Pirmdiena, 29 Janvāris 2018 08:26

Daugavā pie Jēkabpils ūdens līmenis krīt; plūdu risks vēl saglabājas

Informācijas avots:  lsm.lv
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Svētdienas vakarā un naktī uz pirmdienu ledus sastrēgums Daugavas posmā no Jersikas līdz Pļaviņām ir kustējies un daļa ledus masas ir ieplūdusi Pļaviņu ūdens krātuvē, tādēļ ūdens līmenis pie Jēkabpils un Zeļķiem ir būtiski pazeminājies, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Ūdens līmenis Jēkabpilī svētdienas, 28.janvāra, vakarā sasniedza 6,7 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta - augstāko atzīmi pēdējo gadu laikā. Svētdien, strauji ceļoties ūdens līmenim, pie Daugavas augšpus Jēkabpils tika evakuēti cilvēki no viena dārziņu kooperatīva – trīs cilvēki tika izvesti ar laivām, Latvijas Radio pastāstīja Jēkabpils mērs Raivis Ragainis.

Savukārt pirmdien, 29.janvārī, plkst. 6.45 ūdens līmenis bija noslīdējis līdz 6,15 metriem.

Pie Jersikas svētdien ūdens līmenis kritās par 70 centimetriem, bet aizvadītajā naktī atkal ir kāpis par aptuveni 40 centimetriem.

Ledus un ūdens masai virzoties lejup pa upi, pie Pļaviņām ūdens līmenis divās dienās paaugstinājies par pusotru metru, bet situācija pagaidām saglabājas mierīga. Īslaicīgi situācija ir uzlabojusies, tomēr ilgākā termiņā plūdu draudi saglabājas augsti,

jo ledus sastrēgums nav pilnībā iziris. Tā kā šonedēļ laiks kļūs aukstāks un joprojām bieži gaidāmi nokrišņi, visticamāk, ledus sastrēgums no jauna papildināsies ar ledus gabaliem un vižņiem.

Pastāv iespēja, ka februāra sākumā būtiski pastiprinās sals un šādā situācijā ledus sastrēgums var sasalt, bet pavasarī, sniegam un ledum kūstot, sastrēgums atkal var būtiski celt ūdens līmeni. Tāpat prognozes rāda, ka arī turpmāk bieži gaidāmi nokrišņi un Daugavas baseinā veidosies arvien biezāka sniega kārta.

Lasīts 1404 reizes

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli