts par sodu un viņam piemērots 90 stundas piespiedu darba, aģentūrai LETA apliecināja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.

Prokuratūra neatklāja, kuras partijas labā balsis pirktas, taču Eiduka apliecināja, ka tas bija vietēja mēroga deputātu kandidātu saraksts.

Drošības policijā (DP) pastāstīja, ka šobrīd DP lietvedībā atrodas četri kriminālprocesi par iespējamu balsu pirkšanu šogad jūnijā notikušajās pašvaldību vēlēšanās Jēkabpilī. Trim personām šajās lietās piemērots statuss - persona, pret kuru sākts kriminālprocess. Savukārt trīs personas atzītas par aizdomās turētajiem.

Ņemot vērā to, ka izmeklēšana šajos kriminālprocesos turpinās, plašākus komentārus DP nesniedz.

No iepriekš sāktajiem kriminālprocesiem lietvedība ir izbeigta divos kriminālprocesos, jo netika konstatētas noziedzīga nodarījuma pazīmes.

DP jau iepriekš paziņoja, ka notiek izmeklēšana par iespējamiem vēlētāju ietekmēšanas gadījumiem par labu dažādām politiskajām partijām - gan nacionāla, gan reģionāla mēroga.

Saistībā ar pašvaldību vēlēšanām DP kopumā bija saņēmusi vairāk nekā 100 signālus par iespējamiem pārkāpumiem, kuru pārbaude ir DP kompetencē.
DP kompetencē ir izmeklēt pārkāpumus par balsu apzinātu nepareizu saskaitīšanu, kā arī par apzinātu aizklātas balsošanas pārkāpšanu. Tāpat DP kompetencē ir izmeklēt balsu pirkšanu.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Lasīts 2290 reizes Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 01 Janvāris 2018 17:07

Komentāri  

0 #3 Hortenzija Baltā 2018-01-01 15:07
Tiešām nav skaidrs kuras personas tās ir? Aivārs Krābs un Koļa Škevičs, kā vienmēr.
Citēt
+4 #2 Drosibnieks 2017-12-26 18:38
Nez kāpēc nav minēti uzvārdi, gan jau noķēra tikai starpnieciņu, kurš polšiņu un piečuku deva ne jau īsteno balsu uzpircēju, jo priekš tā struktūrām rociņas īsas vai meistarības maz.
Citēt
+24 #1 Esssssss 2017-12-26 15:27
Žēl gan ka ne prokuratūra, ne Drošības policija neatklāj vainīgo vārdus, uzskatu, ka vēlētājiem noteikti būtu jāzin, kas negodīgi saņēma balsis vēlēšanās... ja kāds no tiem ticis domē...tad laukā nekavējoties ar sūdainu slotu izmēžams...
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli