Svētdiena, 04 Marts 2018 14:44

Jēkabpilī augustā un septembrī norisināsies mācības nemieru novēršanā

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

No 20.augusta līdz 2.septembrim saskaņā ar Nacionālo bruņoto spēku četru gadu apvienotā militārā mācību cikla noslēgumu visā Latvijas teritorijā, arī Jēkabpilī, notiks līdz šim lielākās Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku organizētās militārās mācības "Namejs 2018", informē Aizsardzības ministrija.

Mācībās piedalīsies Latvijas un sabiedroto spēku karavīri un zemessargi, kā arī rezerves karavīri un Iekšlietu ministrijas struktūru personāls, tajā skaitā Valsts policija un valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Lai stiprinātu nacionālās aizsardzības spējas, lauka taktisko mācību "Namejs 2018" norise tiek plānota ne tikai militārajos poligonos, bet arī ārpus tiem – divās Latvijas pilsētās – Jēkabpilī un Valmierā, novados, tajā skaitā arī Jēkabpils novadā, pagastu centros vai infrastruktūras objektu tuvumā. Mācību norises vietas un aktivitātes iepriekš tiks saskaņotas ar iesaistīto pašvaldību vadību, un, tuvojoties mācībām, par tām tiks informēta arī sabiedrība.

Jau ziņots, ka 2018. gadā noslēgsies pirmais paaugstinātās gatavības vienību attīstības posms, kura ietvaros bataljonos tiks izpildīti pārbaudes vingrinājumi vada lieluma vienībām, savukārt nākamajā posmā bataljoniem jāattīsta rotas lieluma vienības. Šādu vienību izveidošanai nepieciešams speciāls ekipējums un kvalificēti speciālisti, tādēļ to nodrošināšana ir viena no Zemessardzes nākamo gadu prioritātēm. Paaugstinātās gatavības vienību sertifikācija notiks militāro mācību “Namejs 2018” laikā.

Foto: sargs.lv

Lasīts 1646 reizes

Komentāri  

+1 #1 jekabpiliete 2018-03-08 14:56
Valdība salaidusi pilnīgā pak*** nodokļus reformu un tagad baidās no tautas nemieriem? Sāk mācības jau rīkot.
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli