Trešdiena, 28 Februāris 2018 17:37

Uzņēmēji rosina Jēkabpils teritorijas plānojumā 2019.-2030. gadam iekļaut divlīmeņu pārvada izbūvi, kas atvieglotu dzelzceļa šķērsošanu

Informācijas avots:  Santa Ancīte
Vērtēt šo objektu
(2 balsis)

22. februārī notika Jēkabpils uzņēmēju tikšanās ar Jēkabpils pilsētas teritorijas plānojuma 2019.-2030. gadam izstrādātājiem SIA "Grupa 93" un pašvaldības speciālistiem, lai iepazītos un diskutētu par izstrādāto plānojumu.

Tikšanās laikā teritorijas plānojuma izstrādātāji uzņēmējiem prezentēja iespējamos risinājumus transporta infrastruktūrā, komunikāciju (ūdens apgāde, kanalizācija, elektroapgāde u.c.) jomā un citās sfērās, kā arī iepazīstināja ar iespējamām apbūves teritorijām.

Diskutējot par piedāvātajiem risinājumiem, Jēkabpils uzņēmējiem radās priekšlikums iekļaut Jēkabpils teritorijas plānojumā 2019.-2030. gadam divlīmeņu pārvada izbūvi vienā no Jēkabpils pilsētas dzelzceļa pārbrauktuvēm – Madonas ielā vai Ā. Elksnes ielā, pamatojoties uz to, ka šajā teritorijā ir vairāki pilsētai ekonomiski nozīmīgi uzņēmumi, piemēram, SIA “Dižmežs”, SIA “Jubergs”, SIA “Jēkabpils PMK”, SIA “Viadukts” u.c. Tāpat šīs ielas nodrošina transportkustību uz uzņēmumiem, kas atrodas Krustpils novadā, kā arī ved uz bijušā Jēkabpils lidlauka teritoriju, kas šobrīd tiek attīstīta un apgūta uzņēmējdarbībā.

Pārvada izbūve ir nepieciešama, lai atrisinātu problemātisko dzelzceļa šķērsošanu, tādējādi atvieglojot gan materiālu, gan preču pārvadājumus uzņēmējiem, kā arī lai atvieglotu darbinieku laicīgu nokļūšanu darbavietās. Tāpat pārvada izbūve veicinātu satiksmes drošību, ātrāku operatīvā transporta nokļūšanu nelaimes gadījumu vietās un nodrošinātu nepārtrauktu satiksmes kustību Jēkabpils pilsētas iedzīvotājiem, kuriem ikdienu jāšķērso dzelzceļa pārbrauktuve. Jēkabpils uzņēmēji uzsver, ka divlīmeņa pārvada izbūve, kas atvieglotu dzelzceļa sliežu šķērsošanu, būtu būtisks ieguvums pilsētai, uzņēmējiem un iedzīvotājiem, kas dotu gan ekonomisku, gan sociālu ieguvumu.

Jēkabpils uzņēmēju biedrība ir iesniegusi iesniegumu Jēkabpils pilsētas domei ar lūgumu iekļaut Jēkabpils pilsētas teritorijas plānojumā 2019.-2030. gadam divlīmeņa pārvada izbūvi vienā no iepriekšminētajām dzelzceļa pārbrauktuvēm.

Jēkabpils uzņēmēju biedrības

administratīvā direktore

Santa Ancīte

Lasīts 1179 reizes Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 05 Marts 2018 18:01

Komentāri  

+1 #4 Es 2018-03-01 11:50
Un kas notiks ar tiem, kas dzīvo tuvu pārbrauktuvei, vai tas negatīvi neietekmēs īpašumus kas tur atrodas? Jo arī es tiešām nevaru iedomāties, kā uz madonas ielas pārbrauktuves var realizēt šādu projektu...
Citēt
0 #3 pēcis 2018-03-01 07:26
jā nu dien, grūti aizskriet nobildēt madonkas dzelzceļa pārbrauktuvi
Citēt
+1 #2 Jēkabs 2018-03-01 07:09
Jā, Līvānu bilde.
Citēt
+1 #1 Svētki 2018-02-28 22:43
Nestādos priekšā, kā tādu projektu var realizēt madonas ielā. Toties jauka bildīte no Līvanu pārbrauktuves.
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli