Pirmdiena, 29 Janvāris 2018 09:51

Jēkabpils šķeldu nosūtīs ekspertīzei

Informācijas avots:  LRA Jēkabpils
Vērtēt šo objektu
(2 balsis)
Jēkabpils pilsētas domes deputāts Mārtiņš Svilis ierosināja paņemt šķeldas paraugus no SIA "Jēkabpils siltums" katlu mājām, lai nosūtītu tos ekspertīzei un konstatētu šķeldas atbilstību kvalitātes standartiem. Šis ierosinājums notika pēc 25.janvāra domes sēdes, uz kuru Jēkabpils pilsētas domes deputāts Kaspars Ģirģens ieradās ar maisiņiem, kuros atradās šķelda no SIA “Jēkabpils siltums” Celtnieku ielas katlu mājas, norādīdams uz šķeldas slikto kvalitāti un dārgajām iegādes izmaksām.
Kopā tika paņemti 5 dažādu veidu šķeldas paraugi no katlu mājām Celtnieku un Tvaiku ielās. Visi paraugi – katrs atsevišķi, tika paņemti plastmasas spainīšos, ko uz vietas arī aizlīmēja un apzīmogoja. Paraugi tiks nogādāti Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta Kurināmā testēšanas un izpētes laboratorijā, lai noteiktu biokurināmā sadegšanas siltumu jeb siltumspēju.
 
Zinot šī brīža situāciju, ko ietekmējuši laikapstākļi, kad šķelda ir deficīts, iespējama situācija, ka iegādātā šķelda ir zemākas kvalitātes. Lai diskusija būtu objektīva un ap to nebūtu spekulācijas, nolemts šķeldu nosūtīt sertificētai laboratorijai. Iedzīvotājiem siltums tiek nodrošināts nepalielinot pakalpojuma cenu. Par izpētes rezultātiem tiks sniegta informācija.
Lasīts 1808 reizes

Komentāri  

0 #8 Guest 2018-01-30 14:45
Citēju Alibadi:
klasisks PR no Sviļa puses!
visi tak zina, kas piegādā šķeldu un, kas gadiem ilgi Slivi sponsorēja autosportā! Neba jau spļaus katlā no kura pats ēda! :)

Kāda Tev gaterščik daļa kas ko sponsorēja? Ne tu to naudu nopelnīji, ne tu lemsi kur ieguldīt un kam sponsorēt!
Citēt
+2 #7 Arī iedzīvotājs 2018-01-29 21:45
Citēju Bārda:
Es jau varu paziņot rezultātus - viss ir normas robežas.

Analīžu rezultātos tiek norādīta kurināmā siltumspēja, mitrums, pelnu saturs. Siltumspēja pamatā atkarīga no koku sugas no kuriem tiek saražots kurināmais, mitrums atkarīgs no cik svaigi cirstiem vai arī cik ilgi stāvejušiem kokmateriāliem, zariem kurināmais ir sagatavots. Nu un pelnu saturs atkarīgs no zemes piejaukuma kokmateriālos, no smilšu daudzuma mizās, kā arī kaut vai no tā ka zaru ćupa ilgstoši vasarā stāvejusi grantēta ceļa malā putekļos.
Citēt
0 #6 Arī iedzīvotājs 2018-01-29 21:33
Šķeldu, jeb kurināmo piegādā DLLA. Un labi ka vispār ir kas piegādā. Pats vienkāršākais ir atgriezt gāzes krānu un visi laimīgi! Cik zinu, Siltumtīkli pērk no jebkura, kurš tik var šajos apstākļos kaut ko piegādāt.
Būtu labi žurnālistiem sabildēt kurināmo arī citās katlumājās. Skats būs tāds pats. Un pamatoti, jo miza un meža šķelda ir izteikti tumša, bet ar labu siltumspēju. Malkas vai zāģētavas atlikumu, jeb šāļu šķelda ir smuka, balta, bet ar lielu mitruma saturu un mazāku siltumspēju. Katlumājās parasti visu pieejamo kurināmo jauc kopā. Ja kurināmais ir ierobežotā apjomā, kurina ar to kas ir. Korekti būtu runāt par biomasu kā kurināmo. Vārds šķelda ir vienkārši iegājies sarunu valodā.
Citēt
+9 #5 Iedzīvotājs 2018-01-29 14:58
Ja nemaldos nesen tika pieminēts, ka šķeldu piegādā Ošukalns ar Nitišu un DLLA ar Lībieti un visi zaļās partijas biedri ar Ragaini. Gan jau tur jāmeklē šķeldas piegādātāji.
Citēt
+10 #4 Skelda 2018-01-29 14:54
Svilis iet pārbaudīt savu autosporta sponsoru šķeldu. Bildēs neredzu Ģirģenu kurš parāda īstās kaudzes.
Citēt
+9 #3 TV 2018-01-29 14:40
Ko vispār var Svilis,ja priekšvēlēšanu kampaņā uz sagatavotiem jautājumiem piecas atbildes nevar iemācīties,bet lasa no lapas.un tādi lemj pilsetas likteni
Citēt
+9 #2 Alibadi 2018-01-29 10:45
klasisks PR no Sviļa puses!
visi tak zina, kas piegādā šķeldu un, kas gadiem ilgi Slivi sponsorēja autosportā! Neba jau spļaus katlā no kura pats ēda! :)
Citēt
+16 #1 Bārda 2018-01-29 09:56
Es jau varu paziņot rezultātus - viss ir normas robežas.
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli